Depresija?

Aizsāka mindfull 

Depresija?
10.08.2013 01:33
Sveiki,
Jau vairākus gadus sirgstu ar dažādām problēmām. Pašlaik man ir 20 gadi. Nezinu, kas man īsti ir noticis. Vairs nepatīk iet sabiedrībā, pasākumi, cilvēki man apkārt, viss tas biedē, liekas nevajadzīgs, novēršos no cilvēkiem, ignorēju viņus un šķiet, ka pat ir ļoti bail. Dažkārt esmu bez iemesla agresīva pret tuviniekiem, sliktā noskaņojumā, riebjas pasaule, riebjos es, domas par pašnāvību.Bet pats dīvainākais ir tas, ka pēc pāris dienām man var būt pacilāts garstāvoklis, esmu pati saulīte un mīlu dzīvi, sevi, visus cilvēkus, man ir tūkstošiem nekontrolējamu domu galvā, šaudas no vienas uz otru, kā es varu uzlabot savu dzīvi. Un šeit rodas problēma, ka impulsīvi tērēju naudu, pēc tam nožēloju, tas viss notiek pilnīgi nekontrolējami. Dažkārt varu sākt raudāt bez iemesla, kliegt bez iemesla uz kādu, bez iepriekšēja nodoma, jo izjūtu kaitinājumu. Sajūta, ka jūku prātā. Arī ar ēšanu ir problēmas, lēnām sāku pieņemties svarā ar vien vairāk, jo impulsīvi ēdu pat tad, kad īsti organisms neprasa. Tas viss ir kā cilpā, jo visi šie simptomi man atkārtojas un es nevaru to nekādi kontrolēt jau vairākus gadus, bet tagad tas pēdējos mēnešus ir izteikti un mani tas sāk biedēt vēl vairāk. Esmu mēģinājusi iet pie ārsta, ar mēģināšanu es domāju, to, ka nekad neizdodas, jo es varu vienā dienā piecelties ar domu galvā, ka man to nemaz nevaig, ka viss tāpat ir labi.
Vai tā varētu būt depresija vai kāda cita slimība, jo man nav īpaši problēmas dzīvē, tām sajūtām pat nav pamatota iemesla. Esmu tiešām centusies visos veidos to kontrolēt, bet vienkārši, kad šķiet, ka viss ir kārtībā, sajūtas atgriežas un sākas visa cilpa no gala.
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 13:13
Tu vitamīnus esi lietojusi-maz,nemaz,dažreiz?Un-cukura līmenis asinīs ir baudīts?Hemoglobins?
Re: Depresija?
10.08.2013 13:34
Jā, lietojusi esmu visāda veida vitamīnus, Omega 3 visbiežāk. Esmu bijusi vairākkārt uz analīzem, bet nekad neko neatklāj.
Aizmirsu piemintēt, ka kar miegu arī ir briesmīgas problēmas, varu negulēt visu nakti un justies pilna enerģijas, dažkārt miegs nekad tā arī nepienāk.
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 14:06
kalciju un magniju esi lietojusi?vajag,neatkarīgi vai esi vai neesi.Kādus vitamīnus esi lietojusi?Omega 3 nosacīti ir vitamīns,kādus kompleksos esi?Cik daudz un ilgi?Varbūt vari uzrakstīt kāds asinsspiediens.pulss?Vairogdziedzeris ir pārbaudīts?
Re: Depresija?
10.08.2013 15:26
Jā esmu kalciju un magniju. Pirms pus gada dzēru Tothema ampulas, jo bija dzelzs trūkums, bet tagad izejot analīzes tas ir nostabilizējies. Katru reizi mērot pulsu ārsts apgalvo, ka viss ir kārtībā ar spiedienu un pulsu. Esmu nesen lietojusi Gritamin sievietēm, ja tas skaitas kompleksais. Izdzēru visu paku pēc ārsta norādījumiem. Pirms nedēļas biju slimnīcā uz vēdera dobuma orgānu pārbaudi tur arī teica, ka viss esot kārtībā, kaut gan bija problēmas ar vēderu. Par vairogdziederiem neko īsti nezinu, ārsts nekad nav neko ieminējies un pārbaude nav bijusi.
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 17:10
pamēgini tomēr tādu Calcia800,tur kalcijs,magnijs,cinks,mangāns vēl drusku vitamīni,vislabāk vakarā,norma ir 2 kapsulas,bet vari mierīgi 4 as,jo-vispirms vajadzētu normāli gulēt.
Tad-Tu varētu pamēgināt multi b strong un vēl-wellwoman vitamīnus,multi b strong-pa 1 tabl.3 reiz dienā,wellwoman-1 tableti dienā.es,piemēram lietoju ļoti spēcīgus vitamīnus visu laiku,nepārtraukti,vispār-no kurienes esi?Kādas problāmas bij ar vēderu,ir tagad arī vēl?
Es neesmu ārsts,vnk ir drusku pieredze.Tu neesi salīga?Mati un sejas āda kādi ir-normāli jeb taukaini? Vispār āda kāda,normāla,vai sausa?Vēl kkas netraucē dzīvot?
Re: Depresija?
10.08.2013 17:31
Paldies par ieteikumiem.
Esmu no Liepājas. Ar vēderu bija problēmas, ka sāpēja pēc ēšanas, biju uz kobru, un visu vēderu dobumu pārbaudi, pateica, ka viss ir ideālā kārtībā. Tagad itkā pēc saudzējošās diētas vairs arī nesāp. Mati itkā ir normāli, seja tik piere un zods parasti ir sauss un nepārtrauktii metas pumpas tieši šijās zonās. Vairāk nekas tā arī netraucē, ja nu vienīgi tas, ka svars nepārtraukti aug un tas bojā pašapziņu, jo kādreiz ar to nekad nebija problēmas.
Re: Depresija?
10.08.2013 17:35
nav bijušas kādas nepatikšanas pēd. laikā?

vai pirms viss sākās?
Re: Depresija?
10.08.2013 17:39
Nav bijušas nekad nekādu problēmu. Tapēc nesaprotu, kas noticis. Pagaišo nakti ar vispār negulēju, aptuveni 2h gulēju, vienkārši nevaru aizmigt, sajūta, ka ir pārāk daudz enerģijas.
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 17:45
Turpini varbūt vēl rakstīt,jo-varbūt vēl kko ieteikšu,ja vēlies.Tev vajadzētu uztaisīt joda testu-uzsmērē jodu uz vēdera,ja tas nesvīst,un apskaties,cik ilgā laikā tas pleķis pazūd,pievērs uzmanību,kāds tas ir pēc 3 stundām,6 un 15.Un uzraksti.Balti plankumiņi uz nagiem nav? Nav karstuma sajūta,stipri nesvīsti? Dabīgā matu krāsa nav mainījusies ?Libido ir,jeb zems?Nav milzīga tieksme uz saldu?āda vispār ir ļoti sausa?
Re: Depresija?
10.08.2013 17:47
kādas bija attiecības ar vecākiem, kad augi?

ir abi vecāki?

brāļi, māsas? kādas attiecības?

kā bērnība?

skola?

biji droša, ar savu es?

kad apmēram (pēc pašas atmiņas) sākās problēmas?
Re: Depresija?
10.08.2013 17:58
Kādēļ nepieciešams šis jodas tests?
Balti plankumi nav.
Ir karstuma sajūta un svīšana, bet ,manuprāt, tas ir no karstā laika, tādēļ grūti teikt.
Dabīgā matu krāsa nav bijusi jau 10 gadus, krāsoju katru mēnesi, tapēc nemaz nemācēšu teikt.
Libido kā kuru dienu citreiz zems un citreiz augsts.
Tieksme uz saldu ir jā.
āda nav sausa, tikai uz zoda un pieres.


Labas attiecības bija, dažkārt domstarpības, bet tas jau man šķeit visiem.
Ir abi vecāki.
Brālis ir gadu jaunāks, nav īpaši spožas attiecības dēļ manas agresijas un nespējas kontrolēt sevi. Bieži domstarpības, jo brālim ir liels ego un stiprs viedoklis pret visu.
Bērnībā nebija problēmas.
Skolā ar nebija nekad problēmu, vienmēr bija draugi, nekad nebiju nearvienu problēmas.
Ja godīgi, es nezinu, kad sākās problēmas, bet visspilgtāk atceros brīdi pirms gada, kad gandrīz pametu skolu dēļ biežām domu maiņām.
Re: Depresija?
10.08.2013 18:01
nu bet nebija kāds notikums? kāds palaišanas mehānisms?

kādi zaudējumi?
Re: Depresija?
10.08.2013 18:08
Nē. Sāku vienkārši lēni atsvešināties no visiem, iepriekš biju izklaidīga, man bija ļoti daudz paziņas, tad vairs tam visam neredzēju jēgu. Izturējos pret visiem riebīgi un nedraudzīgi, jo girbēju lai mani liek mierā. Pirms pāris mēnešiem sāku ar vien impulsīvāk tērēt naudu lietās kuras man nemaz nevaig, biedē fakts, ka šogad jāizlemj, kuru augstskolu izvēlēties, bet mani nekas neinteresē un bail pieņemt atkal impulsīvu lēmum, kuru nožēlošu vēlāk, jo katru dienu man ir jauna ideja, apkārtējie jau vairāk neņem mani nopietni, jo es varu pateikt vienu un pēc tam atkal citu un tā visu laiku.
Re: Depresija?
10.08.2013 18:12
nu tādā gadījumā varu ieteikt vizīti pie psihoterapeita.
Re: Depresija?
10.08.2013 18:25
Laikam būs jāizmanto ieteikums.
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 18:34
Joda tests vajadzīgs,lai kaut ļoti aptuveni pateiktu vai organismam netrūkst jods,rezultāts tiešām nav precīzs,tomēr-ja āda nav mitra vai ļoti sausa,tad ir pietiekoši informatīvs.Starp citu,Rīgā patreiz aptuveni 20 grādu,un man nav karsts,cik Liepājā,un-karstuma sajūta un svīšana šodien ir?
Vispār-svars aug,ja organismam trūkst dzelzs,mangāns,jods,b5 vitamīns,un man patreiz šķiet,ka Tev varbūt trūkst gan dzelzs,gan mangāns,par pēdējo liecina karstuma sajūta,svīšana,svara pieaugums,tieksme uz saldu,depresija.Protams,ka vairāki no simptomiem var liecināt par daudz ko,tomēr-šodien nevajadzētu būt karsts,es te trenažieri mocu un arī tad nav karsts...Tādi spriedumi,protams nav 100% ticami,taču-kur Tu dabūsi ticamākus? Jo piemēram mangāna daudzumu organismā nosaka pēc daudzuma matos...
Un-šķiet ka cēlonis nav psihologiska problēma,par to biežak domā Runcene.Tu,protams,vari jautāt,visu kas interesē,kāpēc utt,jo-tas ir normāli,ka neuzticies tā akli,bet kko domā līdz,nevis normāli,bet labi.
Savukārt pumpas uz sejas var būt no cinka ,joda deficīta,joda deficīta gadījumā arī nav liekas energijas,bet-ir dažādas savdabīgas kombinācijas,kas neļauj tā vienozīmīgi pateikt-ā,ir energija,tātad jods netrūkst. ļoti bieži šada aprunāšanās dod ļoti pozitīvus rezultātus.
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 18:42
Psihoterapeits,protams,būtu ieteicams,bet-arī organisma ķīmiju vajag savest kārtībā,starp citu-tas ko rakstīji 18.08 varētu likt domāt,ka vairāk trūkst magnijs,un tas varētu būt bezmiega cēlonis,tad vislabāk kombinēt Calcia800 ar magneb6.Jo gulēt vajag,pirmajā laikā vēl varētu lietot baldriānu vakarā,pirms gulētiešanas-tad nav kaitīgs un neizraisa atkarību.Jā,vēl-energijas tiešām ir daudz,jeb tā tikai liekas,respektīvi-kas notiek pēc fiziskas slodzes?
Re: Depresija?
10.08.2013 18:53
Ir 17 grādi un ir karstuma sajuuta un nedaudz svīšana, bet man vienmēr tas licies pieņemami, jo esmu pieradusi varbūt tapēc es nepievēŗsu tam uzmanibu. Dažkārt ir arī ļoti auksts, tā ka ģimene staigā kreklos, bet es sēžu džemperos.
Fizisku slodzi es dažkārt vispār nepanesu. Biju kādreiz ļoti sportiska, tagad vairs vispār neko nevaru padarīt, ja uzsāku kaut ko tad arī ātri beidzu, jo nav motivācijas.
Dažkārt atkal ir dienas, kad sāp galva un ir miegainība, bezspēks, bet uz īsu brīdi, tad tas pazūd un atkal ir bezmiegs naktīs.
Re: Depresija?
10.08.2013 19:07
Es jau varētu pateikt, kas ir labākais antidepresants... bet neteikšu... citādi vēl radīsies pieradums :P

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Depresija?
10.08.2013 19:21
Esmu jau mēģinājusi to, bet man nav motivācijas.
Re: Depresija?
10.08.2013 19:30
Nē nu tiem kuri ir pārāk vārgi un ar principā neraksturu... tiem ir domāta ķīmija - antidepresanti.
Bet tā... prihoterapija, sports, labas grāmatas (starp citu subjektīvs moments par to kas ir labs) utt...

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 20:51
nē,Mateus variants te nederēs,jo-ja karsts 17 grādos un Tu svīsti,tad nav šaubu,ka trūkst mangāns,tā deficīts arī izraisa svara kāpumu,depresiju,vēlmi ēst saldu utt.Savu e pastu negribi uzrakstīt?Tu vari arī parunāt ar cilvēku,kam tikko līdzīgi simptomi pārgāja un kas saka-vitamīniem nav ne vainas.Vispār-mangāna deficīts ir jālikvidē,un ne ar AD,jo-citādi turpinājums būs sliktāks,depresija var pierimt,bet var parādīties kkas cits.Es Tev varētu ieteikt kas jādara,bet drusku labāk e pastā,jo-nedrīkst jebkurš,kam liekas ka ir karsts,lietot mangānu,tur jāsakrīt maksimāli daudz simptomiem,bez tam-es tikai iesaku-no savas pieredzes,bet pieredze ir samērā liela.
Re: Depresija?
10.08.2013 21:10
es domāju, ka tur normālu doku vajag; ja nebūs nervi, may be neirologs, endokrinologs jāapmeklē.

starp citu, arī organiska lieta var būt pie vainas. es gan negribu biedēt, bet dažreiz tādas lietas ir tad, ja ir kādi veidojumi, resp., vajadzētu izslēgt vispirms visu medicīnisko un izmeklēties.

mums arī forumā pa to laiku, kopš te esmu (un tā nav viena diena), ir bijuši gadījumi, kad diemžēl izrādās ne tas labākais, bet forumieši tik iesaka domāt pozitīvi. tāpat ir bijušas sūdzības par galvassāpēm, kur vitamīni neko nedeva, tikai novilcināja laiku.

principā viss sūdzību kopums tomēr velk uz to, ka vajadzētu ārstu, nevis vnk saraksti forumā. tas arī der, bet nebūs galavārds.

lūdzu, esi uzmanīga un atbildīga. saku to diezgan stingri.
Re: Depresija?
10.08.2013 21:27
Runcene:
visas šitās galvassāpju un ģībšanu utm izmeklēšanas ir murgs kaut kāds :D
Sievai jau kādu laiku meklējam iemeslu... ja stāvētu "bezmaksas" rindā, laikam 5 gadus vajadzētu līdz diagnozei.
Bet enīvei jau apm gadu viss notiek un ļoti lēnām. Doplerogrāfija kaut ko tur atklaja, bet neviennozīmīgi. Tagad vēl elektroencefelogrāfija vai kā viņu tur dēvē un MRI (uz šito gan paveicās...piezvanīju un pēc 20h sieva jau bija aparātā - gaidam rezultātus). Izmeklēties uz kaut ko neskaidru ir dargi, ilgi, laikietilpīgi. Tas laikam arī cilvēkus attur, bet esmu vienisprāt - jaizslēdz viss organiskais un tad var maukt pa psihoterapiju utt

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Depresija?
10.08.2013 21:36
bmw - jā varu iedot savu e-pastu - mindmindfull@gmail.com

Runcene - Pirmdien došos pie ārsta, tad tālāk redzēšu, ko ieteiks.
bmw
Re: Depresija?
10.08.2013 22:49
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> es domāju, ka tur normālu doku vajag; ja nebūs
> nervi, may be neirologs, endokrinologs
> jāapmeklē.
>
> starp citu, arī organiska lieta var būt pie
> vainas. es gan negribu biedēt, bet dažreiz
> tādas lietas ir tad, ja ir kādi veidojumi,
> resp., vajadzētu izslēgt vispirms visu
> medicīnisko un izmeklēties.
>
> mums arī forumā pa to laiku, kopš te esmu (un
> tā nav viena diena), ir bijuši gadījumi, kad
> diemžēl izrādās ne tas labākais, bet
> forumieši tik iesaka domāt pozitīvi. tāpat ir
> bijušas sūdzības par galvassāpēm, kur
> vitamīni neko nedeva, tikai novilcināja laiku.
>
> principā viss sūdzību kopums tomēr velk uz to,
> ka vajadzētu ārstu, nevis vnk saraksti forumā.
> tas arī der, bet nebūs galavārds.
>
> lūdzu, esi uzmanīga un atbildīga. saku to
> diezgan stingri.


Cik es sapratu,tad autore ir gājusi pie ārstiem un tie atbild,ka viss ir kārtībā,protams,ka vitamīni neaizvieto ārsta darbu-pilvērtīgu izmeklēšau,bet-es nevaru atbildēt par to ko ir darījuši vai nav darījuši ārsti,arī šoreiz esmu skaidri pateicis,ka neesmu ārsts,un ieteikumi no manas pieredzes,tā ir gimenes ārsta atbildība-kaut ko nepalaist garām,es no savas puses nekad nesaku-neej pie ārsta,taisni otrādi.Jo vairāk ir zināms,jo labāk,arī-jo vairāk pieredzējuši forumieši kko iesaka-jo labāk.Protams,ka ārstu vajag,diemžēl ārsti parasti neatrod cēloni,ja tasir kāda mikroelementa krass trūkums,bet-ārsts var pārbaudīt visu savu iespēju robežās.
Re: Depresija?
10.08.2013 23:39
bmw, ir dažādi ārsti... un dažāda līmeņa izmeklēšanas metodes.

ja ir nopietnas problēmas kopā ar apņēmību, var atrast labus ārstus.

starp citu, viena no lietām, ko ārsti psihoterapeiti pārmet psihoterapeitiem ar neārsta izglītību ir tas, ka viņi bieži neiedomājas cilvēkam pateikt, ka vispirms ir kārtīgi jāizmeklējas... es varētu te izlikt dažus stāstus no savas prakses medicīnā, bet negribu tēmas autori biedēt, jo es nezinu, kas viņai ir....
bmw
Re: Depresija?
11.08.2013 11:40
Runcene
Es to visu saprotu un nenoliedzu,man arī nebūtu interese teikt-dzer vitamīnus,kur patiesībā varbūt ir onkologa darbs.Bet jāsaprot arī mani-es neesmu speciālists vispār un arī atsevišķās medicīnas nozarēs nē,un man nav tādas pieredzes,kā atpazīt vēzi vai kādu citu slimību-no sliktākā gala,tāpēc šo uzdevumu tomēr jāatstāj ārstu ziņā,man,starp citu,arī nav zināms neviens ļoti labs ārsts ko ieteikt,tāpēc šādā ziņā varbūt kāds varētu piepalīdzēt.
Es vnk zinu kur es nedaudz kko saprotu un kur varu kko ieteikt,nepretendējot uz absolūtu nekļūdīgumu un ārsta aizvietošanu,es to nedaru.Rakstīšana e pastā arī nebūt nenozīmē,ka es aicinātu vairs nerakstīt forumā un neklausīt padomam kārtīgi izmeklēties.Kas attiecas uz kādas sliktas slimības ielaišanu-nu ko var darīt,man rados bij med.zin. doktore,regulāri pārbaudījās,un tomēr nogulēja vēzi-...........ne jau manus ieteikumus uzklausot,tā ka-visādi gadās.
Re: Depresija?
11.08.2013 12:23
svarīgi ir vnk darīt, ko var; labāko, ko var.

tāpēc es par izmeklēšanos tik ļoti uzsveru. ne jau vienmēr ir audzējs, mūsdienās jauniem ļaudīm ir problēmas ar mugurkaulu, asinsrites sistēmu, bet es jau teicu, ka negribu nekā spekulatīvi minēt, jo medicīnā ir laba norma nekā neteikt, kamēr visi izmeklējumi nav uz galda.

Kad tas ir noticis, var sākt domāt par turpmāko.

Par labiem ārstiem ir jādomā privātprakšu medicīnā, jo laba medicīna par valsts naudu nav saņemama. Nu neies ārsts baigi iedziļināties par Ls 1,50 stundā pēc 12 gadu studijām.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 18?
Ziņa: