TÛRISTMÎÏI

Aizsāka A-G 

A-G
TÛRISTMÎÏI
25.07.2008 23:46
PAR LATVIEÐU VIESMÎLÎBU

Cionistu-masonu izveidotâ Eiroparlamenta deputâtiòð no sorosieðu sponsorçtâ Jaunâ laika Aldis Kuðíis ir izsludinâjis konkursu Latvijas Avîzç, vai latvieði ir viesmîlîga tauta. Pçc autora domâm, ðis tikums mums pçdçjos gados esot sâcis zust, mçs nemîlot ârzemju tûristus, un tâpçc ðie pie mums nepietiekamâ skaitâ braucot. Esot kaut kas jâlabo ðai jomâ. Vçrtîgâko ideju autoriem tiek apsolîta autobusu brauciena tûre pa varen plaðâs eirosavienîbas nozîmîgâkajâm vietâm. Nejûtot ne mazâko vçlçðanos ðâdâ tusiòâ piedalîties un, protams, arî necerot, ka mans viedoklis ðim cilvçkam patiks, tomçr uzskatu par nepiecieðamu darît to zinâmu viòam un citiem interesentiem.
Pirmkârt, neuzskatu, ka tûristu mums ir par maz, taisni otrâdi, vismaz Rîgâ un citâs lielâkajâs pilsçtâs to jau tagad ir par daudz. Pârsvarâ te ierodas visâdi deklasçti elementi, kuri atbrauc, lai „izlâdçtos”, lai uzvestos kâ puscilvçki-puspçrtiíi, kas tikko kâ „nokâpuði no koka”. Viòi saprot, ka ðeit, Latvijâ, viòi varçs atïauties darît daudz ko tâdu, par ko dzimtenç viòiem draudçtu ilgstoðs cietumsods vai labâkajâ gadîjumâ – pilnîbâ izputinoðs naudas sods. Te, Latvijâ, viòus lîdz tiesai (uz kuru ðie, protams, neierodas) vai nu vispâr atbrîvo, vai piesprieþ simboliskus naudas sodus, ko ðie samaksâ smiedamies un brauc mâjâs kâ varoòi un uzvarçtâji. Jâjautâ – vai vispâr mums te tâdi radîjumi ir vajadzîgi? Vai tieðâm gribam, lai mûsu Nacionâlo Svçtumu – Brîvîbas pieminekli ne tikai apèurâ, bet arî apkakâ (lietas jâsauc îstajos vârdos!)? A.Kuðíis laikam grib, citâdi viòð taèu nesûkstîtos, ka tûristu skaits esot mazs un tas ir jâpalielina.
Otrkârt, neuzskatu, ka latvieði nebûtu viesmîlîgi pret tûristiem. Taisni otrâdi! Ir dzirdçts ârzemniekus brînâmies, ka uz ðejieni atbraucot, vietçjo valodu nemaz neesot jâprot, jo pat vecas tantiòas esot gatavas ar daþiem zinâmiem angïu valodas vârdiem un izteiksmîgiem þestiem stundâm ilgi stâstît ceïu, paðas iet par pavadonçm...utt. Bûtîbâ tâ ir katra mûsu zemes apceïotâja ârzemnieka elementârâs cieòas izrâdîðana pret Latvieðu zemi un valsti – mûsu valsts valodas apguve vismaz I (saziòas) kategorijas lîmenî pirms doðanâs uz ðejieni. Mçs paði taèu, braukdami uz, piemçram, Poliju, Vâciju vai Spâniju, neceram, ka tur mûs sapratîs latviski (vai krieviski), mçs apgûstam ðîs tautas valodu vismaz elementârâkajâ lîmenî, vajadzîbas gadîjumâ izmantojam sarunu vârdnîcas...utt. Toties paði gan neprasâm cienît sevi un savu valodu, bet, atrodoties savâ Tçvzemç, pazemojamies sveðinieku priekðâ, runâdami ar ðiem sveðâ mçlç. Kur palicis mûsu tautas nacionâlais gods un paðlepnums? Vai vispâr vairs nezinâm ðo jçdzienu nozîmi? Ir jâbeidz klanîties ârzemnieku un priekðâ un nav jâatbild, ja tie mûs neuzrunâ valsts valodâ!
Treðkârt, neuzskatu, ka Latvijai jâbût kâ caurstaigâjamai sçtai, kurâ katrs var iet iekðâ un nâkt ârâ pçc savas patikas. Nevienam normâlam cilvçkam taèu nepatiks, ja kâds naktî bez klauvçðanas ienâks viòa guïamistabâ, pabâzîs roku zem segas un sâks kutinât kâju pçdas! Taèu paðreizçjâ Latvijâ (mûsu tautas kopçjâ namâ!) pçc pievienoðanâs Ðengenas lîgumam visas durvis ir vaïâ, katrs var iet un nâkt kad grib, mâjas saimniekiem (latvieðu tautai) atïauju neprasot! Tas ir paðos pamatos nepareizi, tas ir latvieðiem pazemojoði! Ðâdos apstâkïos noziedzîgi bûtu prasît mîlçt un apèubinât visus ðos neaicinâtos klaidoòus! Taisni otrâdi – jâskatâs uz viòiem ar aizdomâm, jâkontrolç katrs viòu solis, jâliek viòiem saprast, ka nav ðeit gaidîti un aicinâti; jârîkojas tieði tâpat kâ gadîjumâ, kad pamanâm nelûgtu sveðinieku vazâjamies pa mûsu piemâjas dârziòu, stingri un nelokâmi neprasot: „Ko tu ðeit meklç?”. Kâpçc Latvijâ PSRS okupâcijas gados saplûda visvairâk ieklîdeòu no citâm brâlîgajâm republikâm, salîdzinot ar Lietuvu un Igauniju? Tieði tâpçc, ka bijâm sâkumâ ïoti viesmîlîgi pret ðiem kâ tûristiem, sarunâjâmies viòu mçlç, visu skaidrojâm, râdîjâm...utt., lîdz beidzot ðie nolçma: „Ja jau te tik labi, ja mûs tâ mîl, tad paliksim ðeit pavisam!”. Un, lûk, rezultâts – latvieðu Latvijâ vairs tikai nedaudz virs 50% no kopskaita! Ja gribam ðâ skaitïa vçl tâlâku samazinâðanos, tad darîsim tâ, kâ Kuðía kungs iesaka – apmîïosim visu pasaules rasu un tautu pabiras, lai viòi paliek ðeit pçc iespçjas ilgâk, lai atbrauc vçl – kopâ ar draugiem un ìimeni, beigâs lai paliek ðeit pavisam! Un tad mûsu tautas dziesmiòa bûs nodziedâta! Zinot partijas JL kosmopolîtisko ievirzi, nemaz nebrînîðos, ka tieði to jau A.Kuðíis un viòa domubiedri arî grib panâkt. Nu, bet tos Latvieðus, kuri tomçr grib, lai mûsu tauta vçl vismaz pârsimt gadiòu eksistç, gribçtu gan aicinât ne tikai neapmîïot ârzemju klaidoòus un sûtît tos ratâ, bet arî cînîties par tâdas Saeimas ievçlçðanu, kura panâktu Latvijas izstâðanos gan no Ðengenas lîguma, gan no ES kâ tâdas, jo atraðanâs tajâs ir pretrunâ ar mûsu tautas nacionâlajâm interesçm! Vispâr uzskatu, ka tikai ar Baltijas valstîm bûtu pieïaujams bezvîzu reþîms, ar pârçjo pasauli bûtu jâatjauno vîzas, kâ tas bija 1.Latvijas Brîvvalsts laikâ no 1920. lîdz 1940.gadam!
Latvijai jâbût Latvieðu valstij, nevis pasaules klaidoòu caurstaigâjamai sçtai!
PAR LATVIJAS NEATKARÎBAS UN VALSTS ROBEÞU ATJAUNOÐANU
C Î Ò A I S V E I K S ! ! !

25.07.2008. Latvietis blaa
Re: TÛRISTMÎÏI
26.07.2008 12:11
wow.. kaads sacereejums... bet sorry, es atkal neizlasiju :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
27.07.2008 13:42
Es arî neizlasiju bet tie tûristi pie mums ir kâ dubïi un ir iemesls viòus nemîlçt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: TÛRISTMÎÏI
27.07.2008 17:12
Un kur Juus vinjus tik daudz redzat lai vinji trauceetu :D
Turcijai nez ko dariit? Vinji visi jau krievu valodu iemaacijushies deelj tuuristiem ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
27.07.2008 17:38
Nu ar turkiem viss ir skaidrs, viòiem nav alternatîvas jo neko citu jçdzîgu viòi nekad îsti nav darijuði... bet mçs tak esam latvieði, priekð kam mums vajag visâdu pasaules vazaòíus... latvija nav tâ zeme kur baigi nu bûtu ko redzçt tâpçc uz ðejieni pamatâ brauc tikai haïavðèiki un þuïiki... un ja nebûtu tâ slavenâ latvju tautas dirsâ lîðanas un kungiem klanîðanâs tieksmes tad viss bûtu kârtîbâ...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: TÛRISTMÎÏI
28.07.2008 10:25
Latvijâ ir ko redzçt. Un daudz. Ar pakaïâ lîðanu tam nu galîgi nav nekâda sakara. Ir tâda saimniecîbas nozare - tûrisms, kas ir visai rentabla, ja to normâli organizç. Visas valstis, kam ir kaut mazâkâs iespçjas, atrod savâs zemçs kaut mazâko knifiòu, kuru bûtu vçrts redzçt, un ar to pelna naudu.
Re: TÛRISTMÎÏI
28.07.2008 10:34
Ko tas tur atkal murgo?
PS
Ir Riga tada Tvaika iela... ;)



Edited 1 time(s). Last edit at 28.07.2008 12:00 by Dr.asist. Raimonds.
Re: TÛRISTMÎÏI
28.07.2008 12:33
Es arii uzskatu ka LV ir ljoti daudz ko redzeet. Pats vel pat pusi neesmu redzeejis :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
28.07.2008 12:39
Es vispar labi ja 1/10 dalu
Re: TÛRISTMÎÏI
28.07.2008 13:36
Nav jau runa par to ka mums savâ zemç nebûtu ko redzçt. Jautâjums ir par to cik tas ir nozîmîgs pasaules mçrogâ...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: TÛRISTMÎÏI
28.07.2008 15:10
Katram kaut kas cits shkjiet noziimiigs. Pie kam ja runaajam par arhitektuuru... cik daudz valstis ku! zini kur ir vesela iela (mazinja bet tomeer) ar juugentstila eekaam? :) ( es par Alberta ielu Riigaa runaaju tagad)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
29.07.2008 01:10
Bet pilniba piekritu teksta autoram... Ir jamaina kaut kas likumdosana pret iecelotajiem, jo viniem tas summas ko uzliek tads nieks vien irr :(((
Ir jaizturas stingrak, nevar laut kapt uz galvas...



Edited 1 time(s). Last edit at 29.07.2008 01:11 by v1r00z.
Re: TÛRISTMÎÏI
29.07.2008 09:18
A Tu labaak paaudzies un tad spried ;)
Tavaa vecumaa var aatri smadzenes sapist shitaadi praatu piseji.
Ko lai nez saka par muusu tautieshiem tuuristiem kas kaut kur aizbrauc un uzvedas kaa peedeejie cuukas un reizeem vel sliktaak par dullaako tuuristu Latvijaa. Sorry... kad pashi buusim pret visiem korekti, tad arii jaarunaa par sho teemu ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
29.07.2008 16:51
Mateus

Pastaigâ vasarâ pa Vecrîgu un sapratîsi, ka tûristu te ir kâ dubïi :( Un ar katru gadu to ir arvien vairâk...
Re: TÛRISTMÎÏI
29.07.2008 17:39
att
Pirms runaa domaa ko runaa :D
Es nodziivoju pashaa Riigas sirdii 25 gadus un par V-riigu vari man nestaastiit, savukaart es nesaprotu... Tev ko blkjin V-riiga = Latvija? :D te iet runa pat LAtviju, bet V-riiga man pasham jau sen noriebusies kaa taada ;) Man pajaat kas tur tusee, manis tur nav jau gadus 10, ja nu vieniigi cauri ejot :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
29.07.2008 17:44
Pievienojos Mateusam.
Nezinu, ka uzvedas Latviesi, jo vinu seit nav. Runasu bar brackam igauniem. Mentalitate mums +/- gan ir vienada ar viniem.

Pavissam nesen biju stradajis ar 4 igauniem. Darbojos ari ka tulks. Veci sadzeras un nolema ar masinu pavizinaties. Nu un protams sataisijusi avariju, pavizinajas pa plavam, pa krumiem un apstajusies meza. Saabs galigas lupatas. Vissi slimnicas. Viens ar helekopteri no avarijas vietas transportets uz Helsinikiem (piektais). Vissime konstatets stipri virs 1 promiles. Neviens nebija piespradzejies, ka rezultata, pusse izlidoja no masinas ara. Idini.

Rezultats. 2 diezgan vieglie, 2 pasmagi (guza kaula luzumi, vienam skalpeta bruce), viens smags.

Vat ta uzvedas...



Edited 3 time(s). Last edit at 29.07.2008 17:50 by Dr.asist. Raimonds.
Re: TÛRISTMÎÏI
29.07.2008 19:30
Mateus

Vecrîga ir tâda pat Latvijas sastâvdaïa, kâ jebkura cita vieta!
Es arî labprât tur nerâdîtos... vismaz vasarâs noteikti... bet ko darît, ja darbs spieþ tur apgrozîties :(
Re: TÛRISTMÎÏI
29.07.2008 21:02
Paga paga... :D
Tu mineeji V-riigu kaa piemeeru... bet tagad tomeer pieveersiisimies tam, kas ir paareejaa Latvija... vai tur arii ir tik pat daudz klubu, sex tirgotavu utt un tur arii mudzh no shaadiem tuuristiem? ;) Pie kam... viss ir vienkaarshi.. tuuristi nes naudu un V-riiga ir dazhaadu izklaizhu koncentraats. Es pats ja gribu nodot pa bundzaam braucu uz visu nakti tieshi uz V-riigu ;) Bet nejau pie vesela sapraata esot es tur ietu mekleet kaadu intelektuaalu pasaakumu ;)

Tas ir liidziigi kaa suudzeeties ka Ibiza ir paarbaazta ar tuuristiem ;) V-riiga ir tusinju punkts :) Taa arii lai paliek.

Taa jau ir... vienam traucee pidari, citam tuuristi bet vel kaadam "nepareizi" domaajoshi Latvieshi :D Bet kaadam visi kopaa... a man par Jums visiem ir vienalga :D Man netraucee ;) Man ir labi un es par savu labklaajiibu pats ruupeejos un esmu tur kur man ir vislabaak...nemeegjinu paarveidot vidi :) Bet nu katram savs :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
30.07.2008 00:48
1) Aizbrauciet uz Rundâli.
2) Pasakiet man, ka tur nav, ko redzçt latvieðiem.
3) Ko tur dara tie autobusi ar ârzemju tûristiem, ja tur nav, ko redzçt?
Bizness tur nostâdîts pamatîgs. Tûristi brauc bariem. Un naudiòu atstâj daudz. Es nopirku íçdîti un íirðus no veca onkas. Citi pirka vairâk. Naudiòa palika vecajam onkam, suvenîru tirgotâjiem, amatniekam, kurð pin grozus un krçslus. Vietçjais pârtikas veikals vçl nav bankrotçjis un pils gids nebrauc meklçt darbu uz Rîgu. Arî restauratoriem, ðuvçjiem, apkopçjâm darbs sanâk. Nopelna arî autobusa ðoferi un gidi, kas cilvçkus turp atved. Visus nemaz nenosauksi. Pelna arî tie, kuri raþo preces otrâ Latvijas galâ, bet pârdod citur. (Saldçjumu,konfektes,suvenîrus, piemçram)
Slikti? Ko tie cilvçki darîtu, ja viòiem Rundâles pils nebûtu??
Latvijâ tas vçl ir zemâ lîmenî nostâdîts. Esmu bijusi Horvâtijâ un Vençcijâ. Tur tûristi ir îstas "slaucâmâs govis". Protams, "stulbie ârzemju tûristi" lielâ vairumâ, sabojâ noskaòojumu, bet kuram gan nopelnît negribas? Man gribas.
Re: TÛRISTMÎÏI
30.07.2008 01:36
tik taal AG un tamliidziigie neaizdomaajas, ka tuurisms ljoti daudziem muusu pashu tautieshiem ir maiziite!

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: TÛRISTMÎÏI
06.08.2008 16:17
Tuurisms ir Latvijas pel,n,as pamats.
Vin,u var un vajag attiistiit. Sigulda,Rundaales pils,Vecriiga,Latgale vispaar ir zelta bedre.Juurmala ir unikaala ar savu aarstniecisko gaisu,kaada nav visaa pasaulee.Tiek pielaista bezgala liela kl,uuda l,aujot tur braukt ar mashiinaam. Katrai mazpilseetai ir jaatrod savs knifs.Opersveetki jaareklame un jaatista veel vairaak.. Riten,braukashanas sacensiibas,sol,oshanas sacensiibas, kaa Tukumaa.Lielie dziesmu sveetki,mazie dziesmu sveetki.Jelgavas pili vasaraa jaaizmanto.Visas Latvijas pilis jaauzprishee.
Protams paraleeli jaastraadaa policijai.
Jaaizmanto visi pilskalni. Jaaatjauno teiksmas par vin,iem. Jaan,u sveetki jaapaarveersh par Eiropas meeroga notikumu. Brun,inieku turniiri ir jaapacel, lielaakos augstumos. Pliko skrieshana paar Kuldiigas tiltu arii.Jaatjauno visas vecaas uudens un vejdzirnavas.Jaaizveido dzintara sveetki ar muzejiem un akucionu.Vecajiem pirtniekiem arii jaasaak darboties.Nuudistu pludmales jaaiekaarto veel labaak. Padvaales nosleepumi jaacel,augshaa.Mums ir jaabuut savaam Eegiptes piramiidaam,Sfinksam,Stonhendzai.
Uz priekshu latvieshi.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.08.2008 16:19 by Mazdakteris1.
Re: TÛRISTMÎÏI
06.08.2008 22:51
Ir viens LIELS mînuss: mûsu valdîbai interesç attîstît tikai tâs nozares, kurâs var iekasçt "komisijas" maksu par pasûtîjumiem. Tâpçc ceïam Gaismas pilis, "zelta" tiltus un "bîdâm" citus milzîgus projektus.
Bet cik gan var izspiest no viena suvenîru tirgotâja, vai kafejnîcas îpaðnieka? :) Ja ðî nozare attîstâs, tad tikai pateicoties uzòçmîgu ïauþu iniciatîvai. Ekonomikas ministrijas Tûrisma departamentâ direktors mainâs katru gadu: atnâk cilvçks, pastrâdâ, iet prom. "Tiem, tur, "augðâ" lielâkoties tâdi, paðu kabatu nepildoði projekti, îpaði neinteresç. Ekonomikas ministrijas ierçdòi paði tûrismâ nekad nav strâdâjuði, bet raksta profesijas standartus.
Lielâkâ daïa uzòçmumu naudu visam gadam nopelna 3-5 vasaras mçneðos. Ja vasara ir bijusi veiksmîga, tad pa ziemu var izdzîvot.
Ar valsts atbalstu es domâju Latvijas tûrisma objektu un iespçju reklamçðanu starptautiskos tûrisma gadatirgos, filmas, TV un radio pârraides par Latviju ârzemçs.
Derçtu arî sakârtot likumdoðanu ðajâ nozarç. Savâdâk cilvçki uz ârzemçm ekskursijâs brauc jau kopð apm. 1990.gada, ðurp arî brauc daudzi ârzemnieki, bet Profesiju klasifikatorâ gida profesija tikai ap 2005.gadu parâdîjâs. :)
80-90% ekskursiju vadîtâju Latvijâ strâdâ neoficiâli.
Ir prasîba par to, ka gidam jâbût ar augstâko izglîtîbu, bet LU tikai viens izlaidums ðajâ specialitâtç ir bijis. :) Augstâkâ izglîtîba specialîtâtç Tûrisms un viesmîlîba- tas ir viesnîcu speciâlists vai tûrisma firmas biroja darbinieks.

Es, tâpat kâ Raimonds, varçtu raudât, ka manâ nozarç daudz kas nav kârtîbâ un sociâlâs garantijas NEKÂDAS! Tâda Paðnodarbinâtâ persona (gids), pelna tikai 5mçneðus gadâ :( Bankas kredîtu nedod.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 21?
Ziņa: