Dzivot arzemes vai eksistet Latvija?

Aizsāka Sragde 

Re: Dzivot arzemes vai eksistet Latvija?
16.02.2016 14:23
Ai aizbraucu atvaļinājumā uz Latviju, domāju braukšu atpakaļ, bet biju noskumis pēc mājām un tuviniekiem, un plūs vēl Latvijā varēja nopelnīt treknajos stroikas gados, tāpēc arī paliku LV un neatgriezos tur vairs, tagad domāju, ka vajadzēja braukt atpakaļ nevis palikt šeit!
bēdumāsa
04.03.2016 14:18
NavSvarīgi Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jautājums ir par resursiem. Ja viņu nav, vai cilvēks viņus vispār meklē, jo viņi var nebūt iedoti, par to nestrīdos.
>
> Ko tu iesaki jauniem cilvēkiem kam nav pieredzes, lai gan darba tirgus to prasa, bet nedod. Arī apmācības prasa naudu(līdzekļus).

Man atkal šķiet, ka jautājums ir nevis par resursiem, bet par to, KO VISPĀR GRIB. Nju, es savos 20 sapratu, ka man augstākā izglītība ir devusi darbu par minimālo algu ne-savā profesijā, bet tajā brīdī man svarīgi bija tikt uz savām kājām, jo pie vecākiem, kur māte ir "vācēja" vietas nebija fiziski, bet toreizējais draugs bija donžuāns, kas grāva manu pašapziņu. Sapratu, ka man ir vajadzīga nevis karjera bet no sākuma primārās vajadzības apmierināt - GRIBU drošību un jumtu virs galvas! Aizbraucu uz UK, atradu darbu ne pārāk prestižā amatā, bet maksāja labi un darbs cilvēcīgs, sabalansēts un ar diezgan daudz brīvdienām, kurās braucu vienmēr uz LV. Pa 5 gadiem sapelnīju naudu dzīvokļa renovācijai, nopirku garāžu vecākiem, lai viņi mātes piekrāmēto dzīvokli pamazam var sākt vākt ārā un palīdzēt arī remontēt (aizlaists līdz nemaņai), iegādāju viņiem auto, lai viņi kaut ko tālāk redz par mūžīgo servisu kur vecā mašīna mūžīgi atradās, ar brāli vedam vecākus reizi gadā ceļojumā, lai viņi redz arī citu perspektīvu kā dzīvot.. Pagājuši 5 gadi, atkal studēju, savienojumā ar to pašu darbu - nu tā pamazām domāju, ko vēlos iesākt ar savu dzīvi - un domāju, kas mani interesē, nevis kur karjeru bīdīt - naudu var visādi nopelnīt... Un jā, reizēm ienāk prātā ka man ir gandrīz 27 gadi un es "neko neesmu sasniegusi", nav ģimenes, nav karjeras, nav baigo nāktones vīziju - bet esiet godīgi - vai tad jāsasniedz ir tas, pēc kā visi tiecas - vai tas ir tas, kas padara laimīgu? Manuprāt ir jābūt godīgam pret sevi un ir jārisina savas individuālās problēmas, nevis jāiet iemītās takas - izglītība, darbs, ģimene - kuras, kā redzams - nereti turpat vien - depresijās, krīzēs un citās nelaimēs - noved... Ja vajag naudu, pelni naudu. ja gribi ģimeni, dibini ģimeni, ja gribi karjeru, taisi karjeru - galvenais katrā solī uzņemies atbilību par visiem 100% par to, ko dari - un, ja tas nesasauksies ar tavu iekšējo pārliecību - tavu "vajadzību līdz kaulam" - tad tur sāksies depresijas, puņķi un asaras...
bēdumāsa
04.03.2016 14:50
> Aizmirsu, kas veica, bet bija liels pētījums par
> to- kāpēc no citām valstīm nāk ļoti daudz
> veiksmīgu uzņēmēju, bet no citām
> salīdzinoši ļoti maz. Un secinājums bija
> dpavisam vienkāršs- no Rietumeiropas un ASV
> tādu ir ļoti daudz, jo tajās valstīs ir daudzu
> paaudžu uzņēmējdarbības pieredze. Postpadomju
> zona ir ļoti vāja šajā ziņā, jo mums nav
> vispār nekādas pieredzes. Uzņēmība,
> uzdrošināšanās- apspiestām tautām tā nav
> raksturīga īpašība un jāpaiet ir gana lielam
> laikam, lai tas attīstītos.

Piekrītu un nepiekrītu. Nevar salīdzināt attīstītās valstis un postpadomju valstis, kā mainīgo ņemot tikai uzņēmējdarbības pieredzi. Ir dāžādi apstākļi, kas ietekmē to, kas notiek ar jauniešiem. Piem - kad studēju pirmo augstāko izglītību, kuru nepabeidzu, jo iestājās krahs - man bija 10tk parāds, kas bija jāsāk atmaksāt gadu pēc izstāšanās. Tai pat laikā, kādai ārzemju draudzenei, kas ir man līdzīgā vecumā - kurai sanācis piedzimt attīstītajā valstī - pēc mācību pabeigšanas ir 45 tk kredīts, kas jāsāk atmaksāt tikai tad, kad gadā sāk pelnīt virs 20 tk. Es studiju laikā strādāju fizisku darbu nakts maiņās ne savā profesijā, lai varētu samaksāt par dzīvokli un nopirkt paiku, jo ar studējošā kredītu, kas bija 100 ls, varēja tikai par komunālajiem, komunikācijām un transportu samaksāt. Draudzene, savukārt, studiju laikā dzīvojusi vienā no pasaules top10 augstskolu kampusiem, "studiju nolūkos" būs par kredīta naudu izceļojusi visu Eiropu un pēc studijām domā nodarboties ar labdarības darbu (charity) - turpinot ceļot pa pasauli un fantazejot par to, ko gribēšot darīt. Viņai ir šķirušies vecāki un viņa savos starplaikos atgriežas pie mātes kurai ir 2stāvīga ģimenes māja un kur viņa dzīvo viena pati. Arī tēvam ir 2stāvīga ģimenes māja, kuras durvis viņai vienmēr atvērtas, jo tiek apdzīvota tikai daļa no tās. Tai pat laikā, es cīnos ar kredīta atmaksu un sava jumta nodrošināšanu virs galvas, peroties un strādājot ja ne gluži par kalponi, tad kaut ko līdzīgu - citā pasaules malā un regulāri migrējot uz Latviju, kur mani sagaida pilošs jumts dzērāju appludinātā rīgas pažobelē, noskrubušā daudzzīvokļu mājā, vai alternatīva pie vecākiem, kuriem pašiem drīz uz galvas jumts uzgāsīsies, ja viņiem kāds no malas nebakstīs kaut ko darīt lietas labā...

Un saki man - kur tur loma ir uzņēmībai? Attīstītajās valstīs jaunietim nav jāsāk dzīve ar kredītiem par dzīvokli, mācībām un kāzām - tur, ja cilvēks ir kaut cik ar galvu domājošs - var attīstī savus talantus un tad, ne pārāk spiestam - domāt ko darīt tālāk. Protams, ka ir arī izņēmumi, kas tajā pašā UK pamanās nolaisties līdz tam, ka jādzīvo gluži vai uz ielas, bet - tas ko vēlos pateikt, ka liela nozīme ir apstākļiem, kādos cilvēks ienāk pasaulē un spējai būt pret sevi godīgam, tos novērtēt un attiecīgi rīkoties - pat, ja tas nozīmē, ka dzīve nebūs tāda, kā "visiem citiem", jo tieši tur - salīdzināsanā - ceļās viss ļaunums un doma, ka nekam neesi derīgs. Apstākļi ir dažādi un arī potenciāli nav visiem vienādi. Labākais, ko tajā visā var darīt ir nemēģināt tiekties pēc svešiem statusiem, bet risināt savējo un pamazām kāpt uz augšu. Un lūk tas riebīgais vārds- pamazām... :)
04.03.2016 16:37
Sāk, sāk. ASV vairums ārstu ( kam nav ļoti turīgu vecāku ) sāk darba dzīvi ar milzīgu parādu. Un rezidentūrā maksā milzu maksu par kursiem, rezidentūru, apdrošināšanām. Par ko aiziet alga. Vai atkal jāņem kredīts. Semināri, konferences, dalības maksas, abonamenti pētījumu DB lietošanai utt.

Šitajā nabagmājā vismaz var par budžetu pabeigt studijas un pēc tam " kačāt pravas ".

N.B, ļoti skaists bija U.K premjera citāts uz jauniešu bēdām par tēmu " Bezdarbs ar augstāko izglītību ".
" University degree is not panacea " .
04.03.2016 16:48
augstākā izglītība ir devusi darbu par minimālo algu... un KURĀ valstī, izglītība nozīmē lielu algu? ;)
ASV un UK cilvēki ar MBA/MBA-IT grādu strādā algotu darbu, kurš tiek apmaksāts mazāk nekā vidējā alga attiecīgajā valstī. Un liela daļa strādā par valsts mazākajām algām.

Latvijā, PROTAMS, ir mīts ka tur it kā piena upes un ķīseļa krasti.

Vairākas lielas finansu kompānijas pasaulē (ASV un Eiropā), neprasa nekādus akadēmiskās izglītības papīrus, bet gan dod pildīt pašu izstrādātus testus, personāla atlasei.

Trupi izzubrīt un gaidīt lielu algu, tas ir naivi un ļoti muļķīgi... Mani labākie sadarbības partneri kuri bijuši, absolūtam vairākumam nav bijusi augstākā izglītība, bet tai pat laikā - viņu padotajiem gan bija un ir.

Ka jau te augstāk minēja - formāla izglītība nav panaceja ;)
Cilvēks, kurš piedzimis būt rāpulis... dzīvo un mirst kā...rāpulis.

Vajag gribēt
Vajag spēt
Cīnīties
Un uzvarēt

P.S.
MBA grādu iegūt ASV maksā 100-200 tūkstoši gadā. Mācās 5 gadus. Tātad... ir pilnīgi reāli, iztērēt miljonu izglītībā ;) Bet reāli par bagātiem kļūst retais no visiem šiem studentiem. +/- ...runā ka kādi 11% pēc tam dzīvo vidējā soc slānī. Absolūtais vairākums dzīvo lai atdotu parādu. Un ļoti niecīgs procents tiek pie bakāto dzīves. Bet miljons... iztērēts... svešas naudas ;) Par med izglītību gan izmaksas nezinu

Edited 1 time(s). Last edit at 04.03.2016 16:51 by Mateus.
04.03.2016 17:06
Ar labas skolas MBA alga laba.
Jo tajās studēt to MBA pieņem tikai ar darba pieredzi. Attiecīgi, cilvēkam nepietiek ar bakalaura grādu, vajag labi pabeigt bakalauru un strādāt ne jau par sekretāri, lai uzņemtu studēt MBA. Jādod CV, papīrs ka strādāts, diploms, diploma pielikums.

Ir tiešām daudzi, kas pabeidz maģistrus un strādā par voluntieriem bankās, firmās. Bezalgas stažiera kandidāti. Leiputrija.

Ārsti ASV - studiju un rezidentūras cena ir 25000-85000$ gadā katru gadu. Prestižākas skolas dod iespēju labākam darbam, bet ir dārgākās.
Rezidentūra mazāk apmaksāta ir prestižās klīnikās vai dārgāka tās cena. Gribētāju daudz. Tev maksā algu un Tu maksā cenas!
Tātad izmaksas 8-11 gadi * 25000-85000$.
Eksāmeni sertifikātiem par maksu. Kursi - 500-30000$ visvisādi, īsāki, garāki. Semināri - 100-5000$ utt.
Visādas insurances līdz pat 850$ mēnesī katra. Savai veselībai, atb apdrošin utt utml.
DB abonamenti 500-8000 gadā. Kam nu klīnikas atvēl, tie laimīgi, tas vēl jānopelna. Svaigākie pētījumi = pieeja datiem ir maksas pasākums.
smail Rakstīja:
> Ar labas skolas MBA alga laba.
> Jo tajās studēt to MBA pieņem tikai ar darba
> pieredzi. Attiecīgi, cilvēkam nepietiek ar
> bakalaura grādu, vajag labi pabeigt bakalauru un
> strādāt ne jau par sekretāri, lai uzņemtu
> studēt MBA. Jādod CV, papīrs ka strādāts,
> diploms, diploma pielikums.
>
> Ir tiešām daudzi, kas pabeidz maģistrus un
> strādā par voluntieriem bankās, firmās.
> Bezalgas stažiera kandidāti. Leiputrija.
>
> Ārsti ASV - studiju un rezidentūras cena ir
> 25000-85000$ gadā katru gadu. Prestižākas
> skolas dod iespēju labākam darbam, bet ir
> dārgākās.
> Rezidentūra mazāk apmaksāta ir prestižās
> klīnikās vai dārgāka tās cena. Gribētāju
> daudz. Tev maksā algu un Tu maksā cenas!
> Tātad izmaksas 8-11 gadi * 25000-85000$.
> Eksāmeni sertifikātiem par maksu. Kursi -
> 500-30000$ visvisādi, īsāki, garāki. Semināri
> - 100-5000$ utt.
> Visādas insurances līdz pat 850$ mēnesī katra.
> Savai veselībai, atb apdrošin utt utml.
> DB abonamenti 500-8000 gadā. Kam nu klīnikas
> atvēl, tie laimīgi, tas vēl jānopelna.
> Svaigākie pētījumi = pieeja datiem ir maksas
> pasākums.

Ak Die'- es JAU pazudu visos tajos skaitļos. Laikam esmu apmierināta ar savu rāpuļa vietu - esmu godīga pret sevi un zinu, ka man nauda ir vajadzīga, lai primāri atrisinātu sev dzīvošanas - t.i. - jumtu virs galvas un drošības jautājumu (tai skaitā būt neatkarīgai no ilgtermiņā savu devu zemiskuma pierādījušiem partneriem-vīriešiem). Un tāpēc es esmu ar mieru kādu laiku strādāt kādu nebūt zemāku darbu, lai par sevi parūpētos un dabūtu uz kājām un pēc tam visdrīzākais sāktu mikroskopisku biznesiņu ar kuru vilkt savu dzīvīti šeit pat manā mīļajā Latvijā. Laikam es tomēr nekur tālu no primāta domāšanas neesmu tikusi -man nauda ir vajadzīga lai dzīvotu, nevis dzīvot, lai akumulētu naudu. :)

Atgriežoties pie šīs diskusijas izejas punkta un atbildot uz jautājumu - vai braukt prom vai palikt, ir vērts domāt - kas ir tas, ko meklē un uz ko tiecas. Ja to var atrast ārzemēs, tad jābrauc, bet ja brauc, meklējot vieglāku dzīvi - tad nē, jo ārzemēs tā būs vēl grūtāka - tur nāk klāt visādi psihiloģiskie un emocionālie faktori, kuri, kā dzīve pierāda - naudā ne vienmēr atsverami, tāpēc nonāk atkal pie jautājuma ar kuru sāku savas pārdomas - jādomā - kas ir tas, ko cilvēks grib. :)
04.03.2016 17:45
Iepriekšējos komentāros tā nelikās vis - tajos nauda bija svarīga. Studiju parāds 45k skaitījās labs. Alga zem 20 k gadā laba.

Zems - augsts darbs, līmeņi, slāņi > vieta. Izskatās ka adaptācija kapitālismam nav notikusi. Tajā tikai € nozīme. Augstumam/ zemumam nē.
smail Rakstīja:
> Iepriekšējos komentāros tā nelikās vis -
> tajos nauda bija svarīga. Studiju parāds 45k
> skaitījās labs. Alga zem 20 k gadā laba.

Komentārs ārpus konteksta. Mēģināju norādīt uz to, ka nevis tikai uzņēmība ir labas(ākas) dzīves priekšnosacījums, bet tīri elementāri - apstākļi kuri spiež vai nespiež. Ar to domājot ka 45k parāds kādam nespiež (arī ne tad, kad sāk pelnīt pāri tiem 20k), kurlīdz piemēram no LV tev to pašu 1k vai 10k vai vienalga cik būsi sastudējis - prasīs atpakaļ jau pēc gada, vienalga - strādā vai nestrādā, esi dzīvs vai jau beigts..

Nē, nu, ja tā ņem, tad varbūt tas ka ir parāds- "liek" būt vēl uzņēmīgākam. Bet priekš 21 (nu labi, 23-25 ja mags) gurķa, kam vēl ar vienu kāju interesē studēt otru dzimumu un fīrēt pa ballītēm (kas arī pārējiem eiropas studentiem/ēm ir aktuāli) - pacelt visu to kredītu slogu, ja vēl naudu biznesam, plus tuvākā nākotē tikt ārā no īrēta midzeņa grib - tā sacīt - mazāk priviliģēti/izdevīgi kā citad ES valstīs. Protams, situāciju nevar vērtēt viennozīmīgi un ģeneralizēt - katram tā situācija citādāka. Runāju par gadījumiem (un arī savu) - kad jāsak no tā, kad nav nekā - nedz pašam, nedz ģimenei vai Sašam. Tā sacīt - dažādas situācijas, dažādas prioritātes...
04.03.2016 19:19
U.K arī ir dažādas situācijas. Citi jaunieši dzīvo vecāku mājā. Citi īrē Londonā, Kembridžā, Oksfordā. Cenas nav kādas Velsas vai Skotijas pilsētiņas cenas. Daudzi profesionāļi īrē.......istabas.
Alga 20000 gadā ir plašs jēdziens > viens brauc uz darbu ar velo, dzīvo vecāku mājā vai Velsas mazpilsētā. Kāds īrē Oksfordā, Londonā un brauc uz darbu par maksu.
Alga - izdevumi par dzīvesvietu un transportu līdz darbam, studijām.

U.K ir palama " United Kingdom of Landlords ". Pamatota.
05.03.2016 11:08
smail...
"Iepriekšējos komentāros tā nelikās vis - tajos nauda bija svarīga" precīzāk nepateikt ;)

Starp citu.. man nauda tiešām nav svarīga. Man ir svarīgi, lai ģimene paēdusi un jumts virs galvas. Par pārējo man vienkarša nostaja... ja ir - super... ja nav... tik un ta super. Nauda nav pašmērķis.

Cenšos būt drosmīgs... cenšos ātri pieņemt lēmumus - jo svarīgaks lēmums, jo atrāk cenšos to pieņemt. Nebremzēju ne ambīcijas, ne sapņus. Ja man kaut kas nepatīk..es cenšos to mainīt. Ja man neveicas - vainoju sevi. Ja kāds mani uzmet... vainoju sevi. Cenšos nemeklēt vainīgos no malas...vēl jo vairāk...nekad nevainoju valsti savā nezināšanā utt...

Āfrika ir super piemērs, kas notiek tad ja dod tāpat vien ...paprasa vēl un vaino visus savās neveiksmēs... :D

Nevienam nav viegli. Un arī ja IR nauda, tas nenozīmē ka viegli dzīvot. Problēmas ieņem citu mērogu, tas arī viss. Bet...katrs pats savas laimes kalējs.
05.03.2016 12:30
Tas jau ne Tev bija domāts. Tai, kas jūsmoja par studiju kredītiem ASV un U.K;).
Mateus Rakstīja:

>
> Man ir svarīgi, lai ģimene paēdusi un jumts virs
> galvas. Par pārējo man vienkarša nostaja... ja
> ir - super... ja nav... tik un ta super.
>
> Cenšos būt drosmīgs... cenšos ātri pieņemt
> lēmumus - jo svarīgaks lēmums, jo atrāk
> cenšos to pieņemt. Nebremzēju ne ambīcijas, ne
> sapņus. Ja man neveicas - vainoju sevi. Ja kāds
> mani uzmet... vainoju sevi. Cenšos nemeklēt
> vainīgos no malas...
>
> Nevienam nav viegli. Un arī ja IR nauda, tas
> nenozīmē ka viegli dzīvot. Problēmas ieņem
> citu mērogu, tas arī viss. Bet...katrs pats
> savas laimes kalējs.

Matej, Tev ir maskēta depresija, ja nauda nepatīk un nomāc pašapsūdzīgas domas, piezemētība pirmajā rindokopā arī par to liecina. Savukārt, otrajā rindkopā jau kaut kas līdzīgs mānijai, tātad varētu būt ātri ciklējoši bipolārie traucējumi. Tā klišeja pašās beigās norāda, ka ir arī OCD tendences.

Nevienam nav viegli, jā, bet ne visiem ir arī tik grūti kā citiem. Nauda jau laimi nedos, bet labāk slimot ar tuberkulozi Šveices klīnikā, nevis uz ielas kastē.
05.03.2016 13:36
Tagad nav PSRS, kura pārmērīgi dāsni finansēja psihiatrisko stacionāru darbu. Tajos laikos cilvēki baidījās, ja kāds apgalvoja, ka viņiem kādi traucējumi.
Tagad slimnīcās tirgus ekonomikas valstīs liek tos, kuri taisa pašnāvības, fiziski trako vai paši lūdz un māk izlūgt . Taupības ekonomika.
Murgot katrs var ko un kā grib, pat grāmatas izdot. Pasmieties par diagnozēm, viedokļiem. Paņirgt.
Tirgus ekonomikā € daudzums un pieprasījums / piedāvājums nosaka visu.
Šveice? To tuberkulozes un lepras par federālo budžetu ārstē. Tajā sarakstā, kur mēris utml. Infekciozas, lipīgas. Ieliktu nodaļā, abacilētu un liktu kontrolēti lietot zāles. Apmēram kā PSRSijā un tagad Vācijā utt.
Psihiatrijā savādāk - stingri apskatīs kāda polise, ja netrako, pašnāvību netaisi, neesi bērns, tad būs kā būs. Bez daudz € - neviegli būs.
Ajiram Rakstīja:
> nevis uz ielas kastē.

Labāk neslimot ar tuberkolozi vispār. :)
anonimus
05.03.2016 14:50
smail Rakstīja:
> Tagad nav PSRS, kura pārmērīgi dāsni
> finansēja psihiatrisko stacionāru darbu. Tajos
> laikos cilvēki baidījās, ja kāds apgalvoja, ka
> viņiem kādi traucējumi.
> Tagad slimnīcās tirgus ekonomikas valstīs liek
> tos, kuri taisa pašnāvības, fiziski trako vai
> paši lūdz un māk izlūgt . Taupības
> ekonomika.
> Murgot katrs var ko un kā grib, pat grāmatas
> izdot. Pasmieties par diagnozēm, viedokļiem.
> Paņirgt.
> Tirgus ekonomikā € daudzums un pieprasījums /
> piedāvājums nosaka visu.
> Šveice? To tuberkulozes un lepras par federālo
> budžetu ārstē. Tajā sarakstā, kur mēris
> utml. Infekciozas, lipīgas. Ieliktu nodaļā,
> abacilētu un liktu kontrolēti lietot zāles.
> Apmēram kā PSRSijā un tagad Vācijā utt.
> Psihiatrijā savādāk - stingri apskatīs kāda
> polise, ja netrako, pašnāvību netaisi, neesi
> bērns, tad būs kā būs. Bez daudz € -
> neviegli būs.

Piekrītu, izņemot tam, ka tikai agrāk cilvēki baidījās, ja viņiem noteica diagnozi. Laiki mainās, bet stigma saglabājas. Psihiskās slimības tomēr ir kaut kas unikāls un homo sapiens vulgaris nesaprotama parādība.
05.03.2016 15:29
Diagnozes " noteikšana " ir tas, ko viena tikko te izdarīja vienam pēc viena komentāra, kas nebija tai ērts? Johaidī, veselas 3 Dg noteica. Jautri gan.

Īsos vilcienos - kaut ko " noteikt " ir ērti un lēti. Analogi VD diagnozes uzlikšanai pie sūdzībām, ja ātri un lēti nevar atrast cēloņus. Lēti un fiziskus pierādījumus neprasa.

Dzīvē > pamēģini uz ātru roku uzlikt psih Dg un pierādīt to ne forumā, bet vdeāk - am. Tik lēti un vienkārši ne kompens zāles dot, ne grupu, ne slimnīcā turēs. Nauda jātaupa, nav vairs nekur PSRS, kur bija gultasvietu pārbagātība, nauda psihstacionāriem, grupām.
Bārstīties ar Dg jau var, bet. Kam nauda, tas murgus var publicēt grāmatās, stāstīt TV utt. Piem, par halucinācijām uzvest lugas, rakstīt romānus utt.
Mūsdienās svarīgāka pareiza politiskā stāja, pareizs ekonomikas uzskats un € daudzums makā.

Edited 1 time(s). Last edit at 05.03.2016 15:31 by smail.
05.03.2016 17:55
smail es sapratu ka ne man :)
a par tiem anonīmajiem kas man te diagnozes uzstāda :D :D :D pilnīgi vienalga :D :D :D
Man ir pāris paziņas, no kuriem viens ir no lielākajiem Latvijas mecenātiem... vel kāds ziedo apjomīgas naudas summas labdarībā... man līdz viņu apgriezien vēl augt un augt.. bet... naudu neviens no viņiem nevērtē ;) Tieši tādēļ nabagie ir tur kur ir... viņiem nauda ir pašmērķis... rakt grāvi? Nē par to maz maksā... savu biznesu? nē mani uzmetīs :D Pasūdzēšos ka es labāk uz valsti ;) Kad nauda nav pašmērķis, bet cilvēks dara to, ko patīk un kas vislabāk sanāk - tad arī nāk nauda. Bet to nav iespējams izstāstīt... grāmatas... nu bet loģiski ka viņas ir.. ja ir ko cirpt, kadēļ lai to nedarītu. Galvoju, ka šo grāmatu lasītāji, nekur tālāk arī netiks...

Latvija ir jūra ar juristiem un ekonomistiem... jo tur taču baisais piķis būšot... ;)

Un man nav depresija.. nav par ko ;) Ģimene paēdusi, dzīvojam labi. Ar kājām staigājam sporta pēc, nevis lai pārvietotos. Neviens nav ne pliks, ne neapmierināts. Mums viss ir labi. Dzīvojam 5x labāk nekā pirms 5 gadiem un 20x labāk, nekā pirms 10 gadiem ;) Esmu pilnībā apmierināts ar savu/mūsu dzīvi ;)

Edited 1 time(s). Last edit at 05.03.2016 17:57 by Mateus.
thechemist
05.03.2016 17:58
smail Rakstīja:
> Diagnozes " noteikšana " ir tas, ko viena tikko
> te izdarīja vienam pēc viena komentāra, kas
> nebija tai ērts? Johaidī, veselas 3 Dg noteica.
> Jautri gan.
>
> Īsos vilcienos - kaut ko " noteikt " ir ērti un
> lēti. Analogi VD diagnozes uzlikšanai pie
> sūdzībām, ja ātri un lēti nevar atrast
> cēloņus. Lēti un fiziskus pierādījumus
> neprasa.
>
> Dzīvē > pamēģini uz ātru roku uzlikt psih Dg
> un pierādīt to ne forumā, bet vdeāk - am. Tik
> lēti un vienkārši ne kompens zāles dot, ne
> grupu, ne slimnīcā turēs. Nauda jātaupa, nav
> vairs nekur PSRS, kur bija gultasvietu
> pārbagātība, nauda psihstacionāriem, grupām.
>
> Bārstīties ar Dg jau var, bet. Kam nauda, tas
> murgus var publicēt grāmatās, stāstīt TV utt.
> Piem, par halucinācijām uzvest lugas, rakstīt
> romānus utt.
> Mūsdienās svarīgāka pareiza politiskā stāja,
> pareizs ekonomikas uzskats un € daudzums makā.

Mums valstī ir psihiatri, kas depresijas slimniekam atklātā tekstā saka: "nu depresija būs tev visu mūžu, tā nemaz nav ārstējama" un diagnozi uzlikt var gandrīz jebkuram, līdzīgi kā PSRS disidentiem šizofrēniju piešuva.
05.03.2016 18:03
Rodas iespaids, ka kāds te ar Ntajiem nikiem drukā :D
Mateus Rakstīja:
> Rodas iespaids, ka kāds te ar Ntajiem nikiem
> drukā :D

Tu daudz neizrunājies cien. pacienta k-gs, tas ka izlaidām Jūs no palātas un Jūs aizbēgāt jo sanitāre aizgāja uz tualeti, nenozīmē ka nevaru aizbraukt ielaist Jums, cien. Matej, dibenā nomierinošo līdzekli. Stipras zāles pret šizofrēnijas simptomiem īpaši vajāšanas murgu. Būs trādi rīdi ralalā jedritvaikociņ.

Dr. Kaķis neslimo ar nekādu split persanalitī disorderu!!!
05.03.2016 19:27
Veseļojies...
Diskusija pārvērtusies nevis dzīvot vai nedzīvot LV, bet ārstēties vai neārstēties LV. Nu ja tā to jautājumu skatīties, tad ĀRSTĒTIES. Mēs par zemu novērtējam to, kas mums ir, un ārsti mums ir labi - īpaši, ja iet pa maksu, nevis pa valsts naudu. :)

Un ko jūs tam Matusam uzbrūkat, cilvēks pateicis, ka viņam ir ok dzīvot lv - vai tas kāds noziegums vai slimība? Man sķiet, ka nevis slimam vai trakam jābūt, lai te dzīvotu - bet drosmīgam, uzņēmīgam un, jā - diezgan turīgam. :)
Anonimus
06.03.2016 02:07
Jo vairāk barosiet obvious troļļus, jo vairāk viņi te nāks un savairosies.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:

Tēmas nosaukums:

Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 24?
Ziņa: