Psihiatrs

Aizsāka enima 

Psihiatrs
23.07.2009 15:25
Jau vairāk kā gadu eju pie psihiatra.. It kā jau kaut kas iet uz priekšu, bet taustāma rezultāta kā nav tā nav.. Jautājums, pareizāk būtu meklēt kādu citu psihiatru vai turpināt iet pie tā paša?

___________
domātājs
Re: Psihiatrs
23.07.2009 15:29
mekle citu.
Re: Psihiatrs
23.07.2009 17:02
zāles ir mainītas?
Re: Psihiatrs
23.07.2009 18:37
regulāri

___________
domātājs
Re: Psihiatrs
23.07.2009 19:12
Grūti ieteikt. Pašam jādomā. Nākamais jau tikai turpinās eksperimentēt. Tāda dažkārt ir psihiatrija; ir jau arī problēmas, kas ir diezgan rezistentas pret zālēm. Ir cilvēki, kuriem piemeklēt šo ķīmjiu nevedas tik viegli.
Re: Psihiatrs
31.07.2009 10:58
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Grūti ieteikt. Pašam jādomā. Nākamais jau
> tikai turpinās eksperimentēt. Tāda dažkārt ir
> psihiatrija; ir jau arī problēmas, kas ir
> diezgan rezistentas pret zālēm. Ir cilvēki,
> kuriem piemeklēt šo ķīmjiu nevedas tik viegli.


Ja pēc 3 mēnešiem efekta nav, tad jāmeklē cits speciālists. Īstenībā, jau pēc pāris nedēļām ir jābūt pozitīvām pārmaiņām.

Runcene, ne jau visi tādi eksperimentetāji ir. Vēlams atrast psihiātru, kas bez tabletēm pārvalda arī kādu no mūsdienu metodēm. (Neiet runa par freidismu - psihoanalīzi u.t.t.,). Varu ieteikt Dr. Nikolaju Ščerbakovu (t.29289732) vai Dr. Ēriku Krumpāni (29132682).



Edited 1 time(s). Last edit at 31.07.2009 11:00 by Dr. Igors Kudrjavcevs.
Re: Psihiatrs
31.07.2009 11:35
Nu, valsts sistēmā un pat privātpraksēs RSU korifeji dara vienu un to pašu: ar apskaužamu centību cep receptes, degunu nepaceldami... ja nu vienīgi privātie ilgāk iztaujā un nesaķēpā pilsonim papīrus, bet citādi tas ir kā divas ūdens lāses.

Pilnīgi cits stāsts, protams, ir ar visiem dažādajiem psihoterapeitiem, kuri arī ir tiesīgi rakstīt zāles, bet tas nav vairs pasākums 1x mēnesī; tātad diezgan pieklājīgas naudas summas, ne jau vienu mēnesi vien.

Kas dr. Kudrjavcevam ir pret psihoanalīzi? :)
Geštaltterapeiti (Ščerbakovs) jau tāpat ir idejas paņēmuši no tās...



Edited 1 time(s). Last edit at 31.07.2009 11:39 by Runcene.
Re: Psihiatrs
31.07.2009 21:47
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Kas dr. Kudrjavcevam ir pret psihoanalīzi? :)
> Geštaltterapeiti (Ščerbakovs) jau tāpat ir
> idejas paņēmuši no tās...

Darbojas pārāk lēni un maz efektīvi.

Ščerbakovs ir ne tikai geštaltists, bet gan pārvalda citas labas metodes.



Edited 2 time(s). Last edit at 31.07.2009 21:54 by Dr. Igors Kudrjavcevs.
Re: Psihiatrs
31.07.2009 23:43
Nuuuu, šis nu atkal ir viens gadījums, kad cilvēks runā nezinot... lēni varbūt, bet ne mazefektīvi.

es šaubos gan, vai Jūs ar savām metodēm vien savāktu 3 gadus pēc kārtas ar 4 zālēm dienā zāļotu depresiju, kur psihiatrs jau ir saberzējis rokas, redzēdams sev mūža maizi:) ...
Re: Psihiatrs
31.07.2009 23:45
...man incee par taam citaam labajaam metodeem...
Re: Psihiatrs
31.07.2009 23:54
nopietnās lietās ir grūti pa ceļu noiet.

bieži piesakās 2 grāvji.

psihoterapijas jomā: galīgā bioloģija un dīvainās "citas" metodes...



Edited 1 time(s). Last edit at 31.07.2009 23:54 by Runcene.
Re: Psihiatrs
01.08.2009 10:08
...he, he, parādijies vel viens rumpis ar reālāku vērtējumu pstrpistu "iespējām"...ts par Dr...:)
Re: Psihiatrs
01.08.2009 10:43
He, he...tā vien šķiet, ka tas dr. ir pats psihiatrs.:)
Re: Psihiatrs
06.09.2009 17:48
Dr. Igors Kudrjavcevs Rakstīja: [..] Varu ieteikt Dr. Nikolaju Ščerbakovu (t.29289732) vai Dr. Ēriku Krumpāni (29132682).
-------------------------------------------------------
> Kas šie ir par ārstiem, ar kādām metodēm strādā un kāpēc es viņus neatradu Latvijas Ārstu Reģistrā?

___________
domātājs
Re: Psihiatrs
06.09.2009 20:43
kāpēc viņiem jābūt ārstu reģistrā? geštaltterapeiti ne vienmēr ir ārsti. pat ja viņi ir ārsti, psihoterapija ir neatkarīga profesija. psihoterapeiti reizēm ir ar psihologa u. c. humanitāro zinātņu pamatizglītību... enima, Tu visu laiku esi ieciklējies, ka Tevi jāārstē...

psihoterapijā ir šis tas no filozofijas, psiholoģijas, reliģijas, medicīnas, pedagoģijas, mākslas... kaut kas ļoti, ļoti plašs.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.09.2009 20:43 by Runcene.
Re: Psihiatrs
11.09.2009 22:39
,,, Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ...man incee par taam citaam labajaam metodeem...

Jauno psiholoģiju centrā tiku piedzīvojis fantastisku (vārda pilnā nozīmē!!) semināru ciklu par t.s. Eriksona hipnoterapiju, ko jau gadu desmitu vada Francijas hipnoterapijas līderis, ārsts psihiatrs Žans Bekkio. Vienreiz viņš stāstīja par pētījumu, ko viņi tur veikuši.

Izveidojuši trīs depresijas slimnieku grupas. Pirmo ārstējuši ar antidepresantiem, otro ar antidepresantiem plus hipnoterapiju, bet trešo - vienīgi ar hipnoterapiju. Pusgadu pēc ārstēšanas kursa pabeigšanas pārbaudīts, cik ir to, kas turas, neatkrītot atpakaļ depresijā.

Kā jūs domājat, kurai grupai bija vislabākie rādītāji? Nu, protams, trešajai. Komentāri lieki.

Jāpiebilst, ka Bekkio tiešām ir liels meistars. Ja kāds ies pie mūsu pašu vecās (Zālīša) skolas pārstāvjiem, rezultāti var būt dažādi. T.s. Jaunā hipnoze jeb Eriksona sekotāju skola lieto pavisam citādus paņēmienus, un ne visi tos ir pārņēmuši.

Piemēram, alkoholismu vecajā skolā ārstē "kodējot" - zināms dzīves situācijās nelabvēlīgā izvēle ir aizbloķēta. Tas rada papildus problēmas, jo cēlonis nav novērsts. Savukārt jaunās hipnozes pieeja ir - atrast, kādi dzīves situāciju risināšanas veidi cilvēkam ir bloķēti (audzināšanas vai psihotraumu dēļ) un tos atbloķēt. Tas dod lielāku brīvību un vienkārši palielina prieku par dzīvi.

Būtībā daudzas modernās psihoterapijas metodes (ieskaitot NLP) tādā vai citādā veidā izmanto Eriksona hipnozes elementus. Vēl viens pluss ir tas, ka klients visu laiku ir pie pilnas apziņas un pats kontrolē situāciju. Vēlreiz citēšu Bekkio: "Jaunā hipnoze patiesībā ir pašhipnoze" - terapeita vadībā.

Jai Jums visiem jauks transs! :-)
Guntis Veiskats

* * * * * *
Ļaujiet sev bût laimîgiem.
Re: Psihiatrs
12.09.2009 11:55
Kaut kā pārāk easy. Tas tā nemēdz būt. Man sķiet, depresiju vislabāk ārstēt ar p-terapiju (ja vajag, arī AD), jo cilvēkam ir jāapzinās, jāsaprot, jāizsāp tās lietas PAŠĀ SAKNĒ.

Es šaubos, vai es parakstītos uz hipnozi. Vismaz ne tagad. Varbūt bezcerīgā stāvoklī - jā.
Re: Psihiatrs
12.09.2009 22:56
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> es šaubos gan, vai Jūs ar savām metodēm vien
> savāktu 3 gadus pēc kārtas ar 4 zālēm dienā
> zāļotu depresiju, kur psihiatrs jau ir
> saberzējis rokas, redzēdams sev mūža maizi:)
> ...

Interesanti būtu zināt, kādas zāles tu lietoji (4 dienā)? Ja nav noslēpums. :)
Re: Psihiatrs
13.09.2009 12:08
es nezinu, vai tādas zāles tagad lieto, tāpēc nosaukumiem nav nozīmes; pietiek ar to vien, ka, neskatoties uz mazajām devām, tās visas bija ar drausmīgām blaknēm... ir bijs laiks, kad bija arī 5 nosaukumi. no "trakā gala" neesmu redzējusi vien aminazīna... tādi arī laiki bija...

nokāpu pati, psihiatram fonā vaidot, ka tā nedrīkst... vot tā.
Re: Psihiatrs
13.09.2009 12:21
Milda Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kaut kā pārāk easy. Tas tā nemēdz būt. Man
> sķiet, depresiju vislabāk ārstēt ar p-terapiju
> (ja vajag, arī AD), jo cilvēkam ir jāapzinās,
> jāsaprot, jāizsāp tās lietas PAŠĀ SAKNĒ.

Milda, bet vai apzinies, kāpēc ir jāizsāp pašā saknē? Kāds tam ir pamatojums?
Gan psihoterapija, gan hipnoze - abas cenšas novākt traucējošos ierakstus cilvēka zemapziņā. Viena ir lēnā metode, otra ātrā. Cik var saprast no veiksmīgi psihoterapeitētajiem, tad viņi tāpat nesaprot, kā tas ir noticis, ka tagad jūtas labi. Viņi zina tikai to garo ceļu, ko ir gājuši, bet nezina cēloņsakarības.

Protams, jautājums atkal ir par speciālistu raudzi. Negribas taču, lai pa zemapziņu čakarējas kāds ar pudeļbirsti;)
Re: Psihiatrs
13.09.2009 12:26
Kāpēc pašā saknē? Tāpēc, ka, IZMAINOT lietas pašā saknē, daudz kas mainās. Es nezinu, vai lietas var izmainīt virspusēji. Tad vienalga kaut kas grauzīs, neliks mieru....Tas būs plāksteris uz brūces. Jādziedē ir pati brūce, nevis jānotušē.

Bet par hipnozi, es vienkārši jūtu, ka to nevēlos.
Re: Psihiatrs
13.09.2009 12:35
Milda, jebkurā gadījumā pilnīga izveseļošanās notiek tikai tad, ja tiek mainīts ieraksts zemapziņā.
Re: Psihiatrs
13.09.2009 15:41
Ir



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 19:35 by kachenite.
Re: Psihiatrs
14.09.2009 23:30
Kāds varbūt zina, kāda ir psihiatre/psihoterapeite Erika Krumpāne? Un vai pie viņas dārgi sanāk?
Re: Psihiatrs
15.09.2009 23:02
To



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 19:36 by kachenite.
Re: Psihiatrs
18.02.2010 11:55
Ir pašiem jāsaprot kas ar jums notiek. man prieks par to, kura pati nokāpa no antidepresantiem neklausoties dakterītī. Meklējiet, iegūstiet zināšanas un pieredzi. prātīgas domas viemēr un visur ir prātīgas. "Dari pats, spried pats, un lai tevi nebiedē nekad cita spriedums!''(Reinis Kaudzīte)
sportists
Re: Psihiatrs
18.02.2010 17:06
Ir kādam bijusi saskarsme Elmāru Tēraudu. Pēc apraksta izskatās labs, bet varbūt kāds ir ārstējies?? Man uznāca VD 35 gadu vecumā un īsti nepāriet jau nedēļu. Trankvilizatorus bail dzert. Biju pie psihoterapeita, bet diezin vai bez zālēm var tikt no šīs kaites vaļā.
!
Re: Psihiatrs
18.02.2010 17:10
Visi pishiatri paši nenormāli, vai tad normāls cilvēks šādu profesiju sev izvēlējies labprātīgi - visu mūžu ar izdzimteņiem kopā pavadīt?
Re: Psihiatrs
18.02.2010 18:45
Ir citas vel profesijas, kur rodas sads jautajums, piemeram, vai cilveks normals, kurs strada morga vai tas, kurs veic sekciju, vai normals ir kriminalpolicists, kurs sastopas ar kriminaliem individiem utt. Tas butu parak saurs prata domajums, cilveks izjut aicinajumu palidzet cilvekiem garigas slimibas vai turpina dzimtas profesiju vai kads cits iemesls.
jomajo
Re: Psihiatrs
18.02.2010 19:58
! a kas tev pašam kaiš? Pats gadījumā neesi no tiem psihiem? Pēc taviem komentāriem tā izskatās
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 3?
Ziņa: