Skatīt e-pastu
Jaunumi

Acis – tavs sabiedrotais vai nodevējs?

Autors: Tanita Tamme, DIVI GANI - Sabiedriskās attiecības

Acis ir kā logs, ar kuru mēs uztveram aptuveni 80% no visas informācijas. Tās ir iekšējās pasaules spogulis, kas ataino mūsu jūtas, veselības stāvokli un inteliģenci. Darba intervijas laikā ievērojamu daļu secinājumu darba devējs par jums izdara pēc tā, kā jūs izskatāties, un tā, ko stāsta jūsu acis. Arī tad, kad vīrietis satiek sievieti, viņš vispirms ieskatās viņai acīs. Iegrimušas, apsārtušas acis un skatiens, kas zaudējis spožumu, liks potenciālajam darba devējam domāt, ka jūs netiksiet galā ar darba pienākumiem, savukārt vīriešiem tā šķiet zema pašvērtējuma un samazināta seksualitātes līmeņa pazīme. Tāpēc acis var uzskatīt par mūsu veiksmes garantiju – protams, ja vien jūs zināt, ko ar tām darīt un kā piešķirt tām vēlamo spīdumu un aizrautību.

Vide, ko cilvēki ir radījuši, lai uzlabotu savu dzīvi un komforta līmeni, diemžēl kaitē mūsu acīm un rada pandēmijai līdzīgu saslimšanu, ko sauc par sauso acu slimību (SAS). Attīstītajās valstīs no tās cieš katrs trešais iedzīvotājs, galvenokārt sievietes. Diemžēl jāsecina, ka daiļā dzimuma pārstāves Latvijā pārāk maz uzmanības pievērš acu veselībai. Paradoksāli, bet labākās kvalitātes zeķbikses maksā vairāk nekā „augsto tehnoloģiju” acu pilieni! Sievietes nereti labprātāk izdod naudu par zeķbiksēm, savas acis pametot novārtā, jo kļūdaini domā, ka viņu redzei derēs arī lētākie acu pilieni, dažkārt pat apšaubāmas iedarbības un kvalitātes. Ļoti gribētos ticēt, ka šis atzinums radies tikai tāpēc, ka sabiedrībai trūkst informācijas par šo slimību un tās ārstēšanu.

Piedāvājam īsu ieskatu tajā, ko vajadzētu zināt katram cilvēkam, kuram nav vienalga, ko apkārtējiem apzināti vai neapzināti pavēstīs viņa acis. Kas ir sausās acs slimība (SAS)? Tā ir daudzu faktoru izraisīta acs virsmas un asaru plēvītes slimība, kas hipertonisko asaru dēļ izpaužas kā acs virsmas iekaisums. Hipertoniskās asaras satur vairāk sāls, nekā ir pieļaujams. Šādas asaras “izvelk” ūdeni no šūnām. Tās šūnas, kas ir zaudējušas ūdeni, atbrīvo iekaisumu veicinošas vielas un aiziet bojā, tādēļ rodas acs virsmas iekaisums un tiek traucēta asaru izdalīšanās, rodas acu nogurums, nieze, apsārtums un asarošana bez acīmredzama iemesla.

Kā izvairīties no SAS? Mainīt dzīvesveidu var būt grūti vai pat neiespējami, jo nāktos nemitīgi atsacīties, vispirms jau no tik ikdienišķajiem gaisa kondicionieriem un datoriem! Tomēr mēs varam mainīt mūsu priekšstatus un rūpes par savām acīm. Zinātniskajā žurnālā „Ocular Surface” 2013. gadā tika publicēts raksts, kas apliecina, – galvenais sausās acs slimības iemesls ir hiperosmolaritāte, ko nav iespējams pilnībā novērst ar jebkādiem acu pilieniem, taču jūs varat aizsargāt šūnas no hipertoniskajām asarām, pilinot osmoprotektorus. Pierādīts, ka osmoprotektori - L-karnitīns un eritritols (ietilpst acu pilienu Optive™ Optive Plus™ sastāvā) samazina iekaisumu un palīdz acs virsmas šūnām saglabāt ūdeni pat asarās esošas augstas sāls koncentrācijas gadījumā. Turklāt, lai gan cilvēka asarās ir dabiskie osmoprotektori, mūsdienu dzīvesveids graujoši ietekmē acu veselību, tāpēc nevar uzskatīt, ka dabisko asaru ķīmiskajā sastāvā osmoprotektori ir pietiekamā daudzumā, lai aizsargātu acs virsmas šūnas no iekaisuma un atmiršanas. Vairāk informācijas varat sameklēt: http://veselasacis.lv

Mēs nevēlamies vai nevaram mainīt dzīvesveidu, bet gribam būt pamanīti, pievērst sev interesējošā cilvēka uzmanību un iegūt vēlamo darbu. Šim nolūkam ir risinājums – atbrīvojieties no apsārtušām un nogurušām acīm, nespodra un asarojoša skatiena, atjaunojiet acu spīdumu ar dabiskiem un drošiem līdzekļiem un iekarojiet izvēlētās karjeras un privātās dzīves virsotnes!

Rūpējieties par savām acīm, jo tas pierāda jūsu gudrību un skaistumu!