Kâds ir jûsu mâjas tçrps?

Aizsāka lasîtâja 

lasîtâja
Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 12:43
Padalaties, kâdi jûs staigâjat pa mâju?
Izlasîju ðo rakstu un aizdomâjos!



Ja vîrietim ìimenç tradicionâli tiek ierâdîta naudas pelnîtâja un apgâdnieka loma, tad sievietei it kâ pienâktos ìimenes pavarda sargâtâjas vieta. Taèu mainâs laiki un mainâs mûsu lomas, arî attieksme pret mâjsaimnieces pienâkumiem ir atðíirîga.

Vienam ðíiet, ka nav nekâ skaistâka kâ sçdçt mâjâs un rûpçties par ìimeni, citam turpretî – ka tas ir noþçlojami. Divu RB lasîtâju vçstuïu rosinâti, nolçmâm aprunâties par to, kâ jûtas un kâ izskatâs mâjsaimnieces.
Kas mûs padara par îgòâm un vecençm

"Nesaprotu, kâpçc vîrieðiem ir tik stereotipiska domâðana, kad runâjam par pienâkumu sadali ìimenç un sievietes vietu un lomu mâjâs," jaunu tçmu "Atklâtajâm sarunâm" iesaka rîdziniece Ilze Òesterenko. "Manai labâkajai draudzenei ir divi bçrniòi - vecâkais ðogad sâka iet skolâ, bet jaunâkais iet bçrnudârzâ. Vairâk nekâ septiòus gadus no savas dzîves viòa ir veltîjusi ìimenei, vîram un bçrniem. Nu tas viss beidzot esot piegriezies! Es viòu saprotu. Cik ilgi tad sieviete var sçdçt mâjâs? It îpaði tad, ja piespiedu upurçðanos ìimenes labâ neviens tâ pa îstam nenovçrtç... Nesen draudzene beidzot atrada darbu, ko bûtu gribçjusi strâdât, bet vîrs sâka protestçt. Lai vedot bçrnus uz skolu un bçrnudârzu, lai sçþot mâjâs, gâdâjot par kârtîbu un siltâm vakariòâm, viòð doðot vairâk naudas, ja vajadzîgs... Ko gan viòa tâdâ sekretâres darbâ nopelnîðot, un ko tas doðot ìimenei? Jâ, saliekot kopâ visus plusus un mînusus, tieðâm ðíiet, ka izdevîgâk ir sçdçt mâjâs. Apìçrbs, apavi, aksesuâri, kosmçtika, frizieris, transports, pusdienas, mâjâs atvedçja vai auklîte jaunâkajam un vecâkajam dçlam...

Bet sievietes paðapziòa un labsajûta? To jau nevar naudâ aprçíinât. Kâpçc vîrieðiem ir tik grûti saprast, ka arî sievietei vajag paðapliecinâties, ka ilgstoða mâjsaimnieces loma mûs nomâc, padara par îgòâm un vecençm, nevis iepriecina. Nepazîstu nevienu sava vecuma sievieti, kura gribçtu bût tikai mâjsaimniece. Gluþi otrâdi – tâdu piespiedu sçdçðanu mâjâs salîdzinoði jauna un sabiedriski aktîva sieviete uzskata par noþçlojamu..."

Arî izskatam ir nozîme Novalkâts, noðmulçts halâts ar iztrûkuðâm pogâm, vecas, nenosakâmas formas istabas èîbas un neiztrûkstoðâ pavârnîca rokâs – apmçram tâda varçtu izskatîties mâjsaimniece tradicionâli negatîvâ priekðstatâ. Par to, kâdas sievietes izskatâs mâjâs, mums lika aizdomâties arî Annas vçstule:

"Vai esat kâdreiz aizdomâjuðies, kâdam jâbût mâjas tçrpam un kâ izskatâs sievietes mâjsaimnieces? Man ðíiet, ka vispiemçrotâkais apìçrba gabals mâjâs ir dþinsi un krekls, turklât tas der abiem dzimumiem, bet...

Lai gan mani vecâki ir latvieði un inteliìences pârstâvji, man kopð bçrnîbas mâjâs gan mamma, gan vecmamma visu laiku valkâja zili puíainus flaneïa halâtus un ziemâ vçl uzvilka "reitûþus". Lîdz pat vidusskolas beigâm tâds bija arî mans mâjas tçrps. Kad iestâjos augstskolâ, sâku dzîvot kopmîtnçs un jau pirmajâ nedçïâ par savu mâjas tçrpu dzirdçju ne visai glaimojoðas pârçjo iemîtnieku domas. Lielâkajai daïai studiju biedreòu bija vai nu îpaði ðûdinâti mâjas tçrpi, vai vismaz dþemperîði un svârciòi, kuri izieðanai jau ðíita nodiluði. Steigðus metos kaut ko mainît.

Vçl pçc daþiem gadiem apprecçjos. Mana vîramâte bija izcili smalka kundze, kura mâjas kleitas îpaði nesa ðût pie ðuvçjas. Arî mans vîrs mâjâs ìçrbâs visai solîdi. Kad aizbraucâm pie manas mammas, vîrs ne visai pieklâjîgi ðai sakarâ aizrâdîja mammai - tas arî bija naids uz mûþu, lielâ mçrâ tâdçï pajuka mûsu laulîba. Mamma tagad nereti vçl atceras: "Kâ tavs vîrs varçja atïauties aizrâdît, ðito neaudzinâtîbu..." Tagad, kad mamma veca un dzîvojam kopâ, viòa uzskata, ka manâ un bçrna klâtbûtnç var darît, kâ grib - nelikt zobu protçzes, þïembât pilnus vaigus ar çdamo, pilnu muti runât, no pâris matainajâm dzimumzîmçm uz sejas matiòus nekad nenogriezt, neskatîties spogulî, par kosmçtiku vismaz lûpu krâsoðanas lîmenî pat nerunâjot.

Ja nâk ciemiòi, tad nu gan cenðas sakopties. Es reizçm pajokoju: vai tad mçs, mâjinieki, zinâmâ mçrâ tâpat neesam ciemiòi, uz ko viòa atjoko, ka ir smuka diezgan. Esmu pamanîjusi, ka arî mans bçrns reizçm vairâs no nesakoptâs vecâsmammas. Reizçm nesaprotu - vai tâ ir pavirðîba pret sevi vai necieòa pret apkârtçjiem? Vai tad mâjâs nevajag cieòu - gan apìçrba, gan aksesuâru un higiçnas ziòâ? Manuprât, sievietei vienmçr jâizskatâs kâ sievietei - arî tad, ja viòa dzîvo mâjâs un nekur neiet."
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 13:58
ak kungs.... es valkaju majas zalus virieshu boksa sortus ar amerikamu futbolstiem virsuu un t kreklu. biezi staigaju pa maju apaksbiksees un kreklinja. laikam nav isti smalkais stils:)
Moljers
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 14:18
Kapçc ârpus mâjas tâds nestaigâ ?
es parasti mâjâs staigâju, kâ gribu...un kâ kuro reizi. daþreiz uzvelku vecâs trenniòbikses un sporta jaku, daþreiz sapucçjos...tikai un vienîgi vadoties pçc noskaòojuma, nevis pçc "kâ izskatâs". citreiz sapucçjos, kad mâjâs esmu viena pati...
un jûtos labi arî vecâs bixçs.
sniegaviirs
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 14:58
Daþreiz staigâju plika
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 15:44
D&G sporta kostîmos un tikai,labâs èîbiòâs ...daþreiz zîda pidþammâ...mançjais ir apmierinâts...galvenais jau tomçr,lai Tu esi tîra-sakopta un protams bez makijâþa...
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 16:49
Vismîïâkais nekas.
Ja citi mâjâs treniòtçrps.
Protams bârda jânodzen.Zobi jâizmazgâ. Skaïi palaist gaisu nevaru.Cenðos to nedarît.
madcunics uzjautrinoties
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 16:49
...Dorogo & Glupo...nja...:))...labas èîbiòas arî vçl???...nûûû...karaliene...
...a es kâ parasti...kreklam pogas nekâdi neturas ciet...vçders, ziniet...trennuðkas ar ieðûto vîli...mazliet ieplçsta kabata...mîkstâs filca ieðïûcenes uz basu kâju nevar vilkt..lîp, maitas...laikam bûs japçrk jaunas...ðitâs jau kadi 12 gadi bûs valkatas...zandalît, kas tas tâds - makijâþs...es saprotu - bez apakðbiksçm, bez maikas, bet bez makijâþa!?...
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 16:54
Vismîïâkais nekas.
Ja citi mâjâs treniòtçrps.
Protams bârda jânodzen.Zobi jâizmazgâ. Skaïi palaist gaisu nevaru.Cenðos to nedarît.Mâjas èîbiòas obligâti.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:01
es gan majas laizu gaisu, skali atraugajos, edu gultaa un drupacas beru uz paklaja, vienmer edu un dzeru pie datora un izmetaju mantas pa gridu, itseviski cekus, rimi mazos maisinus un abolu kaatinkus. staigaju ar plikam kajam un pirms lishanas gultaa noslauku gar gultas malu. fantastiski jutos. a tiru maju sestdienaas, dazreiz.
plants no cita PC
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:05
mexx brillîtes striíîtî (viens stikliòð gan neturas savâ vietâ)
eddie bauer zils, rûtains flaneïa krekls (pogas oriìinâlâs)
principles nesporta bikses
virtuvç aplieku dzeltenu priekðautu no stockman
pateicoties foksenei èîbu rindâs bieþa kadru mainîba, nespçju atcerçties current variantu.
Bomzis
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:08
Es driizaak piekristu noshaushanai nekaa staigaat pa maaju taadaa paskataa kaa uz ielas jaaiet...
plants no cita PC
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:10
zâbakos un mçtelîtî? ar lietussargu rokâs?
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:17
es noshautos, ja man vajadzetu taisit matus ar lokskerem. taa ir ista vellamasina.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:23
Man pietiktu jau ar zekjbikseem, kostiimu un augstpapeezhu kurpeem... Kas ta pat maajaas nevarees kaa cilveeks Tkreklaa pavazaaties...
plants no cita PC
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:29
Nu ja ka, saplçstâs zeíbiksçs un þaíetç. Casual.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 17:45
...nûuu...
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 18:44
Parasti Tkrekls, treniòbixes, èîbas, ja dzîvoklis pavçss, tad arî oranþs frotç halâtiòð :P
Favorîtais, protams, nekâds :)
Moljers
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 20:30
Un tad jûs te visi brînaties, ka vîri/sievas jûs krâpj.
Turpiniet vien staigât mâjâs vecos T kreklos, trenniòbiksçs, ieðïûcamâs èîbâs, vecos treniòtçrpos, brîvdienâs neskujieties, atraugâjaties, laidiet gâzes, vispâr jûtieties kâ mâjâs.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 20:31
Nedomaaju, ka tur taa fishka...
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 20:36
Tur gan.
neiet jau runa tikai par to, ka paskats salîdzinot ar kolçìçm stipri ...., bet arî par to, ka tiek demonstrçta nevçrîba pret dzîves draugu. Tas apmçram kâ ar plakâtu stâvçt: priekð Tevis man nav vçrts censties.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 20:38
Es joprojaam apshaubu. Jo man personiigi nav nekaadas vajadziibas, lai cienis smokingaa pa maaju drasee. Tik tam uzskatam par maajas teerpu buutu jaasakriit. (arii T krekli ir dazhaadi, taapat sporta teerpi. Man druzhkai taads sporta teerps, ka sexy mama, ne neveeriiba pret dziivi).
feliciana
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 20:47
aha, vçl var piebilst, ka sievietçm ir tâda fîèa, kâ matu ruïïi un kâda zaïa sejas maska :)
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 20:48
Par smokingu runa neiet. Nedomâju, ka jâbût stîvâm apkaklîtçm un briljanta diadçmai. Jâpatîk sev un jâbût pievilcîgam priekð otra.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 20:51
Man domaat jaapatiik sev. Un ja nu taa patikshana ar otru nesapas, tad tas taapataas nav ilgspeeleejoshi... Varbuut dziive izmaaciis domaat savaadaak...
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 21:01
Dzîve divatâ ir kompromiss kompromisa galâ. Un piekâpjas gudrâkais, banâli bet strâdâ.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 21:07
mums majas ir "tabu" treninbikses, lai gan es uzskatu, ka ir ertas. man saka, ka tas var valkat tikai sporta nodarbibas un es cienu 2. cilveka velmes.
man jau berniba iemacija, ka majas Nedrikst!!! staigat visu dienu halata un nesakopta, jo virietis vienmer ir virietis, un, nepieljauju domu, ka varetu savadak :) man majas drebes ir ertas. bet, kad dzivoju viena, tad gan vareja but kads kleksis uz krekla:)
Moljers
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 21:08
Viss jau ir atkarîgs no tâ ko redzam bçrnîbâ.
Neesmu redzçjis savus vecâkus apençs pa mâju staigâjot un arî darzâ neviens nevilka caurâs tupeles, pusizjukuðo mçtelîti, caurâs zeíes u.t.t.
Pie galda bez krekla nenâca pat vasaras karstumâ.
Zeíes mainija 2 x dienâ, kreklus katru dienu vilka tîrus.
Un kur tad man pucçties, ja ne mîïotâs sievietes tuvumâ ?
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 21:21
Tâ viòð ir, ja tâ ir ieaudzinâta norma, tad dzîvç nekâdas grûtîbas un piespieðanos nesagâdâ. To vienkârði nemana.
Re: Kâds ir jûsu mâjas tçrps?
09.11.2006 21:46
Biksçs un topâ. Ja aukstâks, uzvelku dþemperîti un vilnas zeíîtes.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 6?
Ziņa: