Nebijis gadījums

Aizsāka Reālists 

Reālists
Nebijis gadījums
26.07.2009 20:07
Cieniijamie forumieshii!
Liels luugums, varbuut kaads zin un ir ko taadu pieredzeejis. Lieta taada ka ar meiteni paarvaacaamies dziivot uz privaatmaaju pie vinas vecaakiem un pavisam nesen saakaam saskarties ar nepatiikamu lietu. Taas ir blusas. Un to paliek arvien vairaak. Dienaa nokeru liidz desmit blusaam un nespeeju vairs paciest. Maajaas ir divi sunji, liels un mazs, esmu vinjiem iepilinaajis akkaadas ampulas pret blusaam un + blususiksnas, maaju izsmidzinaaju ar kkaadu ampulu kas bija jaajauc ar uudeni, bet lielas jeegas nav. Dazhas dienas bija miers, bet viss saakas no jauna. Un kas ir pats diivainaakais, ka blusas lien tieshi pie manis, bet nevis pie draudzenes vai vinja vecaakem, kaa tas izskaidrojams? Un varbuut kaads zin kaadu efektiigu liidzekli kaa ar to ciiniities?
Buushu ljoti pateiciigs.
Re: Nebijis gadījums
26.07.2009 20:58
Vispār baigi grūti ar to lietu ir cīnītie, turklāt izskatās, ka šogad ir blusu gads... Varbūt att var ko vairāk pateikt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Reālists
Re: Nebijis gadījums
26.07.2009 21:51
Paldies, neko prieciiga shii zinja nav :D
Taa vien skiet ka bezceriigs gadiijums un nestaados priekshaa ko lai iesaak... :(
Ciest nevaru tos paraziitus, pat naktii guleet nevaru. Bet kapeec vinjas kozh tikai man un ne paareejiem? Ar ko tas vareetu buut saistiits?
Re: Nebijis gadījums
26.07.2009 21:57
Gan jau ka kož visiem bet ne visiem tā niez tie kodumi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Reālists
Re: Nebijis gadījums
26.07.2009 22:27
Mees ar draudzeni guļam vienaa gultaa un vinjai nav nevienas koduma peedas, bet man, es pat juutu ka man uzlec kur nu veel kozh. Vai tam buutu kaads mediciinisks vai zinaatnisks izskaidrojums. Vai varbuut ir kaads lidzeklis kas paliidz taas atbaidiit, kaada ziede vai kas tamliidziigs. JO tas ka vinjas lien visas pie manis, esmu paarliecinaats par visiem 100% un nevis ie vinjas. Bet kas tam ir par iemslu es nespeeju iedomaaties.
Re: Nebijis gadījums
26.07.2009 23:01
Man, piemēram, no blusu kodumiem nav nekādas alerģijas, un ja citiem kož, es arī varu nejust (jūtu , ka rāpo vai lec tikai tad, ja zinu, ka tur jābūt blusām :D)
Kaut kādi aerosoli pret visādiem mošķiem ir, varbūt pret blusām arī der. Pajautā aptiekā.
Re: Nebijis gadījums
26.07.2009 23:21
Diemžēl tas ir fakts, ka cilvēki ir dažādi jūtīgi pret blusām un to kodumiem. Ir cilvēki, kuriem ir pilnīgi po, ir blusas vai nav un ir cilvēki, kuriem blusas sagādā īstas mocības. Es diemžēl piederu pēdējo kategorijai. Tā kā tas var būt, ka Tava draudzene, Reālist, nejūt blusas.
Cīņa ar blusām nav viegla. Tas ir labi, ka sāki ar suņiem un pretblusu siksnām. Vetaptiekās ir nopērkami speciāls smidzinātājs (reklamē jau, ka ir baigi efektīvs), kuru vajad izsmidzināt vienreiz un tad pēc kādām pāris nedēļām atkārtoti un it kā blusām būtu jāpazūd. Es tam īsti neticu, bet vari mēģināt. Nosaukumu gan īsti neatceros, bet bija dārgs. Vēl es laukos ik pa laikam mazgāju grīdas un pie ūdens leju klāt terpentīnu. Citi saka, ka jāpērk aptiekās "īstais" terpentīns, jo tas palīdzot labāk. Man šķiet, ka tā mazgāšana uz brīdi palīdz.
Man no blusu kodiem veidojas niezoši izsitumi, kuri besīgi niez vismaz pāris dienas. Tad es smērēju uz tiem Fenistigel smēri, dzeru suprastīnu vai tevegilu.
Vakarā pirms gulētiešanas vajag pārbaudīt segas, gultu un mēģināt "izķert" blusas. Labi būtu, ja jūs abi ar draudzeni pārbaudītu arī savas drēbes vai uzvilktu citas pirms liekaties gultā. Esmu arī pa dienu izpūtusi gultu ar Cobru vai Defix airesoliem... Smird, bet toties blusas apdullušas un vakarā var noķert segā :)
Nu vispār cīņa ir baigā... Un vēl - jāiemācās ķert blusas! :)
mad no kautkurienes
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 00:09
...nja...mazgāt grīdu ar ūdeni, kam klāt terpentīns...

...ja majās būs kaut viena blusa, tad tā noteikti būs pie manis...tā viš i...laikam esmu garšīgs...he, he, reālists arī...
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 00:50
Mad, izīrē sevi nabaga cietējam, lai viņam kaut viena nakts būtu mierīga( Nakts bez blusām, jo visas ir pie Mada stingrā uzraudzībā :D)
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 09:42
Nu nezinu, nezinu...
Ja ieliktu vienā istabā mani un madciniķi un to vienu blusu, tad es gribētu derēt, ka tā blusa noteikti izvēlētos mani :(((
delta
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 09:54
Neizmēģināju praksē, jo tāpat ar ķeršanas metodi izdevās tikt no tās zarazas vaļā, bet man draudzene, kuras bērnam ir baisa alerģija pret blusu kodumiem un kura ir daudz ar šo lietu cīnījusies, kā labāko metodi ieteica šādu. Vetaptiekā esot nopērkams līdzeklis "Neostomazans". Uztaisa šķīdumu un ar to apstrādā visu, ko vien var apstrādāt - izmazgā grīdas, gultas, pat matračus "apslapina", salej visur, kur var tikt klāt, un tā vairākas reizes. Viņš neesot kaitīgs cilvēkam un darbojoties ļoti efektīvi.
Bet, protams, jāapzinās, ka privātmājā, kur ir vairāki iedzīvotāji, blusu izdzīšana no vienas istabas būs nulles vērtībā...
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 10:03
Pilnīgi piekrītu deltai tajā, ka blusu izdzīšana ir kolektīvs pasākums un lai tas būtu veiksmīgs arī pārējiem mājas iemītniekiem ir jāpiedalās tajā un jāgrib tikt no tām vaļā. Nekas nebūs līdzēts, ja viens centīsies un smidzinās savā istabā visas iespējamās blusu indes, kamērs pārējie citās mājas istabās neko nedarīs.
Diemžēl no to cilvēku puses, kuriem nav alerģija pret blusu kodumiem, bieži ir visai pasīva un neieinteresēta attieksme cīnīties ar šiem mošķiem... :(
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 10:11
es savulaik strādāju skolā; septembrī medapskatēs katrā klasē bija viens vai divi bērni, kas bija nokosts no galvas līdz kājām. turklāt no normālām, kārtīgām mājām, kur blusas ignorēja gan suņus, gan kaķus, bet vienmēr izvēlējās attiecīgo bērnu. :]

kas par iemeslu — neviens īsti nav varējis pateikt. līdz visas augšminētās aktivitātes + var sevi apstrādāt ar terpentīna ziedi.
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 12:01
Savam kaķim pirku vetaptiekā Stronghold, iepilina tūbiņu skaustā un blusas nākošos 2-3 mēnešus nemana. Suņi ir tāds pats blusu avots, kā kaķis.
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 15:26
...att, Tu vēl garšīgāks,kā es???...:)
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 16:54
madcynics... man jau pašai šķiet, ka es blusām esmu saldais ēdiens :(((((((((
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 17:03
O, par saldo ēdienu ierunājāties, atcerējos par saldā krējuma kremu ar auzu pārslām... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 17:09
Es atcerējos, ka man ir šūnu medus:) Jāiet uzēst:)

(Es saprotu blusas:D)
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 21:23
...o, rīmas...
...es to ne par blusām...;0)
Reālists
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 23:23
Paldies jums par atsauciibu.
Maaju iztiiriit no blusaam nebuutu lielaakaa probleema, bet lielaakaa probleema sagaadaa teritorija ap maaju. Jo izejot pagalmaa uz bruģa, itiipashi vakaros kad eju uzpiipeet, ienaakot iekshaa vismaz viena vai divas jau ir uzlekushas uz manaam baltajaam zekjiiteem. Ko var ieteikt lai atbriivotos no taam pagalmaa? Taa vien skiet ka brugis un maurinjsh ir pilns ar taam. :(((
Reālists
Re: Nebijis gadījums
27.07.2009 23:26
Un jaa, man no kodumiem uz brridi ir nieze, bet paariet momentaa. Man vienkaarshi psihologiski nav pacieshami shie paraziiti, vairaak tracina ka vinji lec virsuu un raapo, nekaa taas koduma vietas. Un draudzene, ne juut vinjas, ne vinjai kozh, ne niez. Taa vie shkiet ka vinja ir salduminjsh tikai man,bet ne blusaam :D
inka11
Re: Nebijis gadījums
28.07.2009 00:19
augusts(vēl gan jūlijs) blusu mēnesis, mans kaķis katru augustu tiek pie blusas, tāpēc uzmanu šo :))
un pret blusu cīnos kā tajā Ezeriņa novelē - nedod Dievs, savairosies :)).
ja blusas masveidā - vai kāds dienests nevar līdzēt, izsmidzināt kādu indi? kādus 20 gadus atpakaļ es grīdas mazgāju ar hloru, slimnīcas smarža bija, bet toties blusas nevienas.
Re: Nebijis gadījums
31.07.2009 18:14
Nezinu,kas notiek.Mēģināju vairākas reizes iesaistīties bet nesanāca.

Blusas attīstās siltumā un smiltīs(putekļos).
Ja pagrabs vai koridors ir smiltīs un tur dzīvo žurkas,kaķi,suņi,tad blusas būs miljons.
Mitrā uzkope ar terpentīnu 2x dienā un divu nedēļu laikā problēma izzudīs.
Blusas pārnēsā transmisīvās slimības. Viena no bīstamākajām slimībām-mēris.
Ja melnās bakas ir pasludinātas par uzvarētām, tad citādi ir ar mēri.
Vispasaules veselības organizācija ir paziņojusi,ka mēris apdraudēs cilvēci arī turpmāk.
Viens no iemesliem ,manuprāt, ir žurkas un blusas.
Veiksmi
Re: Nebijis gadījums
31.07.2009 23:45
Efektīvāks līdzeklis par Neostomazānu ir A-gita vai Agitta (kaut kā tā), jāsmidzina grīdas spraugās, aiz mēbēlēm, uz sienām, tas ir visur, kur blusas mēdz uzturēties.Kad kukainis nonāk uz apstrādātas virsmas, iet bojā dažu minūšu laikā, tas ir pārbaudīts.
nu ja
Re: Nebijis gadījums
01.08.2009 11:10
lasu, brīnos.. šogad esot blusu gads?!

man ir suns, nu jau desmit gadus, un es zinu, kas ir blusu gads, bet šogad ne sunim kažokā, ne mājās vēl nevienu blusu nav nācies redzēt.. jā, zinu, = augusts ir blusu mēnesis, un nupat arī viss sāksies.. arī no jūrmalas, kur suns ir vismaz reizi dienā, un kur dažādi suņi nav retums, viņš nevienu blusu nav mājās pārstiepis, tāpēc gribu apstrīdēt, ka šogad būtu blusu gads..
Re: Nebijis gadījums
01.08.2009 14:14
Tas blusu gads jau nav vienīgais, viņi ir vairāki pēc kārtas. Droši vien nēkamgad būs vairāk...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Nebijis gadījums
16.08.2009 11:05
Tikko dzirdēju vienkāršu padomu: vannu vai lielu bļodu pielej ar karstu ūdeni un drēbju gabalu, kurā tās mocītājas mitinās, izpurina virs ūdens. Blusas nākot uz siltumu un salec ūdenī iekšā.
Būs jāizmēģina, kad atbraukšu no laukiem!
aa
Re: Nebijis gadījums
19.09.2009 04:44
man ļoti labi palīdz uz nakti iesmērēties ar lavandas ellu! un palīdz loti labi! atbaida blusas! to man ieteica pret moskītiem Spānijā biju sakosta līdz šausmīgai alerģijai, tad man iedeve vienkārsu smaržūdeni uz lavandas ellas bāzes, kas ir domāts pēc dušas!
Re: Nebijis gadījums
24.09.2009 13:41
Blusas = netiira maaja (putekli, smiltis, zurkas, vecie palagi, ielaistie pagrabi u.t.t.).
Jaaciinas ar zurkaam, jamazgaa maajdzivniekus ar attieciigiem sampuuniem, jaliek attieciigaas siksnas, regulaari jaamazgaa vissu dziivokli vai maaju (ari parastie kopsanas liidzekli derot, galvenais lai dziivoklis ir vissu laiku tiirs), jaizsviez miskastee vecos palagus (labaak vissus palagus) un gruzas, uz griidas labaak uzlikt labu, viegli mazgaajamo linoleju, jaasaveed kaartiibaa pagrabu, hidroizolaciju, atkrituma konteineriem jabuut ar vaakiem. Var iedabuut maajaa kaki, bet labaak divus lai dzenaa peles un zurkas, tiesi vini pamataa ir blusu avots ja maajdziivnieki ir tiiri un kopti (vinus regulaari jaamazgaa ar spec sampuunni un jaliek pretblusu siksnas).

Galvenais, jaabuut tiiriibai. Ne tikai dziivoklii, istabaa, bet arii kaapnutelpaas, pagraba, pagalmaa. Ja taa ir privaatmaaja, to vissu loti reaali paveikt pasam. Gan blussu nebuus, gan maaja kluus skaistaaka, veseliigaaka un sakoptaaka.

Veiksmi.

PS
Papildus lassi Mazdaktera komentaaru.

PPS
Smidzinaat gultaa Cobru ir vislielaakaa dumjiiba.

-Ar DICLOFOSIEM un liidziigaam indeem var apstraadaat VISSU maaju vasaras periodaa, taa duusiigi, no vissas sirds nezeelojot devas un maaju jaatstaj aizvertu uz kaadam divaam stundaam, bet peec tam kaadas 12st. (bet labaak vissas 24-48st jaaveedina, tajaa laikaa maajaa nedriigst atrasties ne cilveeki, ne dziivnieki). Izsmidzinaasanu jaaveic bez pauzaam, no diviem flakoniem vienlaiciigi (2 flakoni uz istabu), sakot no taalaakaas istabas pusses un ejot ar muguru durvju virzienaa, peec sevis durvis jaaizver.
-Telpaas ieprieks jaasagatavo un jaatbriivo peec iespeejas no dreebeem (jaamazgaa atceviski), eediena un dziivnieku bariibas, beernu ruotalaam, traukiem.
-Apstraadaajamaas telpaas jaatrodaas peec iespeejas minimaalaaku laiku (jaastraadaa nevis respiraatoraa, bet tiesi gaazmaskaa, bet vel labaak ar izoleetaam elposanas sisteemaam (spec.elposanai paredzeetie baloni, vai uudensliideeju apriikojumu). Jaastraadaa gumijas cimdos, apgeerbaa kurs sedz peec iespeejas lielaaku aadas platiibu (vissu peectam jaizmet).
-Peec apstraades, un veedinaasanas telpas jaizmazgaa, rokaas jaabuut gumijas cimdiem, jaastraadaa taa, lai ruokas nekontaktee ar uudeni izmantojot paliigieriices (svabras), elposanas celus jaasargaa ar respiraatoru. Kopsanaa nedriigst izmantot puteklusuuceejus, izneemums mazgaajosie "puteklusuuceeji"



Edited 6 time(s). Last edit at 24.09.2009 14:27 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Nebijis gadījums
03.10.2009 14:57
Uh. Var redzēt,ka Dr,asistents ir ieguvis pamatīgas klasiskās zināšanas.
Vēl jāpiebilst,ka mājā nedrīkst būt dzīvniekiem un augiem.
Veiksmi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 21?
Ziņa: