íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm

Aizsāka akva 

Kâpçc dabiskâs dzemdîbas ir labâkas par íeizaru ? Vai tas kautkâ ietekmç mâti, bçrnu, viòu veselîbas stâvokli, psiholoìiskâs attiecîbas ? Ko tas bûtiski maina?
P.s. Man ir nozîmçts íeizars dçï acîm, vienîgi jutu no viena ârsta tâdu kâ ievirzi "nu varbût mçìinâm dabiski dzemdçt", bet pamatojumu nesaka. Kaut mans ginekologs izvçrtçja, ka bçrnam vajadzîga mamma , kas redz.
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
25.09.2008 10:10
akva Wrote:
-------------------------------------------------------

> Kaut mans ginekologs izvçrtçja, ka bçrnam
> vajadzîga mamma , kas redz.


100%
vispâr es jau pati atradu atbildi uz savu jautâjumu tepat vecajâs tçmâs, tikai domâju ka tas viss ir daïçjs fufelis, ka nu tie íeizarbçrni ir ðvakâki, ar psihologisku traumu u.t.t. , u.tml. Domâju, ka vecâku gçni, mîlestîba, ieguldîtais darbs un bçrna liktenis nosaka vairâk nekâ viòa strats ðajâ pasaulç.
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
25.09.2008 16:52
Nu bet tak nav nekâdi ðvakâki un traumçti! Bet redzîga mamma nudien ir svarîgâk. Es personîgi neriskçtu.

Bet vispâr paklausoties apkârt kâdi milzeòi dzimst, tâ vien liekas ka pçc gadiem 20 retais dzims pa dabîgiem dzemdîbu ceïiem.
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
29.09.2008 00:36
tâ vien liekas ka pçc gadiem 20 retais dzims pa dabîgiem dzemdîbu ceïiem.
________________________________________________________________________

Tieðâm tâ vien ðíiet!
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
29.09.2008 12:44
Nav ðaubu par to, ka dabîgas dzemdîbas ir labâkas bet riskçt ar redzi nav prâtîgi... cita lieta ir tas, ka tie riski nereti tiek stipri pârspîlçti...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Man patik ðitie teksti "Nav ðaubu par to, ka dabîgas dzemdîbas ir labâkas":), tikai neviens ta ari nevar pateikt, kas tieði ir labâks:)
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
29.09.2008 15:59
Beerniem mazaakas probleemas ar plaushaam iisi peec dzimshanas
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
29.09.2008 16:45
savukârt íeizarbçrniem nav traumas, kas var tikt iegûtas nâkot pa dzemdîbu ceïiem vai tajos iesprûstot :)
katram veidam ir savi + un savi -.
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
29.09.2008 16:57
Peec peedeejaas sarunas ar Vieniibas gatves neonatologiem arii shajaa zinjaa naacaas paarskatiit viedokli- luuzumi vienaadi biezhi kaa dabiigi dzimushajiem, taa kjeizarinjiem. Salauzh rokas/kaajas aaraa njemot taa ka nemetas ;-(
nu jaa, galvas traumas kjeizaraa dabuut mazaak iespeeju.
Locekïu lûzumi nu nebût nav tâs lielâkâs traumas, kas var bût pie dzemdîbâm. Var bût arî paliekoðas sekas, piemçram, uz smadzençm. Pie íeizara ðâds risks ir daudz mazâks.
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
03.10.2008 11:42
nu nezinu,íeizargriezienu vienalga veic tikai ârkârtos gad;ijumios,man ar tâds bija-jo mazâ nepareizi gulçja vçderâ-stâve'ja,ïoti âtri viss,ar bçrnu ar viss vienîgi smagi man bij atiet no tâ kaut kur mçneðus 2 grûti bija celties,staigâju ar nelielus gabalus,bet vçlâk viss ok...
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
03.10.2008 14:53
nu vispâr veic arî pçc pacientes/dzemdçtâjas pieprasîjuma, ne tikai ârkârtas gadîjumos, un ne visâm pçc ðis operâcijas ir tik smagi.
hm-hm-hm
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
04.10.2008 23:23
Ar atlabðanu pçc íeizara viss ir ïoti individuâli. Man bçrns piedzima ðâdâ veidâ vesels un nesamocîts (varçju jau riskçt un dzemdçt pati, taèu labâk man ðuve vçderâ, nekâ visu mûþu kopt traumçtu bçrnu). Íeizaroja 10 no rîta, tikko man bija saðuvuði vçderu, tad jau varçju pati kustinât kâjas(bija spinâlâ anest.) un pârkâpt uz ratiòkuðetes pati. Neredzçju jçgu gulçt pçcoperâciju telpâ 2 stundas, kâ tas noteikts, jo man ïoti âtri izgâja anestçzija un gribçju âtrâk redzçt bçrnu.
18.00 vakarâ saòçmu pçdçjo pretsâpju ðprici un vairâk neprasîju, jo nevajadzçja. Vakarâ jau sçdçju gultâ, un nâkamajâ rîtâ cçlos. Krûtskaroðanai ðî operâcija nav traucçjusi.
Izrakstoties no slimnîcas jau pusskrieðus gâju (salîdzinâjumâ ar citâm dzemdçtâjâm, kurâm pçc dabîgâm dzemdîbâm bija plîsumi vai iegriezumi, un kuras arî pçc 3 dienâm knapi varçja paiet).
Pçc divâm nedçïâm jau devos uz studijâm,bez nekâdâm problçmâm.
Vçders savilkâs ideâli, svars kritâs ïoti âtri, liekie +20kg pazuda 4 mçneðu laikâ kâ nebijuði, pçc tam jau aizgâja svars mînusos.
Pçc 4 mçn.jau atsâku sportot, rçta tik pat kâ netraucçja (reizçm iesâpçjâs vienâ sânâ, iespçjams, ka kâds saaugums).
Kopumâ esmu sajûsmâ par ðo iespçju íeizaroties, jo savâdâk bçrns varçja pat i nepiedzimt, jo bija vairakas problçmas.
Taèu pçcdzemdîbu/pçcoperâcijas periods katram savâdâks.
Varbût kâda mamma teiks, ka pçc dabîgâm dzemdîbâm gâja vakarâ dziedâdama tçju dzert, bet pçc íeizara 3 mçneðus ieklepoties baidîjâs.
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 00:26
Galvenâ problçma ir ar operâciju saistîtie riski un komplikâcijas kuras tâs mammas kurâm viss beidzies veiksmîgi pat iedomâties nevar...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 11:26
tas pats par dabîgâm dzemdîbâm.
ku! interesanti, kapec arsti par siem riskiem nestasta? piemeram, man, kas keizaru izvelejas pati :) un ja sie riski ir tik bistami, kapec vispar piedava sadu iespeju?
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 12:03
silvo

Par to labi maksâ bet vispâr ârstam par to bûtu jâbrîdina... gan jau parakstîties vajadzçja pirms operâcijas un tur tad arî bija rakstîts par to, ka tu labprâtîgi uz visu to paraksties un pretenzijas necelsi ja kaut kas noies greizi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 12:19
Bet kopumâ òemot íeizargrieziens ir viena no operâcijâm kas pasliktina cilvçces kvalitâti ïaujot piedzimt tiem kam dabîgi nevajadzçja piedzimt. Tâpat arî íeizargrieziens atòem sievietei apziòu par to, ka viòa ir dzemdçjusi mazuli... Un vispâr medicînas attîstîba spçlç savu negatîvo lomu cilvçces kvalitâtç tuvinot situâciju tam, kad nelielai cilvçku daïai bûs jâpelna maizît vairâkumam kas medicînisku indikâciju dçï daïçji vai pilnîgi nespçj strâdât...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 12:22
"ïaujot piedzimt tiem kam dabîgi nevajadzçja piedzimt" shitas nu gan ir pilliigs bulshits... bet nu ku! buutu ritiigs vecaa kaluma akushiera paraugs- jo smagaakas sievietei dzemdiibas, jo pasham lielaaks kaifs...
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 13:34
es vispâr gribçtu paklausîties (nja, sadiste) ko ku!, ja butu sieviete, teiktu, pçc 5.500 izspieðanas :)
bez stimulâcijas, anestçzijas, keizara iespçjâm, vçlams mâjas dzemdîbâs - kur nu vçl dabiskâk.
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 14:00
A zobus ta labot iet pie iejuutiga aarsta un gan jau ka ar anesteeziju un mierinaashanu, kaa jau trusiigs iipatnis ;-) te nez kaapeec dabiskaa izlase ar mirshanu no cauru zobu komplikaacijaam netiek piesaukta ;-)
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 14:14
Tie 5,5 kilogramîgie jau arî ir viens no mûsdienu medicînas (un ne tikai) negatîvajiem momentiem...
Bet daþkârt ir vajadzîgs domât arî globâlâk un forums ir gana piemçrota vieta kur izteikt savu viedokli...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 15:27
jaa, eitanazeesim visus 5,5 kilogramiigos... kaut kaa dziljaas auzaas iebrauci pazinjojot, ka beerns, kura maatei shaurs iegurnis, nav pelniijis piedzimt, jo ir slogs sociaalajai sisteemai...
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
05.10.2008 15:43
Vispâr, maigi izsakoties man ne visai interesç ko tauta domâ par maniem uzskatiem...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Kâ man patîk ðie vîrieðu viedokïi par labu dabîgajâm dzemdîbâm :):) sasmieties var.
santuks40
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
07.10.2008 13:25
Dabûji ku!? Man tu jau sen esi apnicis ar svau dabiskumu nevietâ! samâcies vienreiz salikt komatus, lai vismaz domu tavu var saprast! Un, ja tevi neinteresç, ko tauta par tevi domâ, tad nebâzies tur, kur nevajag, it seviðíi ìinekoloìijas lapâ. Uzbudinies?!?
Re: ķeizars pret dabiskām dzemdībām
08.10.2008 00:00
ku! Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bet kopumā ņemot ķeizargrieziens ir viena no
> operācijām kas pasliktina cilvēces kvalitāti
> ļaujot piedzimt tiem kam dabīgi nevajadzēja
> piedzimt. Tāpat arī ķeizargrieziens atņem
> sievietei apziņu par to, ka viņa ir dzemdējusi
> mazuli... Un vispār medicīnas attīstība spēlē savu
> negatīvo lomu cilvēces kvalitātē tuvinot situāciju
> tam, kad nelielai cilvēku daļai būs jāpelna maizīt
> vairākumam kas medicīnisku indikāciju dēļ daļēji
> vai pilnīgi nespēj strādāt...
>
> __________________________________________________
>Hm, ja savām acīm nesaskatītu ka autors shitam ir ku...goda vārds domātu, ka atkal blaa savas murgainās teorijas bīda...
Ku, kas ar Tevi? Sēņot esi bijis? Vai ta nezini ka visas sēnes, ko salasi groziņā, nav domātas ēshanai...:)
santuks40
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
09.10.2008 06:26
Par tçmu - vçl viens plus íeizaram: tâ kâ dzemdîbu ceïi nav pastrâdâjuði, tâ kâ neesi dabiski dzemdçjusi, tad skaities - nedzemdçjusi sieviete, t.i., maksts lielums nemainâs. Secinâjumi paðai! :)
Re: íeizars pret dabiskâm dzemdîbâm
09.10.2008 10:15
nu jâ, tas arî, tik personîgi man tas bûtu pçdçjais par ko domâtu, ja bûtu jâizvçlas :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 4 pieskaita 12?
Ziņa: