Pçriens pusaudzim

Aizsāka mâte 

Hm
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 15:30
to Alstere

"Interesanti, ka mçs jaunâko dçlu pusaudþa gados apcçlâm - nav normâli, ka nav nekâdu fokusu un tâ tieðâm bija."

Ja nav noslçpums, kas bija? Tomçr radâs problçmas?
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 15:42
Tur jau tâ lieta, ka vecâkajiem tie pusaudþa gadi nebija grûti, bet standartproblçmas bija. Jaunâkais tâ arî palika mierîgs un lîdzsvarots.
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 18:55
Laikam jau vecâkos vislielâko neapmierinâtîbu izraisa tas, ka bçrns nav tâds, kâ gribçtos, lai viòð ir. Un bieþi tie ir tâdi priekðstati, ka labi jâmâcâs, jâklausa vecâki, jâkârto sava istaba, jâmâcâs nu kaut kas tâds, ar ko varçtu palepoties, re kâds mançjais gudrinieks, vai arî jârealizç vecâku nepiepildîtie sapòi. Bet bçrns ir viòð pats un viòam jâïauj izdarît paðam savas kïûdas. Vienîgais , ar ko vecâki var palîdzçt- tâ ir sapratne un atbalsts. Visa veida agresija un bçrna apspieðana tikai attâlinâs viòu no vecâkiem un radîs tâdu paðu pretreakciju.
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 19:50
strawbwerry
Kâda sapratne un atbalsts? Ka bût rupjam un nekârtot savas mantas? Bet kâds jau tâs mantas sakârto, un parasti tâ ir mamma. Un tad kad bçrns sastopas ar reâlo dzîvi, diezgan pagrûti atrast cilvçkus, kas izturâs ar sapratni un ïauj kâpt sev uz galvas. Vecâkiem tomçr ir jâiemâca bçrniem elementâras lietas, pat ja bçrns savâs brîvîbas alkâs pret to protestç.
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 20:27
Tâs elementârâs lietas vienkârði iemâcâs dzîvojot ìimenç. Rupjîba daþkârt ir tâda aizsargkârta, lai kâds neievainotu zem tâs paslçpto jûtîgo dvçseli. Sapratne ïauj bçrnam labâk izprast sevi un visu, kas notiek ar viòu tîòa gados.
Par ïauðanu vai neïauðanu kâpt uz galvas varçtu vçl diskutçt, jo ir pietiekoði daudz cilvçku, kas pamanâs tâ iekârtoties, vai nu ïauj vai neïauj. Var teikt, veiksmîgi iemâcâs manipulçt ar citiem.
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 20:47
Vispâr diskusija par bçrnu audzinâðanu ir viens no visnepateicîgâkajiem tematiem. Katrs saviem bçrniem vçl to labâko, un veido pçc sava ìimja un lîdzîbas. To, kas viòam sanâcis var izbaudît visai pârskatâmâ nâkotnç un uz savas âdas. Mana pârliecîba, ka paðlaik pârâk optimistiski bçrnus cenðas audzinât atbilstoði ne lîdz galam izprastâm un izjustâm teorijâm. Lîdz ar to nâkotnç gâdâjot darbu daþâdiem "sakârtoðanas" speciâlistiem.
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 21:02
Plant, katram jau droði vien ir sava pieeja. Tomçr viena no bûtiskâm lietâm ir ïaut bçrnam bût tam, kas viòð ir, un tas ietver sevî arî bût laimîgam. Bçrns aug uzòem sevî to, ko redz savâ apkârtnç. Ja vecâkiem ir problçmas, tâs parâdîsies arî bçrniem. Un tas nozîmç, ka vecâkiem pirmâm kârtâm jâsakârto paðiem sevi. Tie "sakârtoðanas " speciâlisti varbût vairâk ir vajadzîgi vecâkiem (tas ir, ja pats nekâdâ galâ nevar tikt)
apustulis
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 21:39
izteiksu savu pusaudz viedokli un pasha pieredzi..
kluci uz galvas leik ( ka sacija ku!) tapec ka zin ka vecaki tapat piekapsies un atkal vares dariit pa savam. svariigi manuprat ir nelaut to kluci uzlikt ja arii uzliek tad neatkapties un tini panemt smagi pie dziesmas.aktualais mobilais, internets. nav jega nemt uz darbu peli un klaviaturu tapec ka berni ir attapiigi un nopirks pa kabatas naudu pashi vai paprasiis kadam atdot veco...labaks veids ir ar interneta kabela likvidesanu. stingriiba un padomi protams ir loti sveetiiga lieta tachu problema ta ka pusaudzi pasi grib izjust un parbaudiit vecaaku vardus un ja tie apstiprinasies tad to vins automatiski vairs neatkartos.pats esmu uzaudzis faktiski pats. tetis protams deva padomus sad un tad iepera bet principa noskatijas uz manis no malas..un ta nu butu vieniiga kluda.to nevajag dariit jo tad bernam vienkarsi zud velme sevi pilnveidot jo nav jau kam palielities ar panakumiem un sanemt gaidiito uzslavu...rezumejums : stingri palieciet pie sava tad berns noris krupi un jusu karota atoritate bus roka...
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 22:02
es savos pusaudza gados biju vispaar stulba. nevieniem vecaakiem nenoveelu taadu beernu. manu izgaajienu deelj raudaaja mamma, maasas. pati arii reizeem. gjimenes atmosfeera pilniibaa bija atkariiga no manis - ja man bija labi, tad visiem bija ok, bet ja biju par kko dusmiiga, tad visiem gariigais arii bija nosists liidz peedeejam. vienvaard sakot gjimenes terorists. mieriigi vaeeju aiztuseet uz paaris dienaam, nevienam neko nesakot.alkohols arii. nu visaadas stulbiibas. bet mana mamma maaceeja taa runaat, ka pashai palika kauns par izdariito. reizeem gribeejaas, lai vinja nerunaatu, bet tikai panjemtu koku un noslaaniitu. speeleeja pa sirdsapzinjas stiigaam. nu taa pa cilveeciigo. un kaut kaa nomierinaajos. vareetu teikt, ka iztrakojos un nu ir miers.
valerija
Re: Pçriens pusaudzim
01.03.2007 23:16
man pasai nav vel bernu, tadel varu vienigi pastastit savu pieredzi berniba. Plants ieprieks mineja, ka ar pacietibu, konsekvenci utml. var daudz vairak panakt. tam pilniba piekritu. es atceros, ka man patika parbaudit vecakus ar pacietibu. es pilnigi kaifoju no ta, kurs tad cina uzvares. un uzvareja tikai mans tetis. es padevos, jo vins IZTUREJA. bet ta, protams, ir tikai un vienigi mana pieredze, nevis absoluta patiesiba:)
Meita
Re: Pçriens pusaudzim
02.03.2007 02:21
Ko tu gribi?Tu taèu uzvedies tâ it bûtu kâ mans ienaidnieks!man taèu hormoni rauj dzeguzîti nost un es ðobrîd esmu mazliet nepieskaitâma.
bandole
Re: Pçriens pusaudzim
04.03.2007 15:43
"...lîme, guaðas, zeíes, netîras apenes, baltâ blûzîte, botas, un t.t." oi,piedodiet,es gandrîz apvçmos no smiekliem:D
Re: Pçriens pusaudzim
05.03.2007 08:32
pusaudþu loìika-
tînis bija slims, 3 dienas ar 39 gradiem.4-dienâ palika labi un pirmâs 2 domas:
-tagad es beidzot nomazgâðos un sakârtoðu istabu!
Kâpçc tâda perversija- vçlme kârtot istabu?
Tâpçc, ka es nekad nelieku viòam to darît!
Ja es to liktu- nedarîtu
Re: Pçriens pusaudzim
05.03.2007 09:53
Tieði tâ.
Pusaudzis/jaunietis 12 gadus nemâcîjâs, neiebildu, jo zinâðanas un atzîmes bija normâlas. Tagad mâcâs. Kâpçc - interesanti esot.
Tontõns
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 00:16
Kâmçr bçrns pats nesapratîs, ka vajag mâcîties, rezultâta nebûs. Un sapratîs viòð tad, kad viòam to kâds cits, nevis vecâki pateiks. Vislabâk vienaudþi. Padomâjiet, ja visi klasç mâcîsies, vai viòa gribçs atpalikt? Bet vispâr jau, lai dara kâ grib. Vçlâk tâpat noþelotu, un bûtu labs brîdis pasmieties:"Ha, hâ! Es taèu teicu, ka, ja nemâcîsies, strâdâsi Rimi!!! HA HÂ OWNED!!!" Nu pofig, karma katram sava.
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 02:33
A kas vainas Rimi?
Tontõns
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 02:56
Tas pats, kas MakDonaldam, Elvi un veikaliem kâ tâdiem. Par pârdevçjiem tur strâdâ lûzeri, kam IQ nav pietiekams, lai izsistos kaut kur tâlâk.
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 09:48
Par lûzeriem piekrîtu tikai daïçji. Ðie darbi piemçroti:
- skolniekiem un studentiem piepelnîties;
- spriganiem pensionâriem;
- tiem, kas laiku maiòâ (mans vecums) izkrita no aprites, bet negauþas - strâdâ vienkârðu darbu;
- cilvçki ar "grûtâm galvâm", bet strâdât griboði.
Topoðais jurists, kas 1. kursâ strâdâ Statoil vai tai paðâ Rimi nav lûzeris, gluþi otrâdi.
Un vai tagad ierakstîsim lûzeros visus, kas nesçþ siltâ ofisâ pie kompja un ir "melnâ" darba darîtâji? Es apbrînoju tâs Rimi kasieres, kas garas stundas ar nosçþ kasç un nedrîkst kïûdîties. Man liekas, es to nespçtu. Vai varbût arî spçtu, ja bûtu tâda nepiecieðamîba...
Tontõns
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 13:13
Topoðajam juristam jâstrâdâ par jurista palîgu, nevis par pârdevçju. Tu esi 1. kursa students? Kura grupa?
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 15:44
Ko nozîmç "lûzeris"? tas, kas nestrâdâ birojâ? Aber biroja darbinieki vesels lçrums, starp citu, nesaòem vairâk kâ tas veikalknieks, varbût ne gluþi Rimi vai Elvi, bet ir taèu daudz daþâdu veiklu...khmkhm vispâr daudzos veikalos pârdevçjs pelna labâk kâ standarta vidçjais biroja darbinieks. tad KAS, lûdzu, ir "lûzeris" ;sajâ gadîjumâ- labi pelnoðais veikalnieks vai mazâk apmaksâtais biroja darbinieks? ...ðíirosim visus lûzeros un veiksminiekos? liksim râmîðos? un ko tad, ja ðie standartizçtie râmîði izrâdâs par ðauriem...
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 16:19
nu perieni nekadi nelidzes-vinai tevs ir-lai vin4 vinu kontrole,esot stingraks-ierobezojiet ar kabatas naudu un varbut vina sapratis lai kaut ko iegutu vajadzes pa$ai ko izdarit-istabas sakartot,traukus izmazgat-no majam nelaidiet pa brivdienam un datoru atsledziet,mob. arii atnemiet!paris nedelas ta un viss bus labi,saks cienit!
Re: Pçriens pusaudzim
07.03.2007 16:35
Tontõns
Par juristu mâcâs mans dçls un par jurista palîgu plâno strâdât 2. kursâ. Tu LU?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 13?
Ziņa: