nepareizs sakodiens - žokļa operācija

Aizsāka Santa7 

Sveiki! Jau divas dienas pārdzīvoju par uzzinātajiem jaunumiem...
Brālim 16 gadi, drīz būs 17. Viņam ir nepareizs zobu sakodiens. Apakšžokļa zobi ir pār augšžokļa zobiem. Vizuāli šis defekts ir ļoti efektīvs un glīts, bet izrādās, ka tas varot radīt problēmas.
Kopš bērnības regulāri vedām pie zobārsta, bet neviens neteica, ka būtu kādas problēmas un kādas varētu būt sekas nepareizam sakodienam. Sākumskolā lika kaut kādas platītes, kaut ko iztaisnoja un teica, ka vairs neko nevajag...tagad izdomājām, ka tā vaina tomēr jālabo, pats beidzot saņēmās un atbraucām uz Rīgu pie speciālista stomatoloģijas institūtā- dakteris likās gana jauks, laipns. Viņš uzdeva dažus jautājumus par to, kas vainas, vai tas sakodiens kaut kā traucē...it kā mazliet ar humoru, ļoti lapni- es jau domāju, viss būs ok- pateiks, kuri zobi jārauj, kad jāliek breketes- un te šoks- ārsts pateica, ka jāveic nopietna žokļa operācija. Pēc 2 gadiem...bet tagad neko nav jādara. 19 gados domāsim par operāciju vai nu vienam žoklim, vai abiem. .. lauzīs vaļā un liks par jaunu tā kā vajag...operācijas ilgums- 2-3 stundas, ja
Esmu nobijusies, rodas daudz jautājumu...
Nesaprotu, vai jau bērnībā bija iespējams kaut ko labot, bet ārsti nepamanīja?
Vai tiešām jau tagad nevar mēģināt ar breketēm visu labot un iztikt bes operācijas?
Vai ir kāds, kurš ar nepareizu sakodienu jau ir ap gadiem 40 un reāli izjūt šī sakodiena radītās problēmas- vizuālajā izskatā, ēšanā, zobu nodilšanā?
Vai kāds, kuram bijis līdzīgi - ir veicis operāciju vai nav...nevarētu uzrakstīt par savu pieredzi.
varbūt jāaiziet pie vēl kāda speciālista...ne jau tāpēc, ka neticētu šim dakterim, bet...varbūt vajag izvērtēt dažādus slēdzienus un ieteikumus. mazliet neērti no daktera iet pie cita, bet lieta galu galā nopietna...:(
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
18.07.2009 12:30
sveika!nezinu vai tur tiesham ir kas nopietns-nēesmu ārsts,esmu tikai meitene,kurai ari ir nepareizs sakodiens. kad man bija laikam ari kadi 16 gadi mamma mani aizveda pie arsta,jo gribeju zinat ka var labot manu izbidito apakshzokli,arsti teica,ka nav nekas traks un dzivibai bistams. skaidroja,ka apakshejais zoklis atrak attīstijās nekā augšējais, teica gandriz to pashu ko jusu bralim-jagaida lidz 18 gadiem,uz kadu gadinju jaieliek breketes un tad uz operaciju,kur apakshejo zokli parzāģē un tad ieliek vietā,toreiz mani vinji sabiedeja ar vardiem,ka ir nieciga iespeja,ka pec operacijas var palikt luppas nejutigas,ja nervu parzage (vai ari kkā tamlidzigi-precizi vairs neatceros) no tiem vardiem sabijos un tais 18 gados nekur tā arī neaizgaju.
nu man ir gandriz 24 gadi un laimigi dzivoju ar savu nepareizo sakodienu,bet pateikshu godigi-pedejos paris menešus gribu tikt uz lv pie kada specialista un uztaisīt sev normalu žokli,tomer viņš traucē man tāds kāds ir,daudz grutak ir nokost kumosiņu no kebaba,jo lavašs ir mīksts,svaigs ,bet zobi nav izauguši pareizi un tad kkā jacenšas ar tiem sana zobiem iegrausties,kā arī gribās normālu sejiņu, hehh.. te vienu dienu iedomajos kā izskatīšos vecumdienās... :D smiekli pašai sametās.. vai,laikam no tēmas novirzijos..
es uzskatu ,ka nav tavam bralim un tev jauztraucas,ja gribas normalu zokli,tad taisat!! (es nozeloju,ka tais 18 neaizgaju un visu neizdariju)

varbūt vari pateikt cik tagad izmaksa tada operacija?
nu, par izmaksām nebija vēl runa, bet.... pagājušajā pavasarī manai kolēģei veica līdzīgu operāciju, tikai viņai tas žoklis vēl bija mazliet uz sānu... valsts apmaksāja, kaut 23 gadi bija, jo 2.pakāpes anomālija viņai skaitījās- kaut kur pāri 2 tūkstošiem latu bija toreiz...bet tagad nez vai valsts vairs kaut ko apmaksās un nezinu cik maksās.
Viņai tagad viss ir ok, tikai tās plāksnītes uz mūžu paliek vaigos. Bet bija ļoooti grūts tas pēcoperācijas periods- smagi... pirmo laiku žoklis ciet, ēd pa salmiņu, izskatās briesmīgi, dzīst ilgi. Bet tas ir tikai viens gadījums, ko zinu, gribētos dzirdēt vēl no līdzīgas pieredzes.
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
21.07.2009 13:15
māsai pirms 3 nedēļām veica tieši tādu operāciju - pirmo daļu (augšējo žokli) dzirciema ielā. pirms tam laikam pusotru gadu staigāja ar breketēm, lai zobi ietaisnojas kā vajag un lai operāciju pareizi var veikt. neilgi pirms operācijas izrāva 4 vai 5 zobus. operēja un konsultēja ļoti profesionāli ārsti, attieksme ļoti laba, cenas arī :) precīzi nepateikšu, bet līdz šim visa tā epopeja izmaksāja kaut kas ap 3`000 Ls (zem noteikti). pēc operācijas galvenais ilgi un dikti turēt ledu pie sejas, nepārtraukti - tad nebūs zilumi, vai arī ļoti mazi, kā arī uzpampums nedaudz mazāks. ja ar vienu operāciju nepietiek, tad taisa otru - māsai tagad jāgatavojas otrai esot pēc gada, līdz tam - breketes, ārstu apmeklējumi. domāju viss kopā izmaksās līdz 5`000 Ls. laiku tas aizņem 2 - 3 gadus (breketes, operācijas) atkarībā no sarežģītības. pēc operācija no salmiņa neēda - varēja puslīdz normāli jogurtiņu ielakt. bet nu tas noteikti ir ļoti individuāli. tagad jau (pēc 3 nedēļām. cik redzēju - pēc pusotras, 2 nedēļām jau bija diezgan ok) normāli dzīvojas, uzpampums vēl mazliet ir, bet nu kā normāls cilvēks..
Paldies Ivarsm par pieredzi, tas iedrošina, ka ir vēl kāds ar līdzīgu problēmu. :)
Cik māsai gadu?
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
22.07.2009 11:19
māsai 22. galvenais konsultēties ar ārstiem. aizved brāli uz dzirciema ielu vēlreiz, parunājat, ka baidaties utt, ko vajadzētu darīt, lai sagatavotos operācijai, utt.
Nu tā... manam brālēnam arī bija šī operācija... Rezultāts ir pabaiss.. žoklis ta taisns... bet sarežģijumi tādi, ka labāk vien būtu staigājis ar nepareizu žoklīti... Antibiotikas antibiotiku galā, mācibas iekavētas.. galva sāp... svara problēmas... baisi. Nezinu. katram pašam lēmums jāpieņem, bet manas ģimenes pieredze nav tā labākā.
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
25.07.2009 16:33
Sveika, Santa!
Pirmkārt, ir ļoti dīvaini, ka neviens nebija pamanījis sakodiena problēmas jau bērnībā. Man to konstatēja jau pirmajā zobārsta vizītē kādu 4 gadu vecumā. Līdz tam neviens no apkārt esošajiem nebija neko pamanījis, tāpēc jāatgādina, ka, ja kaut kas neizskatās radikāli kropli vai nepareizi, nenozīmē, ka problēma nepastāv.
Pirms gadiem 16 ārstu (tolaik vēl Stabu ielā) viedoklis bija tāds - tā kā viss izksatās labi, tad, lai tā arī paliek (zobi taisni un viss ok); Operācijas gan veicot, bet, ja nav jākāpj uz skatuves - priekš kam gan. (Lai gan uz skatuves, izrādās, ka jākāpj daudz un dikti.) Nu neko - kā ārsti teica, tā arī dzīvoju, līdz ap gadiem 16/17 sāku just izmaiņas.
Izmaiņas tieši tādas, ko minēja Sofija - īsāk sakot - visur jāņem līdzi savs personīgais nazītis un dakšiņa :D. Tā nu devos uz RSU Stomatoloģijas institūtu, kur man izskaidroja, ko nozīmētu veikt un ko - neveikt šo operāciju. Protams, varēja arī uz to neparakstīties, jo nav jau mirstamā kaite, bet pēc divu gadu pārdomu perioda tomēr devos atpakaļ uz Dzirciema ielu.
Nu jau teju pus gadu esmu ar breketēm (jābrīdina gan, ka vēl pirms breketēm var nākties pamocīties vēl pus gadu - ar gudrības zobu operācijām, šķidro pārtiku utt., toties uz Haloween party var ietaupīt naudiņu, nepērkot šausminošas maskas un atribūtiku :)).
Gribu teikt to - ja arī novirze no normas tiem, kas nezina, nav pat pamanāma, tā gadu gaitā var izraisīt traki daudz problēmu, tāpēc ir vērts saņemties un lieki "nešaustīt" sevi un citus par komplikācijām, jo nezinām taču, kas ar katru no mums var notikt nākamajā sekundē. Bez tam - ieteikums tuviniekiem - nemēģiniet, lūdzu, izklāstīt savas bailes vai atrunāt no operācijas, kā tas bija manā gadījumā. Tas tiešām nelīdz, jo jau tā ir smagi izlemt par sava galvas kausa "sašņirkāšanu". ;)
Gribu vēl nomirināt - ja ārsts (laikam jau Dr. Ābeltiņš), pie kura esat, nesūta pārrakstīties pie Dr. Urtānes, tad gadījums nav no sarežģītākajiem. Tā teikt - standarta operācija. Un, ja vien ir iespēja, ļoti silti iesaku palikt pie šī ārsta. Vēl kāda lietiņa - pie katras ārstu darbības būtu vēlams pajautāt, kas, kādēļ un kā tiks darīts, jo Stomatoloģijas institūta konveijerā bieži vien gadās pa kādai kļūmītei - nekas traks, tikai pacients bieži tiek turēts par mazo duraku, bet tas jau ir cits stāsts, bez tam pie Dr. Ābeltiņa, domāju, ka nekas tāds nedraud. ;)
P.S. Izklausās, ka Tavam bračiņam pēc būtības ir tā pati diagnoze, kas man, tāpēc, ja ir vēl kādi jautājumi, droši raksti madara_ratkevica@inbox.lv
Veiksmīgu veseļošanos! ;)
kad bija operācija jūsu brālēnam? Cik ilgs laiks pagājis?
Man pirms 4 vai 5 gadiem veica sho operaaciju abiem zhokljiem. Ja pirms tam par mani smeejaas, tad tagad esmu modele, taa kaa rezultaats ir labs, un tas pusgads ar uzpampushu seju ir taa veerts :)
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
05.08.2009 14:51
sveiki:)

man pirms 2 gadim bija tāda operācija! nevaig pārdzīvot par to. arī es tam visam gāju cauri viss process ilga 4 gadus, breketes, stieņi mutē un žokļa laušana. man arī bija apakšžokļa zobi pāri augšžokļa zobiem. operāciju veica arī stomatoloģijas institūtā. Viss noritēja gludi, nelieli sarežģījumi bija, bet nekas traks.
Nedeļu nogulēju slimnīcā, pēc nedeļas jau staigāju apkārt un dzīvoju dzīvi savā ierastajā ritmā, tikai lēnāk. seja bija gan zila gan uzpampusi.pampums ar katru nedeļu samazinājās. aptuveni kādus 5mēn bija nedaudz apaļāki vaigi nekā parasti.
pēc ilgās brekešu nesāšanas mani zobi ir nedaudz cietuši, rodas mikroplaisas uz zobu virsmas. zobi nenodrupa:)
iesaku operāciju taisīt, jo ar laiku izsktas pasliktināsies. paziņam ir 40 gadi un viņš neveica operāciju, nu viņam ir problēmas ar zobiem, krīt ārā sāp un gruti ēst un elpot.

Mana operācija ilga 6h, abu žokļu vietā lauza tikai augšējo, kaut bija domāts abus lauzt. Nekādu rētu redzamu nav, sajust ari neko nevar. to nevar pamanīt bērnībā un ari labot nedrīkt! jo cilvēks aug un ap 18,19 gadi kauli ir izauguši, tieši šī iemesla pēc neko nevar darīt ātrāk, ir jāizaug kauliem,lai redzētu kādi viņi īsti ir!!!!!
breketes ir tikai sākums visam, tās visu taisno cik var, bet operāciju vaig. Pēcoperācijas biaj labi, isti neko nejutu, daudz gulēju. protams,ka bija diskomforte, be sāpes nejutu. ēst ari vareju, edu putras un visu ko vien varēju malu ar blenderi:D
un dzirciemā ir labi speciālisti.Mana dakterīte bija Ošleja:) Operēja dakterisLauskis:)tag.. ir pāgājuši tieši 2 gadi un 2 mēneši un aizvakar man paziņoja, ka jāņem ārā tās titān uu ntērauda konstrukcijas,kas tika ievietotas žoklī, jo mans organisms nepieņem, veidojas statiskā elektrība unaizēnojumi parādās rentgenos. bet tas nenotiek visiem, citi nostaigā ar tiem dzelžiem visu mūžu, citiem izņem, tas nav sāpīgi ;)

Lai jums visiem veicas:)

ja rodas jautājumi: livavelina@inbox.lv
Sveiki,
varu padalīties arī ar savu pieredzi.

Man pirms 4 dienām veica augšžokļa operāciju (probēlma bij tā pati, apakšžoklis gāja pār augšžokli, un tā kā man apakšžoklis nebij pārāk izteikti uz āru, tad veica tikai augšžokļa operāciju, par ko ļoti priecājos, jo gan operācija uz 1/2 vieglāka, gan izmaxas mazākas).

Īsumā - apmēram 1,5 gadus staigāju ar breketēm (visas korekcijas arī veicu Dzirciemielā), lai iztaisnotu zobu rindu, attiecībā pret žokli un gatavojos operācijai.
Pati operācija ilga aptuveni 2-3 h. Vienu nakti nogulēju slimnīcā, pēc tam jau izlaida ārā.
Uzpampums, protams, ir, bet zilumu, paldies Dievam, nav.
Sajūtas, nu.. ir protams nespēks, vaigi uztūkuši un nejūtīgi, deguns un virslūpa arī stīvi. Sāpes īpaši neizjūtu, bet brīžiem ir velkošas sajūtas un bezspēks, laikam vairāk jāpaguļ, bet grūti mājās bezdarbībā nosēdēt - īpaši, kad ārā ir vasara.
Ar ēšanu ir tā, ka jogurtu vai šķidrumus ieēst var. Diskomforts, protams, ir, bet ticu, ka tas ir to vērts. Operācija izmaxāja apmēram 2300 Ls.
Man gadījās maza problēmiņa, pēc operācijas asiņoja deguns, tā, ka nākas staigāt ar tamponu degunā (nepatīkami), bet, ceru, jau rīt izņems.
Kas vēl. NU jā.. tagad es veseļojos, un pēc tam stāstīja, ka aptuveni vēl gadu būs jāstaigā ar breketēm, lai izlīdzinātu zobus.
Nu ja kādam šī info noder, ņemiet par labu.

Tie, kam tas vēl priekšā - saņemās, tas ir to vērts, jau tagad priecājos, ka pēc 22 gadiem, mani augšzobi beidzot iet pāri apakšzobiem un mani tuvākajā nākotnē sagaida skaists smaids :)
to madara:

Atļāvos paskatīties draugos bildes. Patiešām labi izskaties, lai gan vēl smaidi piesardzīgi. Vienkārši kā cilvēkam no malas, un tādus aprakstu, kā dzirdi par nepareizu sakodienu tā iedomās uzreiz nāk prātā zirga ģīmji vai stallones :D
Liels paldies par pieredzi :)
Tas tiešām vieš zināmu skaidrību, jo ir tomēr tā, kā saka Madara, ka ārsti pacientu uzskata par mazo duraku... nu jā, visu par operāciju uzzinu internetā, bet ne no ārstiem. Viņi jau ir profesionāļi, bet mums, kas neko nesaprot brīžiem ir tik daudz neskaidrību...
Cik noprotu, tad visi ir apmierināti ar operāciju rezukltātiem, tas priecē:)
Tagad tikai izrādās ir citas problēmas... šīs operācijas bija iespējamas valsts budžetā, bet tagad nevar zināt kā būs. ja nevarēs tikt budžetā, tad abiem žokļiem tā būs pamatīga summa....cerams, ka pēc diviem gadiem mums būs iespēja samaksāt arī kādus 5 tūkstošus, ja arī neizdosies tikt budžetā, kuru krīze draud likvidēt....

to Specs.... arī manam brālim pēc izskata neko nepateiksi- zods mazliet uz priekšu, bet neviens nevar iedomāties, ka tas rada problēmu, puisis simpātisks, tikai viena mana draudzene uzreiz pateica, kurai pašai bijusi tāda operācija, ka žoklis būs jālabo.
Bet ir ar laiku šāds žoklis tiešām laikam var sākt izskatīties pabriesmīgi...:(
pacients.. parastais
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
26.08.2009 01:13
nu man ir taa kaa aarsteejos pashlaik pie Prof. Urtānes... vinja man zobus savelk tajaas vietaas kur vinjiem jaabuut... es ar aizbraucu uz stradinju instituutu ap 16 gadiem.. pasuutiija mani tur paaris maajas taalaak un pateica, ka lai pienaakot kad beigshu augt... tad nu aizgaaju ap 19 gadiem... izpeetija konsilijs... kursh manaa gadiijumaa izskatijaas peec parasta zobaartsa apmekleejuma, jo taa ciitiigaak manaa mutee ieksatijaas tikai prof. Urtāne.. pateica, ka shito njemam budzhetaa un ka visas breketes un operaacija man ir apmaksaata... maasinja nonjeema zobu nospiedumus un aizsuutija maajaas.. lai izrauju zobus, tos kas palikushi salaboju un pirms brekeshu likshanas vel kaadu reizi aizskrienu pie higeenista... nu jau divus gadus staigaaju ar breketeem... esmu jau taa pieradis, ka nemaz neprasaas lai vinjas njem nost :) taa.. peedeejaa reizee kad biju tad teica, ka operaacija buus 12. septembrii... bet sakaraa ar valstii valdoshos dizhkjibeli var gadiities ka par kaadu meenesi aizkaveejas... nu es tik ljoti neraujos uz vinju... varu pagaidiit.. pats esmu izleemis, ka gribu un viss... pilniigi visi radinieki un draudzene vismaz vienu reizi ir pajautaajushi... vai tomeer tas ir vajadziigs.. vai tomeer tu to gribi?? .... visiem esmu atbildeejis un atbildeeshu jaaa... gribas normaali smaidiit.. normaali nokost kumosu.. normaali zobus tiiiriit... kaa pamaaciibaas raada.. saliekot zobus kopaa un ar birstiiti no augshas uz leju... un nekaadaa gadiijumaa negribu lai piepildaas kaads no tiem staastiem par to kaa ir kad ar shaadu anomaaliju kad paliek vecaaks.. kad kriit zobi aaraa... saap zhoklis.. gruuti eest.. kur nu vel smaidiit... nop... es jau savus gadus esmu nomocijies.. tagad laiks padziivot kaa cilveekam pienaakas...
starpcitu... kad mums ar prof. Urtaani gaaja runa par operaaciju, tad vinja teica, ka lauziis augshaa gan apakshzhokli gan augshzhokli, apaksheejo iepseejams grieziis no aarpuses... bet taa kosmeetiski un korekti... un valstij tas izmaksaa ap 8000 Ls.. nu tas bija pirms diviem gadiem... mosh tagad materiaali un tehnologjija mainijusies un ir leetaak, bet nu ja taa... tad piedod valsts par to, ka nepadaru dizhkjibeli vieglaaaku :)
Sveiki! Es varu pastastit par sajutam ko izraisa nepareiz sakodiens. Man ir 24 gadi un esmu nomocijusies jau gadu ar diskomforta sajutu! Peksni viena diena man saka sapet viss labas puses zoklis...ta ka taja bridi biju saslimusi un man bija blakus deguna dobumu iekaisums....domaju, ka zobi sap del ta...paris dienas izdzeru Nimeslilu un zobu sapes it ka pargaja, bet tad sakas murgs!!! Visa sejas laba puse palikas tada, kaa stiva nejutiga....sapeja deninos....sajuta bija tada, ka nav visa laba sejas puse! Pus gadu staigaju pie arstiem taisiju datortomografiju...baudija asinsvadus...domaja, ka ir triszaru nerva iekaisums....bet patiesu iemeslu ta ari neatrada! Bet tad man neirologe ieteica doties uz Stomatologijas instittu, lai daktere apskatas vai tas viss nav no nepareiza sakodiena un gudribas zobiem! Aizgaju uz viziti pie Dr. Urtanes...datortomografija uzradijas ka man ir deformejies labais zoklis un iespejams ari disks izgajis no vietas...daktere teica, ka iespejams tas visas nepatikamas sajutas ir tiesi del ta ka nepareiza sakodiena del man ir deformajies tas zoklis, ka saka izakejies. Tagad man jaiet uz konsliliju...tur lems ko darit...ari ieteica sho pashu operaciju...bet ta salabos tikai nepareizo sakodienu, lai tas nelauz to zokli...bet atpakal pareiza vieta man to deformejusos zokli nemaz ta nevarot dabut atpakal. Esot iespeja kaut ka piesut...bet tikai tad ja perfekts sakodiens! Daktere teica, ka iespejams man ar so sajutu busot jasadzivo! tapec iesaku nenobities no sis operacijas un laicigi noverst so problemu, jo pec tam var but daudz smagakas problemas! es jau gadu nedzivoju pilnvertigu dzivi....man ir palicis labak, nav vairs ta, ka liekas, ka nejutu labo sejas pusi, bet vienalga visu laiku ir velkosa, stiva sajuta...liekas, ka es jutu to visu kaulu! Es ari esmu nolemusi darit visu lai beidzot varu justies kaa agrak....tapec, lai bralis sanemas un dara ka arsti lika! Ceru, ka krizes del man neizjuks visi plani, ja man paprsis tukstosus par so operaciju, tad nezinu vai spesu to smaksat, bet ja ne tad agri vai velu to izdarisu! Lai veicas!!!
man arī visa shēma tieši tāpat kā lielākajai daļai šeit - ap 15 gadiem aizgāju uz Dzirciema iela, ierakstīja budžetā, pēc kāda laika uzlika breketus un arī šopirmdien 27.09 man bija operācija tieši apakšžoklim. mana ortodonte ir Prof. Dr. Jākobsone, operēja Lauskis un palaida mājās jau ceturtdien. viss it kā ok, taču uzpampums ir diezgan milzīgs un jau uz ausīm spiež, bet nesāp. liels diskomforts gan. kāds te minēja, ka pat 5 mēneši var paiet kamēr noies tūska, kas arī diezgan kaitina, ka tā, bet nemaz nezināju, ka var arī tādas komplikācijas rasties, kādas te tika minētas, ja operācija netiktu veikta. man patiesībā zobi jau bija taisni, žoklis arī labi izskatījās no ārpuses tikai, ka pats fakts, ka nepareizs. un vēl, man zods un apakšlūpa ir nejūtīgi jau 6 dienu, bet jūtīgāki nekļūst. teica, ka nervs ir tikai nospiests un ceru, ka tā arī ir, ka nav pārspiests vai kā te kāds minēja.

skaistums prasa upurus:)
8000 Ls??? ak, nebiju domājusi, ka tik daudz...:(
tagad nevar zināt vai valsts apmaksās, jo brālim arī būs abiem žokļiem- to jau Urtāne uzreiz pateica, tātad dārgākais variants...
pacients... parastais
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
09.11.2009 18:42
sodien biju uz konsiliju.. pateica preciizu operacijas datumu... un to kaaa mani tur gariziis ko lauziis augshaa un ko apakshaa, ko paplashinaas, ko pagarinaas un ko atstaas kaa ir... un tad arii pastaastija, ka tagad valstij operaacija izmaksaa 5000 Ls, bet pasham pacientam jaasedz ir apmeeram 400 Ls par ambulatoriem paklapojumiem un paareejiem siikumiem.. to lielumu vel valsts nosedz... labi, ka taa.. vienu briid domaaju, ka dizhkjibeles deelj vareeshu staigaat taads kaads esmu.. bet nu tomeer!!
tad vel šī pastāastija, ka tur taa baigi uuberkuuliigi viss notiek, uztaisa zhokljiem un zobiem tos nospiedumus, savada datoraa.. tad vel pacienta seju kkaadaa veidaa vinji tur dabuu iekshaa un tad tur superuuberkuulajaa programmaa saregulee visu, kaa tam jaaizskataas peec operacijas un kur tur kas jaagriezh un par cik jaapaarvieto, un tad tur taads baigi smukais gjiimis paraadoties... karoch katru uztaisa par Bredu pitu un Andzheliinu Dzholiju, bet to pacinetam neraada, jo kad pirms operaacijas ierauga cik smuki viss izskataastajaa programmaa, tad visi parasti baigi saceroties un kad izdariita operaacija, kuraa ir daudz vairaak faktoru un sarezhgjijumu iekshaa un kad ir smuki, bet nav tik smuki, kaa raadiitajaa bildee, tad visi baigi viilushies juutoties, taa nu man apstaastija...! Tā ka taa tur nav, ka nogulies uz galda un tad tev kjirurgs pagariza un paskataas cik un ko uz kuru pusi vareetu pabiidiit, lai vinju peec tam neatlaizh, tur viss iet uz milimetriem utt.. baig preciizi.. un man izklausijaas, ka shameejie zin ko dara, katraa zinjaa man pirms tam nekaadas shaubas par opreecijas taisiishanu nebija, un tagad ne tik nav!
par to zoda nejuutiigumu es izlasijupashaa saakumaa, kad man iedeva bukletinju aiziejot uz konsiliju kuraa mani uznjeema budzhetaa.. un tur bija rakstiits, ka var rasties daljeejs vai pilniigs zoda nejuutiigums un tas var buut gan atgreizenisks, ga nee, atkariigs vai nervs ir nospiests vai paarrauts. un tad vel par taam skruuvem ko tur ieliek... var buut taa, ka organisms negrib njemt to titaanu pretiii un tad tur visvisaadas komplikaacijas saakas, bet ja tie zhoklji paspeej pareizi sadziit un viss ir kaartiibaa tad taas skruuves peec pasha veeleeshnaaas var iznjemt..
Biju pirms pusotra, diviem gadiem pie ortodontes ar šo problēmu. Mērķis bija iztaisnot zobus, pat nezināju, ka man ir žokļa asimetrija. Man pateica, ka vienīgais veids ka iztaisnot preikshejos zobus ir veikt zokla operaciju. Izradas, ka apaksoklis ir mazliet izbidits uz preikshu. Es varu mierigi est un tas man nesagada diskomfortu, es pat ievelku vinu ieksha ar muskulu palidzibu, lai simetriskaks izskatitos. Lai vai ka ta nobide ir pietiekami liela, lai ar breketem neko nevaretu darit un lai izlabotu vajag operaciju.

Mna tagad jau 23 gadi tapec saubos ka valsts sponsoretu. Mana zobuarste ari teica lai netaisu operaciju ka man ta nav vajadziga un ka ortodonti vienmer grib lai viss butu perfekti.

Man teica ortodonte izraut profilaksei gudribas zobus bet es to nedariju un tagad man skiet tie apaksejie zobi ir pabidijusies mazliet uz priekshu, bet man isti netrauce un zokli pashu jau nebiida.

Turklat vel ta ortodonte teica ka virisiei pabeidz augt 25 gados un ja taisa operaciju tad vislabak tad.

Tagad salasijos ka vecumdienas var but probelmas un es tiesam nezinu ko darit. Es nevaru atrast tadu naudu ko veltit shadai smagai operacijai un es tiesam esmu izmisis vispar.
pacients... parastais
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
03.12.2009 00:48
vieniigais ko var meigjinaat dariit ir aizbraukt uz SI un pierakstiities uz konsiliju.. tie parasti notiek pirmdienaas.. riita pusee... un tad tev tur taads barinjsh ar aarstiem apskatiisies.. dazhreiz vinju tur ir vairaak.. dazhreiz mazaak... un tad tev es domaaju, ka arii apskaidrotu.. ja nu tev tur taa nobiide nav liela un draudus vecumdienama nesagaadaa, tad mosh tev nemaz neko nevajag taisiit un vari dziivot mieriig taa pat.... bet nu ja aarsti iesaka taisiit.. tad arii es domaaju, ka vinji tev apskaidrotu par taam izmaksaam un mosh ja ir iespeejams kaut kaads valsts liidzfinanseejums.... jo ja nobiidiits tikai apakshzhoklis un nav pārāktraki, tad jau taa operācija ir vienkāršāka un līdz ar to izmaksas mazākas.
Vai tad tie 400ls ir jāsedz no savas kabatas pat ja esi dēļ smagas iedzimtas žokļa patoloģiskas displāzijas iekļauts tai budžeta grupā?
pacients... parastais
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
15.12.2009 06:19
Jap pasham.... kad iestaajos budzhetaa, tad man ar pateica, ka viss buus apmaksaats un taa arii bija.. ka ne par ko nebij jaamaksaa.. ne viziiteem neko.. nu pilniig... tikai tik cik liidz SI aizbraukt, bet tagad deelj shitaas putras kas notiek valstii ir taa, ka 5ls ir jaamaksaa par viziiti pie ortodonta.. nu to jauno draashu uzlikshnu un gumiju nomainiishnu... un kad buus operaacija, tad taas pamatizmaksas sedz valsts, bet papildizmaksas jaasedz pasham, jo mediciina jau ar nav iztikusi bez apgraiziishanas.. budzheta..!! nu un taas papildizmaksas tad sastaada tos apmeeram 400Ls... varbuut kaadam vairaak un kaadam mazaak.. atkariigs droshi vien no taa cik ilgi tusees pa slimniicu un cik smaga operaacija...
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
16.01.2010 23:37
vai tad valsts tiešām atmaksaaa zobu labošanu, tieši SI?? (man ir smagu zobu gadiijums), kas ilgs 4gadus.. :( un to pati nevareetu atmaksaaat.... kaaa to vareetu uzzinaat vai valsts vareeetu paliidzeet???
pacients.. parastais
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
18.01.2010 05:40
nu ja agraak uznjeema, tad tagad man liekas ka citus, kaa smagus gadiijumus nezunjem.. spiedoshaas situaacijas deelj (tochna nezinu, bet ir aizdomas :)), Aizej uz konsiliju un tad tev visu pateiks.. pazvani uz SI un pieraksties uz konsiliju kaadaa no pirmdienaam... viss kas tev jaaizdara... un tad tev pateiks kas un kaa... vai uznjem vai nee (vai izpaliidz vai nee)... man jau liekas, ka galvenais tagad ir lai uznjem budzhetaa.. lai uzbaazh dzelzhus pa velti un tad divi gadi prostakaa jaavazaajas uz SI un mosh tajaa zobu taisnoshanas laikaa arii nejaushaa kaartaa notiek kkas labs un palielina finanseejumu mediciinai un no operaacijas nebuus jaasedz nekas...

BET
Reaali tracina fakts par zobaarstiem provincees (jebkur ap riigu... un varbuut riigaa arii) siiks buudams dziivoju diezgan taalu no riigas... vazaajos pie zubnjikiem neviens neko neteica, laboja zobus un priecaajaas par kaarteejo klientu, nu it kaa jau viss normaali, bet joks jau taads... ka nezinu vai vinju neinformeetiibas deelj.. nezinaashanas ... vai kaa cita par shitaadaam traumaam un to iespeejamo aarsteeshanu ne s**da nezina... siiks atsitos ar zobiem (piena) pret galdu un shie saaka bojaaties un shameejais tos saaka raut aaraa un neko vairaak nedarija... bet nu nesen uzzinaaju, ka taados gadiijumos jau sen lieto platiites ar aizvietojoshiem zobiem, lai nav jaashkjiebj visa mute nezin kadaas pozaas meigjinot kko sakoshljaat un noriit... taa nu saak pamazaam deformeeties.. gan zhoklis, gan pec tam iistie zobi kas auga aaraa... veelaak padsmitniekos aizvaacos tuvaak riigai.., bij laiks pierakstiities pie zobaarsta uz paarbaudi un shis pateica, ka ne tikai tie zobi kas ir plombeeti ir diezgan slikti aarsteeti un buus kaadu laiku jaapastaigaa pie shiii.. bet jau pirmajaa dienaa iedeva visus vajdziigos telefona nr un adreses kur es ar saviem netradicionaalajiem zhokljiem un zobiem varu griesties... p.s. es vinjam neko neprasiju... pats ieraudzija, pats saprata, pats pateica, ka tur ir budzhets utt... reaali paviecaas.. bet skatos, ka tas ir nenormaalaakais retums, vairaakus esmu saticis, kuri regulaari iet pie zobaarstiem kkur, bet tikai pashi kkur internetaa uzduurushies vai kkaa savaadaak uzzinaajushi par shaadaam operaacijaam... cits laiciigi.. cits par veelu, kad vairs neuznjem budzhetaa... zobaarstiem laikam napljivatj, ka tik pie vinjiem naak.. ka tik ir ko urbt... bet par to, ka tam cilveekam peec paardesmit gadiem saaksies reaalaakaas probleemas ar veseliibu vinjsh nejeedz pateikt... (es to protams neattiecinu uz viesiem, ja buutu visi tagad ar staigaatu neko nezinaadams, bet ljooooti daudziem ir vienalga)!! tas taa.. atkaapei...
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
18.01.2010 22:14
pacients.. parastais Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> vazaajos pie zubnjikiem

un urologu kā sauksi? h*jņiks?
pacients... parastais
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
19.01.2010 22:01
un tas, protams, ir vieniigais ko tu pamaniji...

nea... uralogs man neko sliktu nav nodarijis...
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
19.01.2010 22:27
nē, tas nav vienīgais, ko pamanīju, bet par kolēģu paviršību un zemu profesionalitāti man, diemžēl, komentāru nav...
Re: nepareizs sakodiens - žokļa operācija
20.01.2010 00:01
puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> pacients.. parastais Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > vazaajos pie zubnjikiem
>
> un urologu kā sauksi? h*jņiks?


nu tad ginekologs buus..........
Visu manu dzivi man zobi bija vienada limeni apakshzoklim un augszoklim...nebija pareizi bet vienadi...izskatijos labi,tapec nepieversu nepareizajam sakodienam uzmanibu...apmeram 2 gadus atpakalj apakshzoklis saka izbidities uz prieksu....esmu satraucies...izskatos delj taa dusmigs sakozot zokli....tiesham ir radusies mazvertibas kompleksi...Vairak vai mazak viss bija kartiba..bet peksni pedejos divos gados tas viss notika...zobi man ir taisni apakszoliem,augszoklim varbut mazliet vajadzetu sakartot,bet visuma zobi ir normali,nav skjibi...ta nu ir izveidojies pamatigs izbidits apakszoklis...tagad esmu smagi stradajis pedejo pus gadu un sakrajis najudinju breketei un visam izmekleshana...24 datums vizite pie dr Abeltina...tur ari uzznashu visu kas un kaa...bet esmu sagruzijies pamatigi,ja nu gadijuma naksies vilties un nederes nekadas breketes,lai augszokli dabutu taja vieta kur vinjam jabut....tapatas ari apakshzokli....Jautajums ir tāds...vai vienmer ja ir izvirzits apakszoklis vienigais variants ir operacija?vai ari kadam ir bijis ta ka uzliek panesa breketes un izskatas atkal ka cilveks?ar eshanu nekadas problemas man nav...nekas nekrit no mutes ara...tada zinja viss normali?varbut kads vari nomierinat mani un pateikt ka shiem gadijumiem ja nav nekadas citas problemas,bet tikai nepatik savs izbiditais zoklis...vai ir iespeja ka man pec rentgena veiksanas pietiks ar tam breketem un kas zin vel ko bet ne operaciju?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 23?
Ziņa: