Ceïgala krustenisko saiðu operâcija

Aizsāka OZO #8 

Daidu Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki!
>
> Man 15.05. veikta PKS operācija. Pēc ārsta
> ieteikuma jau ar otro dienu pēc izrakstīšanās
> sākās viegli vingrinājumi kājas atcelšana,
> viegla locīšana, nu var saliekt līdz kādiem
> 90%.
> Jāvalkā fiksators.
> Interesē kas domāts ar "pirmā kursa
> rehabilitācijas vingrinājumiem"?
> Interesanti ka man lokot slimo celi ir tāda
> dīvaina ķeršanās/iesprūšanas sajūta, kad
> ieloka labāk.. Vai tā arī citiem???

Sveiki!!! Sanāk ka tev operāciju uztaisīja vienu dienu iepriekš nekā man, interesanti bus saildzināt mūsu sasniegumus!

Man ari ta sajuta bija, tas ir normāli, tiko tev sāks zust uzpampis-ta sajuta pāries!

Klau kā iet vispār 3šajā nedāļā? Vai staiga jau pati - ir domats bēz kruķim? (es stajgāju jau pats, bet ar ortozi, istenība stagaju jau 5to dienu - un no problem, juska ļoti laba).

Kas ir rehabilitācijas vingrinājumi pats uzzināšu nakam nedeļ, jo tā bus pirma tikšana ar rehabilitologu.

Kuru cipslu tev ņema hamstring vai zemceļa?
atomic Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Daidu Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Sveiki!
> >
> > Man 15.05. veikta PKS operācija. Pēc ārsta
> > ieteikuma jau ar otro dienu pēc
> izrakstīšanās
> > sākās viegli vingrinājumi kājas atcelšana,
> > viegla locīšana, nu var saliekt līdz kādiem
> > 90%.
> > Jāvalkā fiksators.
> > Interesē kas domāts ar "pirmā kursa
> > rehabilitācijas vingrinājumiem"?
> > Interesanti ka man lokot slimo celi ir tāda
> > dīvaina ķeršanās/iesprūšanas sajūta, kad
> > ieloka labāk.. Vai tā arī citiem???
>
> Sveiki!!! Sanāk ka tev operāciju uztaisīja
> vienu dienu iepriekš nekā man, interesanti bus
> saildzināt mūsu sasniegumus!
>
> Man ari ta sajuta bija, tas ir normāli, tiko tev
> sāks zust uzpampis-ta sajuta pāries!
>
> Klau kā iet vispār 3šajā nedāļā? Vai staiga
> jau pati - ir domats bēz kruķim? (es stajgāju
> jau pats, bet ar ortozi, istenība stagaju jau 5to
> dienu - un no problem, juska ļoti laba).
>
> Kas ir rehabilitācijas vingrinājumi pats
> uzzināšu nakam nedeļ, jo tā bus pirma tikšana
> ar rehabilitologu.
>
> Kuru cipslu tev ņema hamstring vai zemceļa?

-Ar pirmo kursu ir standarti ir domāti vingrinājumi 10-90° leņķa diapazonā, kaju pacelšana, muskuļu spriegošana un t.t. šajā forumā kkur iepriekš jau par to tika atrunāts...
Sveiki, PKS plīsums, operācija 28.05.2013 13. diena veicu vingrinājumus jau 2 dienas pēc operācijas 3 reizes dienā kā teica fizioterapeits, 10 dienas pēc operācijas biju pie traumatologa pēc slimības lapas, tad bija šķidrums celī, izsūca! tagad jau saliekt varu 90 grādus drusku vairāk, ārsts teica ka pēc 2ām nedēļām jau jāsāk ar vienu kruķi, rīt jāiet pie ārsta jāņem šuves ārā :) Bet jautājums pa šķidrumu, kādam ar tā ir bijis?? Tas ir normāli vai kko daru nepareizi?
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
10.06.2013 14:38
Man paziņām pāris taisīja meniska operācijas. Tiem kam grieza vaļā tradicionāli, vairākiem krājās šķidrums. Bet kam ar kaut kaadu fīču ka caur maziem caurumiņiem visu dara, tiem nekas nekrājās, bet pieļauju domu, ka tas viss ir stipri vien individuāli
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
11.06.2013 14:43
Turpinājums tam kas Daidu...
Tātad operācija 15.05.
Tagat sanāk būs jau pilnas 4 nedēļas (rīt). Staigāju bez kruķiem nu jau kādu 1,5 nedēļu. Atziņas tādas ka ar katru dienu paliek arvien labāk.
Šuves izņēma pēc 2 nedēļām tad arī dakteris teica ka fiksatoru var pamazām ņemt nost. Uzsāku fizioterapiju pie Mailīša- Orto. Pagaidām gan sanāca tikai viena nodarbība jo Orto pārvācās. Šonedēļ turpināšu.
Celis jo dienas jo liecās vairāk, pilnībā vēl nevar saliekt pietrūkst kādi grādi 15.
Celī jūt saspīlējumu. Ir kautkāds pampums. Uz darbdienas vakaru sapampst potīte (sēdošs darbs) bet aī jo dienu jo labāk(mazāk ;-)).
Vēl ir tā sajūta ka pie kustības kautkas ķerās/klemmējas.
Staigājot sanāk pieklibot.
Kāpjot pa ttrepēm lejup pietaupu operēto - nelokot, pie mazākiem pakāpieniem atļaujos nolocīt...
Kāpjot augšā kāpju ar abām...

/Kuru cipslu tev ņema hamstring vai zemceļa?/ laikam esmu nevērīga un neesu to noskaidrojusi. Pēc operācijas bija liels zilums zemceļa locītavas apakšā tad saprotu ka tā cīpsla no turienes - tā vieta arī tāda jūtīga, ar velkošu sajūtu pie pilnas iztaisnošanas...

Vakar kādā brīdī pie kautkādas sānu kustības noķēru neforšu sajūtu tādu vaļīgu locītavu kā pirms operācijas. Nobijos. Cerams jau ka tur nevar nekas saplīst tā - nemanot.

Protams interesē kā veicās BĒDU māsām / brāļiem...?
Interesanti, cik ārsti tik varianti laikam!! Man nekāds fiksators nebij jāliek, un tagad bij 2 nedēļas uz 2iem kruķiem un būs sākot ar rītdienu 2 nedēļas uz 1 kruķi! Sākšu jau vairāk likt svaru :)
PKS pilniigs pliisums un minimalas otras pakapes meniska plisums. Tatad tas viss ir sataisiits ir pagajushas 3nedelasu n 2dienas!
Vingrinu kaaju [iztaisnojot un noturot, sasprindzina un lociishana]

Kaites sekojoshas, pedejo nedelju vakarosi r temperearatuura liidz 38. Tuuska opereta celja rajona. Celos pa naktiim augsha no saapem. Dakteris saka ka iekaisums nav un temperatura var buut parslodzes deelj. Meginaju divas dienas mazak trenet kaaju. Itka mazak saap, bet tas nav pec normatiiviem, ko dakteris teica, kas jaizpilda pa dienu..

Ir kadi komentari par sekojosho situaciju?

p.s. Nakosh nedelj profilakses pec aizieshu pie cita kjirurga uz konsultaciju un pie cita fizioterapeita.
Sveiciens!
Saape, konsultācija pie citiem speciālistiem var palīdzēt. vēl vari likt aukstumu klāt un turēt kāju augstāk par sirdi (ne vienlaicīgi), ja tu jau to nedari. un varbūt tu dari citas lietas, kas var ietekmēt celi - nepareiza staigāšana, rūgstošie dzērieni utml.

Man 3 nedēļas pēc op. bija vispār minimālais termiņš, kad varēju sākt fizioterapiju, bet tas no ārstu pieejas atkarīgs. Pirms tam varēja locīt līdz 90 grādiem un sasprindzināt. Tagad jau kādas 8-9 nedēļas pagājušas, un sāku jau ar riteni braukāt.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
16.06.2013 22:20
Sveiki visiem!
13.marta uztaisiju PKS operacija kreisajai kajai, pec 2 nedelam iznema suves un dakters atlava staigat bez krukiem. Rehabilitacija it ka gaja labi un pec 3 menesiem 12.junija uztaisiju tadu pasu operaciju otrai kajai. Lidz ar to pirms 3 menesiem opereta kaja tagad kluva par galveno, bet lieta tada, ka cela aizmugure pie ik pa laikam nezeligi dedzina vai svilina. Dakters saka no slodzes ietekmes. Gribeju uzjautat vai vel kadam ta ir bijis un ko darijat lietas laba?
Paldies, lai mums visiem veicas.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
18.06.2013 08:34
Esmu domājusi ka traki būtu ja PKS būtu jāoperē abām kājām, jo veselajai ir pietiekami liela slodze. Mēnesis pēc operācijas un man sāp otrs celis. Dakteris saka ka tas varētu būt tieši dēļ lielās slodzes. Ceru ka tā arī ir....
Kāpēc nācās taisīt PKS otrai kājai?
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
20.06.2013 14:01
Nu sarautas saites bija abām kājām, tā ka tika pieņemts lēmums, ja taisa operāciju, tad abām.
Bija krustenisko saišu un laterālā meniska operācija pirms 3 mēnešiem. Tagad celi ir lielāka krakšķēšana nekā pirms operācijas- varbūt kādam ir bijis kas līdzīgs?
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
29.06.2013 11:31
Nu man ar, tā ka celī bišku pēc operācijas krakšķēja un ik pa laikam arī tagad krakšķ, dakteris saka, ka ķipa tā varot būt, jo kauli pieslīpējoties vai kaut kas tamlīdzīgs, bet nu droši vien uzjautā savam ārstējošam dakterim.
Tad tam vajadzētu būt tā kā parejoši?
Pēc operācijas pagāja nepilnas 15 nedēļas jeb 2.5 mēneši. Šodien beidzas fizioterapijas kurs. Jutos brīnišķīgi, varu paskriet, braucu ar riteni bez problēmām un traucējumiem. Šonedēļ sākšu iet uz zāli.

Iesaku visiem atrast sev piemēroto, labu, fizioterapeitu - un vis būs čikiniekā!

Šķidrums man celī saka pazust pilnībā aptuveni pēc 10 nedēļām. šobrīd kājas kustība, praktiski takā veselai kājai.

Oktobrī sākšu atkal spēlēt tenisu, bet pagaidāmi ar sportisko ortozi - drošībai.

Varu teikt kā no operācijai līdz vieglajam sportam paies apt 5 mēneši.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
18.09.2013 20:13
Nu principā vajadzētu būt pārejoši, bet teikšu, ka man pašam taisot atsevišķus vingrinājumus krakšķēšana joprojām ir un varbūt pat lielāka, kā bija.
Man operāciju uztaisija nedēļu pēc traumas,celis nebija tik ļoti sapampis,tik dakteris uzreiz bridināja ka būs grūti saliekt un tā ari ir...ir trešā nedēļa un pateicoties pasivās iekustināšanas aparātam esmu tikusi lidz 80 grādiem.

Jāmēģina vingrot uzreiz pēc traumas,visi sasprindzinājumi utt,lai fizioterapeits parāda,savādāk muskulis pazūd ļoti ātri,protams nav viegli, bet labaak tā nekaa zaudet ap 3cm,kurus bus grutak dabut atpakal...jo pec operācijas atkal bus gruti un ja vingrotajs ir slinks- var aizmirst par atru atvesalosanos!!!
Cītīgi vingrojot pirms un pēc operācijas esmu pazaudejusi 1cm muskula, tad iedomājaties kas ir ja nevingro...
Galvenais ir ledus pec katras vingrošanas,pastaigas...uzreiz kā jūt ka celis ir silts jaliek ledus,protams nekada gadijuma nevajag parspilet!!!
UN netaupiet naudu,aizejiet pie fizioterapeita lai jums visu izstasta,šī nav trauma kuru vajadzetu pašām uzņemties ārstēt,jo lidzko darīsiet kautko nepareizi tā celis pamps un tad var kraties ūdeņi un veidoties iekaisums!!

P.S diezgan maz info tomer ir LV lapas par rehabilitāciju
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
10.11.2013 17:28
Tīri priekš info: daudzus vingrinājumus izmantoju arī savā rehabilitācijas programmā, lai gan programma diezgan intensīva.
http://physiofitness.com.au/exercise-library.htm
ACL Reconstruction Protoocl
Sveiciens visiem domu biedriem!

Man nolikta PKS un laterālā menisks operācija uz rītdienu. Trauma notika jūlijā. Līdz šim cītīgi stiprināju kājas muskuļus ar dažādiem mājas vingrojumiem + braucu ar riteni. Neliels satraukums jau pastāv, kā būs pēc tam, jo tagad lielas problēmas nav, vien līdz galam nevaru kāju iztaisnot, pa laikam ir asas sāpes pie slodzes (garas pastaigas pret stāvumu utml.). Tad jau varēšu padalīties arī ar savu pēcoperācijas pieredzi.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
14.11.2013 15:23
Man apgrieza mediālo menisku pērn decembrī.
Turies!
Kurā slimnīcā Tevi operēs?
To kachenite:

Paldies, man vakar operācija pagāja veiksmīgi, šodien jūt velkošas sāpes pacelī, es kā straujas dabas būdama, jo mēģinu taisnot, taču sapratu, ka, ja harmstring cīpslu ņem kā implantu (mans gadījums), tad ar to taisnošanu jābūt nedaudz prātīgākiem. Nākamnedēļ iešu pie dr., tad ieteiks manam gadījumam vingrojumus. Operēja man Pļavnieku veselības centrā.
Esmu pozitīvi noskaņota, bet saprotu, ka daudz kas atkarīgs no pašas tagad.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
18.11.2013 12:28
Es biju 2.slimnīcā. Domāju, ka Tev nevajag tagad uz reizes mēģināt kāju iztaisnot. Cik atceros, man pagāja apm. 2nedēļas, pirms es spēju kāju iztaisnot, arī saliekt kāju līdz galam vēl ilgi nevarēju. Man bija pēdējais semestris augstskolā- sēdēju gultā izstieptām kājām, zem ceļiem sarullēta sedziņa, dators uz dēļa un klēpī. Pie galda mācīties nevarēja, jo ilgi sēdēt ar kājām 45*leņķī pret grīdu bija sāpīgi. Fizioterapeite man jau 2.dienā pēc op.ieteica sēdēt uz galda un pašūpot kājas. Pie tam, censties kāju salocīt mazliet tālāk, nekā spēju/gribu. Sākumā tas ir pagrūti (labi, ja 80* leņķis sanāk), bet labs vingrinājums, jo slodze uz celi ir minimāla.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
18.11.2013 13:49
Ātrāk tikt vaļā no tūskas man palīdzēja teips (leikoplastam līdzīgas lentas), ko uzlīmēja fizioterapeite Signe Jačmenkina.
Pateicoties teipam un Signes darbam, es atļāvos 21.dienā pēc operācijas sagaidīt Jauno gadu Helsinkos.
Teipu izmanto ne tikai tūskas mazināšanai, bet arī citiem mērķiem,arī prof.sportā. Ja ārstējošais ārsts atļauj- iesaku- bija to vērts! (Skat.googlē: teips, teipošana; ang.val.- tape, taping)



Edited 1 time(s). Last edit at 18.11.2013 13:51 by kachenite.
Paldies Tev par dalīšanos pieredzē. Jā, es arī tieši par to tūsku domāju, cik ātri tā man pazudīs. Paldies par tiem teipiem, apjautāšos savai fizioterapeitei. Biju pie dr.atrādīties, tagad jau palēnām sāku taisīt dažādus vingrojumus - kājas celšana taisni uz augšu, saliekšanas mēģinājumi 90 grādu leņķī (šis ir visnepatīkamākais), dvieli lieku zem paceles un spiežu kāju grīdā + dvieli zem papēža un arī spiežu grīdā, lai taisnotu (šie abi ir ērtāk izpildāmie).
Un kā Tev tagad sajūtas ar celi, kad gads pagājis gandrīz? Celis kā jauns? :)
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
23.11.2013 01:56
Nē, nav man celis kā jauns. Man ir restaurēts :) Nezinu, varbūt tāpēc, ka man trūka līdzekļu kvalitatīvai rehabilitācijai- biju pie fiz.ter. tikai 2 reizes? Traucē tas, ka nevaru operēto kāju līdz galam salocīt- pietrūkst kādi 5 cm. Tādēļ ir problēmas kurpes aizšņorēt, zemenes, ābolus lasīt, grīdu mazgāt. Dažu dienu, kad speciāli daudz staigāju kājām, varu uzmanīgi notupties uz abām kājām, bet citu dienu-tik uz vienas. Tikko atbraucu ar autobusu no Viļņas un 4st. nebija, kur izstiept kājas. Tā sāpēja pacelē-vāāāks! Ilgi sēdēt ar šaurā leņķī salocītām kājām arī nevar-sāp ceļa mīkstumos.
Vsp.- man ir aizdomas, ka diagnoze ir noteikta nepareizi un operēt nemaz nevajadzēja- būtu pieticis ar masāžām,vai ko līdzīgu.
Šobrīd esmu "unemployed
person"- gaidu, kad sabiezēšu, tad varēs pakonsultēties ar vēl kādu ārstu. Bet, ja salīdzina, kā jutos pēc op., šobrīd esmu balerīna :)



Edited 2 time(s). Last edit at 23.11.2013 10:44 by kachenite.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
23.11.2013 02:10
Vispār, esmu dusmīga uz savu ārstu. Ja gribas vairāk zināt, kā man gāja, medicīnas sadaļā jāmeklē tēma, kas saucas "Mazdakterim..."
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
23.11.2013 02:38
Par tūsku- pirmais, kā es tiku galā ar tūsku: atcerējos, ka ārsti tiem,kam ir vēnu problēmas, iesaka vakarā atsliet kājas pret sienu, lai mazinātu tūsku. Tad nu es arī: vakarā kājas 90*pret sienu un guļu! Incanti, ka veselā kāja tirpa un prasījās lejā jau pēc ~3 minūtēm, bet operētā mierīgi 20-30 minūtes nostāvēja! Tā darīju 2 vakarus un rezultāti bija jūtami. Tas bija 7.-8. dienā.

Teipu likt fiz.ter. mācās papildus kursos- visi to nemaz nemāk un nav tiesīgi darīt. Teipu var likt ne tikai dēļ tūskas- to izmanto, lai "iemācītu" muskuļiem un locītavām atkal kustēties pareizi, atjaunotu muskuļu balansu, nostiprinātu traumētu locītavu, u.c. Dažos gadījumos pietiek ar 1-2 teipiem; man bija kādi 9 teipi vienlaikus uzlīmēti, un tie veica 3 dažādus uzdevumus. Iespējams, ka mani tik ļoti nebūtu aplīmējuši, ja vien es negrasītos doties ceļojumā- vajadzēja nodrošināties.
Vēlreiz piebildīšu, ka man operēja (apgrieza) tikai plīsušu menisku. Op. laikā vēl atrada, ka skrimšļi ir neparasti daudz priekš maniem gadiem nodiluši un vēl kkādu hondromalāciju jeb nepareizi mīksts skrimslis man esot.



Edited 2 time(s). Last edit at 23.11.2013 10:34 by kachenite.
Mani sataisīja (cerams) pirms 3 ned.
Abi meniski bij lupatās sadragāti, un krustenisko saiti ar uztaisīja no cīpslas (http://www.youtube.com/watch?v=Xsq0sQp6DwU)
(būtu atradis ātrāk video, varētu pac sevi sataisīt :))) )
Operēja mani dr. Kaspars Ūdrs (Neko sliktu nevaru teikt, pieeja profesionāla)
Dokam kāju sataisīt, laikam tas pats, kas citam kafiju uzvārīt.
Ceru, ka tiešām viss ir taisīts pēc visstīrakās sirdsapziņas, jo celis jūtās labi. Protams kaut kas pa laiciņam iesāpās, bet saprotu, ka viss dzīst ir kkādi svešķermeņi celī salikti, līdz ar to tas viss pieņemami.
Operāciju netaisīju uzreiz pēc traumas, bet ir pagājuši vairāk, kā 2 gadi un starp šo posmu, celi esmu paspējis kārtīgi satraumēt vēl 3 reizes. ( tas info, tiem, kas domā, ka ja jau neuztaisīju uzreiz, tad nevajag taisīt vispār ( VAJAG, un jo ātrāk, jo labāk)
Pēdējais mēnesis pirms operācijas bija dikti mokoššš,celis griezās, kur gribēja, krakšķēja, leca ārā no savas vietas un sāpēja, (domaju, ka daudziem šī sajūta nav sveša)
Bet šinī gadījumā biju vainīgs pats, jo tanī pašā dienā, kad mani nonesa no laukuma ( sadragāja celi ar neatļautu spēka paņēmienu), sapūta aukstumu , sadeva pretsāpju zāles, aizbraucu mājās, uzkāpu uz ričuka un aizbraucu uz veikalu pēc alus ( bij vasara un dikti karsts).
Nākošajā dienā darbā vajadzēja cilāt smagumus un trešajā dienā, kad aizbraucu pie doka, tas teica, ka gan jau pāries, tikai nebrauc nekādā gadījumā ar ričuku, nekāda slodze kājai ( darbs un smagumi) un neiedomājies dzert alu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( OKAI DOK, bet jau pa vēlu)
Kāja bij piepampusi, kā baļķis.
Nesaprotu kapēc.
Pirmais Doks neko lāga nepateica, tikai atpūties un nesporto, gan jau pāries.
Pēc mēneša uztaisīju magnētisko un aizgāju pie baigā sporta doka, uzvārdu neatceros, atrodas tallinas ielā, blakus barona ielai. Privātprakse dokam.
Vizīte 20 Ls, paskatījās, 5-10 min mēģināja man notirgot ortozes , jo ļoti labas esot pa 80-100 Ls. Pēc apskates nekā daudz nevarēja pastātīt, tikai to, ka ieplīsišas sānu saites un laikam menisks, prasīju vai varēšu skriet un sportot, atbildeja, ka cerams, jo es jau vēl esot jauns. ( izrakstīja fastum gēlu un fizioterapījas nodarbības)
Sadusmojos uz dokiem un atmetu ar roku šīm muļķībām.
Pus gadu nesportoju, centos sevi taupīt un palika labāk, līdz nospriedu, ka jaaiziet futbolu uzspelēt.
Laikam kājas muskuļi bij tik traki atrofējušies, ka pēc pirmiem 2viem spērieniem pa bumbu, celis bij ārā no sev paredzētās vietas, kāja piepampa, sāpes nežēlīgas un knapi līdz mājām aizbraucu.( alu vairs nedzēru :)
Pēc pāris dienām aizgāju Ogrē pie doka uz konsultāciju.
Doks teica, ka tas ir menisks, operācija 3 Ls, menisks tiek izņemts ( nav meniska, nav problēmu, viņam ar esot visi meniski un saites abām kājām izņemti un viss kārtībā)
Pēc ned. uztaisīju atkārtotu magnētisko, aiznesu citam dokam, tas saka krusteniskā saite saplēsta un menisks.
Laikam Ogrē pa 3 Ls nogriež kāju un ja tev nav kāja, tad tev nav problēmu ar saitēm un meniskiem.
Par cik biju jau saskāries un dzirdējis iepriekš par Ogres speciālistiem ( ne visiem protams ) . tad riskēt nemēģināju.
Pēc paziņas ieteikuma ,griezos Rietumu klīnikā, kur mani nokonsūltēja un sadakterēja.
Vēl vienu kļūdu, ko izdarīju, pēc operācijas otrajā nedēļā.
Izdomāju, ka jāpamēģina, vai ar auto varu pabraukt ( laikam pa ātru) jo celis pēc brauciena sāpēja vairāk.
Vēl nezinu, kā citiem, bet man tā narkoze, ko dur mugurā, galīgi nepatika. Man viņa, kā pohas nāca 5 dienas ārā. Nenormāli krampji sprandā, plecos, mugurā,
Tā, ka no tām 5 dienām, naktī pagulēt varēju tikai 1nu.
Bet par to mani doks brīdināja. Tagad tas ir garām un pārējais liekas sīkums ( ja neskaita nogulēto muguru)
Kāds zin cik fizioterapijas nodarbības būtu ieteicams iziet, lai nav pa maz un nav pa daudz.
Varbūt variet ieteikt kādu labu fizioterapeitu.
Varbūt kādas atsauksmes par šo cilvēku VADIMS PUHARTS ( fizioterapeits Ogrē)

Lai izdodas.
Sveiki!Jautājums kādam,kas angliski nozīmē - Ligancionē nepareizi mens? Esmu Anglijā piecus gadus pārvaldu valodu ļoti labi,bet neatrodu tūlkojumu Ligamenss.Pēc bildēm un jūtām tās ir saites.Pēc traumas ir pagājuši jau pieci mēneši un ārstu lēmums ir operācija.Diagnoze- ceļa ārējās saites(Ligamens) ja pareizi saprotu,funkcionē nepareizi un nepilda savas funkcijas.Tā uzrādīja magnētiskā skanēšana! Gaidu tagad vēstuli ,kad man jāierodās uz operāciju slimnīcā.Kāds man varētu skaidrot terminu- nefunkcionē pareizi un nepilda savas funkcijas pareizi?Traumu dabūju protams sportojot.Spēlēju Skotijas līgā frolbolu ar ko jau nodarbojos ap 18.gadiem.Pašam būs 40.gadi gribās vēl ko darīt.Pēc pieredzes arī,vai kāds varētu dot kādu ziņu par rehabilitāciju kādu info. Paldies viesiem,kas dos kādu ziņu un Laimīgu visiem Jauno gadu!
es operāciju uztaisīju 09.01.2014. man bija PKS pārautas un laikam ka iekšē'ja menesika sarauta. saiti salaboja ar to harmstringa stiprinājumu un menisku laikam sašuva
ir pagājušas 2 nedēļas un varu mazliet saliekt lidz kādiem 80 grādiem, bet nevaru iztaisnot pilnībā
sākt vingrošanu man ļāva tikai februāri nu precīzāk mēnesi pēc operācijas
pirmās 4dienas pēc operācijas bija vnk nenormālas sāpes
tagad sāpēs ir minimālas, bet ir bail kko darīt jo neesmu īsti informēts par visu atveseļošanos zinu ka tikai varu mēģināt saliekt 90 grādos
varbūt ir kāds/kāda kuram arī nesen ir veikta šada operāciju un var padalīties ar rezultātiem :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 21 pieskaita 24?
Ziņa: