Ceïgala krustenisko saiðu operâcija

Aizsāka OZO #8 

skatoties cik jau nu vecs ir beerns :)
Palasīju visus gadījumus, nu ļoti līdzīgi. Man ir priekšējā krusteniskā pušu, sāniskā mediālā ieplīsusi un menisks trīs daļās.
4.janvārī uztaisīja operāciju meniskam. Tagad skatīsies, vai šūt krustenisko, jo esot atkarīgs n skrimšļa bjājuma pakāpes. Līdz šim es tikai kā otro nedēļu sāku klibot bez kruķiem. Pa trepēm jāiet ar kruķiem, ja nav kur pieturēties. Pacelt kāju no gultas taisnu nevaru, viņa mazliet saliecas un tad tikai kādus 20cm un ar mazām sāpēm sānā celim. Vai kāds zina kādi ir pareizi ceļa vingrinājumi stiprinošie un liekšanas, jo izbraukāt no Tukuma Rīgu uz Fiz ter. nevar.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
11.02.2011 10:39
Iepriekš norādīju ļoti lietderīgu adresi (krievu val.), kur visu var noskaidrot ->

http://www.sportmedicine.ru/acl_injury.php#6

Veiksmīgu rehabilitāciju!!! ;)

P.S. Ar plīsušu saiti gan nebūs jautra dzīve. Manuprāt, ir jāoperē 100%



Edited 2 time(s). Last edit at 11.02.2011 10:41 by zobs.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
27.02.2011 12:23
Es neteiktu, ka baigo rehabilitāciju būtu izgājusi.
Kā ārsts bija noteicis - trenēju augšstilba muskuļus cilājot kāju un paliekot bumbiņu zem paceles un spiežot dīvānā. Tas bija pats pats iesākums - darbības, kas jāveic uzreiz pēc operācijas.
Katrā ziņā, ja operācija nav steidzama, iesaku jau pirms operācijas uztrenēt kājām muskuļus, lai tas pēcoperācijas periods būtu vieglāks (velo, episkais trenažieris).
Pēc tam sāku staigāt uz zāli - darbojos tikai ar episko trenažieri un tad jau pārgāju uz body bike nodarbībām. Jāatzīst, ka tas bija krietnu laiku pēc operācijas (varētu būt 4-6 mēn.), kad vairs nejuta to saiti un sāka atgriezties drošības sajūtu.
Katrā ziņā - strauji sākt kaut ko darīt nevajag, jo jaunā saite organismam ir svešķermenis un paiet diezgan ilgs laiks, kamēr tā apaug ar audiem un organisms viņu pieņem.
Kas ir episkais trenažieris? :D Negribēji teikt- eliptiskais?
Man uztaisīja krustenisko saišu operāciju 2009.gadā. Jau otro ziemu pēc kārtas aktīvi slēpoju, t.sk. Alpu kalnos. Visas darbības notika ar "Sporta medicīna-1" pie daktera Andersona (Taisīja operāciju) un rehabilitācija pie Daktera A.Aivara. Arī man no tukuma izbraukāt uz Rīgu bija problēmas, tapēc pie viņiem apmeklēju pirmo fizioterapijas nodarbību , kurā man sastādīja programmu un parādīja vingrinājumus. Tālākais atkarīgs no paša gribasspēka un vēlmes tikt uz kājām. Kad viens vingrinājumu kurss bija iziets, tad braucu atrādīties un atkal tika sastādīts jauns treniņu grafiks. Galvenais ir piespiešanās to visu darīt, jo tas notiek caur lielu piepūli, saņemšanos, regularitāti un sākumā sāpošā kāja momentāni reaģē uz visu ko tu dari.
Sveiki.

Vēlējos uzzināt ko dod tā artoskopija? Tas nozīmē, ka šajā procesā saites netiks sašūtas?
artroskopijas laikaa var preciizi noteikt , kas un cik lielaa meraa ir traumeets + var veikt arii operaaciju, peec kuras paliks tikai 2 mazi punktinji ( reetas ) uz celja - attieciigi krust.saishu op.
Jāsaka, ka bez kārtīgas rehabilitācijas pie speciālistiem pēcoperācijas posmu ir pārdzīvot visai grūti - pats pirmos 2 mēnešus mēģināju kaut ko pats padarīt, cilāt kāju un veikt visādus vingrinājumus, ko parādīja Gaiļezera slimnīcā. Reāli sajutu atlabšanas efektu tikai tad, kad pierakstījos pie fizioterapeita -> vēlāk arī uz zāli mazliet pastaigāju pagrozīt pedāļus, lēnā skrējienā pa skrejceliņu paskraidīt...
Viss it kā virzās uz labo pusi, un drīz varētu pat atgriezties sportā, taču, palasot komentārus, sapratu, ka daudziem pēc šīs ilgi gaidītās atgriešanās (kontaktsportā - futbols manā gadījumā) nepalaimējas no jauna atcerēties tās sāpes, no kurām viss sākās. Kā tad īsti ir ar šo lietu? Vai izejot pilnībā visai 6 mēnešu atlabšanas programai varu puslīdz droši un aktīvi (ar ceļsargu kājā) atkal nodarboties ar komandu sportu, vai tomēr tagad lielāka uzmanība būs jāpievērš kāju kustībām, jāizvairās no pārāk dinamiskām virziena maiņām, respektīvi, vai spēles kvalitāte tiks ietekmēta?
jau rakstiiju agraak, ka ir zinaami gadijuumi, kad tiek atpakal loti veiksmiigi, turklaat zinu taadus gadijumus, kas ir lielajaa sportaa bez jebkaadiem aizsargiem sporto jau peec traumas, veiksmiiga rehabilitaacija :)

manaa gadijumaa - shaubos, juutu vnk, ka celis dazhbriid nokrakshkj, bet nu redzees pie lielaam slodzeem , kas un kaa - nekaadas fizioterapijas neesmu gaajis, tikai pats ar vingrojumiem sakumaa un mazliet velaak svaru zaalee muskulus nostiprinaat un veidot (bojaatai kaajai)
No pieredzes - ir iespējams atgriezties iepriekšējā kvalitātē un spēlēt sevišķi nepiedomājot par operēto kāju!
Protams, sākums ir grūtāks, kaut vai tīri psiholoģiski! Diezgan ticams, ka gadīsies arī sāpīgāki mirkļi!

Nevajag ieciklēties uz tiem 6 mēnešiem - fakts, ka no operācijas ir pagājis noteikts laiks vēl neko negarantē, daudz svarīgāks par periodu ir darbs, kas tajā ir vai nav paveikts!
Labvakar! :)


Vai šī saruna tiek arī turpināta 2011.gada aprīlī? :)

man plānojās PKS operācija, vienīgi neesmu vēl tikusi skaidrībā - pie kura ārsta to vajadzētu veikt.
Gribētu lūgt padalīties ar pieredzi par ārstiem.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
05.04.2011 20:14
Lūdzu!

http://www.orto.lv/lv/peredistijs.php
Paldies! :)
www.tos.lv,
Kur tad cittur ka ne traumatoloģijas institūta.
Nu ko, man pec operacijas ir pagajuši kadi 5 meneši, esmu visu šo laiku aktivi darbojies, majas esmu iegadajis velo trenažieri un pie fizeo terapeites eju atradit kaju un reizi nedeļā aptuveni, viņa man pasaka kas jadara, parada kaut ko jaunu, bet principā visu laiku pats darbojos. Šobrid saku pamazam skriet, bet sapes ceļgalā vel jutamas. Domāju ka nav noteikts ka 6 meneši un vari pilnībā darboties, šaubos ka es meneša laikā atkal varētu spelet basketbolu, tomer tas ir baigi individuāli. Svaru zalē arī mazliet pastradaju, bet ar visu citigo darbošanos muskuļu atskiriba kajam ir redzama, protams ne tā ka sakuma, bet ir, arī vel sapīgas reizem tas celis ir kad uzdod vairāk slodzi. Sāp arī kad stiepj un meģina dabut celim pilnu amplitūdu un viņu kartigi saliket, nu tikpat cik otru, tuvu tam ir, bet tie pedejie 5-10 cm ļoti sāp. Domāju ka pilnībā butu gatavs atgriezties daudz maz lidzīgaa limeni uz 8-9 mēnešie, jo tie 6 ir pats pats minimālākais. Arī pašam tā drošibas sajuta un sajuta kaja nav tada ka otrai, tomer spēka atsķirība kajas vel ir liela. Bet operēt noteikti visiem iesaku, jo savadak tas celis bus nestabils un ies arā, tagad vismaz nekas arā neiet, bet ir krietni jutams ka ir bijusi taja celi iejaukšanās, nekad nebutu domajis ka taa rehabilitācija ir TIK lēna un gribasspēku vajag nežēlīgu lai katru vakaru sevi piespiestu pildīt vienus un tos pašus apnicīgos vingriājumus, bet nu ar to man problemu nebija, man galvenais ka vareju kaut ko darīt :)
Gribēju jautāt kā tev izpaudaas tas sapes kad sasiti to celi ?yn kas tieši sāpēja ?
Kristaps lielais Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>MOUS Gribēju jautāt kā tev izpaudaas tas sapes kad
> sasiti to celi ?yn kas tieši sāpēja ?
Sveiki, gribēju arī es padalīties saviem iespaidiem. pēc pks operācijas ir jau pagājis 2 mēnešiun 2nedēļas. Trenēju kāju katru dienu ar norādītajiem vingrinājumiem ik pēc 2nedēļām liekot svaru pie potītes (šobrīd ir 3,5kg), plus minu velotrenažiera pedāļas un arī peldu. Cenšos arī atrādīties ~ 3nedēļās reizi gan ārstam,gan fizoterapētam, jo dzīvoju tālu no Rīgas. Stāvot,ejot jau jūtu drošības sajūtu un celis neiziet uz aizmuguri kā tas bija pirms operācijas. Saliekt varu gandrīz jau kā veselo kāju, pēdējie cm sāp,protams, pietrūkst kādii ~8cm, bet max iztaisnot es varu. Muskulis jau ir gandrīz atguvis iepriekšējo formu,bet,protams, apjoms ir mazāks nekā veselajai vēl daudz,bet gan jau uztrenēšu,kad iešu uz trenažieru zāli un tas prasīs labu laiku :D Bet pa šo laiku neslinkoju, cītīgi cenšos pildīt uzdevumus :)
Vienīgā problēma, tā to var nosaukt, ir KRAKŠĶĒŠANA, kad guļus max iztaisno un tad saliecot kāju, bieži tas notiek vai arī stāvot un liecot kāju uz aizmuguri lidz 90 grādiem. Taisot vingrojumus,ejot,pietupjoties līdz 90 grādiem NEkrakšķ vai minot pedāļas, tikai vnk saliecot kāju ,kad pēda ir vērsta uz sevis, bet krakšķēšana nesāp. Nevienmēr bet gadās, ka krakšķ,bet tomēr tas izbesī mani :D
Var kāds izskaidrot un padalīties varbūt ar tādām pat ''problēmām'' un iespaidiem pēc operācijas ~2mēneši? varbut tā jau nav problēma, vnk sākumā tā ir, bet ceru uz atsaucību un man kāds izskaidros to :)
P.S. sāku dzert glikozamīnu un zivju eļļu :)
Ceru uz atsaucību, paldies! :) lai laba atlabšana visiem! :)
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
11.06.2011 12:38
njuu , es arii neesmu nekaaads aarsts, bet manupraat taa krakskjeeshana ir no meniska.. pastaasti ko tev ar menisku izdarija, jo parasti arii tie tiek pie PKS traumeeti

man PKS bija iepliisusi, tapaat menisks - to saskavoja kopaa, bet nu es pielauju, ka taa skava nav iztureejusi un tapeec arii pasham celis nereti krakskj un klemeejas .... ieshu njemt vienkaarshi vinu aara, cerams atrisinaas probleemas
es saprotu,ka versija viena ir,ka no meniska var būt tā krakšķēšana, bet man meniski ir veseli tā ārsts teica pēc artroskopijas. man ir tik jauna krusteniskā saite, ņemta no cīpslas paša.
versijas kāpēc krakšķi vēl ir- trūkst šķidruma kkada vai šuvju vietas pēc cīpslu ņemšanas,jo man tika izņemtas 2cīpslas. man vins neklemējas,tikai krakšķ kad vnk sēžu- iztaisnoju un saliecu,vai stāvu-saliecot uz aizmuguri kāju, bet kad eju,braucu ar riteni,taisu vingrojumus- nekrakšķ.
Par to krakšķēšanu nesatraucies, pirmajos menešos visadas skaņas bija, krakšķi, klikšķi utt, bet viss ar laiku daudz maz pāriet. Man tagad ir pari 6 meneši pec operacijas, kad saku aktivak skriet un slodzes liela, tad paradijas tads sapigaks kraskjis, bet tas pec nedeljas lidz divam pargaja un nu ir baigi labi jau, ir vel mazliet kad taisno celi pilniba araa, bet tas netraucē. Kā doks teiac, ka tur zin kaa ta jauna saite un celis varbut mazliet savadak stav pa kadu mm ka bija pirms tam un kaulu iedarbiba uz virsmu ir savadaka, tipa uz meniska virsmu. Man mensiks ari bija bojats, taa vieta ir tada jutigaka uz slodzem, bet paliek labak. Vinsh teica ja tas trauce dzivot, tad var to gelu iespricet celii, cik esmu painteresejies, tad tas nav nekas neveseligs ka citi saka, to vielu izmanto arii acim un liek virsuu, takaa tas viss ir okey. resepektivi ja parak traucee tad tas arii var palidzet iestradaties tavam celim, bet es ieteiktu to darit velak, jo sakumaa tie krakskji ir daudz, visas tas mazas saitites kjeras un kamer celis iestaigajas nav ko stresot. Ja pec 5-6 meneša vel bus tadi kraskji, tad var domāt, bet sakuma viņi ir daudziem un mainas ik pa manesim, atkariba no slodzes ko dod utt. Tomer kaja ari apasiņojas un viss iestradajas... :)

Pats jutu baigo prorgresu kajai kad saku iet uz basienu un darboties papildus pie trenera, ne tikai pie terapeita, kaja gandriz meneša pusotra laika ejot 3x pie trenera un 2x uz basienu nedeļā dabuja formu tadu pašu ka otrai kajai, ir protams maza starpiba bet uz atru aci vispar nepateiksi, arii sajutas jau ir ļoti labas un kaja ir speeks!
paldies par atbildi, sapratu,ka tas nav vienīgajam :)
gribēju pajautāt-kā ir ar ceļgala saiti, lieto kad veic apjomīgākas kustības, basketbola spēlē,lēcienos?
es taisu vingrojumus pagaidām ar tiem maisiem pie potītes(4kg),velo,peldu katru dienu,jo vasara un karsti :D vēlos atgriezties futbolā, ir stimuls trenēt kāju :D
kad tu sāki trenēt muskuļus ar trenažieriem un skriet pa skrejceļu? :) un cik mēnešos var slēpot ar eliptisko trenažieri?
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
14.06.2011 16:34
celjgala saiti ? ko tu ar to domaaji... aizsargekipeejumu ? nu ja tu to domaaji, tad tas jau protams ir indiceets peec jebkuraam taadaam traumaam, kas var noveerst to risku atkal kko satraumeet

cik aatri saaksi kko dariit ir atkariigs no tava organisma, un katram tas ir individuaali, jaasaaak ir nekaveejoties, treneet siiko muskalatuuru, pakaapeniski ieklaujot arii paaareejos muskulus .. taa ir cita saite, taa nav iistaa buutiibaa, tapeec istaas saites truukumu tev jaakompensee ar muskuliem, kas stabilizees celi

Kaa man teica 2 citi med. speciaalisti - lielaakaa kluuda ir taa, ka peec traumaam visus locekljus iegjipsee un nosien un neko ar viniem nedara - tas nodara veel lielaaku kaiteejumu. vajag kustinaat un meeginaat kko noslgot , lai ekstremitaate galiigi nezaudee darbaspeejas, jo tas var paildzinaat to visu atveseloshanaas procesu... protams arii atkariigs no traumas, bet nu doma skaidra
es domāju ceļa saiti, labu laiku pēc operācijas,uzsākot aktīvi skriet,uzsākot nodarboties ar kontaktsportiem
līdzīgu kko te-
http://www.google.lv/imgres?imgurl=http://injurysupplies.com/images/Category_Knee_Braces_Soft_Hinged.jpg&imgrefurl=http://injurysupplies.com/index.php%3Fmain_page%3Dindex%26cPath%3D82&usg=__fsKSDf2AMGoUUfZtw1F58CW06fw=&h=360&w=360&sz=32&hl=lv&start=18&zoom=1&tbnid=iwW1aaWf_A1m_M:&tbnh=122&tbnw=153&ei=K2r3TcfZD4yD-waK0IHbCg&prev=/search%3Fq%3Dknee%2Bbrace%26um%3D1%26hl%3Dlv%26biw%3D1024%26bih%3D578%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=487&vpy=227&dur=896&hovh=225&hovw=225&tx=136&ty=140&page=2&ndsp=20&ved=1t:429,r:10,s:18&biw=1024&bih=578
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
15.06.2011 09:51
nu taa ir ortroze.. butiibaa kkaadaa veidaa ierobezho taas kustibas, daudziem nepatiik vinja un juutas pat komfortablaak bez vinjas, bet nu ieteicama jau protams ir
Sveiki;) Izpalidzat man luudzu un izstaastat kur lai taisa operāciju ,man pirms 3 gadiem izraveeja no celjgala menisku un krusteniskaas saites vsp araa jo krusteniskaas saites bija sarautas vsp pilnibaa gabalos un tdg ir doma uztaisiit operaaciju !!??? Cik taada apm. maksaa tgd un kur var taadu uztaisiit??!! viena vieta laikam ir aadazos ja??!! ir veel kaada cita viet kur to var uztaisiit??!! :O;) Paldies jau tgd ;)
pašam bija Ādažos operācija. ~950- 1230ls kkur tā,skatoties ar kādām skrūvēm.
vēl ir Gaiļezera slimnīca(Visams Rafaels) ap 600ls dzirdēju.
kontakti ir i-netā :)
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
04.07.2011 10:31
PAR "KRAKŠĶĒŠANU" CELĪ.

Vēlreiz atgādinu par spec. dabiskās vides celī atjaunojošām injekcijām GO-ON. Pēc pieredzes (4 iejaukšanās celī, kr. saites plastika un mediālā meniska rezekcija) saku, ka ļoti labi palīdz sajust "jaunas" ceļgala locītavas sajūtu, izvairoties no "klemmēšanām", "krakšķiem" u.tml..
Ieteicams lietot pa 1 injekcijai nedēļā 3-4 nedēļas pēc kārtas reizi gadā. Īpaši ieteicamas tās ir pēc menisku operācijām. Pēc krust. saišu plastikas pirmo kursu var mēģināt ar 5-6 mēnesi, protams, pirms tam konsultējoties ar ārstu.
Injekscijas ir pieejamas vairākās aptiekās pret ārsta recepti. Maksā ap Ls 35,- par vienu injekciju. Injicē traumatologs, sporta ārsts vai tml. speciālists.

Vairāk informācijas par injekcijām te: http://www.go-on.lv/
Nu laikam jau varu padaliities arii savu pieredzi, bet nu veel nav nekaada dizhaa... Pagajusi 1 nedeelja kopsh operaacijas, un domaaju, ka progresss ir aciimredzmas, kaaja protams piepampusi.. tuuska lidz potiitei + veel niid celis, bet visaa visumaa bez tableteem varu iztikt

Ka jau teicu, nedelja pagajusi, saliekt celi varu jau 90 grados, vairak jau cik saprotu uz doto bridi nav velams tuskas un shuvju deelj

Vingrojumus izpildu ik pa divaam stundaam , katru dienu

Izmaksas: 320Ls , kuros ieklauta spinalaa narkoze, viena nakts slimnicaa, meniska rezekcija, jauna saite ar interferences ( cik saprotu ) skruvem, kas velak parveidojas par kaulu
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 18?
Ziņa: