Ceïgala krustenisko saiðu operâcija

Aizsāka OZO #8 

MAUS - skaidrs, paldies! :)
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
24.03.2009 09:21
Sveikiņi, esmu atkal atpakaļ, nu jau ar jaunu PKS (priekšējo krustenisko saiti) kurai par donoru paņēma laikam to pašu (semitendenosus un gracilis)cīpslu ko Mausam. Dakteris teica ka tur kājas iekšpusē (no kurienes paņēma) ir trīs tādas cīpslas.vienu tagad ielika par PKS. Man viņa esot ļoti laba (ap 8 mm diametrā) jo kādreiz daudz sportoju. Man gan liekas neticami ka tur varētu būt kaut kas lieks bez kā var iztikt. Man ir septiņas šuves, kuras jāizņem pēc divām nedēļām, kruķošana mēnesi, ja viss ok- pēc 3 nedēļām var ņemt nost ceļa fiksatoru (nelokāmu ceļgalā)
velotrennažieri- pēc 4 nedēļām, skriet pēc 3-4 mēnešiem, sporta aktivitātes pēc 6 mēnešiem
Pagaidām vienīgās bažas, ka no guļus stāvokļa nevaru pacelt kāju, ar maksimālu piepūli tas izdodas tikai par dažiem centimetriem.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
24.03.2009 20:53
Apsveicu, Andri!
Kādi pēcoperācijas ārsta-ķirurga komentāri par operācijas gaitu?
Ja viss ok, tad 1/10 daļa no visa procesa ir izturēta, viss svarīgākais un atbildīgākais tikai priekšā (rehabilitācija).
Pēc iespējas slodzi celim palielini tikai ar rehabiotologa vai sporta ārsta atļauju!!! ;)
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
25.03.2009 10:04
Man ir daži neskaidri jautājumi, kurus aizmirsu pajautāt ķirurgam:
1. slimnīcā katru dienu spricēja antibiotikas, vai mājās arī nevaidzētu turpināt kādu laiku tās lietot? (arī pretsāpju līdzekļus)
2. vai tas ir normāli ka potīte stipri sapampst? (slimnīcā tā nepampa)
3. vai nedēļu pēc operācijas varējāt pacelt kāju no gultas (guļus stāvoklī)
4. man iedeva rehabilitācijas firmas tel, kaut kur Ganību dambī, cik ilgi pēc operācijas man jāsāk šī rehabilitācija?
Varbūt varat uzraktīt kādi pirmie vingrojumi ko jums ieteica.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
26.03.2009 08:20
Pēc savas pieredzes saku, ka pēcoperācijas laikā slimnīcā špricēja tikai pretsāpju līdzekļus, mājās neko neteica špricēt, taču vēl nedēļu turējās 37,5 ķermeņa temperatūra. Jāskatās kā jūties, slikta pašsajūta nekad neliecia par to, ka viss ir kārtībā.
Par potīti nemācēšu teikt, nebiju saskāries ar ko līdzīgu. Nopietni uzpampis bija tikai operētai celis, bet tas bija saprotami. Jājautā ortopēdam.
Kāju pilnvērtīgi varēju pacelt apt. pēc 2 ned., kad pampums un pēcoperācijas sāpes vairāk vai mazāk mitējās. Iespējams, ka to var mēģīnāt darīt ātrāk, jo tas ir pirmais vingrinājums kājai, kas ir jāmēģina izpildīt.
Rehabilitācija ir ļoti plašs jēdziens. Tai ir vairāki posmi. Atkarībā no iespējām, var jau ar nākamo dienu pēc operācijas sākt. Taču sākuma vingrinājumus var veikt mājās, kaut vai to pašu kājas cilāšanu guļu stāvoklī. Labāk pielikt mazāku slodzi, nekā pārslogot operēto kāju. Kad pāries pampums un varēs jau uzmanīgi pārvietoties bez kruķiem, tad var pielikt nopietnāku slodzi', taču šajā gadījumā speciālista regulāra apskate, manuprāt, ir arkārtīgi svarīga.

Atradu perfektu rakstu krievu valodā par krust. saišu plīsumiem, operācijām, rehabilitāciju, ilustrācijām, statistiku pa sporta veidiem u.tml.. Būtu perfekti, ja šo norādi dr.lv foruma administrātors ieliktu kā STICKY (ja tas ir iespējams, protams).

http://sportmedicine.ru/acl_injury.php

P.S. izrādās, ka gandrīz 50% visu saišu plīsumu gadījumu notiek amerikāņu futbolā :/
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
26.03.2009 09:34
Paldies tev Zobs par izsmeļošu atbildi!
Sveiks Andri un arī apsveicu ar veiksmīgu operāciju. Man izlasot tavu stāstu par operācijas niansēm nācās secināt, ka pieeja vienai un tai pašai vainai ir dažāda. Tu minēji, ka tev ir 7 šuves - manā gadījumā bija tikai 3 šuves ar diegiem (pie pārsiešanas es noprasīju (intereses pēc) kas un kā / caurumi gan bija kādi 6 gab. : lielā rēta pa kuru ņēma cīpslu un veica urbumu ( tā arī apakšējā "dībeļa vai skŗūves" vieta), tad 2 gab. artroskopijas "caurumi", 2 gab. ievilktās cīpslas augšējā gala naglu vai adatu (nezinu kā tās pareizi sauc) stiprinājumu vietas un 1 gab. virs ceļa - pa kuru ievilka transplanta cīpslu). Tas nu tā, ja vispār tas kādu interesē. Viena lieta gan likās interesanta . Tu minēji , ka tev fiksatoru (pie tam celī nekustīgu) jānoņem pēc 3 nedēļām. Manā gadījumā šo nekustīgo "šinu " noņēma jau otrā dienā un vairāk nekādas saites ķirurgs nelika vilkt ( kaut gan es par to jautāju). Jau praktiski ar otro dienu sākās nelieli vingrinājumi un tagad ~ 2.5 nedēļas pēc operācijas kāju varu saliekt ~ līdz 90^ un pacelt kāju no guļus stāvokļa arī it kā nav problēmu. Pēc operācijas ārsts teica , ka kruķi jālieto 3 nedēļas. Lai uz to laiku varētu nostāvēt mēģinu otro dienu saudzigi likt kāju pie zemes un un ļoti uzmanīgi paiet pats jau kādus 5-10 soļus neatbalstoties uz kruķiem. Pirmie vingrojumi - paskaties atpakāļ pie manis ~ 14.03.09
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
26.03.2009 22:32
Sveiks Maus!
Laikam cik ārstu tik variantu.
septiņas šuves- jo aizšuva arī mazos caurumus.
man fiksatoru vajadzēja nopirkt (30ls) un jālieto pastāvīgi, arī guļot. Atveru reizēm pa dienu, gultā lai pamasētu nospiedumus.
Otrā dienā pēc operācijas sāku staigāt ar kruķiem, drīkstot ar slimo kāju balstīt pret grīdu droši, jo locītavas atbalsta virsmas nav labotas. Tikai nedrīkst slimo kāju spert uz priekšu; respektīvi 1.kruķi, 2.veselā kāja, 3.pievelkam slimo kāju līdz kruķu atbalsta vietai.
Tās nu tādas nianses, bet mani vairāk uztrauc ka pēda salst (guļu vilnas zeķēs) , potītei sapampums paliek lielāks, kaut staigāju mazāk nekā slimnīcā, un tas ka iespējams dēļ sāpēm smadzenes bloķē muskuļu darbību. Mēģinot vienādi sasprindināt kāju muskuļus, slimā tikai mazliet pamanāmi noraustās un muskuļi paliek ļengani. Kāju pārceļu ar rokām.
Ir patīkami palasīt jau zinošu cilvēku domas!!!
09.01.09 spēlējot Basketbolu sarāvu gan sānu saiti gan priekšējo krustenisko saiti,ir jau marta beigas un mans ārstējošais ārsts vēl jo projām nav pārliecināts vai ir vajadzīga operācija!!Šodien konsultējos ar traumatologu no Traumām un viņš secināja ka operācija ir jātaisa,bet to varēšot veikt aprīļa beigās!!
Gribēju uzzināt citu viedokli vai šis process nav ievilkts,vai tas ir normāli ka no traumas gūšans dienas jau ir pagājuši tur pat trīs mēneši un vēl jāgaida mēnesis līdz operācija???
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
28.03.2009 17:11
Hardello, mans ķirurgs teica (augstāk rakstīja arī sporta medicīna) ka nevar operēt kamēr nevar iztaisnot kāju. Man trauma bija decembrī, izoperēja martā. Domāju ka tas nekas, ir ok. Ja gribi aktīvu dzīvesveidu arī turpmāk- taisi operāciju!
Andris.V,Sešas nedēļas nostaigāju ar ģipsi,pēc tam apmeklēju fizioterapeitu kurš man palīdzēja tik pie taisnas kājas.Ar iztaisnošanu jau nav nekādu problēmu!!!Vienīga šaizīte ir ka kāja brīžiem grib locīties uz atpakaļu!!
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
29.03.2009 12:00
to Hardello
Arī mans vietējais ķirurgs stāstīja ka var iztikt bez operācijas, uztrennējot muskuļus, var iztikt ar saitēm kas tur šos muskuļus pie kaula, bet kad paskatījos to adresi ko ielika Zobs(paldies viņam) es nešubīgi izlēmu par labu operācijai. Tur var apskatīt video (laikam bija datorgrafika) kā kustās ceļgala locītava kad saites veselas, un kā kad pušu. Izskatās ļoti pārliecinoši! Šaubīties par izvēli varētu tikai ja būtu pāri 50-60gadiem vecs.
Mjā!!Par to vecumu pilnībā tev piekrītu!!
28.aprīli jādodas uz operāciju,cerams ka viss izdosies!!
Operāciju man veiks traumās!Domāju ka tur nav tie sliktākie mediķi.
Un Par to Apdrošināšanu ko šeit pieminēja,neatceros kurš,noskaidroju ka Balta atmaksā 500 Ls ar A5 un pārējais ir jāsaštuko pašam.Nu man vienīgi tas ka darba vieta ir oki,kas pašlaik ir izteikusi pretīm nākšanas iespējas.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
02.04.2009 10:36
Atliek novēlēt Veiksmīgu operāciju!
Sveiki!Esmu izgājis to pašu ko visi!Tagad cīnos ar rehabilitāciju paša spēkiem!Visu laiku nomoka domas vai ar to krustenisko implantu viss ir štokos !Vēl nedēļa un jānoņem fiksators!Nezinu vai kāja būs tik stipra, lai pajietu!Kā jums veicās ar iešanu!Man menisku salāpija !Laikam jātaisās uz kompi ,lai pārliecinātos vai viss ir kārtībā!Sen neviens nav rakstijis!Varētu uzrakstīt ,kā jums rehabilitācija!Es gan vēlos atgriezties kontakta sporta veidos!
Tev ir implants vai transplants? Man un te rakstošajiem, cik zinu par jauno saiti lietoja paša cīpslu no citas vietas. Pēc fiksatora noņemšanas palēnam jāpalielina slodze vingrojot. Protams pieredzējuša fizioterapita vadībā.
Man ir paša cīpsla!Nezinu tā liekas ,ka ārsti paši īsti nezina ko un kā darīt!Viens saka ka ar ortozi jāstaigā 3 nedēļās ,cits 4 nedēļas!Ar kruķiem pēc fiksatora noņemšanas it kā vēl jāstaigā 2.nedēļas!Laikam man nebūs tas pieredzējušais fizioterapeits! Mēģināšu saviem spēkiem!Visvairāk satrauc tas cik stipra ir tā jaunā saite!Bail kaut ko sapurgāt ! 06.07.2009.jāņem nost fiksators!Domāju likšu citu fiksatoru ar ko iepriekš sportoju!Augšējais muskulis galīgi pazudis!Domāju sākt ar riteni un peldēšanu!Varbūt jāaizbrauc uz sporta laboratoriju pakonsultēties pēc fiksatora noņemšanas!
Es tomēr neieteiktu paša spēkiem un uz savu galvu veikt rehabilitāciju - nav jau dienu no dienas jādarbojas fizioterapeita uzraudzībā, bet par galvenajām vadlīnijām vajadzētu konsultēties - var taču pāris nodarbības aizvadīt ar terapeitu un, kad viss daudzmaz skaidrs (vingrinājumi apgūti utt.) turpināt mājās, pēc kāda laika atkal atrādīties, konsultēties par slodžu palielināšanu, jauniem vinginājumiem utt.

Es ieteiktu Sporta medicīnu: http://www.sportmed.vip.lv/ - pats pie viņiem veicu rehabilitāciju un esmu apmierināts - nu jau 5 mēneši pēc operācijas pagājuši - pirmos 2,5 ārstnieciskā vingrošana, tad 2 mēneši svaru zālē, tagad sāku vektoru skriešanu!
Sveicināti! Sen te nekas nav rakstīts. Izstāstiet kā ir ar veselību. Man uz laika maiņām ir jāklibo. Pārējā laikā , ja nav daudz jāstaigā ir ok. Varu bez apstājas noiet 1km. tad sāk sāpēt, un ātrumu nākas samazināt.
Paldies foruma rakstītājiem par izsmeļošo informāciju. Drīzumā arī man šis process jāiziet, jo janvārī slēpojot sarāvu saiti. Man pagaidām jautājums par pašu sākumposmu - cik ilgi pēc operācijas jūs jutāties tā, ka variet atkal iet uz darbu? Vēlos saprast, cik ilgi ir tā, ka tiešām nekur nevar kustēt. Pāris dienas, nedēļa, divas?
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
27.04.2010 10:36
Anmary
Ja veiksi krusteniskās saites plastiku, tad ar vismaz 2 mēnešiem rēķinies, ka nevarēsi ilglaicīgi staigāt vai arī sēdēt ar saliektu kāju. Protams, vari skatīties pēc pašsajūtas, taču tā nebūtu pareizi. Jo precīzāk ievērosi pēcoperācijas atlabšanas termiņus, ņemot vērā ne tikai pašsajūtu, jo mazāk būs problēmu nākotnē.
Jānovēl veiksmīgu operāciju!!! ...kaut gan cenas par plastiku ir jau debesīs, neskatoties uz krīzi :(

Par sevi varu pateikt to, ka pēc plastikas un nākamās iekaisuma un meniska likvidēšanas operācijas ir pāgājuši jau ~2-3 gadi (precīzi neatceros). Stabilitāte ir izcila, taču bez meniska ir pasmagi, jo vairs nav dabiskās amortizācijas 100% apmērā. Pēc ilgstošiem treniņiem nākamajā dienā celis ir nedaudz stīvs un nelielas sāpes izgrieztā meniska vietā, kā arī ejot tas nedaudz atgādina par sevi. Lai nākotnē būtu mazāk problēmu, cenšo reizi gadā injicēt celī GO-ON injekcijas (3 injekcijas 3 nedēļu laikā), kuras itkā atjauno dabisko vidi celī vai arī mazina nodiluma procesu. 3 injekcijas tagad maksā ap 150,- Ls. Atceros, ka arī pēc plastikas, kad jau varēja uzsākt fiz. nodarbības 3-4 mēnesim, ārstējošais ārsts nozīmēja vienu šādu kursu. Starp citu, kā ar pārējiem šīs tēmas interesentiem, kuriem veica plastiku? Vai jums ārsts nozīmēja šīs injekcijas? Ja jā, tad kāda pašsajūta pēc?

Vēl viens ieteikums!!!
Pirms plānotās operācijas noteikti pakonsultējaties ar ārstu par gadījumu, ja magn. rezonanses izmeklējuma vai arī jau operācijas laikā atklāsies, ka arī menisks ir bojāts. Griezt to ārā nebūtu labi, ja ir kaut neliela iespēja to sašūt vai varbūtu jau šajās dienās praktizē meniska aizvietošanas metodi ar transplantu vai implantu.

Vēlreiz jānovēl veiksmīgu operāciju un vēl veiksmīgāku rehabilitāciju!!!
Man nebija nozīmētas šīs injekcijas. Varbūt manam celim vēl saglabājās eļļošanas šķidruma izsrādāšanas funkcijas? Ja vairs neeļļojas tad ir bēdīgi. Tas tikai nozīmē ka ir palicis ierobežots saliekšanu-atliekšanu skaits, līdz slīdvirsmas nodilšanai. Nez vai reizi gadā pietiek ar šo tehnisko apkopi. Tas droši vien atkarīgs no tā cik daudz kusties. Cik zinu neiesaka triecienslodzes uz celi (skriešana pa asfaltu ir kaitīgāka par skriešanu pa mežu.) tomēr labāk sportot braucot ar riteni - slodze saglabājas, bet locītavas netrumē.
Es arii esmu iedziivojies prieksejo krustenisko saisu pliisumaa + taa saana saite ( nezinu iisti nosaukumu ) , bija tuuska ( protams nevareeju saliekt celii kaaju ) , bet nu tagad it kaa nogaajis pampums un staigaaju jau vispaar taa , ka no malas pat nevar pateikt, ka kaut kas butu bijis

Rezonansi netaisiija, bet nu vnk tausot pateica, ka tomeer ir sarautas krusteniskaas

Vai taa var buut, ka peec 2 ned. jau liekas , ka viss normaali ? Juutos uz vinjas stabili jau, protams neliels pampums vel ir un saliek pilniibaa nevaru

Paldies !
Ja saite ir pušu, tad kāja ir nestabila. Ik pa brīžam krīt ārā no locītavas. Tas ir diezgan nepatīkami, jo nevar paredzēt kurā mirklī atkal pazudīs pamats zem kājām. Iesaku uztaisīt rezonansi lai pārliecinātos.
Es arī spelēju basketbolu labā amatieru līmenī, bet nu arī sanāca ka sarāvu krustenisko saiti, meniska bojājums un sānu saite arī pušu. Pirmajā nedeļā nevarēju vispār pastaigāt un kā bija šinā, katra mazākā kustība izraisija asas sāpes, tagad ir 2 nedeļas pagajušas, eju jau bez krukiem, protams pieklibodams. Kāja arī 100% netaisnojās un varu saliekt mazliet vairāk kā pa 90 grādiem, bet talak nevar, jo tas izraisa ļoti asas sāpes.
Man ir iedoti vingrinajumi, fizeoterapeite teica lai tos droši taisu, bet palasot te liekas ka varu sev vel lielāku kaitējumu nodarīt... Operēs mani dakters Romāns Prizarovičs un tas būs tieši gandrīz mēnesi pēc traumas brīža, ceru ka nekas pa ilgu nebūs novilkts, kaut gan pats dakteris teica ka labak operēt ka nav sapampis. Par to kājas iztaisnošanu gan neko neteica...
Es gan esmu apņēmies atlabt un basketbola gaitas turpināt, jo ticu ka ar aktivu darbu to kaju var dabūt labā līmenī, kaut gan te palasot paliek baisi. Paldies par linkiem un zobs par labiem padodmiem, jūtu ka būs smags laiks priekšā.

Gribeju zināt vai te ir kāds kurš vel pec tadas operacijas spēlē basketbolu? Gribeju zinat par sajutam un vai to celi tomer jut un viņš ir manāmi vājāks?
es zinu, ka ir basketbolisti (profesionāļi), kuri ir veiksmiigi turpinaajushi un kuri ir beigushi tieshi deelj shiis traumas
Runa, ka tas pats , kas bijis nebuus nekad, bet atkal citi saka, ka vinjiem taa kaaja(celis) funkcionee taapat kaa ieprieksh :)
Sveiki!!
Man te jautājumu čupiņa diagnozei: Stāvoklis pēc PKS pilna plīsuma.Mediālā meniska bojājums - pēc groziņa roktura tipa :(
1. Vai kādam kaut kas tāds ir bijis?
2. Ko sagaidīt turpmāk pirms un pēc operācijas?
3. Kādi bija ārstu ieteikumi šajā gadījumā.
4. Kāda ir operācijas norise?
5. Un cik ilgs ir aptuvenais atlabšanas periods?
Paldies jau iepriekš.
Sveiki.!

Man jautājums.

Ir gaidāma priekšējo krustenisko saišu operacija.
Cik ilgi ir slimnica japaliek?

Un cik ilgi ir jastaiga ar kruķiem pēc tās?
nuu parasti no 2-4 dienam japaliek slimniicaa

uz krukjiem individuaali, no 1-2 meeneshi
berniem ari?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 25?
Ziņa: