Ģeneralizētā trauksme? Zudusi degsme par visu apkārt!

Aizsāka Nongrata 

Vienam manam radiniekam ir sakāpināta ģeneralizētā trauksme(visdrīzāk?) pēdejos 2-3 gadus(šobrīd 26gadi), kopš sācis analizēt visu un saprast, ka nebūs tik veiksmīgs cilvēks, kā vienmēr sevi bija iedomājies. Kopš zudusi ticība fantāzijām, daudz kas sācis neinteresēt, vienaldzīga attieksme pret daudzām lietām, kaut agrāk bija dzīvespriecīgs un interesēja daudz kas... pret apkārtējiem cilvēkiem bieži vien izjūt nepatiku, mazāk kontaktējas ar cilvēkiem, tikai konkrētu loku..

Uzskata, ka visi par viņu domā kaut ko sliktu, kaut īsti nav pamata, jo daudzi runā tikai labas lietas. Darbojas kreatīvā jomā, kur saņem daudz uzslavas, bet, kā pats apgalvo, vairs neizjūt lepnuma sajūtu par uzslavām. Zudusi ticība saviem spēkiem, kas īpaši nebija arī agrāk, bet fantāzijas par kaut ko augstu un lieliem sasniegumiem, vienmēr palīdzējušas viņam agrāk. Tagad šīs fantāzijas viņš redz tikai kā muļķīgas iedomas. Salīdzinoši bieži lieto alkoholu(iespējams kādas narkotikas?).

Baidās pieļaut kļūdas, tāpēc izvairās no iziešanas no komforta zonas.. Baidās izgāsties.. Nelabrāt uztver jebkādu kritiku.. Cenšas būt perfekts visur, zaudējis arī humoru izjūtu(ne pa visam, taču to, kas saistīta ar pasmiešanos par sevi). Atsakās arī doties pie psihiatra vai terapeita, jo negrib izrādīt savu slikto pusi.

Centos aprakstīt viņa situāciju detalizēti, lai kāds varbūt varētu pateikt pēc visiem šiem simptomiem, kas tā varētu būt par slimību? Man liekas, ka tā ir Ģeneralizētā trauksme. Un kādi ir varianti, lai to āŗstētu? Paldies jau iepriekš!
Tāpat piemirsu svarīgāko - nepārtrauktas, nekontrolējamas un pie tam nepamatotas domas par kaut ko negatīvu.. Stāsta, ka galvā bez maz vai ir tāds kā "error", ko nevar kontrolēt. Tas sagādājot arī grūtības atpūtas brīžos, jo ļoti bieži esot jūtams saspringums un nevar nomierināties. Bez miega zālēm vai alkohola nav aizmidzis jau kādu gadu vai vairāk.
Ja reiz negrib ārstēties, tad tas ir neglābjams narciss...
problēma, visdrīzāk, ir motivācijas trūkumā un neticībā tam, ka parastās ārstēšanas metodes palīdzēs. Narcisi, cik zinu, tieši otrādi - nemitīgi lielās par sevi un nav pastāvīgi depresīvi, jo sev patīk. Šeit jau ir pavisam otrādi, ka trūkst šī patika pret sevi. Un kā tad izskaidrot tās nemitīgās domas, kas jaucās galvā un neliek mieru? Arī narcisisms?
Esot mēģinājis vairākas reizes pierakstīties pie psihiatra vai psihoterapeita, bet pēdejā mirklī pārdomājis, jo grūtības ar apņemšanos.. tātad tomēr vēlas izveseļoties acīmredzot.
Ir arī ievainojamie/slēptie narcisi ar noslieci uz depresiju. Tas ir pirmais, kas man iešāvās prātā, droši vien ka maldos. Vispār diagnozēm nav nekādas jēgas, problēmas jārisina pie laba psihoterapeita, kurš strādā ar cilvēku kā personību. Bet nevar cerēt, ka kļūs labāk, ja netiek meklēta profesionāla palīdzība. Pirmie soļi ir tie grūtākie.
Nav interesanti atbildet, ja problemu apraksta kads cits nevis pats konkretais cilveks. Visas šīs sajūtas ļoti labi pazīstu, jo pati tā jūtos.
Re: Ģeneralizētā trauksme? Zudusi degsme par visu apkārt!
29.04.2020 22:22
Šitais stāsts bija kautkas līdzigs manam lāstam.
Vai tas daudz ko maina? Pieņemsim, ka raksta konkrētais cilvēks.
Nongrata Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vai tas daudz ko maina? Pieņemsim, ka raksta
> konkrētais cilvēks.


jautājums adresēts "gaismasvirtene"
Kādam ir tāda sajūta, ka tu vakarā apsēdies pie datora - ieslēdz youtube, saliec 10-30 tab ar video, ko gribētu skatīties(vai vismaz kas agrāk interesēja) un gruzies par to, ka domas lēkā apkārt un nevari izvēlēties ko skatīties... noskaties vienu līdz pusei, pārej uz citu.. tad atkal uzliec citu.. aizej atpakaļ pie pirmā.. un paliek labi tikai tad, kad apēd allprazolam.. paliek skaidra galva un mierīgi un produktīvi var sekot līdzi video tematam, ieklausīties un pārdomāt..produktīvāk arī kaut ko izdarīt .. (alprazolams nav izrakstīts man personīgi, bet ir piekļuve pie tā)
Ir arī aizdomas, ka tas viss varētu būt saistīts ar traumu kakla aizmugurē un mugura lejasdaļā (pie masāžas sāpīgs lejasdaļā viens punkts) no trenažierzāles. Ir iespēja, ka tas viss, par cik sasaistīts ar galvu, radījies to nepārtraukto domu ciklu, ko nevar kontrolēt. Vai vismaz pastiprina to.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 3?
Ziņa: