ìençtiski modificçtie

Aizsāka Fi 

Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 13:45
par OK - nenoliedzami, labâk çst ÌM kâ lietot OK.

bet miljoni lieto un paskat - vçl dzîvas un tîri spraunas :)

es neticu, ka ÌM veicina onk.sasl.,ìen kroplîbas uc, BET par sugu daudzveidîbu samazinâðanos - noteikti izjauks lîdzsvaru, tas noteikti bûs, bet vai îpaði sâpîgi.

man patîk viss dabiskais, man nepatîk ÌM.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 13:46
strawberry
ir pieòemtas maríçðanas vadlînijas LV(dec,2007),kur saka ðitâ:
ja pârtikas produkts sastâv vairâk nekâ vienas sastâvdaïas, sastâvdaïu sarakstâ, iekavâs uzreiz aiz attiecîgâs sastâvdaïas norâda frâzi „ìençtiski modificçts” vai „raþots no ìençtiski modificçta (-as, -iem, -âm) (sastâvdaïas nosaukums)”;

un to kontrolç PVD, tâtad, ja Tu neredzi uz etiíetes, tas var nozîmçt to:
1.ÌMO tur nav
2.raþotâjs vnk melo
3.PVD slikti kontrolç
4.Tev vnk ir slikta redze :)

Mateus
manas (personîgâs un tikai) domas- ðtrunts par çðanu, kaitçjums galvenokârt videi, jo var parâdîties visâdi starpsugu dîvainîði un sazin vçl kas...
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 13:58
oga: luuk par sho lietu es piekriitu 100% ka taadi hibriidi radiisies, jo hvz kas notiks ja tie krustojumi krustosies dabiigaa celjaa ar citiem.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 14:09
nez vai tie hibrîdi bûs vairotiesspçjîgi, bet savairosies vai izzudîs daþâdi kukainîði, augu slimîbas bûs citas, nâks jaunas klât, lîdz ar to jauni pesticîdi utt...
es te varçtu fantazçt ilgi (lîdz pat zvaigþòu kariem:), bet gan jau redzçs , kâ bûs, dzîvos, skatîsies :)
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 15:15
aatri gan tu paarmeties no onkologjijas uz zoologjiju utm :D
Manupraat Tev viss ir slikti un nekad nekas nav labi. Nekas traks, arii tadiem cilveekiem jaadziivo :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 15:59
tas taèu nebija par mani, vai ne? :)

kaut gan îsti neredzu citu, kam tu savu tekstu bûtu adresçjis.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 16:43
Oga, PVD nekontrolç, jo ðîs analîzes ir ïoti dârgas.
Tâ pat kâ pirms gadiem (daudziem) tika apgalvots, ka PVD ir iepirkusi aparatûru un kontrolç dioksînus, a nekontrolç vçl joprojâm. Un ko nozîmç kontrole, kad tiek òemti vçrâ tikai raþotâja sertifikâti, vai tiek kontrolçta tikai daïa no toksiskâm vielâm? Tas nozîmç, ka mçs tieðâm çdam mçslus un nezinâm, ko çdam.
Attiecîbâ uz maríçjumu- kurâ vietâ tas ir pielîmçts dârzeòiem, augïiem, sveramai gaïai, utt? Jâ, uz jogurtiem ir rakstîts, ka sastâvâ ir modificçtâ ciete. Bet tâ bûs tikai daïa produktu, kas jau paði par sevi ir sintçtiski diezgan.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:05
strawberry
1.ðodien nopirku dîvainu produktu- sarkanos rîsus un, ko domâjies, uz paciòas uzraksts: "nesatur ÌMO"- tâtad tâdi uzraksti pastâv

2.modificçtâ ciete nav modificçta ìençtiski, bet íîmiski- un tâs ir daþâdas lietas
3. ar kontroli es domâju maríçjuma kontroli,ne laboratorisku
4. ïoti vçrtîgi ir visiem interesentiem, kas raizçjas par ÌMO zinât un izlasît paðu jaunâko valdîbas rûpi- likumu-pavisam svaigu no decembra:

http://www.likumi.lv/doc.php?id=167400&mode=DOC
tur ir minçtas visas institûcijas,kas atbild,testç,kontrolç
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:17
biðíi palasîjos, interesi izraisîja ðî lieta:

2) Ar ìençtiski modificçto organismu ierobeþoto izmantoðanu saistîtâs darbîbas iedala èetrâs droðîbas klasçs:

1) pirmajai droðîbas klasei atbilst darbîbas, kuras nerada risku vai kuru radîtais risks ir niecîgs. Tâs ir darbîbas, kurâm atbilst pirmâs pakâpes ierobeþojums, kas noteikts, lai aizsargâtu cilvçku veselîbu vai vidi;

2) otrajai droðîbas klasei atbilst darbîbas, kas rada nelielu risku. Tâs ir darbîbas, kurâm atbilst otrâs pakâpes ierobeþojums, kas noteikts, lai aizsargâtu cilvçku veselîbu vai vidi;

3) treðajai droðîbas klasei atbilst darbîbas, kas rada mçrenu risku. Tâs ir darbîbas, kurâm atbilst treðâs pakâpes ierobeþojums, kas noteikts, lai aizsargâtu cilvçku veselîbu vai vidi;

4) ceturtajai droðîbas klasei atbilst darbîbas, kas rada lielu risku. Tâs ir darbîbas, kurâm atbilst ceturtâs pakâpes ierobeþojums, kas noteikts, lai aizsargâtu cilvçku veselîbu vai vidi.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:21
mûsu korumpçtajâ valstiòâ 4.klase var tapt par 1., tâ ka nemetas.
neskaidri izteicos, bet negribas slîpçt stilu:)
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:23
Oga, uzraksti, droði vien, pastâv, bet tâ nav sistçma. Patçrçtâjs nevar ieraudzît, kas modificçts un kas nç.
Es pilnîgi nekâ nevaru noticçt, ka neviens tomâts nav modificçts.
Soju, piemçram, pievieno ïoti daudziem izstrâdâjumiem. Vai tas ir norâdîts? Apðaubu. To pievienojot pat maizei. Kâdâ forumâ kâda kanâdiete sûdzçjâs, ka viòai ir drausmîga alerìija no sojas, bet viòai ïoti grûti atrast produktus bez tâs. Ja jau pat tâdâ valstî ir problçmas ar to, kur nu vçl mûsçjâ. Likums ir viena lieta, bet, kâ tas tiek ievçrots?
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:25
Starp citu, alerìiskâs reakcijas ir vienas no tâm, kas vçrojamas lietojot ìençtiski modificçtu pârtiku.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:28
Domaaju ka ar to gheneetiskaas modifikaacijas kontroli buus lielas gruutiibas... taapat domaaju ka dalja produktu jau ir taadi... un vispaar Latvijas tirgus ir ljoti neaizsargaats pret apshaubaamas kvalitaates produktiem... vieteejaa razoshana uznjeemeejiem (it iipashi kaiminjvalstu) nav izdeviiga un tiek ievestas sliktas kvalitaates izejvielas no aarzemeem... nu piemeeram Riigas miesnieks vai Kjekavas putnu fabrika...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:45
A prichom Kjekavnieki te? Man neliels sakars ar vinjiem ir un neko kreisi itkaa neesmu manijis.

Un vispaar... marija - Tev pie visa vainiiga valdiiba un korumpeetiiba, laikam pati esi nu taada dievgosnijna ja citus taa njemies nosodiit - neticu ka neesi devusi vai njeemusi kukuli nekad ;) Kaa arii es izveelos nesatraukties par to ko nevaru ietekmeet :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 17:59
kukuli esmu devusi vienreiz ârstam.

a tu par mani nesatraucies - mani nevar ietekmçt :))

ko man labu devusi valdîba? kontrolçjoðâs institîcijas? VIDUs , hujidus, darba inspekcijas, jobanie Zaïie (es it kâ pati esmu zaïâ - bet pçc bûtîbas, tiem zalajiem kabata zaïa),plus pastâvîgie maksâjumi - katru mçnesi nodokïu tûkstoði valsts kasç jâieskaita...,bet tas pie dzîves.
jaunizcepti likumi, normatîvie akti utml - tos man valdîba dod, paldies, steigsim lasît un pildît.
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 18:23
kurð ir pircis un çdis sarkanos rîsus???
nu nopirku ðodien- ðausmîgais veselîgums- kâdi tik tur vitamîni nav un pavisam ìençtiski nevainîgi... bet ðito riebumu!!
viòiem kauè kâda specifiska piegarða- laikam no vitamîniem un veselîguma...:)
drîzâk garða pçc pagraba un pelçjumiem...:((

maria-
bet valdîba par mums rûpçjas taèu..vai tad ne? :)
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 18:59
Mana kolçìe ir nopirkusi. Kad bûs tos uzkodusi, tad informçðu:-)))
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 19:21
"sastâvâ ir modificçtâ ciete" (c)mellene, paartikas jomaa straadaajusi, may be veel straadaajosha kjiimikje

..un tas viss teemaa par GMO... ...es gjiipstu...
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 21:06
Ciete var bût iegûta arî ìençtiski modificçtas izejvielas.

Koma, es ceru, ka oþamais spirts Tev ir? :)
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 22:26
...ne to sauc par modificeeto cieti...
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 22:45
Gudriniece esi, Koma:) Un vai modificçto cieti, kas iegûta no ìençtiski modificçta kartupeïa, var saukt par ìençtiski modificçtu produktu?
Re: ìençtiski modificçtie
26.01.2008 23:16
...sorry, paartikas un uztura speciaaliste ;-) ... no comments...
Re: ìençtiski modificçtie
27.01.2008 01:00
Tu kaut ko jauc, Koma :)
Re: ìençtiski modificçtie
27.01.2008 09:56
manuprât tas kaitîgums tieði atkarîgs no tâ, kas tieði tajâ kartupelî ir iestâdîts (t.i. kâds gçns). Ja tas gçns raþo kautko tâdu kas ir toksisks, indîgs utt - tad kaitçjums bûs, ja nç - tad nç.

Par alerìijâm - nu tas ir biku primitîvi. Ko tagad - vajadzçtu aizliegt veikalos pârdot ananâsus, ananâsu sulas un visu, kam kâdas ar ananâsiem saistîtas piedevas tâpçc ka man ir alerìija pret to?? Tâtad ja maríçjums bûs ok, manuprât nekas briesmîgs tas nav.

Ja padomâ no medicîniskâ aspekta - a forði bûtu ja bûtu iespçja vajadzîbas gadîjienâ iestâdît piemçram nierç èupiòu ar ðûnâm, kas ÌM rezultâtâ raþo insulînu..

strawberry - kâ tu stâdies priekðâ analîzi vai ir veikta ÌM vai nav? nu tâ tîri praktiski?
Re: ìençtiski modificçtie
27.01.2008 10:02
Noela, ir speciâlas analîzes, ar kuru palîdzîbu nosaka, vai ir ìençtiski modificçts produkts vai nç.
Re: ìençtiski modificçtie
27.01.2008 10:04
strawberry - kâdas?
(es tieðâm nezinu - nestâdos priekðâ - ar PCR meklç konkrçto iestâdîto gçnu vai kâ? bet tad tak jâzin ko meklçt. Jebðu kâ savâdâk?)
Re: ìençtiski modificçtie
27.01.2008 10:08
Ir skrîninga metodes, ar kuru palîdzîbu nosaka, vai vispâr produkts ir modificçts, un arî precîzâkas, ar kuru palîdzîbu var noteikt, kâdas tieði modifikâcijas veiktas. Sîkâk neesmu iedziïinâjusies.
Re: ìençtiski modificçtie
29.01.2008 19:02
Banânos ir daudz kâlija, tâpçc ðos augïus uzskata par vieniem no radioaktîvâkajiem pasaulç. Tie spçj absorbçt tik daudz radiâcijas, ka pçc 600 banânu apçðanas = ar vienu 1 rentgena pârbaudi!
Kadas domas par ðo ?
Re: ìençtiski modificçtie
29.01.2008 20:33
Nekas jau briesmîgs. 600 banânus var apçst apmçram gada laikâ. Un kaut kâdai radiâcijai mçs nepârtraukti esam pakïauti.
Re: ìençtiski modificçtie
30.01.2008 00:46
Es nevaru tik daudz banaanus apeest... bet no otras puses 10 rentgena bildes gadaa nav nekas traks... taa kaa...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 1?
Ziņa: