Padoms topošajam ārstam!

Aizsāka snukers 

Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 10:20
helloooo:

vot kad Tev ķirurgs kaut ko ne to izgriezīs sliktas anatomijas zināšanas dēļ, tad tas gan nebūs ētiski ;)
helloooo
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 11:45
bet pie kadiem mirushajiem jus laizh?pie jebkadiem??? un jums atljauj vinjus graiziit?
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 12:27
ir gadījumi, kad sekcija ir obligāta, lai noteiktu nāves cēloni.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 12:56
Teemas autoram - seedi un tupi zubri. Vairaak neko noveeleet nevar.

Mums maziem sarkaniem arii biija gan pat. anat., gan pat.fiziologija. Dr.Pomazanova pasniedza :) Super pasniedzeeja! Vinas stundas man devusas loti daudz izpratnes par daudzaam lietaam. Zeel ka vinai iedeva tikai 40 + 70 stundas attieciigi, lai ar mums pavazaaties. Ja buutu vairaak, daudzas lietas kudi labaak aizietu un iezubriitos.

Visvairaak nemiileeju (un nemiilu) pediatriju. Kautgan ir viens draugs - krievu doks, super-puper-puper nedonosku RAN spechuks ar darba staazu ap 20 gadiem, kas man regulaari iztaasta visaadas lietinas un biezi ciemojaas.
helloooo
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 13:39
es velejos uzzinat vai nav vajadziiga piederiigo atljauja? vai mirushais pirms naaves atljaavis...? Vai tas ta vienk.nevienam nezinot notiek?
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 14:58
Pārsmējos par to nokļūšanu rektum!
heloo: Dikti tam mironim kuņģis vajadzīgs- tāpat viņu tūlīt tārpi grauzīs! Pats Tu gan gribēsi, lai tavs dr. zinātu, kā kuņģis izskatās.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 15:08
Nopietnāks jautājums: ir kāda iespēja man kā nemediķim un nestudentam kaut kur papētīt anatomiju? Vienalga, "dzīvajā" vai manekenu. Bildes neder- no tām es nesaprotu, kā var deguna, iesnu problēmas ar acu zobu būt saistītas. Neviens dr līdz šim neko prātīgu nav pateicis. Jāizpēta pašai.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 15:27
Apvemsies un viss, ja uz morgiem iesi. ;) Nav tur ko daudz peetiit.

Patti padomaa kaa tas var buut :) Vai pameklee uz RSU, LU foorumiem kurs no studentiem var tev paardot galvaskausu, daudziem ir.

to helloooo
Par eetiskumu, nevar salabot puulksteni ja nezini no kaa tas sataisiits, nevar remonteet dzineeju ja nezini kaa to dariit. Cilveeks ir taads pats mehanisms, tikai sarezgiitaaks, un meistarim (aarstam) jaazin, kaa to remonteet. Tapeec ari toposiem meistariem lauj vert valaa jav izlietotos mehanismus un peetiit. Te nostraadaa mazaakaa launuma princips, vai nu jaunie maacaas no liikiem, vai nu pats nokluusi pie doka kurs slikti zin prieksmetu un pats vari kluut par liiki. Ko izveelamies? Pateiksu uzreiz, lelles nedod vajadziigaas izjuutas un pieredzi, vinas ir aarkaartiigi daargas.
PS
Lielaakaa dala maaciibu liikiisu, vel dziives laiikaa paraksta attieciigas atlaujas, kuras dod studentiem peec tam rakaaties pa mirstiigaam atliekaam.
Biezi sekcijas laikaa piedalaas arii studenti, taa pat kaa operaaciju laikaa, vai manipulaaciju laikaa. Ne kaada neetiskuma seit pat tuvu nav un likums to lauj dariit. Studenti ir toposie mediki, un loti daudzi no viniem taa un taa naakotnee rakaasies pa cilveeku ieksaam.



Edited 1 time(s). Last edit at 24.09.2009 15:31 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 19:23
Raimond: man nav bail apvemties. Tā noteikti nebūtu pati riebīgākā situācija dzīvē, kuru man bijis jāpiedzīvo.



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 21:13 by kachenite.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 19:43
Nu izstaasti man savu probleemu, smalki - smalki. Kaut vai es esmu taads riebiigs un parupjs, pet paliidzeet es miilu un protu. Varbuut ari tev ko izstaastiisu praatiigu... Davai - vikladivaj
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 19:56
Davaj, tikšu pie kompa (nevis no mobilā!), uzrakstīšu privāti, ja jau piesakies pastāsīt. Es gan gribētu redzēt tīri telpiski, var tā būt vai nevar? Ir kaut kāda sava teorija izveidojusies par šo.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 19:58
Kur uz galvaskausu var paskatīties? :)
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 20:33
RTG kabinets parasti paliidz :)

Nu ieraksti googlee "Cranium" tur bilzu pilns pa pilnam
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 20:53
kachenite:

vienīgais variants, ja Tev Haimora dobums ir tik plašs, ka sniedzas līdz pat 3. zobam (parasti (4.)-5.-6.-(7.) ), tad 3.zoba sakne var būt Haimorā iekšā, jo tā ir visgarākā sakne...
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 21:06
Sljusaj daaa, prishla tut takaja umnaja daaa i vesj panimaesh flirt isportila daaa. Sljushaj mozhet ja paznakomitca hachu daaa... :))))) Sveiks Puuciit :) Sen te neesmu bijis.

Vinai travma biijusi, domaadams tur ne tik tas viss loti prasti buutu. Bet ideja taadi patti. Posttravmatiskaas deformaacijas, "kanaals" ari vareetu sanaakt ,)



Edited 1 time(s). Last edit at 24.09.2009 21:07 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 21:11
Sveiks Raimond :) piedod, ka vsju maļinu isporķila :DD
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 21:35
Pilniigi oficiaali piedosana izsniegta :) Un buca iedota. ;)
Satrp cittu, a cto vi delajete segodnja vecerom? ;))))) Joks. Man sutkas, nezinu ar ko sevi aiznemt ;))

PS
Sodien aizbraucam uz blakus esoso beernudaarzu, izraadiijiem siikiem muusu glauno AMBULANCE :) Kad es iesleedzu sirenas, pasniedzeeja tik forsi palecas uz paaris metriem, ka Glasich otdihaet. Gandriiz paliidziibu vajadzeeja sniegt :) Siikiem prieks un baigaas paziisanaas ar Ambulanssi poikaam ;))
Loti laba tradiicija seit ir, aizbraukt paraadiit masiiniites un pastaastiit kaa lietas daraas. Mazie no beernu kaajas ciena savus glaabeejus... Bet mees ieguustam skaistos ziimejumus ko var saliimeet uz stacijas sienaam :)
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 21:53
Dr.asist. Raimonds Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Gandriiz paliidziibu vajadzeeja sniegt

:DDD
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 21:54
labi, mans iet gulēt. Raimo, apciemo mūs biežāk :)
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 22:03
Puukainos un maigus sapnus ;)
Apciemosu. Apsolu.
Re: Padoms topošajam ārstam!
24.09.2009 23:13
helloooo
Anatomikumā, cik man zināms, ir bez piederīgajiem. (Starp citu - tur vēl vispār līķi ir?)
Par morgu - sekcijas taisa tad, ja ir piederīgo atļauja (un vēl dažos gadījumos). Sekcijas ir vajadzīgas, lai ārsti mācītos no kļūdām (un studenti mācītos), ja tādas pieļāvuši, tāpat radiniekiem, ja vēla kaut ko pierādīt - no patanatoma neko nenoslēpsi. Agrāk šur tur bija ārstējošajam ārstam obligāti jāpiedalās sekcijā, un, ja bija kādas taktiskas kļūdas, tas viss jāprezentē kolēģiem - lai mācās un tādas kļūdas nepieļauj.

Domā tie 5-6 kursa studenti tur tupi rēc pie līķiem vai vēl ko tādu dara? Tu ko, visi ir klusi un nobijušies kā diegi - nāvi vaigā redzēt nav nemaz tik viegli. Vēlāk jau pierod, bet nu, nekādas necieņas izrādišanas pazīmes es netiku novērojusi.
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 07:28
Raimondam ir "maļina"...



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 21:16 by kachenite.
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 07:39
N



Edited 2 time(s). Last edit at 19.08.2012 21:17 by kachenite.
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 10:10
kāpēc tik agresīvi?
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 11:37
kachenite kas tevi šitā?
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 13:03
to kachenite
Nu vot priehali... ;( Jums taa ir probleema, ne man. Jums to vajogot, ne man. Man taa ir briivaa laika pavadiisana un iespeeja paplaapaat lv valodaa. Pie reizes paliidzeet liidzcilveekiem, liidztautiesiem, pie noteikama ja sagribeesies. Te nav nekaada konsultatiivaa dienesta un naudas neviens nemaksaa.

Domaajams, Jums ir tas ko mineeja puce, tikai atveraas taa lieta traumas rezultaataa, drosi vien paarlauzot sieninu, ar hronisku iekaisumu, tagad taada reakcija. Jums vajadzeetiu iet pie LOR, ja lieta ir tiesaam taa, kaa izskataas baigaas lielaas radikaalaas terapijas tur drosi vieen nebuus, lieki pa galvaam neviens vazaaties negrib. Jaameegina aarsteeties koservatiivi, meeginot apslaapeet iekaisumu. Jasekoo probleemai liidz, jaaveic labu un regulaaru (!) sadarbiibu ar LOR doku un zobaarstu, veelams lai tie buutu vieni un tie pasi doki ilgterminaa. Ja probleema nerisinaasies ilgterminaa, vai pasliktinaasies, domaadams tur var ari veikt attieciigaas manipulaacijas, piem. raujot zobu aaraa, cementeejot, liekoot proteezi u.t.t., par ko lems LOR, Kirurgs un zobaarsts. Aptuveni taa.

Par "Zobiem", juus kluudaties, tur straadaa diezgan labi profesionaali, labi ka vinus pagaidam neaiztiek, jo taada iestaade ir kaut kas unikaala paraadiiba ar unikaalu med.personaalu. Tiesi tur jums ari jaagriezaas (ar, vai bez gimenes dr. nosuutiijuma).

Veiksmi dziivee un nevajag lieki nervezoot. Neviens jums launuma neveel, tiesi otraadi. Es labi saprotu, kaa ietekmee cilveeka (pie tam vel sievietes) dziiviibu 10 sitieni ar kulaku pa galvu un, ka ne fiziskai ne garigaai veseliibai tas uz labu neiet. Bet tas nedod jums tiesiibas te histeeriski blaut uz cilveekiem. Jums jaasaprot, ka neviens jums pakal neskries un juusu probleemas interesees tikai reto, tapeec meeginiet veerteet pat to mazuminu ko jums te sniedz.

Ar cienu
Raimo



Edited 4 time(s). Last edit at 25.09.2009 14:38 by Dr.asist. Raimonds.
trr
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 13:34
pēdējo postu izlasīju ar interesi :) rets gadījiens..
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 14:39
Kas tiesi ir rets gadiijums? :-)
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 15:03
Tur jau vēlams veikt gan haimora dobumu rtg gan arī CT galvai.Kad taisīs CT var sarunāt, lai smalkāk noņem augšžokļa un dobumu vietas.Dobumi tur gana,nav tikai haimora vien.
Tad ar visu rtg un CT vērts iet uz Zobiem vai kur.Lai ;sie konsultēt var, jau redzot apmēram,kas un kā.
P.S CT var tā uztaisīt,ka ne tikai saknes, bet pat kavitātes un plombes,ne tikai sudraba var redzēt visai labi.
Re: Padoms topošajam ārstam!
25.09.2009 19:48
Noela: man bij kaimiņš ar kriminālu pagātni "Hoču bitj koroļ doma!"
Raimondam: paldies Tev par paskaidrojumu! Man nav īsti skaidrs, kāda īsti krievu valodā ir dubultā nozīme vārdam "maļina". Tādēļ laikam pārpratums izveidojies.



Edited 2 time(s). Last edit at 25.09.2009 20:08 by kachenite.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 6?
Ziņa: