Skatīt e-pastu
Jaunumi

Par Rīgas 1.slimnīcas darba rezultātiem

Autors: Iveta Medne

SIA “Rīgas 1.slimnīca” 2019. gadā strādājusi ar peļņu 1.1 miljonu eiro apmērā, kas pieauguši, salīdzinot ar 2018. gadu par 16 %. Slimnīcas apgrozījums pērn bija 19.1 miljoni eiro, kas bija par 10% vairāk nekā 2018.gadā.

SIA “Rīgas 1.slimnīca” 2019. gadā strādājusi ar peļņu 1.1 miljonu eiro apmērā, kas pieauguši, salīdzinot ar 2018. gadu par 16 %. Slimnīcas apgrozījums pērn bija 19.1 miljoni eiro, kas bija par 10% vairāk nekā 2018.gadā.

Būtiski, ka valsts finansējums veido 48% no slimnīcas budžeta (citās līdzīgās iestādēs valsts finansējums veido ap 90% no budžeta). Tas ļauj slimnīcai attīstīt pieejamus un kvalitatīvus pakalpojumus, vienlaikus palielinot rentabilitāti. 

Vēl 2009.gada slimnīca bija uz bankrota sliekšņa, bet mainot pārvaldību un pilnveidojot pakalpojumu klāstu, šobrīd slimnīca ir viena no retajām veselības aprūpes iestādēm Latvijā, kas strādā ar peļņu un vienlaikus spēj nodrošināt vienas no zemākajām pakalpojumu cenām nozarē. 

Rīgas 1. slimnīcas izaugsmi apliecina pieaugošie finanšu rādītāji. Ja vēl 2015.gadā slimnīca strādāja ar gandrīz 170 tūkstošiem eiro zaudējumu, tad pērn tās peļņa pārsniedza 1.1 miljonu eiro. Pēdējo četru valdes darbības gadu laikā, būtiski izdevies uzlabot peļņas īpatsvaru no neto apgrozījuma: 2016.gadā - 0,3 %, savukārt 2019.gadā tas bija 6%. Salīdzinājumam, līdzīgās veselības aprūpes iestādēs šis rādītājs caurmērā ir 2,2%.

Slimnīcas ieņēmumi no medicīnas pakalpojumiem pērn veidoja 18.7 miljonus eiro, ieņēmumi no telpu nomas – 133 tūkstošus eiro. Pārējie saimnieciskās pamatdarbības ieņēmumi 2019. gadā bija 324 tūkstoši eiro.

Ja salīdzina 2016.gada sniegto pakalpojumu apjomu un apkalpoto pacientu skaits, tad 2019.gadā tas ir palielinājis 1.5 reizes. Pieprasītākie Rīgas 1.slimnīcas pakalpojumi ir ambulatorie - 2019.gadā kopumā tika sniegti 304 tūkstoši ambulatoro pakalpojumu, savukārt otri populārākie ir diagnostiskie izmeklējumi – 137 tūkstoši.

Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja, Natālija Zlobina: “Lai gan 2019. gads pabeigts ar peļņu, tomēr, jāņem vērā koronavīrusa Covid – 19 pandēmijas ietekme uz slimnīcas 2020.gada rādītājiem. Valdības noteiktajam dīkstāves pabalstam slimnīcas darbinieki, kā pašvaldības kapitālsabiedrībā nodarbinātie,  nekvalificējās. Slimnīcai bija jāievēro Darba likuma normas un jāveic darba samaksa darbiniekiem arī tad, kad tā nevarēja tos nodarbināt. Tas radīja Slimnīcai papildus izmaksas situācijā, kad apgrozījums bija samazinājušies līdz pat 70%.”

 

Par SIA “Rīgas 1.slimnīca”

Rīgas 1.slimnīca ir viena no lielākajām ambulatorās un dienas stacionārās veselības aprūpes iestādēm Latvijā. Augsti kvalificēti, gandrīz 50 specialitāšu ārsti strādā ar mūsdienīgām iekārtām, izmanto jaunākās metodes un medicīnas tehnoloģijas, piedāvājot plašus diagnostikas, ārstēšanas, rehabilitācijas un profilakses pakalpojumus. Tās ir iespējas savlaicīgi rūpēties par veselību un saglabāt to ilgtermiņā. Slimnīca ir viena no retajām medicīnas iestādēm Latvijā, kas strādā stabili, ar peļņu un attīstās, piedāvājot gan valsts apmaksātos pakalpojumus, gan maksas pakalpojumus. Ieviešot labas pārvaldības un vadības procesus, Rīgas 1.slimnīca  nodrošina cenu un izmaksu efektivitātes ziņā vienus no pieejamākajiem pakalpojumiem valstī.

Jaunāks raksts