paliidziet

Aizsāka vincis 

Re: paliidziet
28.10.2009 09:39
...baigi gari...
otilia
Re: paliidziet
28.10.2009 10:33
..nu jā, garš gan tas teksts, bet ne tur tā "problēma"...
Manā skatījumā problēma ir iekš tā, ka 99,9% tā sucamo kristiešu paši nemāk lasīt un izprast Bībeles tekstus, bet manipulē ar Bībeles tekstiem uz nebēdu... ;)
Bet nu - viltus misticisms arī ir misticisms ;)
Re: paliidziet
28.10.2009 11:05
tur jau tā lieta, ka šāda un līdzīga pieeja ir pavisam kas cits... senebreju literatūrpētnieki vispār baigās zemapziņas kustības analizē... bet kristieši bļauj, nē, jums nav taisnība, kaut pat nezina oriģinālvalodu un iztiek ar slābiem tulkojumiem vai to, ko mācītājs ieborē.

jā, protams, ka ebrejs neko nesaprot no savas mitoloģijas:)))

99,9... tieši tā.
Re: paliidziet
29.10.2009 12:35
Ko jūs te abas, Komats un Runcene ņematies?
Jums nekad nav ienācis prātā, ka reliģija ir vecākā psihoterapijas forma pasaulē? Ka psihoterapijai ir daudz kas kopīgs ar reliģiju? Kā viens, tā otrs ir arī bizness, jo gan mulla, lama, gan mācītājs, gan psihoterapeits grib ēst un dzīvot!
Ja kādam kļūst labāk no mācītāja pasaules skaidrojumiem, man nav žēl. Ja kāds izmanto gan mācītāju, gan psihoterapeitu pakalpojumus, man arī nav žēl. Lai tak cilvēki lāpa sevi, savu dzīvi tā, kā viņiem šķiet labāk!
Re: paliidziet
29.10.2009 12:54
ai, nepārdzīvo... runa ir pilnīgi par ko citu: par eksorcisma nozīmēšanu cilvēkam ar trauksmi...

pārējais ir pupu mizas.

tā ir tiešām veca psihoterapijas forma. it sevišķi draudzēs, kur jauns un smuks mācītājs... dāmas pucētas un smaržīgas visās vecuma grupās. un ja vēl tas smukais ir katoļu priesteris bez sievas, tad tur vispār groziņi un paplātes, adītas vilnas zeķītes un džemperīši ceļo taisnā tekstā... un visi miestā paliek šausmīgi ticīgi. :))) dievkalpojuma laikā neviens sievišķis nav mājās. un vīri neiebilst, jo sieva lustīgāka un biežāk dod...



Edited 3 time(s). Last edit at 29.10.2009 13:01 by Runcene.
Re: paliidziet
29.10.2009 16:55
...nu, nu, shamanisms buus veel vecaaks...
Re: paliidziet
30.10.2009 17:48
Es jau neteicu- kristietība, es teicu- reliģija. Manuprāt, cilšu reliģijas un šamanisms nav šķiramas lietas- tur viss kopā sajaucies. Ticējumi, paražas, nostāsti, teikas, kas cilvēkam pasauli izskaidro un rituālus pamato.



Edited 1 time(s). Last edit at 30.10.2009 17:51 by kachenite.
Re: paliidziet
30.10.2009 18:02
...man nav problēmu, ja kādam palīdz mācītājs... problēma sākas, kad šamie sāk ar elles ugunīm draudēt citādi domājošiem... pretēji notiek daudz retāk...
Re: paliidziet
30.10.2009 18:25
... visi kristieši arī tā nedara... bet Latvijā ļoti daudzi, jo mūsu kristietība ir galēji konservatīva. un tieši šī "draudošā" kristietība ir ļaudīm ar "nervu kaitēm" ļoti bīstama. esmu to pētījusi pietiekami nopietni. neba man arī žēl, ka kāds pie priestera runāties iet. starp citu, man viena zināma būtne bija, un pareizticīgo priesteris Krievijā viņai ieteicis meklēt psihoterapeitu, jo viņa neesot kristiete un šai no viņa jēgas nebūšot.

tas ir atziņas lidojums, ko es varu cienīt...



Edited 1 time(s). Last edit at 30.10.2009 18:26 by Runcene.
Re: paliidziet
30.10.2009 18:37
starp citu, arī katoļu priesteri ir ļoti dažādi; te tikai parādās tas, ka akadēmiskajai izglītībai ir jēga, ja cilvēks pats nav garīgi aprobežots, 10 gadu studijas vienam otram nav bijušas veltīgas.

bet tās viņu "avis"... oioioi...

ja tu tā nedarīsi, tad...

tāds spiediens jau patiesībā ir novedis pie tā, ka cilvekam jādzer zāles. un es nezinu, kas labs var sanākt, ja turpina būt tādā vidē un tādās attiecībās.
Re: paliidziet
30.10.2009 19:13
Reiz radio runāja katoļu priesteris, laikam Andris Trapuška-neatceros vairs uzvārdu. Piezvanīja kāda sieviete un jautājums bija par to, vai drīkst šķirties no vīra alkoholiķa? Priesteris atbildēja, ka nedrīkst, jo ko Dievs savienojis, tiem jādzīvo kopā. Man tajā brīdī parāva dusmas- viņš bez problēmām nolēma šo ģimeni un šos bērnus!
Problēma laikam nav priesterī, bet katoļu baznīcas dogmās, kas principā neatzīst šķiršanos. Līdz ar to, neskatoties ko par to domā priesteris pats, publiskā telpā (ēterā) viņš spiests teikt, ka šķirties nedrīkst, jeb viņš no augstākās garīdzniecības "dabūs pa mici" par nepaklausību.
Re: paliidziet
30.10.2009 19:16
...nez vai cilvēks, kursh tam nepiekriit, ietu nu par katolju priesteri... lai gan no otras puses, neba nu pirmais kristietis buutu, kas melo kudish vairaak, kaa neticiigie...
Re: paliidziet
30.10.2009 19:31
Vēl: dzirdēju no kāda izbijuša seminārista, ka katoļu priesteris, kurš mani iesvētīja, esot pieķerts intīmās attiecībās ar savu mājsaimnieci. Par to viņu atbrīvoja no priestera amata un izslēdza no baznīcas. Palicis bez savas draudzes, viņš zaudēja dzīves jēgu un izdarīja pašnāvību.
Vārdu neminēšu, bet, lai nebūtu tikai tenkas- Rīga, Sv. Marijas Magdalēnas baznīca.
Kad skatos savas bērnības bildes, vienā no fotogrāfijām kopā ar 20 iesvētāmajiem baltās drēbēs stāv arī viņš. Nekāda vaina jau cilvēkam nebija, tikai tās baznīcas dogmas...
Re: paliidziet
30.10.2009 19:32
tas jau ir tas slavenais Latvijas "eksorcists" (ko kachenite piemin radio sakarā)... tāpēc jau es te iecepos... tādu (pī-pī) nav nācies vairāk sastapt pat pie viņiem... ja nu vēl Viņa Eminence, bet tur jau vecums...

ir, ir viņiem krietni demokrātiski priesteri, bet saruna būs zem četrām... un nez vai ar kuru katru, viņi tiešām ļoti var dabūt pa ausīm. neviens negrib strādāt nabadzīgās lauku draudzēs (kurš grib tik no lauku oliņām dzīvot), bet viņiem kā ofiņiem: kur sūta, tur jāiet. un tālu sūta, ja "sagrēkojis". elementāri.



Edited 1 time(s). Last edit at 30.10.2009 19:33 by Runcene.
Re: paliidziet
30.10.2009 20:04
Tā "oficieru kārtība"pie viņiem man arī neliekas pieņemama. Pazemojoša. It kā viens priesteris labāk par citu saprastu, kā ir pasaule iekārtota un kāda Dieva griba?
Ir gadījies pavērot kādu diakonu, kad viņš ar cilvēkiem runā. VARA PĀR CILVĒKU LIKTEŅIEM ir tas, kas viņu šajā amatā saista. Gribu- atļauju precēties, bet neatļaušu, ja iecerētais ir citas konfesijas loceklis!
Es labāk ar savu galvu domāju, nekā ļauju dažādām dogmām un citu cilvēku apsvērumiem regulēt dzīvi!
Re: paliidziet
30.10.2009 20:14
Manai tantai, pārliecinātai katolietei baznīca bija visas dzīves pamats. Tas viņai neliedza uzturēt attiecības vienlaikus ar vīru un mīļāko. Visi radi zināja par to. A bet laba, dzīvesgudra tante tomēr man bija!
Re: paliidziet
30.10.2009 20:15
...sho man kaa neticiigai nesaprast...
Re: paliidziet
30.10.2009 20:17
Ko tev nesaprast?
Re: paliidziet
30.10.2009 20:18
...to "bazniica visa pamats" un "i viirs, i miiljaakais" un pasham laikas liekas, ka viss bumbaas...
Re: paliidziet
30.10.2009 20:28
tā vienkārši ir "kristiešu" metode kā racionalizēt un noliegt nepatīkamas lietas... citiem citas atmazkas, bet te var ņemties ap baznīcu, tur gulties un celties, lai nebūtu jādomā par to, to un to...
Re: paliidziet
30.10.2009 20:40
A bet tante man mīļa un dzīvesgudra bija- kā vecmāmiņa!
Vienkārši- abiem 2.laulība, bērni jau pieauguši, paši visi trīs- jau pensionāri. Vīrs- rāms un saimniecisks, vienmēr aprūpēts un pabarots. Mīļākais- "vīrietis sirdij", bet iedzert mēdz... Man liekas, vīrs arī pats nojauta, ka viņš ir "2.numurs", jo abi onkas bij izskatā līdzīgi un mēs, bērni, neatšķīrām, kurā brīdī kurš ir tantei blakus un kāpēc... Ar vienu es dambreti spēlēju, ar otru tante kafejnīcā un baznīcā satikās. :)
Mana māte ari dažreiz mēdza brīnīties, kā ticība neliedz tantei tā rīkoties. Laikam jāsaka: "Dzīve ir tāda"?
Re: paliidziet
30.10.2009 20:42
...dziivesgudrs babsis taa draaztos pa kreisi, ka visam pagastam tas nebuutu zinaams...
Re: paliidziet
30.10.2009 20:48
cilvēks vairs negribēja savā dzīvē neko mainīt... ja tā ir katoļu vide, tur var reizēm izmest no dzimtas par šķiršanos, bet viņiem dzimtas saites svarīgas... citas sievas nesapratīs. viņas iet tikai līdz robežai... principā neviens nesapratīs... atkarīgs gan no paaudzes, bet psrs laiku nemūžam.
Re: paliidziet
30.10.2009 21:43
Es esmu psrs laiku bērns un tieši psrs laikos tas bija. Latgalieši mēdz dzīvot arī Rīgā.
Es vienkārši domāju, ka ikviens cilvēks ir pilns ar prerunām. Dažreiz mēs mēdzam deklarēt viscēlākās idejas, bet kādā atsevišķā dzīves jomā darīt pavisam pretēji. Turklāt, tas notiek tik dabiski, ka paši nemaz to nepamanām. Vien apkārtējie mēdz pajautāt:Nez, kā tas saskan ar to, ko tu vakar teici,ka domā?
Re: paliidziet
30.10.2009 21:48
...domas un uzskati laika gaitaa var mainiities un mainaas... pa manam- tas nav vienaa maisaa baazhams ar "visa dziive bazniicaa" un "kreisais kniebiens miesta centraalajaa laukumaa"...
Re: paliidziet
30.10.2009 21:55
Vēl pāris faktu: nodzīvoja tante 87 gadus. Pēc manas saprašanas, ja būtu mūžu dzīvojusi "nepareizi", tad aizietu ātrāk.
Dzīves aicinājums tantei bija strādāt par skolotāju, bet no darba skolā viņa izlēma aiziet, jo negribēja melot un mācīt pretēji savai pārliecībai. (ko tanī laikā daudzi tomēr darīja!)
Re: paliidziet
30.10.2009 22:00
...te man jaapiekriit Silveram :) Katrs pievelk, ko grib (to es par sevi)... manaa pieredzee meliigaakie un liekuliigaakie ir bijushi tieshi tiiciigie ljautinji... kas man pa lielam ir vienalga... tik zinaami secinaajumi tomeer uzprasaas...
Re: paliidziet
30.10.2009 22:29
bet tas ir elementāri... tā ir viena no ļoti aktīvajām nolieguma formām... ja nu par šīs sadaļas tēmu: daudzās draudzēs un tieši kristietības konfesijās vēl joprojām cilvēkiem liedz iet pie psihoterapeitiem; pie psihiatra (nu, slimam jau ir jāārstējas), jā, lūdzu, bet ne pie psihoterapeita...

edz, iet ļautiņi pie terapista un aiziet no baznīcas... tā tas notiek. it bieži. vismaz uz kādu "laipnāku" reliģiju pāriet, a šiem avis zūd. naudas tur nekad nav sliktas riņķojušas. tur tak uz bailēm viss. tad arī liekulība, tad arī meli.

varas realizācija. organizētā kristietība taču ir "sapists" jūdaisms.
Re: paliidziet
30.10.2009 22:29
Latgaliešu "seriāls" (Speciāli Runcenei, kura saka, ka katoļi tā un šā dara.)
Mana vecvecmāmiņa esot bijusi melnmataina skaistule,kura apprecējās ar bagātu vīru. Gan vīrs,gan pirmais bērns ātri nomira,toties mantojumā palika manta un liela māja. Vecvecmāmiņa nolūkoja sev jaunu vīru. Tikai viena problēma: iecerētajam JAU BIJA vairākas meitas nereģistrētā kopdzīvē ar kādu sievieti. Vecvecmāmiņa turīga un skaista bija un dabūja to vīrieti, manu vecvectēvu. Kad pēc laulībām jaunais pāris atgriezās no baznīcas, lielās mājas vietā viņus sagaidīja kūpošu ogļu kaudze un no cerētās pārtikušās kopdzīves-nekā! Vecvectēva bijusī bija pielaidusi mājai uguni.
Septiņi bērni viņiem piedzima. Grūti esot bijis, brīžiem trūcis pat ko ēst.
Kad es biju maziņa, tante reizēm tikās ar kādu Dārtas tanti. Nesen uzzināju, ka Dārtas tante bija mana vecvectēva pirmā meita.
Norisinājās tas katoļticīgajā Latgalē pagājušā gadsimta sākumā.



Edited 1 time(s). Last edit at 30.10.2009 22:38 by kachenite.
Re: paliidziet
30.10.2009 22:36
izņēmumi ir vienmēr... nomācošā vidē tie ir jo spilgti parasti. viena zināja, ko grib.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 14?
Ziņa: