Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.

Aizsāka skumji 

Vçlçtos pastâstît savu stâstu par Bçrnu klîniskâs universitâtes slimnîcu. Dzîvojam Rîgas rajonâ.


Kâdu vakaru manam 1,5 gadus vecajam dçliòam palika slikti. Parâdîjâs izsitumi un augsta temperatûra. Izsaucâm âtro palîdzîbu. Ârsts apskatîja bçrnu un teica, ka mûsu slimnîcâ ðâdas slimîbas (masaliòas) neârstç. Vçlâ vakara stundâ mçs nonâcâm Bçrnu klîniskâs universitâtes slimnîcâ.
Uzòemðanas nodaïâ mums pasaka, ka ar ðâdu slimîbu mçs nevaram atrasties uzòemðanas nodaïâ. Mûs nosûta uz infekciju nodaïu. Neviens gan mûs nepavada, ârâ tumðs un vieta nav zinâma, bet labi, nodaïu atrodam. Nodaïâ mums atïauj sçdçt gaitenî, kur neviens tâ îsti neliekas par mums ne zinis. Atnes termometru, un tas arî viss. Ik pa brîtiòam iedod kâdu svecîti, lai temperatûra kristos. Pçc kâda laika (tieðâm ilga) atnâk mâsiòa, kura paòem asinsanalîzes. Gan ar vienu reizi nepietika, jo, redz, neesot no pirmâ sanâkuðas. Bet tas jau tâds sîkums, vismaz kâds ir par mums ieinteresçjies. Kad analîþu rezultâti ir zinâmi (kopâ slimnîcâ jau mçs esam pavadîjuði gandrîz èetras stundas), mums paziòo, ka mûsu slimîba nav tik liela (kas, protams, ir labi), ka mçs varam iet mâjâs. Pulkstenis jau ir 1.30 naktî.

Lai gan es stâstu, ka neesmu no Rîgas, bet vçl 40 km jâbrauc un mçs tikâm atvesti ar âtro palîdzîbu, tas nelîdz un mçs tiekam izsviesti no nodaïas ârâ. Tâ arî es ar slimu bçrnu, kam temperatûra 38, palieku uz ielas, nezinot, ne kur iet, ne kur taksi dabût.


Nu jau, kad pagâjusi gandrîz nedçïa un mçìinu noskaidrot, kâ tas nâkas, ka ar slimu bçrnu tâpat vien nakts vidû var palikt uz ielas, atbildi man sniedz ïoti vienkârðu. Tâ kâ mçs neesam bijuði nosûtîti uz nodaïu stacionâri, par mums nodaïa nav likusies ne zinis, tas attaisno pilnîgo vienaldzîbu pret mums.

Izrâdâs, uzòemðanas nodaïâ mçs palikt nevarçjâm, lai neapsliminâtu citus bçrnus ar savu kaiti, tâpçc tikâm nosûtîti uz nodaïu tikai izolâcijas dçï. Bet pa to laiku, kamçr mçs esam infekcijas nodaïâ, uzòemðana par mums aizmirst. Kad tomçr par mums atceras, tad jau ir vçla nakts un slimîba nav liela, tâpçc mçs tiekam izlikti uz ielas, jo uzòemðanas nodaïâ neviens pa nakti netiek paturçts!!!

Tâtad sanâk, ka var slimu, izmocîtu bçrnu likumîgi izlikt uz ielas!!! Vai tas neliek aizdomâties par cilvçku attieksmi???
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 09:20
nez kâdçï man ir aizdoma, ka tûlît sâksies pârmetumu bârstîjumi no forumieðu puses... un ne jau mediíu virzienâ... nu paskatîsimies :)
Jauka mums tâ medicîna :)
Un kïûst ar vien jaukâka :)
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 10:14
Mees joprojaam gribam hospitalizaaciju peec sociaalaam indikaacijaam plashos apmeeros...
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 10:43
Bet fakts paliek fakts. Valstii darbojas Ostspa Bendera likums "spsenjije utopajushchih, djelo ruk samih utopajushchih"...
Protams ka ir skumji ka taa notiek un shis nav vieniigais gadijums kad notiek taa vai tamliidziigi... Diemzheel zinot kaadaa valstii un kaadaa sociaalaa iekaartaa mees dziivojam jaabuut gatavam uz visaadiem paarsteigumiem... mobilais telefons, nauda, mashiina vai vismaz labi pazinjas kam ir mashiina, veelams paziistams aarsts un jurists... taas ir lietas kuraam vienmeer jaabuut pie rokas...
Paziņai bija tā pat...naudas un telefona līdz nebija...bērns ar augstu t uz rokām,bet ārā nakts...un Vienības gatve naktī nav tas labākais rajons pastaigai...(un ne visi var atļauties braukāt ar taxi).
Kāds sakars ar sociālām indikācijām?Ja ātrie atved,slimnīca tik ilgi notur tad vb var atras iespēju sagaidīt rītu,ne vairāk,bet ļaut palikt.Un kādēļ gan ātrie,īpaši ja maziem bērniem ir augsta t,gandrīz vienmēr ved uz slimnīcu,bet tur parasti shitā notiek? Vb ātrie kopā ar V-gatvi lobē taxi?:))
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 10:50
Ved taapeec, ka uz aatrajiem tikai Riigaa ir pediatrs un i to paaris gab. Vieniibas gatvee apskata specs un, ja neuzskata par vajadziigu, laizh maajaas. Sociaalaam tindikaacijaam aapeec, ka telefona/mashiinas/naudas taksim truukums nav indikaacija hospitalizaacijai.
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 10:54
Vispaar manaa uztveree ir taa ka ja aatrie atved uz slimniicu un slimnieku tur nepanjem tad aatrajiem buutu jaabuut speejiigiem nodroshinaat transportu atpaklj celjam... nav jau obligaati reanimaacijas brigaadei jaagaida bet vajadzeetu buut kaadam sanitaarajam transportam kas cilveecinjus kuri pashu speekiem prom netiek aizvestu... jo taa savaa zinjaa ir aatro probleema ka vinji aizvedushi uz slimniicu cilvi kuru tur nenjem...
,,, tas tāpat ir zināms.Mana doma bija par to kur tādus "palaistos", slimnīcas teritorijā ,varētu atstāt līdz rītam.
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 10:58
...kaa jau teicu- taa ir sociaala probleema, kas nav jaarisina par mediciinai pieshkjirto naudu... un aatro probleema taa toch nav... jebshu visi, kam bruuce kaajaa, kas ambulatori sashujama un maajaas palaizhams, arii peecaak liidz maajaam jaanogaadaa?... tam ir mashiina/taksis/radi/draugi... galu galaa taa ir pasha veseliiba... nav dzirdeets ka jebkur pasaulee aatrie neuznjemtos vestu maajaas, jo tas nav vinju pienaakums... lai gan ir vesti un daudz, bet jaaved nav...
Un vēl.Tai manai paziņai sīkā,kad bija noiets pa nakti,aukstumu ar kājām laba 1-2stunda,saslima ar plaushu karsoni,jo bērns jau nebija saģērbts nakts pastaigai,bet gan veshanai uz slimnīcu.
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:03
...no kaa mums jaasecina, ka visi jaapatur slimniicaa, ja maate nepiedomaa naudu un telefonu liidzi panjemt... pazvaniit atljaut vienmeer un samaksaat var galaa... aiznjemties galu galaa...
...kad man bija jāpavada policijā,kura mani,kā liecinieci,aizveda ua Rīgas otru galu,ilgas stundas un ārā jau bija dziļa nakts.Viņiem nebija nekādu problēmu atvest mani līdz pasham mājas lievenim un ne jau es to viņiem lūdzu-pashi piedāvāja.Bet tā arī ir valsts/policijas,nodokļu maksātāju nauda.
Un vēl,man piemēram,būtu problēma kādu sazvanīt naktī,ja līdzi nav mob.tel.,jo visi nr.ir ierakstīti tel.un no galvas es nevienu nezinu.Zinu ka daudziem tā ir.
Kaut kâdu alternatîvu iespçju jau tomçr vajadzçtu ðâdos gadîjumos nodroðinât pie tâs mûsu sociâlo indikâciju buíetes, îpaði tik maziem bçrniem un ja tik tâlu dzîvo. Un tie bçrni jau tomçr visi ir visai stipri slimi, ja reiz âtrie saukti.
Kaut vai iespçja dabût gultasvietu par samaksu, kas noteikti sanâktu lçtâk kâ 40 km ar taksi.
Bet tas nu arî ir fakts, ka tâ tas ir visur pasaulç un citur to uztver par pilnîgi paðsaprotamu, ka saviem spçkiem jâtiek mâjâs.
Un fakts, ka mûsu sabiedrîbâ daudziem ir deformçta izpratne par lietâm - man ir mazs bçrniòð, slims, man nav naudas, es tâlu dzîvoju, tâtad kâdam ir jâparûpçjas par mani. Bet kam? Ðajâ gadîjumâ jau iepriekð vajadzçja izdomât, ko darîs, ja nepaturçs slimnîcâ - mobilizçt radus, draugus, izdomât, kurâ viesnîcâ paliks.
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:35
40 km ar taksi maksaa 16 latus... nav dizhi astronomiska summa...
tajaa vinju viesnicinjaa slimo beernu maateem vietas nav, kur nu veel citiem...
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:38
1.kârt - piezvanît var, protams.
2.kârt - aizòemties nevar vienmçr, piemçram naktî.

Un jautâjums ,,, bez visâm sociâlajâm muïâm utt - tas, ka mâti ar mazu bçrnu atstâj uz ielas naktî ir Normâli? Tieðâm, lîdz pirmajam transportam nevar paturçt telpâs? Tas kaut kâdâ veida tçrçs nodokïu maksâtâju naudu? Tas iecirtîs robu slimnîcas budþetâ?
Vienkârðs jautâjums tieði Tev ,,,, atbildi ar jâ vai nç: Vai tas ir normâli un galvenais, vai ir cilvçcîgi?
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:40
Hmm? Nu diez vai kaads pa 16 vediis naktii 40 km... ja jau no lidostas uz centru 12 sanaak... turklaat veel pasazhieri atpakaljceljam nedabuus...
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:42
Nu diez vai 16, ja ârpus Rîgas. Atpakaïceïð tad arî parasti ir jâapmaksâ un, ja vçl nakts tarifs.
Ir tâ, kâ mana kolçìe gaidot bçrniòu teica- vçl viens bçrns- tas ir ceïð uz nabadzîbu. Mûsu valstî bçrni nav topâ:(
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:44
No lidostas ir daargaaks tarifs. Ja sauc normaalu takshu kompaaniju, nevis kaut kaadus kreisos, maksaa 1Ls par ieseeshanos un 35 vai 40 santiimi par kilometru. ved i dienaa i naktii peec skaitiitaaja. Ne reizi vien braukts. taa kaa tas takshu astronomiskais daargums ir kaut kaads stereotips.

Ne nakts tarifa nav, ne atpakaljceljsh nav jaamaksaa...



Edited 1 time(s). Last edit at 04.10.2007 11:44 by ,,,.
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:45
Kâ tad, un vienos naktî var atrast ðo lçto taksi!
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:46
,,, Wrote:
-------------------------------------------------------

>
> Ne nakts tarifa nav, ne atpakaljceljsh nav
> jaamaksaa...
>


Tâtad ir tomçr? :-)))
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:51
,,,

Taa mamma kas nebija gatava taadam apstaaklju paveersienam visticamaakai ka arii nezinu kur tos normaalos (patiesiibaa kreisos jo normaalie ir daargie) takshus mekleet...
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:53
Kas ir? Ir oficiaals numurs 8001313 (no taksofona bezmaksas), piezvani un 15-20 minuushu laikaa taksis klaat. Brauc peec skaitiitaaja, tarifs vienaads visu diennakti.
Bet vajag jau kaadu citu uz ko novelt savu atbildiibu un bezdarbiibu...
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 11:54
Kaut kaadi senteevu priekshstati Jums par taksometra cenaam, ja bijushais taksometru parks, ninjche Bona taxi shkjiet kreisais...

VISAAS slimnicaas, kur ir naacies buut uznjemshanaa ir saraksts ar takshu telefoniem... vajag tikai pajautaat...



Edited 1 time(s). Last edit at 04.10.2007 12:27 by ,,,.
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 12:02
To takða tel. vajadzçtu pielîmçt pie Bçrnu slimnîcas (un varbût arî citu slimnîcu) durvîm. Izdari to, Komat, visi bûs pateicîgi.
,,, tev double uzdeva vienkārshu jaut.kādēļ neatbildi?
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 12:04
double
...vai tam beernam labaak seedeet koridoraa vai tikt maajaas kaut vai naktii?... jo taadu ambulatori apkalpojamo tur ir ap 10-20 katru nakti. Jau slimie seezh rindaa koridoraa, kameer tiek uznjemshanas nodaljas kabiiniitee... un taa seezhot visiem vienaa rindaa dabuusi veel kaut ko klaat...
bet Tu vari uzcelt teritorijaa viesniicinju un par simbolisku naudu vinjus visus izmitinaat...
...atbildei vajadzēja būt jā vai nē...nevis skalot demagoģiju...
Re: Slimu bçrnu neuzòem slimnîcâ un izliek uz ielas vienos naktî.
04.10.2007 12:06
especially vijolei
demagogjija ir laba lieta, bet- jaa, tas nav nekas nenormaals, ka beernu, kuram nav jaaatrodas slimniicaa peec aarsta apskates palaizh maajaas...
tu arii vari piedaliities viesniicinjas celtnieciibai, jo tev tak taa visus zheel...

necilveeciiga driizaak ir maate, kas puspliku beernu staipa 2 stundas pa nakti rinjkjii, jo citi redz vainiigi... kam un ko vinja ar to gribeeja pieraadiit?...
Pirmais bērns,saskare ar dr.padarīshanām slimnīcā nav,saucot ātros nedomā ka vedīs uz slimnīcu,bet vedot nedomā ka naktī,aukstumā metīs laukā...ātrie varētu arī paskaidrot ka ja gadījumā kas-iesiet mājās tā kā ņemiet līdz naudu,drēbes tel.,hav .papīru,čības,lietussargu,zobu birsti-nu visu maz kā sanāk.

Un zini,,, labi vien ir ka nestrādā par kkādu med.personālu.

Un ja gribēshu piedalīshos tai celtniecībā-atshķirībā no tevis,kam nekas nekad negadās un negadīsies dzīvē.:))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 4?
Ziņa: