EMDR

Aizsāka otilia 

otilia
EMDR
03.10.2009 20:15
Labu vakar'!
EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) - kāds/a ir mēģinājis šo metodi?
p.s. man radās dilemma: nesen uzsāku, 1x/ned., ceru ar šo metodi atrīvoties no klaustrofobijas, bet..., gribu arī atmest smēķēšanu un tadag nezinu kā labāk/pareizāk..., vispirms atrisināt vienu probl. un tikai pēc tam mest nost smēķēšanu, jeb varu risināt šīs abas problēmas paralēli...?
p.p.s. manā ps-terap. tagad 2.ned. "pārtraukums", tāpēc nevaru šo jaut. uzdot dakterei..., tas no vienas puses..., bet no otras puses, gaidot 2.ned. pazaudēšu sev tik svarīgo laiku, tāpēc uzjautāju kādam/i zinošai/m...
Pateicos!
Re: EMDR
03.10.2009 20:33
hmmm..... vai tad Latvijā kāds šito beidzot ir iemācījies?
otilia
Re: EMDR
03.10.2009 20:42
ir, ir...
Runcene - esi cilvēks..., nu kāds ir Tavs viedoklis (laikam jau Tavs viedoklis ir vienīgais vērā ņememais)... :)
Re: EMDR
03.10.2009 20:52
man pilnīgi nav nekādas pieredzes, tikai teorētiska info un daudz labu atsauksmju iz citiem cīņu biedriem pasaulē. :) patiesībā tā ir laba ziņa, ka tas jau ir te ieradies; es domāju, ka daudzi tiks galā ar ķezām. droši vien ļaudis gribēs zināt, kas tas par terapeitu. :)

bet es mazliet nesaprotu Tavu situāciju: nav uz vietas tas terapeits, kurš to dara, bet Tu gribi sākt atmest?



Edited 1 time(s). Last edit at 03.10.2009 20:53 by Runcene.
otilia
Re: EMDR
03.10.2009 21:07
jā, patreiz terapeite (sieviete) ir atvaļinājumā...
Nākamā terapija būs 13.okt., kad varēšu uzdot šo jautājumu..., bet jautājums man ir aktuāls tagad, jo citādi es pazaudēšu gandrīz 2.ned. (domās būšu "iesprūdusi uz šo dilemmu)...
Ehh, nu nemaz nedzirdu savu iekšējo balsi...
otilia
Re: EMDR
03.10.2009 21:14
p.s. smēķētājas stāžs man tāds "nopietnais" - 27.gadi...
p.p.s. pamēģināju nepīpēt, t.i., atmest aizvakar..., izturēju 1,5 diennakti, bet šorīt atsāku pīpēt, jo jutu tiešām lielu iekšējo sasprindzinājumu... Tad arī radās doma: hmm, labi, sasprindzinājumu vēl kaut kā varētu pārdzīvot, bet tikmēr es nespēju risināt klaustrofobijas lietu...
Vienvārdsakot - galīgi sevī saputrojos...
Re: EMDR
03.10.2009 21:17
vai EMDR saistībā smēķēšana ir aplūkota?

ja nav, tad...

kas liedz mēģināt? nebaidoties, ka ar pirmo šāvienu nesanāks. ja smēķē cilvēks, kuram ir trauksme utt., tas var nebūt ļoti viegls uzdevums, jo smēķēšanai ir sava loma, bet Tu vienmēr iegūsi pieredzi tikai kaut ko darīdama, kuru varēs izmantot nākamajā gājienā, ja tāds būs vajadzīgs:) ja nemēģināsi, nebūs nekā; nedz atmestas smēķēšanas, nedz pieredzes.

why not? nesodot sevi, ja nu gadījumā... ļoti brīvi un rāmi, izmantojot padomus par ūdens dzeršanu, labu ēšanu (bez asumiem), dušošanos vairākas reizes dienā, pastaigām, fiziskām aktivitātēm atmešanas laikā.

ja ir aplūkota, tad taču nav nekādu noteikumu, manuprāt, ka vēl nedrīkst utt.
otilia
Re: EMDR
03.10.2009 21:26
Runcene - tur jau tā lieta, ka ar EMDR smēķēšanas jautājums netika apskatīts, tikai un vienīgi klaustrofobija...
Labi, laikam jau līdz nākamajai terapijai risināšu klaustrofobiju un vēl papīpēšu un tad aprunāšos ar dakteri...
p.s. ehh, kā gribās atrisināt abas šīs problēmas un pēc iespējas ātrāk..., un tad..., un tad..., absolūtā labsajūtā... ;)))
Re: EMDR
03.10.2009 21:31
man jau viedoklis, ka visām šim lietām (atkarībām no vielām) ir sava loma, kura ir jāizprot, jāpabirstē... citi atmet bez tā, bet citi nevar, turklāt stāžs ar ne mazais...

dažkārt visu vajag pamazām, ar pacietību, ar laipnību pret sevi, jo jebkuras atkarības pārtraukšana ir ļoti liela slodze organismam. bet dažkārt ir tā, kā rakstīju iepriekš. tā kā sorre; konkrēti neko neieteikšu :)
otilia
Re: EMDR
03.10.2009 21:49
Ja runāju par nikotīnatkarību - tā grāmata "Vieglais ceļš kā atmest smēķēšanu" man ir palīdzējusi saprast smēķēšanas bezjēdzīgumu, t.i., labi saprotu to, kādā ilūzijā funkcionē smēķētāja prāts, bet ir t.sauc. vielas atkarība, kas arī izraisa nelielu absitnences sindromu...
Lūk te jau ir tas problēmas kodols - kamēr domāju par vienu probl., nevaru koncentrēties uz otru...
Patreiz domāju, kā būtu labāk...?
otilia
Re: EMDR
03.10.2009 22:44
Tomēr vēl jautājums: patreiz pieņemšu, ka daktere piekrīt mani ārstēt tikai no klaustrofobijas.
Bet es uz savu roku ņemu un atsakos no smēķēšanas.
Zināms, ka ķermenim ir vajadzīgas apm. 3.ned., lai tas tiktu galā ar nikotīnatkarību.
Jautājums - ķermenim atrodoties attīrīšanās fāzē (mācoties no jauna funkcionēt jau bez nikotīna), vai uz to periodu (apm. 3.ned.) varēšu produktīvi strādāt ar klaustrofobiju?
Kāda būtu tīri teorētiskā atbilde?
Runcene - vārds aiz Tevis ;))
Re: EMDR
04.10.2009 11:50
ja jau būtu runa par teoriju vien... runa ir par Tevi, par cilvēku, kam ir savs stāsts, vēl citi jautājumi klāt. ir zināms taču, ka smēķēšanu atmest katram izdodas "pa savam"... mēs nezinām, vai 3 nedēļas attiecas arī uz Tevi. grāmatās un rakstos tie parasti ir vidējie aritmētiskie skaitļi... Tāpēc nav jēgas daudz pie tiem turēties.

daudzas iesīkstējušas un ilgas lietas parasti nevar dabūt projām ātri un visas uzreiz.

bet nu, ok, tīri teorētiski mazliet tomēr...

ir iespējams, ka smēķēšanas "paturēšana" palīdzēs Tev tikt galā ar klaustrofobiju, tātad ir iespējams, ka mēģinot tikt galā ar diviem, netiksi ne ar vienu... kad Tu atmetīsi smēķēšanu, vienmēr būs jāpastreso. esi gatava? arī uz to, ka būs visādas sajūtas, ko nāksies izturēt? es zinu, ka mana ģimenes ārste visiem atmetējiem, kuri piekrīt, uz mēnesi izraksta kaut kādu dienas trankvilizatoru. tautai diezgan labi izdodas. nu, tātad iedod kaut kādu spieķi mazliet... es nesaku, ka Tev tā jādara, doma vienkārši.

man it kā vajadzētu tagad krist sašutumā, ka smēķēt nevar utt., ka jāatmet ātri utt., bet ja 27 gadus jau...ko mainīs dažas nedēļas? turklāt Tu neizklausies ļoti pārliecināta, vai spēsi. pati jau bildi, ka esi mēģinājusi, bet ne ļoti sekmīgi.

pēc visa tā, ko esi uzrakstījusi, manas domas ir tādas, ka Tu ļoti gribi, kas ir labi, bet vai visu uzreiz tomēr vajag? varbūt tomēr laipnāk un pakāpeniskāk mēģināt? ok, Tu esi sapratusi bezjēdzīgumu, bet vai esi sapratusi, kāpēc Tev, tieši Tev, vajag smēķēt, ko Tev šis process dod utt... man šķiet, ka tas ir diezgan nozīmīgi, jo, ja nezina iemeslus, tad kaut kas parasti pēc tā nāk vietā kā aizvietotājs, it bieži gan mazāk kaitīgs. ar to arī jārēķinās. daudziem tā ir ēšana...

pēc vienas teorijas smēķēšanai ir sava simboliskā nozīme: mammas pups... es sliecos piekrist. vai esi jau psiholoģiski gatava būt bez pupa?

par terapeitu... es domāju, ka neviens terapeits nelemj, ko cilvēkam darīt ar viņa smēķēšanu. tas ir cilvēka paša lēmums. un kāpēc domā, ka viņa negribēs strādāt ar Tevi šajā jomā? gan jau gribēs... un ja nu gadījumā ne (bet es neticu), Latvijā notiekti vēl ir citi speciālisti, kas var sniegt atbalstu. kaut vai visa psihodramatistu plejāde — tur gan ir citas metodes, bet tik un tā... Tev ir ļoti daudz iespēju.



Edited 1 time(s). Last edit at 04.10.2009 11:58 by Runcene.
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 12:35
Paldies, Runcene, par viedokli! :)

Patreiz jautājumu nav + tiešām nav manā dabā enerģētiski izmantot citus cilvēkus!
Tā ka, vēlreiz - liels PALDIES, Runcene! :)
Re: EMDR
04.10.2009 16:36
Lasu kā aņuku:)
Otīlija, nospied savu pēdējo cigareti un beigta balle! Jeb Tev vajag pupa aizvietotāju- psihoterapeitu? :D
Re: EMDR
04.10.2009 17:08
Ledenes var iesākumā pasūkāt, vai košļeni pažļambāt, kad gribas uzpīpēt...vai kaut ko citu izdomāt. Darbavietās taču tāpat tagad pīpēt nevar. Vismaz mums jāiet uz attālu pīpētavu. Aizstaigā uz pīpētavu, iedomājies, ka esi jau uzpīpējusi, iemet mutē ledeni , un soļo atpakaļ. Vai grauz sērkociņu tajā laikā, kad gribi pīpēt:) Kut kas mutē būs, rituāls ir saglabāts...vai tad Tev vajag tos smirdīgos dūmus un pēc tam smirdošo muti? :(
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 17:13
klau, strawberry, Tu noteikti neticēsi, bet tieši Tavu es gaidīju, ops, nē, paredzēju...

Par pupu runājot - esmu no pudelītes barota ;) tas viens, otrs, dienā es 20 x nospiežu to cigareti...
Tik tiešām, atkarība no vielas (fiziska) stipri atšķiras no klaustrofobijas...
Bet Tavi texti varētu labi kliedēt manu šī brīža garlaicību ;)))
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 17:15
kaut kur izkrita vārdiņš "textu"..
Lasīt: "tieši Tavu textu es gaidīju......"
Re: EMDR
04.10.2009 17:19
Vot draugiem.lv parapsiholoģijas domubiedru grupā tieši ir par to "tieši Tavu textu es gaidīju......"
šeit
http://www.draugiem.lv/groups/group.php?gid=11844&pid=26886498&so=0

Varēsi labi kliedēt savu šā brīža garlaicību:)
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 17:22
:) tam nav nekāda sakara ar parapsiholoģiju.
Vienkārši Tu esi pārāk paredzama... ;))
Re: EMDR
04.10.2009 17:25
Tur ir tieši par to, un tieši šādiem vārdiem, hahaha:)
Re: EMDR
04.10.2009 17:27
Es izsmējos lasot šo tēmu (draugiem.lv), bet jā, bija arī niknie, kas komentēja līdzīgi, kā Tu, Otīlija:)
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 17:34
strawberry - es jau sen esmu pamanījusi, ka Tev ir tāds savdabīgs izklaidēšanās veids... ;)
p.s. bet niknumu gan šodien pie sevis neesmu novērojusi... ;)
Patreiz baudu tēju nesteidzoties, jā, un draudiem.lv nesastāvu nevienā no grupām (izņemto sap.lv) - tas tā, info speciāli Tev ;)
Re: EMDR
04.10.2009 17:39
Es neesmu SAP grupā, tā kā nezināšu, kas Tu esi:)
Hmm, bet kas Tev īsti nepatika manos ieteikumos? Es arī esmu bijusi pīpmane- tikai mana pieredze, nu pilnīgi īsta, līdz kaulam izjusta:) Kāpēc nevari pati tikt ar to galā?
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 17:49
Strawberry, tas, kāpēc neesmu līdz šim tikusi ar to galā, lai nu paliek manā ziņā, bet pateicos par patiesām rūpēm! ;)
Re: EMDR
04.10.2009 18:07
Otilija, Tu esi publiskā telpā un tajā Tu uzdevi jautājumu.
Un es atbildēju, kā pratu:) Ņem par labu.
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 18:24
tas nekas... ;))
Es jau arī augstāk minēju, ka vērā ņemamu viedokļu ir patiesi maz... ;)
Re: EMDR
04.10.2009 18:27
Ja tā noskaņojas, tad tā arī ir. Vislabprātāk cilvēks grib dzirdēt viedokli, kas labi saskan ar viņa paša viedokli:)
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 18:34
strawberry, nu bet ir tak atšķirība starp to, ko kāds lasa un vai vispār lasa...? ;)
Zināšanu līmenis ir krietni tašķirīgs tomēr..., līdz ar to arī izpratnes līmens plašāks un dziļāks... ;)
Re: EMDR
04.10.2009 19:02
Nu ir jau visādi, ko kuram vajag. Mani, piemēram, visvairāk interesē zināšanas, kas nav teorētiskas, bet praktiski darbojas.
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 19:29
neiepazīstot sevi, Tava psihe vairāk vai mazāk funkcionēs kā pa apli un, ja tajā kaut kur ir kaut kāda "nobīde" (un tādas ir lielākajai daļai), Tu atkla un atkal kā sabojāta skaņuplate nonāksi pie tā punkta, kurā esi...
Par psihoterapiju runājot: man svarīga ir psihoterapija kā process, kas manā gadījumā vnk kolosāli paātrina vēlamā rezultāta sasniegšanu... ;)
p.s. daudz ko var panākt ar pašiedvesmu, meditācijām utt, bet uz to aizietu nesalīdzināmi vairāk tik vērtīgā dzīves laika..
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 9?
Ziņa: