bez čeka gribu

Aizsāka slīpā 

slīpā
bez čeka gribu
09.03.2009 14:11
Gribētu piedāvāt zobārstam - labot zobus, likt breketes bez čeka, bet lētāk. Bail prasīt, ka nenokaunina. Kā domājat? Tas taču izdevīgi gan man, gan viņam, es domāju.
Re: bez čeka gribu
09.03.2009 18:51
Viņam ta varbūt izdevīgi, bet- nav čeka, nav laikam arī ieraksta pacienta kartiņā, nav kam atbildību prasīt, ja kaut kas nesanāk.
Re: bez čeka gribu
09.03.2009 19:57
Bet, ja ir čeks un ieraksts ambulatorajā kartē, vai tad ir, kam atbildību prasīt, ja kaut kas ne tā? Diezgan droši, ka ne.
Re: bez čeka gribu
09.03.2009 20:14
nu vismaz MADEKKI iesniegumu nepieņems, ja nav nekādu pierādījumu, ka vispār tur ir būts un k-kas darīts...

un vai ir vērts censties - pat ja zobārstam Tava nauda aiziet oficiāli kā tīrā peļņa, tad viņam no tās summas ir jānomaksā valstij vien 15%; neprasot čeku iegūsi 5 - 10%, bet garantija tad paliek tikai mutiska - uz ārsta sirdsapziņas...

manuprāt, vienkārši parunājies par atlaidēm - ja darbs ir pietiekoši apjomīgs, esmu pārliecināta, ka kādus procentus 10 dabūsi tāpat...
Zinu šitos bez čeka- pēc tam lasi avīzē anonīmajās rubrikās,man neiedeva čeku,bla,bla,bla.Saku pēc pieredzes.Labi,ka vēl ieņēmumdienesta tantes neatjož pārbaudīt.Jo ļoti bieži,diemžēl, paši cilvēki pēc tam aizmirst,ka ir vienojušies par darījumu bez čeka.
vonda
Re: bez čeka gribu
10.03.2009 14:01
nezapec tad aarsti vienmer tik stulbi prasa - vai cheku vajag? ??
Ja jau tik godiigi un viniem vienalga. Un es nesaprotu cilv, kas neprasa chekus, jo atmaksaa tachu dalju ja ne apdrosinasana, Tad VID var iesniegt vismaz.
ich
Re: bez čeka gribu
10.03.2009 20:09
Man gan nekad neprasa, vai čeku vajag. Un arī es neprasu. Jo tas tik vai tā ir. Kaut arī uz VIDu netiek nests, kaut vai tādēļ, ka patērējamais laiks izmaksā dārgāk nekā saņem atpakaļ. (Nepatīk man kategoriski apgalvojumi, kas neatbilst patiesībai, piemēram, ka ārsti vienmēr prasa...)
venta
Re: bez čeka gribu
12.03.2009 09:42
man ir apdrošināšana', kas papmaksā zināmu summu no vizītes. es tad ar';i vienmēr saku, lai raksta to mazāko summu, ko apmaksā, ne reālo, ar domu, ka pārējais ārstam. Nez kāpēc tad viņi tā arī dara, ja tik mazs labums? Puce jauc kaut ko. Čekus ārstiem vai ar varu jāizspiež, es reizēm kā muļķe jūtos prasīdama. Tad tāds izbrīns seko, ja es neeju prom. Viena aārste teica - aa, ja jau stāv un neiet prom, laikam čeku vajag?? protams, par 1 lata vizīti neprasu, bet ja ir virs Ls5, tad tomeer.
Tā ka nevajag te fleiteet!
Re: bez čeka gribu
12.03.2009 10:36
venta Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Puce jauc
> kaut ko.
> Tā ka nevajag te fleiteet!


noliegsi, ka mūsu valstī SIA maksā 15% peļņas nodokli? vai arī to, ka zobārstniecība netiek aplikta ar PVN? nu-nu :)
Re: bez čeka gribu
12.03.2009 14:53
Čeku ar varu? Tu pa kaadiem suuda pagrabiem vazaajies? Meiteni vedu uz dārgu klīniku, pats gaju uz poleni... visur bija tikai viens jautajums - Jums čekā personas kodu vajag? Bet nebija jautajumu vai Jums čeku vajag... ventai pashai nevajag neko jaukt...

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: bez čeka gribu
12.03.2009 19:33
Taisnība Mateus, es arī gāju uz to klīniku, kur Tu savu meiteni vedi (xix), kā jau agrāk noskaidrojām, un tur vienmēr esmu teikusi - man, lūdzu, kopā ar kvīti, lai var iesniegt VID. Un NEKAD nav bijis problēmu.
Arī citās vietās tas pats. Esmu pat palūgusi, lai čekiņam otrā pusē zīmogu uzliek, un arī tas vienmēr ir izdarīts.
venta
Re: bez čeka gribu
12.03.2009 22:57
Ja lūdz čeku, tad jā, bet paši neraksta, tikai vilcinās..Man vismaz tā ir vienmēr, cik nu eju pie ārstiem. tas nav Rīgā, varbūt tāpēc..

Puces teikto sapratu tā, ka ārsts neko neiegūst, nerakstot čeku'. ja neiegūst neko, kāpēc tad labprātāk neraksta - tādas bija manas pārdomas. nekā personīga, piedodiet.
Re: bez čeka gribu
13.03.2009 10:29
venta Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Puces teikto sapratu tā, ka ārsts neko
> neiegūst, nerakstot čeku'.

iegūst, bet maximum līdz 15% - nekādi zelta kalni, bet problēmas var potenciāli būt lielas :)

vienīgais variants - ja zobārsts strādā ne savā klīnikā, bet uz procentiem, un grib vispār visu šo darījumu laist garām saimniekam ; bet polises gadījumā tāds variants arī atkrīt :)
slīpā
Re: bez čeka gribu
15.03.2009 20:04
Puce rakstīja:

un vai ir vērts censties - pat ja zobārstam Tava nauda aiziet oficiāli kā tīrā peļņa, tad viņam no tās summas ir jānomaksā valstij vien 15%;

Nesaprotu - ja, piem., ls250 bez čeka, tad kādā sakarā janomaksā kkas valstij, ja čeka nav?? Liec kabatā un viss. Vai tad ne? No kā tad tos % maksāt, ja nav čeka! Es domāju, ka tāpēc jau neraksta tos čekus, citādi kāda ārstam jēga? Apskaidrojiet intereses pēc.
Re: bez čeka gribu
15.03.2009 23:07
slīpā:

Tev ir pilnīga taisnība, ja čeku nesit, darījums neeksistē ---> nodokļu nav.
Ja izsit čeku, tad jāmaksā valstij uzņēmuma peļņas nodoklis 15%, bet tikai no tās summas, kas ir tīrā peļņa (atskaitot izdevumus par materiāliem, īri, amortizāciju utt., t.i. pašizmaksu). Tātad - ja no tiem iesistajiem 250 Ls pašizmaksa ir puse, tad zob.kabinets maksā valstij 15% no 125 latiem (citiem vārdiem, 7,5% no čeka summas). Vai riskēt dēļ šāda "ietaupījuma" - katra paša ziņā :)
slīpā
Re: bez čeka gribu
16.03.2009 08:39
Kurš tad riskē, nesaprotu??
Nu re, ko tik gari skaidrot par tiem %, galveno tagad sapratu - nav čeka, nav darījuma, viss ārstam kabatā, man labi, viņam labi. mēģināšu! Tikai laikam jāskatās, lai nav medmāsa kabinetā vai kāds liecinieks. Varētu man kādu 4-to daļu no summas tad atlaist, ceru.paldies par viedokļiem!
Re: bez čeka gribu
16.03.2009 10:51
slīpā Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kurš tad riskē, nesaprotu??

TU riskē - pēc tam neko nepierādīsi, ja k-kas aizies greizi. zobdr arī riskē - ja tas kļūs zināms VID.

> Nu re, ko tik gari skaidrot par tiem %, galveno
> tagad sapratu - nav čeka, nav darījuma, viss
> ārstam kabatā, man labi, viņam labi.
> mēģināšu! Tikai laikam jāskatās, lai nav
> medmāsa kabinetā vai kāds liecinieks. Varētu
> man kādu 4-to daļu no summas tad atlaist,
> ceru.paldies par viedokļiem!

Tu lasīt māki?? >:-} Es Tev saku, ka zobārsts "savā kabatā" salīdzinot ar čeka izsišanu iegūst zem 15%, bet Tu par ceturtdaļām te runā. Atlaide, kas pamatojas tikai uz čeka (ne)izsišanu, nevar būt lielāka par 15%!
slīpā
Re: bez čeka gribu
16.03.2009 13:12
laikam esmu stulba!
Man atlaide, jā, to es saprotu, ka man lētāk būs tikai par 15%. '
Bet zobārsts taču visu to naudu bez čeka var sev ņemt(man tak nav žēl). Kāpēc viņš iegūst tikai 15% - ja neprasu čeku, tad ;lai liek visus Ls250 kabatā. Vai tad tik godīgs, ka maksās nodokļos nenotikušyu darījumu??
Re: bez čeka gribu
16.03.2009 18:21
bet zobārsts arī ar čeku visu to naudu ņem sev!!!!! atskaitot summu zem 15%, kas aiziet nodokļos!!!!
slīpā
Re: bez čeka gribu
16.03.2009 19:26
Nebiju iedomājusies. 'Pieleca. paldies par pacietību!
Re: bez čeka gribu
16.03.2009 19:31
incy
Re: bez čeka gribu
23.03.2009 00:01
Protams, ka bez čeka būs lētāk.Man piedāvāja ar čeku metālkeramikas kroni pa 120 ls, bez čeka pa 80 ls.Protams, ka man to ceku nevajag.
Re: bez čeka gribu
23.03.2009 10:33
prieks par Tevi :) bet tas noteikti nav tikai uz čeka nesišanas rēķina, acīmredzot, zobārstam vnk nu ļoooti gribējās uztaisīt Tev to kroni, ja jau atlaida 33% :)
bet vispār padomā: ņemot čeku samaksāsi 120, bet valsts atgriezīs Tev 30 - sanāk tik par 10 Ls dārgāk, bet ar visiem čekiem :)
Re: bez čeka gribu
26.03.2009 14:05
Vēlējos vēl pieminēt, ka ļoti daudziem tagad ir visādas tur apdrošināšanas (jo kredīti saņemti), par kruām var dabūt atpakaļ naudu, attiecīgi - salasi visu kas ir sakrājies, savāc visus zobārsta čekus, paņem izsiņu par darba algu no darba devēja un saņem savu naudiņu atpakaļ, gan par zobaŗstiem, apdrošināšanām utt. 25% vienārši par neko, un savākt vari mierīgi gada laikā, ja pat nav daudz kas jālabo - kaut vai tāda parasta lieta ka higiēnista apmeklējums.

Gada laikā mierigi dabūt atpakaļ var 50 - 60 latus no valsts, kas tev kā iedzīvotājam pienākas, nav daudz, bet ja rēķina aliņos - skaties - 25 ali vēl, no otras puses - ja liekās smielīga naudiņa - aizbrauc uz latgali un kādai tantiņai iedod, tā visu mēnesi mierīgi nodzivos, ja ne divus.
Re: bez čeka gribu
26.03.2009 16:31
Pilnīga taisnība Osim! Es arī katru gadu krāju čekiņus un viss ok. Pagājušajā gadā no VID dabūju diezgan smuku summiņu.
Goga
Re: bez čeka gribu
06.05.2009 09:06
Te ļaudis runā par 15% no peļņas... Bet, ja Tu zobārstam samaksā 100 ls, tad tas nenozīmē, ka zobārsts ir nopelnījis 100 ls un 15 ls viņam būs jāmaksā peļņas nodoklis. :)))
Vēl taču ir jāīrē telpa, jāpērk aprīkojums, medikamenti, jāmaksā algas un tas, kas paliek pāri gada beigās, no tā tad arī tie 15%.
:)
Tā vismaz man skolā mācīja.
Re: bez čeka gribu
06.05.2009 13:15
Goga:

pilnīgi pareizi.
tāpēc jau es saku, ka tikai uz čeka nesišanas pamata nevar būt lielas atlaides, noteikti zem 15 %
Eila seila
Re: bez čeka gribu
07.05.2009 19:17
Es dzīvoju Jelgavā, gāju pie trīs ārstiem, NEVIENĀ vietā man nedeva čeku. Varu pat pateikt, ka viena no šīm vietām ir Jelgavas poliklīnikā. Un tā ārste vienreiz norausies, jo par viņu jau vairākos forumos raksta, ka bezkaunīgi nedod čekus. Un tajā poliklīnikā man pat '' neieviesa'' pacienta kartiņu. Muku prom no šīs vietas. Diemžēl tā kā man ir zīdainis, nevaru aiziet uz tādām normālām prakses vietām (normalām pēc pacientu atsauksmēm).
Re: bez čeka gribu
07.05.2009 21:11
Es arī gribēju piebilst par tiem 15%. Protams ja tas SIA ir tam pašam ārstam, tad protams, ka starpība nav liela bet es tā saprotu, ka vairums to visādo klīniku pieder kādam citam un ārsts tikai tajā strādā un tādā gadijumā čeka neizrakstīšana dod reālu efektu tam ārstam...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: bez čeka gribu
07.05.2009 21:16
Ja rēķina aliņos, kā osis saka, tad var būt ka šķiet daudz bet es točna to 50...60 Ls dēļ nekrāmētos... laikam esmu pārāk neorganizēts savā dzīvē bet tāda čeku vākšana, vajadzīgo papīru gādāšana un nešana man šķiet totāls hemors...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 21?
Ziņa: