Ķirurģiskā kontracepcija.

Aizsāka Gr. 

Gr.
Ķirurģiskā kontracepcija.
11.09.2010 14:31
Sveiki,

Konkrēts jautājums, kur Latvijā var veikt ķirurģisko kontracepciju?
Vairāk interesē privātklīnikas, nevis slimnīcas.
Vai ir kādi vecuma ierobežojumi?
Vai Latvijā tas tiek reglamentēts ar kādiem MK noteikumiem?
Cik tas maksā? Un vai garantija ir uz mūžu?

Paldies.
Re: Ķirurģiskā kontracepcija.
11.09.2010 21:48
Var.
Labak to veikt ir slimnīcās - bet ejot pie arsta uz privatpraksi. Bus ipasha attieksme pluss nodrosinati apstakli. Piem Linezera slimnīca.
Ir vecuma ierobezojumi. Latvijā pec savas velmes to var veikt sievietes vecumā virs 35 gadiem un ja ir trīs bērni. Pec 40 gadu vecuma to var veikt neatkarīgi no bernu skaita.
Maksaa no paris 100 tiem lidz 1000šiem latu. Drošība 99,9%. Taadad uz 1000 sievietēm viena grūtniecība.

Lūdzu.

p.s. ja ir mediciniska indikacija sterilizācijai, tad to piennjem arstu komisijs, un attiecigi noteikumi nav spēkā.

Lūdzu! :)
Gr,
Re: Ķirurģiskā kontracepcija.
12.09.2010 13:46
Paldies par atbildēm.
Nu gaidīt līdz 35 nekādi negribu, jo zinu, ka bērus nekad nevēlos un nevēlēšos.
Un citas iespējas, veikt šo procedūru ātrāk?
Kāds pamatojums par 35 gadiem? Manuprāt tā ir diskriminācija...
Tipa sasniedzu 35 gadus, un man nav bērnu, tad vēl joprojām LV to nevar veikt?
Vai Kleo, zini, kā ir ar pārējām Baltijas valstīm? Igaunijā?
Re: Ķirurģiskā kontracepcija.
12.09.2010 15:05
Ja ir veselības problēmas, kad grūtniecība var apdraudēt mātes dzīvību vai veselību vai berna dzīvību - tad attiecīgie noteikumi nav spēkā. Vajadzīgs ārstu konsīlija slēdziens. Domāju, ka tad valsts apmaksā šo procedūru. Vai arī pie 3. ķeizargrieziena ar pacientes atlauju tiek nosieti olvadi.

katrai valstij ir savi noteikumi. jaskatās likumdošana.

Alternatīvā metode sterilizācijai ir hormonāla spirāle - tās efektivitāte ir tik pat droša, kā nosienot olvadus ar to atskirību, ka tā ir atgriezeniska metode, nav vecuma ierobezhojumi (tikai rekomendācijas), iespejamas blakusparādības, un samazinās menstruālā asinjošana(tas jauzskata par plusu, ja ir specīgas un mokoshas menstruacijas), vēlams izmantot ja ir viens partneris jo spirāli palielina inficēšanās risku. Tas ir lētāk, ievada bez vispārējās narkozes.
Gr.
Re: Ķirurģiskā kontracepcija.
12.09.2010 17:55
Nu baigi slikti.
Man nepieciešams mūžīgs variants, tipa, neatgriezenisks, un 99,9% mani pilnībā apmierinātu.
Atgriezeniskos variantus nevēlos. Tāpēc arī sāku šo tēmu.
Bet, piemēram, ja nosit tie 35, un nav bērna, tad vēl legāli LV nevar veikt to manipulāciju? Vai var?
Interesanti zināt, ar ko pamatojami 35 gadi??? Man jau liekas, ka te tiek kapitāli ierobežotas tiesības.
Re: Ķirurģiskā kontracepcija.
12.09.2010 21:16
Ja nav bērni, tad LV atlauts no 40 gadu vecuma.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 1?
Ziņa: