EMDR

Aizsāka otilia 

Re: EMDR
04.10.2009 19:46
Vispār jau ikviens cilvēks ir unikāla skaņu plate. Un ar programmu spēlēt uz priekšu. Mēs piedzimstam, uzaugam, mūsu prāts attīstās. Normāli funkcionējošs prāts sapratīs, ka atkal ir nonācis pie tā paša un meklēs kaut ko citu.

Jā, bet mani interesē, cik ilgā laikā ar psihoterapijas palīdzību var atmest smēķēšanu un tikt vaļā no klaustrofobijas - tas būtu prakstiskais rezultāts teorijai.

Tomēr interesanti, ka cilvēks nevar atmest smēķēsanu pats. Man ir zināma sieviete, kurai smēķēšanas stāžs ir vairāk kā 30 gadi. Viņa arī nekādi nevarēja atmest. Tad viņa saslima, smagi- un atmeta uzreiz.

Varbūt tā ir nepietiekoša motivācija? Par slimībām jau domā tikai tad, kad tās ir klāt, tālejošā perspektīvā reti kurš.
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 19:57
strawberry, sāksim ar to, ka, vismaz necenties izdarīt secinājums kuros Tev ir vairāk nezināmā, kā zināmā...
Piem. par smēķēšanu - es pat nebiju domājusi atmest! ;)))
Par to, ka derētu atmest, aizdomājos tikai samērā nesen.
p.s. pag. man jāatiet no kompja... ;)))
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 19:59
ops, atkla druk. kļ. : centies NEizdarīt secinājumus...
Re: EMDR
04.10.2009 20:06
otilia Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> bet..., gribu arī atmest smēķēšanu un tadag
> nezinu kā labāk/pareizāk..., vispirms
> atrisināt vienu probl. un tikai pēc tam mest
> nost smēķēšanu, jeb varu risināt šīs abas
> problēmas paralēli...?


Tad izlem, ko īsti gribi, pirms raksti:D
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 20:19
nu tā, esmu atpakaļ...
Protams, ar prātu jau viss ir saprotams, gan efekti, gan afekti ;) bet..., nu kā lai Tev trijos teikumos paskaidro veselu milzīgu zinātni...?
Jebkurā gad., ja es nejustu uzlabojumus, man vienmēr ir iespēja terapiju pārtrauktu.
Bet uzlabojumu es sajutu jau no pirmās terapijas... ;)
p.s. bet pirms tam man pat bija bail iedomāties, ka man varētu nebūt bailes (tā teikt, emocijas bija stiprākas par veselo saprātu)... ;)
otilia
Re: EMDR
04.10.2009 20:24
strawberry - Tu tiešām esi tik dumja, vai tikai izliecies?
p.s. bet varbūt Tu domā, ka bez Tevis es nezinātu, ka jānodzēš cigarete..., ka jāpadomā par to un vēl to...?
Murgs......
Kāpēc Tu jaucies sadaļā, no kuras Tev nav nekādas nojēgas, ko atbildēt, kā atbildēt un VAI VISPĀR ATBILDĒT?

Labi, es tinos prom... ;)
trinkš
Re: EMDR
28.10.2009 22:50
mana pieredze ar EMDR - tikai tā labākā. izmantoju traumatiskas pieredzes atmiņu mazināšanai. grūti, intensīvi, pat smagi, bet ar vienkārši necerētiem rezultātiem. ļoti daudzos angliskajos resursos esmu lasījusi atgādinājumus pārliecināties par to, lai speciālists, kas to veic, ir sertificēts. esmu manījusi pāris latviešu speciālistus, kas emdr apguvuši ārzemēs (Zviedrijā, Vācijā, Anglijā), bet dzirdēju, ka pavisam nupat, pirms pāris nedēļām arī uz vietas Latvijā terapeitu grupa ir beigusi Berlīnes Traumu institūta vadītās apmācības un nu ir sertificēti šai terapijai.

Mana pieredze (un arī daudzviet lasītais) - efektīvi ir strādāt ar vienu situāciju/problēmu/jautājumu vienlaicīgi.
otilia
Re: EMDR
04.11.2009 18:15
trinkš - par cik pati angliski nelasu, gribēju pajautāt Tev, ar cik terapijas seansiem pietika Tev?
Pateicos!
Re: EMDR
05.11.2009 08:51
otilia Rakstīja:
-------------------------------------------------------
bet..., nu kā lai Tev
> trijos teikumos paskaidro veselu milzīgu
> zinātni...?

...pseidozinātni...nja, ir gan ļauži tomēr tupi...
otilia
Re: EMDR
05.11.2009 12:27
Jā, madcynic, par tiem upuriem runājot - tur Tev 100% taisnība, tikai psihoterapeits gan nav tas personāžs, kas cilvēkus par tiem upurim padara..., psihoterapeitiem ir metodes ar kurām tie palīdz...
p.s. es jau varētu maksāt kaut vai Tev, ja vien Tu reāli mācētu mani no tās klaustrofobijas izārstēt! :)
Bet nu, nedomāju, ka esi izlasījis kaut vienu plāno rokasgrāmatiņu...
p.p.s. labāk ej tatās pie tiem, kas psihol. problēmas neārstē vispār, vai apmeklē visādus kaktu dakterus (tantiņas, vārdotājus, ekstrasensus, dziedniekus utt) - ātri vien pamanīsi, ka pat tie cilvēki vēl nav tie "sarežģītākie gadījumi", daudz sarežģītāk ir ar tiem, kuri, pat pie dažādu psihol. probl. esamības, uzskata, ka ar viņiem viss ir ok!
p.p.p.s. ir jau ir arī tādi cilvēki, kuriem tās psihol. probl. patiešām vai nu nav nemaz, vai arī ir tik nenozīmīgas, ka speciālista palīdzība nav nepieciešama - bet nu, šādu cilvēku skaits sabiedrībā patiesi nav tas lielākais... :)

Par psihoterapiju runājot - tas patiesi ir reizēm ļoti smags un pat nepatīkams darbs, tāpēc man nav nekāds izbrīns, ka liela daļa cilvēku jau intuitīvi izjūt nepatiku, tikai savu nepatiku transformē uz psihoterapiju, jo pilnībā nespēj apzināties, ka patiesie nepatikas cēloņi slēpjas pašā, neapzinātajā..., t.i., cilvēki jūt intuitīvas bailes ieskatīties paši savā zemapziņā, jeb citiem vārdiem sakot - jūt bailes paši no savas ēnas... :)
otilia
Re: EMDR
05.11.2009 17:18
madcynic - pat to, kurš te tups, kurš ne tik ļoti tiešām neko nemācēšu teikt ;)

Varbūt vnk nejauc psihoterapiju kā procesu ar psihoterapiju kā teoriju (jeb metodi/ēm), kas tomēr ir balstītas uz N-tiem pētījumiem, gan klīniskiem, gan teorētiskiem pētījumiem par cilvēku psihes mehānismiem visdažādākajās izpausmēs... Te nu es tiešām negrasos nevienu apgaismot un, pat ja es to gribētu, tas nebūtu reāli izdarāms, jo tā patiesi ir ļoti apjomīga informācija...
Protams, vienmēr var izvēlēties slimot un lietot medikamentus - bet tā nav mana izvēle! :)
otilia
Re: EMDR
05.11.2009 17:25
un vēl...
savā laipnībā, novēlēšu Tev, madcynic, katreiz, kad Tev nāksies ierīt kārtējo pilūli, vnk atceries otiliu un veco labo sakāmo, ka VISAS slimības no nerviem, izņemot dažas, kas arī tomēr norāda uz vismaz partneratiecību problēmām :D
Re: EMDR
05.11.2009 17:44
otilia Rakstīja:
-------------------------------------------------------
bet..., nu kā lai Tev
> trijos teikumos paskaidro veselu milzīgu
> zinātni...?

...pseidozinātni...nja, ir gan ļauži tomēr tupi...

madcinic, ja ļoti daauuddzz laika, var mēģināt izpētīt, kas tā tāda kognitīvā psiholoģija ir. Nezinu, kā tieši EMDR darbojas, bet tās pamatojums būs saistīts ar kognitīvo psiholoģiju un šajā zinātnes jomā veiktajiem eksperimentiem.
otilia
Re: EMDR
05.11.2009 18:38
Par sevi un smēķēšanu runājot: skaidra lieta, ka smēķēšanu atmest labāk saviem spēkiem..., kaut gan, ja ir lieka nauda, arī atkarības jautājumā priekšroku dodu terapijai (ne velti man ir tik liels stāžs)..., bet ne jau par to bija runa...
Mans jautājus bija par to, vai nevaru abas problēmas (pamatproblēma ir klaustrofobija) apvienot, t.i., risināt paralēli vienu otrai..., uz ko arī saņēmu atbildi gan no Runcenes, gan no trinkš, gan arī pati sapratu ka efektīvāk ir strādāt (izmantojot EMDR) ar vienu no problēmu...
Lai arī EMDR ir samērā jauna un vēl līdz galam neizpētīta metode - tā tiešām ir ļoti efektīva metode, tiešām, ĻOTI!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 2?
Ziņa: