ìençtiski modificçtie

Aizsāka Fi 

ìençtiski modificçtie
25.01.2008 09:28
ðitâdu izlasîju:

Ìençtiski modificçto organismu (ÌMO) bîstamîbu ir pierâdîjuði daþâdu valstu zinâtnieki. To vçrienîgâ izplatîba pasaulç var novest pie tâ, ka daudzu sugu pârstâvji kïûs neauglîgi, palielinâsies onkoloìisko saslimðanu daudzums, ìençtiskâs kroplîbas un alerìiskâs reakcijas, palielinâsies cilvçku un dzîvnieku mirstîba, strauji samazinâsies bioloìiskâ daudzveidîba un pasliktinâsies apkârtçjâ vide.

Plaðâk: http://www.tvnet.lv/zinas/intervijas/article.php?id=532126


un nâkamgad tak arî Latvijas lauksaimnieki varçs òemties ar tiem modificçtajiem, tâpçc jautâjums – kâ ðos maríç.. esat redzçjuði/pievçrsuði uzmanîbu? gan jau ka arî tagad kaut ko modificçtu çdam un pat nedomâjam – ir ðis modificçts vai nç?

nu, tâ kaut kâ aizdomâjos.. labprât uzklausîtu viedokïus.. :))
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 09:37
Ja tas buutu tieshaam pieraadiits, neviens no nedariitu.
Man patiik shis te tai TVnet raxtaa:"Vairâki zinâtnieki uzskata" Uzskata???? :) Labs pieraadijums.

Un mani interesee... kad es apeedu kaut ko ..nu poteetu aabolu vai gjeneetiski modificeetu cuucinj... mans organisms izmanto DNS, vai olbaltumvielas utm? Manupraat viss tachu tiek izmantots tieshi olbaltumvielu, ogljhidraatu u.t. liimenii. Jeb es kljuudos?

Man kaut kaa neieper uztraukties par shito... pat ja tieshaam kaads pieraadiitu ka tas ir kaitiigi... nu ko tas mainiitu? :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 1 time(s). Last edit at 25.01.2008 09:40 by Mateus.
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 09:59
Kâdâ no vecajâm Terrâm bija jauks raxts par ðo tçmu.
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 10:22
Es zinu, ka Eiropas valstîs modificçtai pârtikai ir jâbût maríçtai (nezinu, vai tas ir ierakstîts ES direktîvâs). Pie mums gan nekur neesmu redzçjusi tâdu maríçjumu, tâ kâ neko nevaram zinât, ko apçdam. Analîzes, lai noteiktu, vai pârtika ir ìençtiski modificçta, ir dârgas, un mûsu nabaga valstiòa jau to nevar atïauties.
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 11:32
atradu par to maríçðanu:

..prasîto informâciju pastâvîgi un redzami norâda pârtikas produktu piedâvâjumâ, tieði tam blakus vai uz iepakojuma materiâla ar pietiekami lieliem burtiem, lai varçtu to viegli izðíirt un izlasît..
_______

bet, teiksim tas pats íinîðu popkorns.. nesaku ne pieci, ka ir viòð TÂDS.. :)) òu, i vai uz tâ popkorna negatîvi noskaòotajam patçrçtâjam (nu, kaut vai psiholoìisku/reliìisku/vaifigviòzinkâdu apsvçrumu dçï) norâdîs, ka viòð ir TÂDS? un kas ir PIETIEKAMI LIELI BURTI? :))

jâ, Noela, paldies par Terru - nebij ne jausmas par ko tâdu.. incants.. :)
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 11:37
atklâti sakot, man bija pârsteigums, kad ðito pieòçma, biju naivi iedomâjusies, ka Latvijâ oficiâli tas netiks atïauts.

zemnieki ir ïoti atraktîva tauta, izdomâ tâdas lietas, kas citam pat prâtâ neienâktu.
nesens gadîjums - 2gadîgai meitenîtei caurejas un citas problçmas, vecâki pârbijuðies, izskatîjâs, ka problçmas ar aknâm, tad pavisam nejauði uzzinâja - pienam, kuru viòi pçrk no zemnieka, ðis pievieno piena pulveri, piens lîdz ar to neskâbst. Acîmredzot, tas ir ar konservantiem, ja tikai tîrs piena pulveris, tad skâbðanu nevajadzçtu ietekmçt. Lûk , vecâki grib bçrnam paðu labâko, bet kâdu gadu ir barojuði to ar pçdçjo draòíi.
tas gan nebija par tçmu, bet kura Latvijâ audzçta cûka nav barota ar starteri?
ruksis aug triecientempâ, gaïa bezgarðîga.
nu tagad arî tomâtiòi varçs sârtoties pa stundâm.....
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 11:41
...dereetu veel pamatojums aiz ko tad taa mirstiiba paaugstinaasies...
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 11:52
tûlît aizsûtîðu tai zinâtnieku grupai lûgumu, lai fiksi atsûta pamatojumu.. :))
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 11:56
...ðitamo pamatojums parasti ir- par âzîti pârvçrtîsies... diez aiz kam lîdz ðim par tomâtiem vçl nav pârvçrtuðies, tomâtus ar sveðu DNS çsdami...
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 12:00
nu, ok, sapratu Tavu attieksmi.. kgan - arî bez diþa pamatojuma.. :)

ðitais nevarçtu bût kaut kas lîdzîgs vakcînu plaukuma un vîtuma tendencçm?
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 12:39
Katrâ ziòâ mçríis ðai ìençtiski modificçtai pârtikai ir, lai vieglâk varçtu uzaudzçt, ilgâk saglabât. Bet, ja paskatâs, kâdus gçnus tur lieto un, ko dara, tad ir par ko padomât.
Kad man atved burkânu maisu no laukiem, jau atverot maisu ir sajûtams svaigs burkânu aromâts...a Rimi burkâni vispâr kâ tâdas bezgarðîgas vâles...kaut arî tieði ìençtiskâs modifikâcijas tos, iespçjams, vçl nav skâruðas.
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 12:41
...man liekas, ka Rimi viòi ir saldçti uzglabâti... gadâs nopirkt traki aukstus vçl... smarþîgu lauku tomâtu ieliekot ledusskapî tas arî visu aromâtu zaudç...
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 12:50
strawberry Wrote:
-------------------------------------------------------
> ...a Rimi burkâni vispâr kâ tâdas bezgarðîgas vâles...

gudrie prâti vçl bikiò piestrâdâs, un nebûs Tev tie bezgarðîgie jâçd - bûs burkâni ar laða garðu, burkâni ar vistas garðu, burkâni ar saulespuíu sçkliòu garðu.. :))
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 13:19
Fi, bet es gribu burkânus ar burkânu garðu!!!
Labi, ka man vçl ir zemes pleíîtis, kur tâdus uzaudzçt:)
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 13:20
Koma, kurð tad lauku tomâtu liek ledusskapî? To liek vçderâ :P
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 13:22
...ir lauku ïauþi, kuri tos ledusskapî...
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 13:23
Mçs savçjos kastçs vçsâkâ vietâ, bet ne ledusskapî. Tad garða nemainâs.
Re: ìençtiski modificçtie
25.01.2008 19:49
Es taa arii nesapratu... mans organisms izmantos uzturvielas vai uzsuuks DNS un sakrustosies ar rapsha un zivju geeniem? :D:D:D

Eu... kapeec es par riisa graudu vai vistu vel neesmu paarveeties? :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 03:41
maria_magdalena

Kad runa ir par pulvera piejaukshanu pienam tad netiek piejaukts nekaads piena pulveris bet gan veljas pulveris... triks ir vecs kaa pasaule un izskataas ka piena paarstraadaataajiem ir probleemas to izkontroleet... veel ir gadijies piens ar antibiotiku smarzhu bet es nezinu vai tas no sazaaljotas gotinjas vai atsevishkji piejaukts lai neskaabst...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 10:31
visi triki zinâmi - gan par pulveri, gan par Kaðtanu, ðoreiz bija piena pulveris.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 10:40
veïas pulveri, sodu uc. parasti lika klât pienam, ko nodod pârstrâdâtâjiem, tagad tâ nedara, jo baidâs, ka pieíers, tâpat atðíaidîðana ar ûdeni - riskants pasâkums.
antibiotiku smaka ir arî gaïai, ja nokauj slimu lopu, pienam - protams, govs sazâïota, pienâ antibiotikas neber.
Ku, ja vçl ko gribi zinât par ðîm lietâm, jautâ :)
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 11:05
çst vai neçst ÌM pârtiku paðlaik ir paðu brîva izvçle, eiropas regulas un LV likumi pieprasa tikai maríçjumâ to parâdît.
dzirdçts, ka ekologi vairâk uztraucas- kaitçjums videi ar visâdu dîvainîðu parâdiðanos ir pilnîgi iespçjams
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 11:10
...odziò, brîvas izvçles nav...kgan ir, tikai funkcionâri no valdîbas to iznîdç saknç...:)
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 11:41
atkal saakaas... pie visa vainiiga valdiiba :D
shos teoreetikjus pashus dereetu palaist valdiibaa :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 1 time(s). Last edit at 26.01.2008 11:41 by Mateus.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 12:09
ðai gadîjumâ ir pilnîgi otrâdi- atbildîba tikai un vienîgi nogrûsta uz pircçju- apmçram doma tâda-
"re, sitas ir ÌM, REDZI! gribi çd, gribi need!"
un neviens vçl ðobrîd nevar pateikt- bûs sekas, vai nç
kad bûs uzkrâti fakti, varbût pateiks- vaimandieò! nevajadzçja vis çst!
ðobrîd to regulç ar maríçðanas likumu
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 12:38
Es gan neesmu redzçjusi maríçjumu. PVD taèu to nepârbauda. Ja nu vienîgi eksportçtâjvalsts sertifikâtâ tas parâdas.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 13:25
oga Wrote:
-------------------------------------------------------
> un neviens vçl ðobrîd nevar pateikt- bûs sekas,
> vai nç
> kad bûs uzkrâti fakti.


bet tagad laipni lûgti par izmçìinâjuma trusîðiem.
pats par sevi cilvçks ir bezgala izturîgs radîjums, viens otrs smçrç iekðâ gadiem visu, kas satur kaut niecîgu daïu alkohola utml.
bet genofonds? tas kïûst arvien sliktâks.

cilvçkam ir dota intuîcija, kuram nav - tas var attîstît. produktu izvçlç labi noder, ja to nepakïauj loìikai un saprâtam.
un man liekas - ìen.mod.pârtiku mana intuîcija neizvçlçsies.

attîstiet intuîciju - tas ir interesants process. intuîcijas nekïûdîba nav 99,9%, tâ ir 100%.pats pamats ir pirmâs domas noíerðana, tad - visu maòu attîstîðana.
ïoti bieþi gan nav vçlmes darît to, ko saka intuîcija - pârâk neinteresanta un remdena dzîve.
bet produktu izvçlç tâ darbojas perfekti.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 13:29
Kaads man beidzot atbildees uz jautaajumu - vai es eedu uzturvielas jeb geenus?
Kaa man var kaiteet kautkaads zivs DNS rapshos?

Mani tas tieshama interesee.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 13:32
Tu çd mçslus, Tev nekas nekaitçs :)
galvenais - dari to ar pârliecîbu:)


(un tomçr es gribçtu ar Tevi parunât pçc gadiem15:)
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 13:34
Ljoti argumenteeta atbilde.
Ko es no taa varu secinaat? Visi bljaustaas, bet pashiem nav ne mazaakaas sajeegas par ko....
nu kaut vai - es eedot meeslus - kas ir tie meesli? :o Cik es zinu tad eedu veseliigaak par 90% latvijas iedziivotaajiem.

Kjiimija? Sievietes arii kjiimikjo un peec tam briinaas ka nepaliek staavoklii vel 5 gadus (laba blakne ne?) - to es par OK.

Jautaajums paliek aktuaals - KAADAA veidaa ÌM paartika var radiit draudus manai veseliibai? Es visu muuzhu eedu sveshus DNS un ne par tomaatu ne govi neesmu paarveerties.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 8?
Ziņa: