Potes pret dzemdes kakla vēzi

Aizsāka Linda_X27 

Man ir jautājums par potēšanos pret dzemdes kakla vēzi - bet nevis jautājums par 12gadīgām meitenēm, kuru potēšana tagad tiek iesākta, bet par potēm sievietēm - vienalga cik gados.
Man ir mazliet zem 40, nesen atklāja CIN 1, vieglas pakāpes displāziju un tika veikta elektrokonizācijas operācija. Tā kā esmu mazliet nobijusies, ir doma par potēšanos, bet man ir neskaidri jautajumi - vai ir kaut kā jāsagatavojas potei, kaut kādi nosacījumi, vēl - ja nu, piemeram, pēc 2.potes un gaidot 3.poti, kas jāveic pēc pusgada, tajā starplaikā es palieku stāvoklī? Vai pote kaut kā var slikti ietekmēt grūtniecību? Vai ir kādi seksuālo attiecību ierobežojumi potēšanās laikā? Ja nu pirms potes saņemšanas esmu atkal inficējusies, vai tad potei nav jēgas? Jo potes ir dārgas, tāpec vēlos visu noskaidrot iepriekš. Vai ir kādi vecuma ierobežojumi šai potei? Vai ir kādi ieteicamie vecumi?
Jo nekur tādu informāciju nevar izlasīt, ir tikai raksti par potēšanos 12-gadīgam meitenēm.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
16.09.2010 21:34
Es neesmu kompetents šajā jautājumā bet pirmkārt gribu vrst uzmanību uz to, ka tā varētu būt kārtējā mahinācija un tādas ziņas ir jau izskanējušas...
Runa ir par vīrusiem un ja tie reiz bijuši organismā tad visticamāk ir visu laiku tā kā jautājums par inficēšanos varētu nebūt aktuāls...
Plānot grūtniecību īsi pirms 40 manuprāt nav visai prātīgi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
16.09.2010 21:54
es domāju, ka šitas forums ir kārtīgi iepēries ar ku! moderatora lomā... kas par murgiem. paziņa nesen dzemdēja krietni pēc 40, pirmo bērnu, ļoti forši viss.

par poti izstāstīs ginekologs. ku! nav ārsts.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
16.09.2010 22:35
Cienītā Runcene! Es neteicu, ka nevar vai nedrīkst dzemdēt 40 gados. Es teicu, ka to nav prātīgi darīt... es nevienam neaizliedzu bet izsaku medicīniski pamatotu viedokli. Es runāju par normālu medicīnu nevis par medicīnu kas grūtnieci gados uzskata par labu peļņas avotu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
16.09.2010 22:44
tas vairs nav medicīniski pamatots viedoklis... tas ir padomju savienības viedoklis. un tā ir sievietes darišana, ne jau medicīna viņai to liek darīt. turklāt mans komentārs attiecas uz visu tekstu, arī par vakcināciju.

ja Tu raksti privātu viedokli, tad neraksti kā moderators, lūdzu.



Edited 1 time(s). Last edit at 16.09.2010 22:44 by Runcene.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
16.09.2010 23:11
Runcene, es saprotu, ka esmu aizskāris Tev kādu sāpīgu stīgu bet tāpēc jau nevajag atmest veselo saprātu. Tu ļoti labi zini patreizējo tendenci dibināt ģimeni un dzemdēt bērnus reproduktīvā perioda beigās. Cilvēki nav mainijušies kopš Padomju laikiem. Ir tikai nedaudz uzlabojusies medicīnas aprūpe grūtniecēm gados... Tas nav veselīgi un tas nav labi. Tas atstāj graujošu iespaidu uz jau tā bēdigo demogrāfisko situāciju taču to popularizē tāpēc, ka tas ir finansiāli izdevīgi. Jaunas sievietes var strādāt un pelnīt, tātad arī vairāk tērēt. Priekš kam jaunu grūtnieci kurai vēl kaut kas jāmaksā. Priekš kam jaunu dzemdētāju kas pofigā ņem un piedzemdē. Labāk sieviete gados, ar eselības problēmām, riskiem, sarežģijumiem... un maksātspēju...

Kas attiecas uz otro iebildumu, tad domāju, ka ir ļoti, ļoti labi, ka ir cilvēki kas var kaut ko sakarīgu pateikt pretstatā manāmi degradējušajai un bezgala komercializētajai tradicionālajai medicīnai, kas pēdējos gados nereti iziet uz klaju cilvēku muļķošanu naudas iegūšanas nolūkos...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
16.09.2010 23:21
ku!, ir daudzi ginekologi un vispār sabiedrības locekļi, kam ir citāds viedoklis.

es varu tikai atkārtoties: būtu tikai korekti no Tavas puses, ja Tu nelietotu moderatora statusu, kad paud privātas domas.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
17.09.2010 00:02
Runcene

Paldies, bet neapsolu sekot Tavam ieteikumam... Es saprotu, ka Tavā skatijumā pagāns ir ielauzies medicīnas templī un tagad čurā taisni uz altāra... Bet neredzu es iemeslu kāpēc nevarētu paust savu personīgo viedokli moderātora statusā... Pietiks ar frāzi "Es neesmu kompetents šajā jautājumā"...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Varbūt kāds varētu atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem? Paskaidrot man? Jautājums bija par potēm pret dzemdes kakla vēzi...
Nevis tikai iztirzāt - ir normāli vai nav dzemdēt 40 gados.....
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
17.09.2010 11:44
Linda, Tavi jautājumi ir ļoti specifiski, ir jākonsultējas pie ginekologa. Es to jau iepriekš uzrakstīju. Nenāks neviens ārsts te savā brīvajā laikā strīdēties forumā, kur moderators ir nekompetents.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
17.09.2010 13:46
Linda_X27

Tas ko es sākumā uzrakstiju ir viss ko varēju šajā sakarā pateikt. Tālāk kā ieteica Runcene... Labi būtu atrast kādu ginekologu kas nav tieši iesaistīts šo pošu izplatīšanā...


Runcene

Nemeklē kašķi. Es noteikti nēsmu tas cilvēks kura dēļ šeti reti sastopami ārsti. Kāpēc gan Tu nevarētu ierosināt atcelt mani no moderatoriem un pati nestātos manā vietā lai visi varētu priecāties par lielo ārstu pieplūdumu forumā?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
17.09.2010 14:11
visām lietām ir savs mērs un pilienu skaits. katrs aiziet, kad viņam šie pilieni sakrājas, un Tu neesi bez grēka. man ir viedoklis, ka šeit moderators nemaz nav vajadzīgs; tie daži kašķi, kas ir bijuši, beidzās paši no sevis.

vienkārši, ja Tu raksti atbildes poliklīnikas gaiteņu sarunu līmenī moderatora statusā, tad kaut kas ir jāmaina saistībā ir vietnes nosaukumu: "pļāpas par veselību" vai tml. tas ir vienīgais, ko es varētu ierosināt, jo patlaban cilvēki tiek maldināti.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
17.09.2010 15:37
Runcene

Par to, ka es nesmu bez grēka, piekrītu. Man grūti iedomāties kurš šeit ir bez grēka... Bet kas attiecas uz moderēšanas nepieciešamību tad tāda tomēr pastāv jo patreizējais līdzsvars lielā mērā ir tieši moderātoru nopelns. Ceru, ka arī mūsu kašķis beigsies pats no sevis :)

Kas attiecas uz medicīniskās izglītības līmeni moderatoriem, tad tajā laikā kad piedāvājos kļūt par moderatoru, tādas prasības uzstādītas netika, kā arī nekas netika teikts par to, ka nedrīkst paust pesonīgo viedokli. Varbūt tagad kas ir mainijies - sen neesmu ar admini kontaktējis... Arī vietnes nosaukums ir administratoru ziņā...

Taču es domāju, ka ar vietnes nosaukumu viss ir daudz maz kārtībā. Vienkārši nevajag to visu uztvert tā, it kā medicīna būtu tikai tas ko akceptē oficiālā medicīna bet pārējās atziņas kuras tāpat palīdz cilvēkiem atrast ceļu uz veselību būtu noliedzamas. Tas būtu totalitārisms... Medicīna ir ļoti relatīva zinātne...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Nācās vien pašai meklēt atbildes....

Izraksts no Cervarix pošu iepakojuma (zāļu anotācija):
- pierādīts, ka Cervarix pasargā no HPV -16.un 18.tipa izraisītām slimībām 15-25 gadu vecas sievietes (tātad, ja esi vecāka...).
- Aizsardzības ilgums pēc vakcinēšanās pašreiz nav zināms. Klīniskajos pētījumos ilgstošu aizsardzību novēroja 15-25 gadus vecām sievietēm līdz 6.4 gadiem pēc pirmās devas ievadīšanas (tātad iztērējam ~ Ls 200 - bet aizsardzības laiks tik mazs).
- Nepieciešamība pēc revakcinācijas devas nav pētīta.
- Cervarix arī stimulē antivielu producēšanu 10-14 gadus vecām meitenēm
- nelietot Cervarix, ja ir alerģija pret Cervarix aktīvajām vielām (pamatā papilomas vīrusa proteīni)
- Cervarix var nebūt optimālas iedarbības, ja to lieto kopā ar zālēm, kas nomāc imūno sistēmu (tātad, ja regulāri lieto kādas zāles?.....)
- klīniskajos pētījumos perorālie pretapaugļošanās līdzekļi (t.i., tabletes) nemazināja ar Cervarix radīto iazsardzību
- dati par Cervarix lietošanu grūtniecības laikā ir nepietiekami. Ja grūtniecība iestājas vakcinācijas kursa laikā, jākonsultējas ar ārstu. Vakcināciju ieteicams atlikt līdz grūtniecības beigām. Lūdziet padomu ārstam par zīdīšanu pirms Cervarix ievadīšanas.
- Cervarix neaizsargās no HPV 16.vai 18.tipa iztraisītām slimībām cilvēkus, kuri vakcinēšanas brīdī jau ir inficēti ar 16.vai 18.tipa cilvēka papilomas vīrusu !!!!!!!! (un lielākoties inficētas esam mēs visas, kurām bijušas seksuālas attiecības, pat, ja tas nekā neuzrādās analīzēs)..

Mani secinājumi:
- par poti skaidrības vēl maz
- pote maksā tuvu Ls 200 (kopā par visām 3 potēm)
- nav pētījumu par potēšanu sievietēm, kurām vairāk nekā 25 gadi
- nav zināms, uz kādu laiku pote dod aizsardzību (nu 6 gadus it kā dodot)
- jau tiek pateikts, ka pote neaizsargā tos, kuri jau inficēti (bet inficētas ir vairums sievietes)
- par potēšanu un grūtniecību vispār nav nekādas skaidrības
- naz zināms, kas notiek, ja regulāri lieto kādas zāles un grib potēties
- vienīgā skaidrība, ka kontracepcijas līdzekļi neiespaido potes aizsardzību
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
17.09.2010 17:25
Linda_X27

Ļoti labs komentārs... Kā reiz šeit forumā ir ļoti maz infas par šo tēmu...

p.s. Piedod, ka Tavu tēmu pārvērtām par nesaskaņu noskaidrošanas vietu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
21.09.2010 10:00
Nu sanāk ka nav vērts potēties - vajag stiprināt imunitāti ar citiem līdzekliem. Un sekss tikai pec kāzām!
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
21.09.2010 10:38
Pēc kāzām īpaša imunitāte attīstās?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
21.09.2010 12:37
ja laulajas baznīcā - tad īpaša! :) :D
Laimar
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
21.09.2010 19:18
http://www.mfd.lv/lv/book/Dzemdes_kakla_vezis_lv.htm
man domāt ka ja ir bijis CIN TAD VAKCINACIJAI NAV JEGAS, BET TO VAJAG APRUNĀR AR DAKTERI, VARBŪT VEIKT KĀDAS ANALIZES.
margareta
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
23.09.2010 21:14
es savakcinējos, kaut man ir 35 gadi. Es uzticos savai ginekoloģei, kura man teica, ja var atļauties, vajag vakcinēties. Viņai ir 41 gads un viņa savakcinējās. Cervarix vakcīna tieši tika radīta, lai ar to varētu vakcinēties arī sievietes līdz 35 gadu vecumam un vecākas.Silgard savukārrt ir radīta jaunām meitenēm.Es šo neizdomāju, bet saku, ko teica ārste, kurai ir milzīga pieredze, kura regulāri braukā pa pasauli pieredzes apmaiņā, tā kā viņai nu tiešām ir pasaules redzējums.
1.kaut arī ku! diezgan bieži izsaka sakarīgus komentārus un sakarīgas atbildes, tad ginekoloģija gan nav tavs lauciņš, piedod. diezgan biezī tu bārsti tādas glupības, ka lasīt negribas. es piemēram nekad nedotu padomus uroloģijā vīrietim, jo es to lauciņu nepārzinu, par cik neesmu vīrietis un neesmu ar tādām kaitēm slimojusi, līdz ar to man nav pieredzes.
2.Pasaulē konferencēs tiek ieteikts, ka pirms vakcinēšanās ir jānodod analīzes uz HPV un jānodod OC analīze. tām jābūt svaigām analīzēm.
3.Ja ir jau šis CIN1, tad NOTEIKTI seksa laikā jālieto prezervatīvs līdz nav iestājusies pilnīga imunitāte, tātad pēc 3 potes.
4.sapotējaties un tikai tad domājat par grūtniecību.šī ideja ir apsveicama.Es arī esmu 35 gadus jauna sieviete, labi izskatos un labi jūtos un plānoju savu 3. bērniņu. Salīdzināt sievieti ar padomju laiku sievieti vispār ir nekorekti.tie bija citi laiki, citas medicīnas iespējas, cita domāšana utt. Visā attīstītajā pasaulē bērni dzimst tieši šajā vecumā pēc 30 un pat pēc 40.
Man tikko māsīca 40 gados laida pasaulē savu 2. dēlu un darba kolēģei 38 gados piedzima dvīnītes. Viss ir okey. Tā kā nevajag runāt par lietām, kuras nepārzini.
margareta
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
23.09.2010 21:16
Un vēl aizmirsu pateikt - ja ir veikta konizācija, tad sieviete pēc sadzīšanas skaitās vesela. Lai paiet laiks, dodies pie ārsta, nodod OC un HPV un ja tur viss ir labi, vakcinējies droši.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
24.09.2010 03:16
margareta

Ļoti jau nu man atkal negribas te uzjundīt kaislības bet šo to es tomēr gribu pateikt. Problēma kā reiz ir tur, ka ja mēs vienmēr klausīsim tikai speciālistus un nemeklēsim informāciju no malas un neanalizēsim tad būs ļoti slikti. Jo speciālisti arī ir cilvēki un ļoti labi prot grozīt lietas sev par labu.

Es saprotu, ka Tu iztēlojies esam moderna sieviete kas dzīvo modernā pasaulē un droši vien domā, ka agrāk cilvēki bija mazi, melni un patiesībā vispār nedzīvoja. Bet nav tā ka pasaulē ir tikai labas lietas un sliktu nemaz nevar būt. Ja tas tā būtu, tad pasaule tagad nepiedzīvotu krīzi un neskaitāmu skandālus. Un zini, tur visur ir iesaistīti speciālisti. Pasaules labākie...! Bet paivsam nesen mums zīmēja tādu gaišu nākotni...

Nedomāju, ka Tu varētu daudz ko spriest par Padomju laiku sievieti ja Tev tagad ir 35... Jautājums par to, cik tā pasaule ir attīstīta, ir ļoti diskutabls... Un atgādinu vēlreiz, ka neesmu teicis, ka 30 vai 40 gados nevarētu dzemdēt bērnus. Es esmu teicis, ka tas gluži vienkārši nav labi un no tā vajadzētu izvairīties ja tas ir iespējams. Labi tas nav tāpēc, ka ir pretrunā ar dabu. Jo neviena cita dzīva radība negaida reproduktīvā peroida beigas lai sāktu dzemdēt bērnus.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
24.09.2010 09:01
20-22 gadu vecumā, kad sievietes dzemdēja bērnus padomju laikos, viņas bija ļoti nepieredzējušas. bet tad tā bija, un tas laiks ir pagājis. turklāt tās, kas tagad dzemdē 35-40-45 gadu vecumā, visas ir ar labu izglītību un darbu (biznesu); tātad ir ienākumi, nebūs stresa par maizes riku un tādiem vai citiem pamperiem, būs labāka māmiņalga, nekāda speciāla un īpaša (dārga) palīdzība viņām nebija nepieciešama (tām, kuras es zinu), viņas vnk bērnu iznēsāja, pat mierīgāk, nekā tās, kas jaunas. šai vecumā cilvēks jau zina, ka no sīkumiem pasaule negrūst un tīri intiuitīvi mazāk ņem vērā visādus niekus. sieviete vairs neceļ gaisa pilis, zina, ka dzīve nav mūžīga, ir tikai nogrieznis, nav tik bērnišķīga, bet nobriedusi, skaista un sievišķīga. bērns līdz ar to būs emocionāli stabilāks. cik nu publiskajā telpā manāms, "vecākas" mammas ir mierīgākas pret bērniem, bērnus rausta un par neirotiķiem taisa jaunas meitenes bez vīriem, bez darba un naudas. viss arī te nav absolūti, bet tādas lietas ir. to man ir stāstījuši vismaz 2 pazīstami sociālie darbinieki.

es drīzāk teiktu, ka labāk izvairīties no bērna līdz kādam 26–28 gadu vecumam, kad mūsdienās beidzas emocionālais pusaudžu vecums. daudzi tad tikai beidz augstskolu. labāk taču, ja mammai jau ir sakārtota dzīve. bet arī tas ir individuāli, jo sieviete var būt stabila arī agrāk.

turklāt man būtu interesanti zināt, no kurienes ku! ir ņēmis, ka sievietes ap 40 gadu vecumu ir tik ļoti slimas un ka viņām vajadzīga šausmīgi dārga medicīniskā palīdzība. man zināmās tādas nav. vismaz tā vide, kur es apgrozos.

un neviena valsts nevienu sievieti uz to nav pierunājusi. katra pati zina, kad ir tam gatava, kaut tais 22 gados, es nenolieku arī to, vnk te tagad akcents uz "vecumu".

farmindustriju te kāds cits baro vairāk nekā viss forums kopā un laikam jau tad skatās uz lietām ar veca cilvēka skatu, varbūt tas ir tikai mans pieņēmums, bet tādas fantāzijas var rasties, ņemot vērā, ko ku! stāsta par sevi.

Turklāt par demogrāfisko situāciju nav jēgas uztraukties, tāpat ar varu nevienu nevar piespiest dzemdēt, bērns nav nekāda naudas taisāmā mašīna valstij. turklāt jaunā paaudze aizbrauc arvien vairāk, un brauks projām vēl. normāls atalgojums ir būtiska lieta, lai cilvēks varētu justies kā cilvēks.

tāda tendence, ka sievietes dzemdē vēlāk, ir vērojama visā pasaulē, jo sievietes vienkārši grib pamatu zem kājām.

turklāt ku!, ir ļoti nepatīkama Tava tendence lemt par citiem cilvēkiem pārāk daudz, it sevišķi par ļoti privātām lietām, tur vispār nav nekā absolūta, un vēl lietās, kurās Tu esi pilnīgi nekompetents. es gribētu lūgt Tevi vēlreiz tā nerīkoties. tas ir netaktiski un neliecina ne par ko labu. varbūt šeit būtu vērā aizrādījums (jo Tu to vērsi arī pret mani), ka savas vājās vietas nevajag tik ļoti publiskot. ja Tu raksti kā moderators, kāds cilvēks vēl var nodomāt, ka tas ir nezin kāds pamatots viedoklis.

50 gadu vecumā nav jāēd tik daudz zāļu, kā Tu ēd. tātad neesi bijis rūpīgs pret savu veselību. tām, kam tādu problēmu nav, mierīgi nodzīvos līdz 90 gadu vecumama, vēl mazbērnus piedzīvos, kaut vai 40 gadu vecumā būtu dzemdējušas. tāpēc Tev pagaidām ir slikta dzīves pieredze veselības jomā, varbūt ir vērts dzirdēt un ieklausīties, ka citiem tā nav un ka slikti scenāriji nemaz tik bieži nav.
Re: Potes pret dzemdes kakla vēzi
24.09.2010 11:34
Runcene

Kas attiecas uz Tavu teikto par mierīgākām mammām gados tad es tam piekrītu. Un patreizējā politekonomiskā situācija pasaulē un valstī vairāk vai mazāk spiež izvēlēties tieši tādu modeli. Taču problēma tā, ka tas neapšaubāmi atstāj iespaidu uz demogrāfiju. Jo sievietei kurai pirmais bērns dzimst pēc 30 ļoti, ļoti reti kad ir 3 bērni. Un arī 2 nav bieži.
Agrāk labums bija tas, ka 20 - 22 gadu vecai Padomju sievietei daudz nebija jāuztraucas par ienākumiem...

Tikai nedomā, ka es esmu tik naivs un agru bērnu dzemdēšanu uzskatu par līdzekli demogrāfiskās problēmas atrisināšanā.

Starp citu, agrai bērnu dzemdēšanai ir savas priekšrocības. Ap 40 bērni jau ir lieli un daudz maz iekārtojušies dzīvē bet Tu vēl neesi veca un sagrabējusi un Tev ir iespēja šo to baudīt no dzīves...

Iespējams, ka es apgrozos citās aprindās, tā teikt tuvāk tautai, kur pārtikuši un veselīgi cilvēki ir mazāk tāpēc mans skatiens uz veselību 40 gadu vecumā ir ļoti reālistisks un par medicīnas iespējām nav nekādas lielas ilūzijas.

Kas attiecas uz mani, tad es patiešām piederu pie tādiem kas slikti rūpējies par savu veselību jo biju vārgs un slimīgs jau kopš agras bērnības (domāju, ka tāpēc, ka piedimu mammai gados) un bezgalīgās rūpes par veselību mani galīgi nomocija...
Bet būtu ļoti labi ja visi 50 gadīgie varētu lietot tik maz zāļu kā es tās lietoju. Un rgulāri es lietoju tikai dius medikamentus. Ibuprofēnu un Noliprel asinsspiedienam. Uz ilgu mūžu neceru bet 3 mazbērnus veiksmīgi ir izdevies ieraudzīt un ceturtais ir gaidāms... Jo mani bērni negaida 35 lai sāktu dzemdēt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Nozheeloju, ka piedzemdeeju tikai 27 gados, ar tagadeejo praatu dzemdeetu agraak. Un ar tagadeejo praatu nekad nedzemdeetu 40 gadiem paari.
Nekad nevakcineeshos ar augstaak mineeto vakciinu. Un ne visiem aarstiem var ticeet. Ljoti maz taadu aarstu, kuriem tieshaam var uzticeeties, it iipashi, ja runaajam par novitaateem.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 3?
Ziņa: