copy - paste

Aizsāka Jugusalu 

copy - paste
22.04.2008 20:21
Godîgi sakot, noðokçja un ne pa knapo. Izlasîju Liepâjas laikraksta interneta versijâ. Vai tieðâm tâ dzîvojam?

2008. gada 18. aprîlis PIEKTDIENA "Kurzemes Vârds"
Situâcija
Izdrukas versija

Par 20 latiem zobu neaiztiks

"Nezinât, cik maksâ zobu plombçðana?" stâvot pie kases, lai samaksâtu par zobârsta pakalpojumu, man jautâ sirms kungs. "Kâdus èetrus latus? Piecus?" kaut arî nezinu, mani turpina tincinât pensionârs. "Par plombçðanu jâmaksâ vidçji no 20 lîdz 25 latiem," pçc mirkïa uz jautâjumu atbild sieviete aiz kases lodziòa. "Ak tu jç! Man tikai viens zobs ir palicis, lai tad nu ðis vçl dzîvo! Sâpçt vçl nesâp," bezmaz laimîgs, ka zobs nebûs jâkustina, sirmgalvis atstâja zobârstniecîbas iestâdi.

Inita Gûtmane
nuja
Re: copy - paste
22.04.2008 22:17
Nu un kas tur traks? Normaals raksts, normaala pens.(un ne tikai)reakcija. ir jau arii z-b kaaseeji.
Re: copy - paste
22.04.2008 23:19
20-25 latus par plombçðanu òem z-b kâsçji? :))

tâdi ðvaki jums kâsçji, sen neesat bijuði SI, ARK, Vanaga klînikâ, Butkevièas praksç, Elladentâ u.c. daudzajâs Rîgas klînikâs :)

cita lieta, ka:

1. Latvijâ nav normâla obligâtas med. apdroðinâðanas sistçma, kas ïautu jebkuram cilvçkam saòemt zobârstniecîbas pakalpojumus vismaz bâzes lîmenî;

2. par pensiju lielumu vispâr runât negribâs, kauns, ka mûsu valsts liek pensionâriem izvçlçties - zâles vai çdamais... :(
Re: copy - paste
23.04.2008 09:01
3 gadus atpakaï man ARK piedâvâja protezçðanu par 10 000 Ls ar implantiem un 6000 ls bez;(((
Ðogad veicu pilnu rekonstrukciju par ~1000 un nedomâju, ka ARK bûtu bijis labâk.
Re: copy - paste
23.04.2008 10:57
Nosokeja tas, par ko pec tam Puce raksta 1. un 2. punkta (vinas rakstitajam pilnigi piekritu).
Ne, neuzskatu, ka 20 vai 25 LVL butu milzu nauda par konkreto pakalpojumu, nebut ne, bet ka cilveki to vienkarsi nespej atlauties. Zobarstnieciba tacu nav luksus lieta, tas nav, ka, piemeram, manikires vai kosmetikes pakalpojumi, bez kuriem (busim reali) pilnigi var iztikt, ja ir trucigi ar naudu.
Re: copy - paste
23.04.2008 19:23
Puucei pilniiga taisniiba. nesen pastaigaaju pa valsts mediciinas iestaadeem. Speca konsultaacija Ls 2. ja vajag, veel kaut kaadas manipulaacijas 2-3 Ls. zaales vismaz Ls 5. mani shokeeja pensionaaru sarunas. liidz shim kaut kaa nebiju iedziljinaajusies. cilveeki dziivo maajaas, rij pretsaapju tabletes, bet nevar atljauties atnaakt izskalot deguna dobumu ar suukniiti, kameer viss pieaug pilns...

ko nu vispaar par zobiem...
par to, ka vientuljie pensionaari vareetu sanjemt valsts pabalstu vismaz protezeeshanai un veel visam kam citam, tiek ruupiigi sleepts. veicas tam, kursh to nejaushi uzzina no cita pensha vai no kaada padiivaina iereednja :( ko vinji eed, es vispaar nesaprotu. es nezinaatu, ko izdariit ar, piemeeram, Ls 112...

ja zobaarsts visu (arii jauko urbi utt.) peerk par brangi brango naudu un studee par savu naudu, tad labdariiba var buut vien kaada iislaiciiga akcija...
Re: copy - paste
23.04.2008 19:44
Es tagad dzîvoju Ungârijâ, ar kuru mçs Eiropas Savienîbâ iestâjâmies vienâ dienâ. Ðeit visu laiku vizîte pie valsts daktera maksâja, ja no forintiem pârrçíina, 0,80 sant. Nesen bija referendums, pçc kura nolçma, ka par vizîti pie valsts daktera un par skoloðanos valsts augstâkâs izglîtîbas mâcîbu iestâdçs nav jâmaksâ vispâr. Jo vienu reizi ir jau samaksâts nodokïu veidâ.

Laikam esmu pesimiste, bet neticu, ka tâ bûs arî Latvijâ. Kâ cilvçks ilgstoði spçj dzîvot uz pretsâpju tabletçm? Noðokçja tai mazajâ rakstiòâ tas, kâ tâ vecumdienâs var iznâkt ikvienam no mums...

Protams, zobârstam nav jânodarbojas ar labdarîbu. Kaut gan (pçc pieredzes) - daþâ labâ Rîgas klînikâ dakterîði òem mazâk naudas un darbiòu padara krietni labâk, nekâ "mîïajâ" Liepâjâ. Nav runa par ïoti smalkâm klînikâm, kuras minçja Pûce.
Re: copy - paste
23.04.2008 19:49
Manuprat klaji populistisks gaajiens tas Ungaarijas referendums.

A kaa tur sastaav ar mediciiniskaas apruupes kvalitaati un pieejamiibu?
Re: copy - paste
23.04.2008 19:56
es ariidzan kaut ko labu ticu par Latviju arvien mazaak... taapat ar beerneljiem. buutu tak normaali VISU med. paliidziibu, arii ljoti kvalificeetu, vinjam kompenseet, bet laikam ir izdeviigaak pamest, lai paliek invaliidos uz visu muuzhu. bet pensijaa tak izmaksaas vairaak, it sevishkji, ja tik aatri nenomirst.

ja nebuutu cilveeciskuma mediciinas pakalpojumu sniedzeejos, tad buutu galiigi di... uz citiem cilveekiem un uz labdariibu (ziedojumiem) tikai visi nelaimiigie turas. a valsts veesi pasuuta. taa mums tagad ir. i vsjo.
Re: copy - paste
23.04.2008 20:59
Runcene

Daþkârt runa nav par Ls 112... mana kaimiòiene pâris gadus atpakaï dzîvoja mçnesi par 50 ls kas palika pâri pçc îres nomaksas... un veselîba viòai bija ne visai... tâ kâ zâlçm vajadzçja atlicinât...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: copy - paste
23.04.2008 21:01
es jau par to pashu... 112 skaitaas "pensija"....
Re: copy - paste
23.04.2008 21:22
Par Ungârijas referendumu - populistiks? Varbût. Bet te reâli darbojas sistçma, ka pie valsts daktera ej bez maksas (nav runa par privâtprakðu ârstiem). Par kvalitâti nevaru spriest, paldies Dievam, te nav bijusi vajadzîba viòus apmeklçt, bet viens ir droði - noteikti labâki un iejûtîgâki kâ Liepâjas Reìionâlajâ slimnîcâ vai Liepâjas Zobârstniecîbas poliklînikâ, par ko cilvçki vispâr izsakâs ar neslçptâm ðausmâm.

Pareizi, Runcene, vismaz bçrneïiem un vecîðiem vajadzçtu dot iespçju ârstçties bez maksas. Un par ierçdòiem runâjot, tas ir nesaprotami, kâpçc "plaðajâm masâm" (atvainojos par izteikumu) nav nekâdas informâcijas, ka, piemçram, VID atmaksâ 25 % no tâ sauktâs dakteru naudiòas, ja pa gadu esi sakrâjis èekus??? Tas patiesîbâ ir piòíerîgs process, man tos papîrus taisa grâmatvedis un tad vçl visâdi joki, kamçr to naudiòu beidzot dabû atpakaï.
Re: copy - paste
23.04.2008 21:41
...nav naacies parunaat tieshi ar Ungaarijas mediciinas paarstaavjiem, bet ar citu taa regjiona valstu gan, taa kaa atljaushos domaat, ka smuki tas ir tikai teoreetiski... un starp Ls0,80 vai par briivu- taa nu ir smiekliiga atshkjiriiba... leets opoziicijas populisms...


...par to naudas atmaksu... tas max limits, ko atmaksaa, ir tik smiekliigi mazs, ka vidusmeera cilvis neteerees laiku un nervus ar tiem papiiriem...
Re: copy - paste
23.04.2008 22:04
Lai bûtu populisms, te nu mums katram savi uzskati. Pensionâram vai trûcîgam cilvçkam Latvijâ arî tie 0,80 sant. ir naudiòa (var nopirkt kukuli maizes, piemçram). Un neticu, ka mûsu klîrîgajâ tçvzemç vispâr pienâks laiks, kad varçs pie dr. aiziet, neko nemaksâjot. Kâpçc tad Latvijas valsts nav spçjîga pat uz ðâdu soli, ko Jûs dçvçjat par lçtu populismu?

Un par naudas atmaksu - arî es sevi uzskatu par vidusmçra cilvçku, bet par naudu, kuru saòçmu atpakaï, priecâjos. Bija, patieðâm bija vçrts noziedot to vienu gâjienu uz VID ar visiem papîriem un pirms tam noziedot varbût augstâkais pusstundu, lai tos sagatavotu. Kâds tad ir vidusmçra cilvçks? Un kâdai jâbût summai, lai, pçc Jûsu domâm, bûtu vçrts sasprindzinâties? Pâris tûkstoðiem???
Re: copy - paste
23.04.2008 22:13
...patreizeejo 37,50 deelj es toch neko nedariitu... un nedaru ar...

...atcelt maksu par viziiti var... un apruupe kljuus veel shtruntiigaaka... neviens no taa neieguus...
Re: copy - paste
23.04.2008 22:40
Piedod, bet es par pagâjuðo gadu saòçmu daudz lielâku summu!!! Un laikam pacenstos arî, ja varçtu saòemt tikai tos 37,50.

Un ko no Latvijas valsts med. aprûpes mçs iegûstam ðodien? Man liekas, kurð to vien var atïauties, meklç privâtu speciâlistu un attiecîgi arî maksâ. Pie ìimenes ârsta nav bûts gadiem, jo nav jçgas... klausîties viòa stâstos, kâ viòð ceï sev mâju un kâ liek grîdas.
Re: copy - paste
23.04.2008 22:47
...nez... man ieprieksheejaa gjim aarste bija ok... gjimenes apstaaklju deelj aizgaaja no darba... jaunaa ar ir ok... nekad nesapratiishu kas liek gadiem buut pie aarsta, kursh nepatiik...

...un Ungaarijas leiputrijai neticu...
Re: copy - paste
23.04.2008 22:53
Neticat, tâ ir Jûsu darîðana. Turklât neapgalvoju, ka te ir paradîze zemes virsû, bet, salîdzinot ar klîrîgo dzimteni,...
Nav cita ârsta tâpçc, ka nav izvçles. Pie tiem citiem pieraksts sen jau ir pilns. Vai varbût man pârcelties un deklarçties Rîgâ???
Re: copy - paste
23.04.2008 23:04
...var tak iet pie labajiem Ungaarijas aarstiem...
Re: copy - paste
24.04.2008 00:54
Paldies par padomu! Noteikti likðu lietâ.
Re: copy - paste
24.04.2008 22:48
,,,:

tie 150 atmaksâjamie lati (limits) jau ir 25% - t.i. pilna summa = 600 :)
Re: copy - paste
25.04.2008 13:25
postsocblokaa jau nu stabili ir liela deva populisma...

nepaarzinu iisti gjimenes un valsts aarstu finanseeshanu, bet, ja atceltu to nieka maksu (3 sabiedriskaas tualetes apmekleejumi), tad tas, manupraat, buutu veel viens akmens vinjiem kaklaa... vismaz psihologjiski noteikti.

vien godiigi buutu, ja pensim (un veel dazhaam kategorijaam), kam ir smiekla Ls 100, to visu valsts samaksaatu. taapat arii proteezeeshanu...
Re: copy - paste
25.04.2008 13:33
Pensionâriem jau paðvaldîba nereti protezçðanu atmaksâ. Kad dzîvoju Íekavâ, vietçjâ avîzç regulâri bija atskaites par to nodrukâtas. Problçma ir vçl cita, tâs lçtâs protçzes bieþi ir garâm. Pati 2x mçìinâju lçto variantu (par savu naudu) un protçzes dabûju izmest miskastç.
Re: copy - paste
25.04.2008 22:33
puce


Ooo, arii te celj griestus ;-) Taisni neticaas ;-)
Re: copy - paste
26.04.2008 00:13
,,,:

nekad neesmu gâjusi uz VID ar tâm deklarâcijâm, bet lasîju VID mâjas lapâ :)
ja Tev daudz aiziet mâcîbâm (mûsu nozarç, piemçram, pârsimts lati gadâ ir normâli), vai, nedod Dievs, ârstçjies - ir vçrts aiziet :)
Re: copy - paste
26.04.2008 12:52
Ko Tu, Puce, maci tik gudru cilveku, ka ",,,", vinam jau tik, ka otru aplikt. :)))

Bet par VID, Tev taisniba, ir verts tur aizkapt un sanemt naudinu gan par izglitibu, gan medicinu. Un par 37.50 LVL ka limitu ir absoluts nonsens. To tik var rakstit tads, kas galigi neparzina lietas.
Re: copy - paste
26.04.2008 16:03
koma vnk divreiz dalîja ar 4 :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 3?
Ziņa: