SSAI vs TCA

Aizsāka zibsnis 

zibsnis
SSAI vs TCA
06.03.2010 11:55
Gribētu dzirdēt viedokļus no citiem,kas ir lietojuši SSAI (selektīvie seretonīna atpakaļsaistes inhibitori) un TCA (tricikliskie AD),kuri jums ir palīdzējuši labāk pret depresiju,bezmiegu (komkrētāk grūti aizmigt),OKT?

Pagājušajā gada pavasarī,sāku ārstēties no depresijas,psihiatrs izrakstīja Fevarin (fluvoksamīns) 50mg, sākumā laikam,tā šķiet,ka palīdzēja,bet pēc tam likās ka pārstāj darboties,nu ķipa pamazām sāk parādīties tie paši simptomi,kuru dēļ tika uzsākta ārstēšana. Septembrī biju izdzēris kursu, un likās,ka nu ir tā +/-,nebija tas ko biju gaidījis,bet dzīvot vismaz var. Diemžēl,pusmēnesi vēlāk,notika vairākas lietas,par kurām es vispār negribētu runāt,un depresija pamazām atsākās,oktobris vēl bija ciešams,bet novembris jau bija tāds,gulēju dīvānā un neko citu darīt nevarēju. Novembra beigās gāju pie psihoterapeita,izrakstīja Asentra (sertralīns) 50 mg un xanax (alprozolāms) (0,5 mg sākumā un beigās jau 1,5 mg) miegam. Varu teikt,ka beidzot man tika piemeklēts,tāds antidepresants,no kura vismaz var just,ka darbojas,bet arvien aktuālāka kļuva miega problēma un OKT, OKT mazinājās,kad dzēru Asentru 50mg divreiz dienā,bet tad arī xanax bija jādzer 1,5 mg uz nakti,lai aizmigtu. Pēc 2 mēnešu pasēdēšanas uz xanax miegam izrakstīja Relium (diazepāms) 5mg uz nakti,no tā vispār jēga nekāda,bet arī Xanax negribējās vairs lietot,jo tā ir diezgan liela deva,un vispār negribas sapīties ar benzodiazepīniem. Ir mēģināts Hypnogen 10mg,bet no tā es modos pa nakti augšā,un vispār jocīgs medikaments :) Tagad pierakstījos pie psihiatra nākamnedēļ un runāšu,lai nomaina AD uz kādu triciklisko (anafranil),lai es varētu gulēt,jo pēc būtības asentra skaitās pie aktivizējošiem AD.

Un vispār,jums neliekas,ka ar laiku SSAI zaudē taka savu efektu? varbūt TCA ir labāki? (par blaknēm zinu)

Paldies ;)
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 12:54
es teiktu, ka TCA ir sliktāki tieši blakņu dēļ. par blaknēm vnk zini, vai esi baudījis:)? ja var atļauties nestrādāt, tad varbūt, bet citādi es pat neapspriestu. lai gan dažiem palīdz tieši tie.

kāds konkrēts SSRI var zaudēt ietekmi, tad var mainīt pret citu SSRI.

ja ir lielas problēmas ar miegu, var mēģināt neiroleptiķi, kuru arī ir vesela jūra.

labāk ir sapīties ar benzodiazepīniem nekā negulēt.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.03.2010 12:55 by Runcene.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 14:06
Nu gadus 4-5 atpakaļ dzēru tieši to pašu Anafranil,sākumā jau bija baigā miegainība,reiba galva un dubultojās redze,bet tas 4-5 dienās pārgāja :)

nu jā,bet negribas uzsēsties uz benzodiazepīniem :( itkā psihiatre teica,ka no tik mazas devas nevar palikt atkarīgs,bet ģimenes ārste teica,ka var,eh...
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 14:07
Runcene,nezini kuram SSAI ir sedatīva ietekme?
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 14:18
Ā,aizmirsu vēl pieminēt,ka šķiet,ka sākumā psihiatre gribēja rakstīt tricikliskos,bet teica,ka viņai negriboties man bremzējošos rakstīt,jo es vēl jauns un visa dzīve priekšā..bet nu no negulēšanas jau ar nekas labs nav
mākonītis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 18:30
labāk domā par dzīvi nekā norīties ar tabletēm.. tas ir viss ko varu tev rakstīt šajā sakarā.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 19:22
Tad labāk neraksti neko!
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 19:25
Lab,atvainojos mākonītim. Viss jau sen ir pārdomāts un pārmainīts par 180 grādiem ;)
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 19:31
Par ko Tu atvainojies?
Par to ka kaarteejais anoniimais dirseejs maaca kaa dziivot, bet jautaajumu teemaa nelasa?

Maakoniiti izkliedeet vnk vajag

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 19:35
zibsni

ko īsti domā ar sedatīvo ietekmi? ja ir trauksme un ja SSRI palīdz konkrētajam cilvēkam, tad trauksme pazūd. es neizlemtu par tricikliskajiem.

reizēm psihiatri ir pārāk optimistiski, bet ģimenes ārsti pārāk bailīgi. patiesība ir kaut kur pa vidu. cik nu par bezmiegu lasīts, tik vienmēr ir uzsvērts, ka ir vērts lietot jel kādus līdzekļus, lai to novērstu.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 20:27
nu es domāju,tādus antidepresantus,kas uzlabotu manu miegu un nebūtu jādzer benzodiazepīni,kas jau nenoliedzami sāk ietekmēt atmiņu,lai gan sīki,bet tomēr. Kaut kur lasīju,ka sertralīnam (asentra,zoloft...) ir psihostimulējoši motoriskā aktivitāte,bet man vajadzētu ar sedatīvu ietekmi,nu ieņemt AD vakarā,tapēc ienāca doma par tricikliskajiem,jo nezinu nevienu SSAI ar izteikti sedatīvu ietekmi.
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 20:47
manuprāt, tad labāk kādu no t.s. mazajiem neiroleptiķiem... vai kādu "lielo" ļoti mazās devās. bet psihiatru viedokļi ir dažādi. par SSRI iedarbību sīkāk nemācēšu teikt. kaut kad agrāk šādi jautājumi jau te bija. dažkārt var nākties eksperimentēt.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 20:56
Ziņkārības pēc,kapēc esi tik skeptiska pret TCA? :)

nu 3dien iešu pie psihiatra un tad jau parunāšu,tik gribēju ievākt pavairāk info
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:03
Es isti nesapratu... probleema ir bezmiegs un taadeelj shitos dzer?
Man ari vakaros gruuti aizmigt, bet man vnk nenaak miegs aatraak pa 2 naktii.
Kaa vispaar izpauzhas bezmiegs? Vienalga kas, bet miegs nenaak?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:11
tieši aizmigt grūti,kad ieeju gulēt vismaz 1 (citreiz pat 2h) jāmokas ar iemigšanu,bez trankvilizatoriem nevaru iemigt. Antidepresanti pret depresiju.
Vienkārši gribētu vienu AD,kas palīdz gan miega problēmām,gan depresijas.

Un vispār,ja citiem cilvēkiem no benzodiazepīniem nāk dulla galva un nogurums,tad man viņi vienkārši padara mierīgu un ar visu to kādu pus h nākas iemigt,bet tas ir normāli :)
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:12
ā aizmirsu piebilst,ka pēdējos mēnešus vispār regulāri,pat ar visām miega zālēm ceļos pa nakti augšā :(
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:14
Hmm... visu laiku briinos kaa sieviete - ieguljas gultaa un peec 10min jau izrubaas.
Ja vien liidz peedeejam augshaa netusejeu ari stundu toch neaizmiegu un katru nakti celjos vienu reizi toch. Aizeju padzeros vai pat ieedu kaut ko un tad lienu atpakalj gultaa - tad gan aatri aizmiegu. Man pasham tas shkjiet kaut kaa pilniigi normaali :?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:30
Mateus, tas nav ok...

zibsni, blakņu dēļ (rada sausumu mutē, ne visiem dubultošanās pilnībā pāriet, vismaz man ne) + tāpēc, ka čakarē sirdi, ... bet taisnība, ka trankviļi, ilgi lietojot, rada dullumu, notrulina...

kas ar dienas ritmu? režīmu? fiziskajām aktivītātēm? elpošnas vingrinājumiem? tas viss var nenodrošināt, ka nemaz nevajag zāles, bet var uzlabot situāciju.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:35
Mateus: es jau ar pamazām sāku pierast,ka tas ir normāli,jo visu dzīvi dropes rīt netaisos.

Runcene: Dienas ritms,darba dienas kā darba dienas,stress,vakarā pārnākot mājās nogurums. Fiziskās ir mēģinātas,bet nepalīdz. Ā arī pie reizes Mateusam gribēju prasīt,tas ir normālu,ja svaru zālē,pēc katra vingrinājuma izpildes,beidzot to tā sareibst galva,ka viss metas tumšs gar acīm un džinkst ausīs un paliek slikta dūša? Tieši šī iemesla dēļ jau 2 nedēļas uz zāli neeju,jo bija problēmas ar kunģi ar.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:37
labojums

Tieši šī iemesla dēļ jau 2 nedēļas uz zāli neeju,un ar kunģi ir problēmas arī.
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:38
Nu nez...
Man tas vnk nekad nav trauceejis.
Ja nav nekaadi konkreetos laikos daraami darbi, vnk eju guleet ap 3 naktii un celjot peec tam ap 11 un viss ok :) Tad i aizmiegu normaali i gulju laikam nemostoties.

Man jau shkjiet, ka ja ikdienaa nejuuties saguris vai kaa taa...tad jau viss ok. Ne?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:41
Tas, protams, ir ideāli, ja var aizmigt momentā, bet teikt, ka tas nav OK? Nu un kā tad mūsu senči, senie latvieši zemnieki, nakts vidū cēlās govis slaukt un pēc tam gulēja pusdienlaiku, arī miegs bija pārrauts, tāds ritms. Tagad kāds iedomājies, ka jāguļ 8 stundas pēc kārtas un, ja nesanāk, tātad nav OK. Bet katrs cilvēks ir ar savu individuālo ritmu, ja var piemērot darba apstākļus (kas taču patiesībā ir tie, kas liek piemēroties un mocīt savu organismu), viss OK. Ja nevaram, tad mocam savus rumpīšus, dzenam kā ar pātagu: tagad guli, tagad celies augšā, tagad ēd! Utt.
Farmācijas bizness var iet savu triumfa ceļu.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:44
Ja man būtu tāds režīms,kā brīvdienās,tad jau protams nesūdzētos,bet ja darba dienās katru rītu jāceļas septiņos,un visu dienu jūties noguris,aizkaitināms,tad tā,mauprāt,ir problēma.
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:46
Zibsni, ja Tu zinātu, cik daudziem tā ir! Tikai šajos gadījumos parasti nedzer AD, bet kaut kādas vieglās miega zāles, vai homeopātiskas, dzer gadiem, un nekādu tādu blakusefektu nav.
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:47
a baldrianjus?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:50
Par baldriāniem labāka ir vīgriežu tēja. Manā darbavietā populāras ir tādas homeopātiskas tabletes Nervoheel (šķiet tā saucas).
Tioem, kas nav cīruļi, agrā celšanās vienmēr būs stress.
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:55
stawberry; es taču teicu,ka pret depresiju!

mēģināju sedatif-pc,baldriāņus,bet tie ir kā kaķim zem astes. :(
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:56
homeopaatija gan suukaa peec pilnas definiicijas. Jo balstas uz molekulaaraas atminjas teoriju.
Ja vien ar to netiek domaati dabas prepi.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
zibsnis
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:56
tas nervoheel ir mēģināts kaut kad pasen,īsiti neatceros,bet šķiet ka palīdzēja,bet tad jau nebiju nozāļots ar ķīmiskajiem
Re: SSAI vs TCA
06.03.2010 21:57
Zibsni, bet Tu jau par miegu arī rakstīji.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 13?
Ziņa: