Kā pagatavot stārķi?

Aizsāka ku! 

Kā pagatavot stārķi?
26.06.2011 16:25
Tāds ir tas jautājums. Kā pagatavot stārķi un vai vispār no viņa kas sanāk (ka nav tāpat kā ar kaiju)? Paziņa vārija viņus suņiem bet tas nav gluži tas... nav arī suņa...
dooh
Re: Kā pagatavot stārķi?
26.06.2011 17:44
Kas vēl nebūs? Stārķi ir aizsargājami putni!
Re: Kā pagatavot stārķi?
26.06.2011 20:10
Iespējams, bet savairojušies ir dafiga un sāk nest skādi (tā vietā lai nestu bērnus)...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
dooh
Re: Kā pagatavot stārķi?
26.06.2011 22:14
Stārķi ir pirmās grupas īpaši aizsargājamā suga un par šādu dzīvnieku nonāvēšanu pēc likuma pienākas sods.
Re: Kā pagatavot stārķi?
27.06.2011 14:30
Es dzīvoju pietiekoši tālu no valsts varas, tā kā soda iespēja mani neuztrauc... bet pieķēzīta apkārtne un sabojāts jumts gan mani uztrauc... Vai ir paredzētas kādas dotācijas stārķu izdarību pacietējiem?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Čorvena, pagaidām bez suņa
Re: Kā pagatavot stārķi?
27.06.2011 14:54
Tu droši vien vari vērsties PVD, bet tad Tu točna būsi sev pievērsis uzmanību, pa kluso vairs nevarēs neko izdarīt. Var iznākt līdzīgi kā ar bebriem Rīgas centrā, tikai tur Tev pašam nāksies domāt.

Tāpat droši vien vari vērsties kādā TV raidījumā (Tautas balss, piemēram), ja valsts Tev atsaka un postījumi tiešām ir.

Jebkurā gadījumā, ja tādas lietas notiek, nekas nemainīsies, kamēr kāds to necels gaismā.

Gan jau vēl šur tur visādi aizsargājamie rada postu.
dooh
Re: Kā pagatavot stārķi?
27.06.2011 22:49
Fuj, ku! stārķis ir mājas svētība.
Kur, kam jāziņo, lai nenotiktu šāds slaktiņš?
Es nevēlos pieļaut, ka nonāvē nevainīgu putnu. Viņiem ir tiesības dzīvot un tas, ka tev tur pagadījusies māja ir tava problēma.
Re: Kā pagatavot stārķi?
27.06.2011 23:43
Tas nav nekāds slaktiņš. Tā ir plānveidīga stārķu skaita regulēšana... Ja būtu slaktiņš, tad es neinteresētos kā to pagatavot...
Būs jāinteresējas pie vāciešiem. Tie prata katru radijumu garšīgi pagatavot...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kā pagatavot stārķi?
28.06.2011 00:18
intereseejies labaak pie aziaatiem.

vai nav vienkaarshaak ieviest kaadu biedeehjoshu iekaartu?
Re: Kā pagatavot stārķi?
28.06.2011 18:52
Stārķis pats par sevi varbūt arī ir svētība bet ne tas kas nāk viņam no pakaļgala... it īpaši ja trāpa uz mašīnu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
dooh
Re: Kā pagatavot stārķi?
28.06.2011 20:02
Tas, kas nāk stārķim no pakaļgala daudz mazāk kaitē šai pasaulei kā tas, kas no tavējā nāk..
Re: Kā pagatavot stārķi?
28.06.2011 20:32
Iespējams, bet es to nedaru uz jumta, lieveņa vai mašīnas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kā pagatavot stārķi?
28.06.2011 22:53
Ku,vai tev prāts? Īstens latvietis pieņemtu citādu lēmumu.
Lai tev veicas.
Re: Kā pagatavot stārķi?
29.06.2011 10:39
Varbūt vari iedvesmoties no austriešiem ? ...

Lai aizbaidītu stārķus no aviošova norises vietas Austrijas pilsētā Celtvēgā karavīriem pavēlēts cieši skatīties putniem acīs, stingri aizliedzot izmantot ieročus, vēsta "Orange News".
Stārķis ir SVĒTELIS un svētīta ir tā vieta, kuru viņš apmeklē. SVĒTELI nepagatavo, viņu pielūdz...
Re: Kā pagatavot stārķi?
30.06.2011 13:03
Pīlādzis

Tu kaut ko sajauci... stārķis ir putns...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ku! Mazdakteris jau Tev jau uz šo jautājumu atbildēja, ka latviešiem stārķis ir svēts PUTNS un viņi savās ēdienkartēs stārķi
neiekļauj! Ja viņi Tevi tik dikti traucē, tad ir jāapsver metodes kā viņus aizbaidīt...
Bet varbūt Tu vari šo defektu padarīt par efektu? Ja Tev tur apkārt riņķo tādi bari, tad tak Tu vari izveidot savu biznes plānu
ar norādēm par stārķu darbībām savā apkārtnē un tirgot šo vietu apskati par naudu .Ārzemju tūristiem stārķi traki patīk!!!
Sakop savu apkārtni un izveido tajā tūristu takas... Braucēji būs! Lai Tev veicās!!!
dooh
Re: Kā pagatavot stārķi?
01.07.2011 19:48
Stārķi savas ligzdas taisa tikai ūdens āderu krustpunktos, tomēr līdz šim nav novērots neviens gadījums, kad stārķu ligzdā būtu iespēris zibens. Āderu krustpunkti savā starpā atšķiras cits no cita ar cilvēkiem pagaidām nezināmiem parametriem. Zibens dažos sper, bet dažos nē. Stārķis ir viens no putniem, kas māk izvēlēties zibens drošu āderu krustpunktu. Jau izsenis latvieši ir novērojuši, ka, ja stārķis ierīkojis ligzdu uz mājas jumta, tajā nekad nesper zibens. Tieši tāpēc šo putnu sauc par svēteli.
Re: Kā pagatavot stārķi?
01.07.2011 23:16
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Stārķis pats par sevi varbūt arī ir svētība
> bet ne tas kas nāk viņam no pakaļgala... it
> īpaši ja trāpa uz mašīnu...


Labaak meegjini aizbaidiit, nevis nogalinaat un apeest.

Un vispaar priecaajies ka govis nelido apkaart :)
Re: Kā pagatavot stārķi?
02.07.2011 01:10
Interesanti palasīt bet man ir tāda versija, ka latvieši tagad ir tik pamatīgā dirsā kā reiz tāpēc, ka tic visādiem tādiem sūdiem... kā svēteļiem un āderu krustpunktiem...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
nu ja
Re: Kā pagatavot stārķi?
02.07.2011 17:32
Mīļais ku!
Dirsā esi tu un nevis latvieši.
Atvainojos, ka tā.
Re: Kā pagatavot stārķi?
02.07.2011 22:40
Pagaidām nejūtu... bet būtu muļķīgi noliegt, ka ar latviešiem ir problēmas... te gan ir neliela pretruna - es pats esmu latvietis bet nu turos no visām tām latviešu izdarībām cik tālu vien varu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kā pagatavot stārķi?
04.07.2011 10:24
Ku, pamēģini kā ebreji - ja nevar mainīt situāciju , pamaini atteiksmi.
Problēma, ir tā, ka visi ir gudri kritizētāji - kā anonīmi internetlietotāji, tā bijušie un esošie politiķi. Bet kur ir gudrie darītāji ? Lūk, tā ir problēma.
Jā un tad vēl tāda lieta ar latviešiem - visi ir dumji - es tas gudrais. Ļoti raksturīgi. Arī Tu, ku ! Es jau tev rakstīju - ticējumi nerodas dienas vai pat gada laikā - tie ir ilgstošu novērojumu un pieredzes apkopojuma rezultāts.
Re: Kā pagatavot stārķi?
04.07.2011 11:04
kailā

Joo... par savu gudrību es nešaubos... un tas arī ir ilgstošu novērojumu rezultāts... :) Protams, ka gadās arī aplauzties bet vairumā gadijumu tomēr vinnēju... :)

Nu a runājot par stārķiem, pagaidām situācija vēl nav tik kritiska bet tuvākos gados tāda var kļūt (krīze arī padziļināsies) bet kamēr nebūs laba recepte atrasta tikmēr likšu viņus mierā :)

p.s. Tev labs niks (ņemot vērā augumu un svaru)...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ku! Man vienmēr ļoti patīk Tavi komentāri un veselīgais domāšanas veids un tieši tādēļ es Tev šoreiz došu savu padomu-
Tu nemeklē to recepti un neslaktē............. STĀRĶIS IR ĀRKĀRTĪGI SVĒTS PUTNS !
Dzīvē ir kā jau dzīvē - gan labais, gan sliktais atnāk pie paša atpakaļ...
Ar cieņu.
Re: Kā pagatavot stārķi?
04.07.2011 13:44
Pīlādzis

Esi mierīga, es pēc dabas neesmu ļauns cilvēks, tāpēc lai es kādu dzīvu radību nomaitātu, ir vajadzīgs pamatots iemesls...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ku! Labdien! Šodien Latvijas radio1 raidījuma "acīmneredzamais neticamais " tēma bija par balto stārķi Latvijā. Žurnāliste
intervēja Dabas pārvaldes speciālisti-ornitoloģi, baltā stārķa pētnieci Māru Janass. Izklausījās ,ka viņa ir sava darba entuzi-
aste. Viņa pastāstīja, ka baltais stārķis šeit sācis dzīvot tikai kādus 3 vai 4 gadsimtus atpakaļ un augusta beigās vai septem-
brī aizlido uz Āfriku, kur ķer siseņus (ja tie ir saindēti, saindējas arī viņš). Stārķu skaitu Latvijā stārķi regulē paši- aptrūkstot barībai, bērnus no ligzdas vienkārši izgrūž...

Stārķi tiek pētīti un šajā pētniecības darbā lūdz iesaistīties iedzīvotājus, kuriem apkārtnē ir daudz stārķu. Piemēram, jāapse-
ko ligzdas un jānoskaidro, cik tajās ir mazo stārķēnu. Patīkamā ziņa ir tā, ka par šo darbu arī maksā. Treknajos gados bija
valsts monitorings un tad maksāja valsts, tad krīzes gados viņa esot maksājusi no savas kabatas, bet tagad esot noslēgts
līgums ar Latvenergo un par pētniecisko darbu maksājot Latvenergo, jo uz viņu elektrības vadiem atrodas daudzas ligzdas.
Sarunas noslēgumā viņa lūdza iedzīvotājus, kuru apkārtnē daudz stārķu, pieteikties Dabas pārvaldē pie viņas un ņemt dalību šajos pētījumos...
Nu redzi, Ku! Manuprāt šī ir laba alternatīva Tavam iecerētajam kulinārijas projektam- stārķa šmorēšanai vai izvārīšanai zupā...
Re: Kā pagatavot stārķi?
23.07.2011 00:41
Man kaut kā tomēr tuvāka ir tā kulinārija... bet no raksta sapratu, ka Latvenergo ir atradis vēl vienu iespēju lai samaksātu pats sev... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ku! Es sestdien biju aizbraukusi ekskursijā uz pilsētas svētkiem Ventspilī un brauciena laikā vēroju stārķus. Bija dažas vietas
kur viņu bija patiesi daudz ! Un īpaši man patika tie elektrības stabi, uz kuriem viņi bija pamanījušies iekārtot savas ligzdas.
Un tad es atcerējos Tavu stāstu...
Kā Tu tagad ar viņiem saproties? Vai Tev ir izdevies noslēgt līgumu par mierīgu līdzāspastāvēšanu?
Re: Kā pagatavot stārķi?
10.08.2011 12:18
Jap. Pamiers ir iestājies tādā veidā, ka mājas jumts netika izvēlēts par vietu ligzdas ierīkošanai. Uz mašīnas jumta arī neviens nestāv, knābi neklabina un neķēzās...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 22?
Ziņa: