zobarstniecibas anestezija!

Aizsāka marta9992 

zobarstniecibas anestezija!
08.06.2013 12:14
patastiet luzdu ja zobarsts sprice Ubistesin forte kadel iespriceejot saak tricet rokas un kajas? Bet tas ir uz kadam 5min, pirms zobarsta vienmeer paeedu:)
Tas varbuut ir no taa, ka pati esmu pirms zobarsta dikti satraukusies un sabijusie?;( Vai tas ir normaali ka triic rocinjas?:)
Re: zobarstniecibas anestezija!
09.06.2013 11:36
Jo "forte" satur vairāk adrenalīna, nekā parastais ubistezīns.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: zobarstniecibas anestezija!
09.06.2013 15:39
Oba... kapēc adrenalīnu liek klāt?
Re: zobarstniecibas anestezija!
09.06.2013 17:39
Puuciit, tad tas ir normaali ja tric rocinjas uz dazam minuteem?
Tad viss skaidrs varu nestresot;)
Re: zobarstniecibas anestezija!
09.06.2013 18:53
Adrenalīnu liek klāt, lai tas sašaurinātu asinsvadus apkārt dūriena vietai un tur izveidotos liela lokāla zāļu koncentrācija audos, būtu efektīvāka anestēzija.
Nu ja patrīc un pāriet, īpaši uz stresa fona, tad nekas.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: zobarstniecibas anestezija!
09.06.2013 19:01
es jau nezinu vai tas uz stresa vai no zalem bet laikam jau taa tas var buut no vinjaam...
Re: zobarstniecibas anestezija!
09.06.2013 23:43
nu ja patrīc un nepāriet, skaidrs tapat ka nav forši :D
Re: zobarstniecibas anestezija!
22.06.2013 19:32
ja adrenaliins nokljuust asisnritee, tiek ieguuts taads pats efekts ja kaads tevi naktii sabaida. peec ~3min tas noaardaas un viss it kaa parasti. var buut ilgaak ja sabiistas un izdala pats savu adrenaliinu.
Re: zobarstniecibas anestezija!
23.06.2013 11:42
Ir jautājums par vispārējo varkozi stomotoloģijā.
Kā taizpaužās? Cik tā bīstama?
Meitai ir 3 gadi un jalabo zobi, bet normāla veidā tas nekādi nesanāk. Zobārsts teica ka jabrauc uz vispārējo narkozi.
Protams dzina visādus murgus, ka ja mes tulīt pat nevedīsim meitu salabot zobus, tie sastrutos un strutas aizies līdz smadzenēm (Ogre, Šmitu klīnika).

Bet jautājums pēc būtības - kā izpaužās šī vispārējā narkoze stomotoloģijā?
Re: zobarstniecibas anestezija!
24.06.2013 10:52
Gan jau tāpat kā pieaugušajiem - šprice vēnā. Par maksu protams. Vienubrīd bija daudzās klīnikās pieejama bet tagad nē. Stomatoloģijas institūtā ir točna bet kur vēl. nezinu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: zobarstniecibas anestezija!
24.06.2013 14:05
Vēnā nešpricē, liek masku.
Taisa Institutā un Sirowa.
Ir bezmaksas un ir maksas rindas.
Bezmaksas vairāki mēneši jagaida
Maksas nedēļas reizēm dienas.

Šo informāciju es savācu 1h laikā, bet mani vairak interesē ietekme uz veselību un riska momenti. Es pats sevi baidītos likt pilnajā narkozē, kur nu vēl savu meitu.
Re: zobarstniecibas anestezija!
24.06.2013 15:06
Iespējams, bet vienulaik no tās inhalācijas narkozes zobārstniecībā ļoti sāka izvairīties. Pirmkārt tāpēc, ka daļu narkozes vielas ieelpo personāls bet dažas no sīm vielām ir indīgas. Otrkārt inhalācijas narkoze ir grūtāk dozējama, it īpaši zobārstniecībā jo pacientu vajag tā noanestēzēt lai pietiktu uz visu labošanas laiku.

Bīstamība, nu tā... Ofociāli mirstība no narkozes laikam bija 1:10000 bet galvenokārt tiem kam jau ir kādas citas nopietnas veselības problēmas. Mana personīgā pieredze ar 4 narkozem ir tāda, ka ar katru ir bijis arvien sliktāk un pēc 4 nolēmu maksimāli no tām izvairīties...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: zobarstniecibas anestezija!
24.06.2013 20:50
Nu... to pašu hloroformu šķiet ka nekur vairs nelieto :) Nezinu ko lietoja pirms 20 gadiem, bet tagad lieto: isofluran (varot radīt neirodeģeneratīvas sekas), smieklu gāze (kura šķiet ir nekatīgākā) un Sevoflurane par kuru maz ko atradu.

Man vēl prikolī fakts, ka lai gan anestēziju pielieto vairāk kā 150 gadus, bet kā ta īsti strādā, nevienam nav skaidrs.

Nu redzēs... japapēta sīkāk.
kitana
Re: zobarstniecibas anestezija!
25.06.2013 06:48
Bez vispārējās narkozes ir iespējama arī sedācija.Tas ir tad,kad vienkārši dod nomierinošus līdzekļus.
Es uz narkozi savus bērnus nevestu.Mēģinātu sarunāt.
Kops tika izdarita anestezija,lai salabotu zobu,pagajusas 2 diennaktis,bet nav izgajusi tuskas un tirpuma sajuta apakszokli un lupas,cik tas ir nopietni un ka vajadzetu rikoties.
Re: zobarstniecibas anestezija!
29.06.2013 00:44
Es nezīlētu un zvanītu ārstam ar šo jautājumu, jo ir dzirdēti šausmu stāsti par nerva stumbra bojājumiem utt... bet ne visi tik bailīgi kā es
Re: zobarstniecibas anestezija!
08.04.2018 16:19
Sakiet lūdzu,vai tas ir normāli ka trešajā dienā pēc zoba raušanas joprojām ir notirpis žokli,lūpa zoba rajonā!?Zobs bij iekaisis zem saknes ,dzeru antibiotikas!Sajūta tāda ka tā arīp°paliks!Ko darīt,vai jāsāk uztraukties par nerva bojājumu!?
Re: zobarstniecibas anestezija!
21.10.2018 17:31
Jā, tā var būt nerva trauma. Nervi atjaunojas diezgan lēni, līdz pat pusgadam (ja vispār). Var dzert B grupas vitamīnus (piem., Neurorubine).

__________________
dr.puce@gmail.com
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 19?
Ziņa: