Cûkas uz ceïa!

Aizsāka kachenite 

Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 19:37
Ðodien saskâros ar nepatîkamu situâciju:
No rîta braucu ar savu autiòu pa Miera ielu. Pretî uz centru brauc (Zatlera?) ekskorts ar sarkanajâm ugunîm. Skatos, ka viòiem ceïð brîvs, braucu tâlâk uz kâdiem 40km/h. Kad viss ekskorts jau garâm, pçdçjais dþips pçkðòi iegrieþ pretçjâ joslâ un brauc man virsû. Grieþu stûri pa labi un stûrçju pa smiltîm, tur, kur ir tramvaja sliedes. Labi, ka tramvaja tobrîd nebija. Dþips iegrieza atpakaï savâ joslâ un mierîgi aizbrauca. Jâpiebilst, ka vajadzibas tâ darît viòiem nebija- virzienâ uz centru ceïð bija pilnîgi brîvs. Man gan pçc tam labi vairs nebij-nepamanîju, kâ luksoforâ sarkanais uz zaïo nomainîjâs...
Labas prezidenta apsardzei izkaides- skatîties, kâ citi pa apmalçm braukâ!
Interesanti, ka pirmais cilvçks, kam to stâstîju, teica: "Zinu, zinu, tâ viòi dara! Man radiniekam maðînu sasita. Radinieks pçc tam bija vainîgais."
Varbût jûs zinât vçl kâdu, kam tâ ir gadîjies? Izskatâs, ka tâ viòi bieþi mçdz darît. Ðo situâciju vçrts òemt vçrâ- nevar zinât, kam un kur nâkoðreiz dþigiti izdomâs uzbraukt virsû!



Edited 1 time(s). Last edit at 14.11.2008 20:44 by kachenite.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 20:30
eskorts.

nç, man nav gadîjies, bet tagad, cik zinu, pçc tâs avârijas ar Godmani, viòiem ir iedotas plaðâkas tiesîbas uz ceïa... nav jau mums te Zviedrija, kur ministrs var braukt uz darbu ar riteni :)
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 20:32
Traumeeti juus esat? :D Iisteniibaa taa doma ir vienkaarsha. Noteikumos ir raxtiits, ka ja mashiinas pavada eskorts ar sarkanaam zilaam uguniim, tad Tev ir nevis jaaskataas vai vinjsh var braukt, bet gan nafig malaa jaanobrauc un jaapstaajas pat ja esi vieniigaa brauceeja vel bez vinjiem. Ja ir shoseja kaut ar 50 joslaam un pa vidu nav kaada normaala zaljaa zona vai zhogs, tb atdaliits vnk ar 2 baltaam nepaartrauktaam liinijaam, arii tad ABOS virzienos braucoshiem shoferiishiem ir jaastuuree malaa un jaapstaajas.

Sekas ja to nedara? Ir Latvijaa gadijumi, kad autobusu ietaranee graavii, pasaulee gadijumi kad noshauj. Un vinjiem viss ir pofig. Vinju meerkjis ir dziivu un neskarto nogaadaat objektu no punkta A uz punktu B. Taa dod celju ja vinjam ir vieta kur braukt tu driixti tikai un vieniigi ja eskorts ir ar zilaam baakuguniim ;)

Taa kaa... tieshaam Cuukas uz celja :D Noteikumus jaazin, bet nezinaashana neatbriivo no atbildiibas.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 20:41
...ar uguntinjaam buus par iisu, bet ja ir zilisarkanas uguntinjas UN skanjas signaals- tad jaastajaas malaa un jaagaida, kad aizbrauks... un nevis pa smiltiim jaaperaas...
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 20:43
Nu jaa jaa.. ok... aizmirsu par to skanju :D Sorry. Vot tur bija tas staasts, ka ja tikai ar uguniib brauc uz sarkano utt, tad var zvaniit zinjot ka bija taa un taa, jaabuut lieciniekiem un tad vareeja attieciigiem TJIPA suudus sataisiit :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:04
Mateus Wrote:
-------------------------------------------------------
> Traumeeti juus esat? :D

laikam neiedeva tev to izziòu, ka tik ïoti nervozç...
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:12
Es ne tev to raxtiju - nestreso, Tev vnk nepaveicaas jo gandriiz vienlaiciigi saakaam raxtiit :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:22
Lai bûtu tais noteikumos tâ rakstîts! Autiòð man tagad pirmais, bet kad tiesîbas liku, vçl Ulmanis par prezidentu nebija ticis. Neatceros vairs, ko man tajos kursos mâcîja! Un mainîjies daudz kas pa ðo laiku.
Tur tajos noteikumos ir rakstîts, ka ekskorts drîkst pa ceïu braukt lîku loèu? Kâda vella pçc viòð iebrauca pretçjâ joslâ? Tak stûresvîram laikam pî... par îsu un gribçjâs savu VARU izbaudît. Viòð, maita, taèu zina, ka par iebuktçtu maðînu viòam nebûs NEKAS. Viòð var darît, ko gribâs.
Ja es, komat, neiepçrtos smiltîs, rît maksâtu par divu maðînu remontu. Un tâpçc, ka kâds grib VARU izjust.
Kâds man atkal atgâdinâja, ka es ðai valstî esmu kâ nçìeris. :(
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:28
kachenite Wrote:
-------------------------------------------------------
kad tiesîbas liku, vçl Ulmanis
> par prezidentu nebija ticis.

...Kârlis? {8-0 :D
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:43
Noteikumi ta noteikumi... likumam mçdz bût ne tikai burts, bet arî gars. Protams, civilizçtâs vietâs, nevis te, kur katra vanckara dzîves jçga savu mazo p*** da kaut uz cita rçíina kaut mazliet pagarinât, po vai tas p*** kâdu interesç, vai nç :((
Godîgi sakot, ceru, ka tos eskortus turpmâk piemeklçs kas efektîgâks par Godmaòpapa negadîjumu!
Pçc noteikumiem taisnîba, ka jâstâjas arî pretçjâ joslâ, bet likumus kas rakstîja vai vismaz pieòçma?! Ka tik ne paði eskortçjamie :D
Ja kâds ðos tieðâm nopietni gribçs novâkt, tad novâks ar visu eskortu!! Bet pasaules mçroga teroristu grupçjumus (es te par vientuïiem garâ vâjajiem no D-pils nerunâju) ðâda èuhòa neinteresç.

Cilvçcîgi kacheniti saprotu...
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:45
Puce: Zini, kâ mana pirmâ vadîtâja apliecîba izskatîjâs?
Sarkani vâciòi, virsû slâvu burtiem rakstîts VODITEÏSKIJE PRAVA. Iekðâ ar zilu zîmogu iespiests LATVIJAS REPUBLIKA. :)



Edited 2 time(s). Last edit at 14.11.2008 22:04 by kachenite.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:53
Ja es nebûtu smiltîs, bet bûtu bremzçjusi, t.i. lçnâm stâtos, viòð varçtu mierîgi (un jebkurâ brîdî, kad viòam tâda ideja ienâk prâtâ) braukt man virsû. Un pçc tam teikt, ka nedevu viòam ceïu. Un sû... pierâdîsi, kaut es bûtu noteikumus izpildîjusi.
Tâ ka nâkoðreiz labâk ir uzreiz ar maðînu no uzbçruma lekt tieði grâvî- vienu maðînu ir lçtâk remontçt, nekâ divas. :)
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 21:59
Tie noteikumi nebija speekaa tieshaam pie Kârïa Ulmaòa tikai. Pirmais autinjsh un izraadas ka noteikumus nezin... Nee nu mosh Tu esi krietni vecaaka par mani... 1998gadaa jau maacija ka shitie ja brauc jaastaajas malaa a nje to tiesiibas nost uz 2 gadi ;)

#1: tie noteikumi vienaadi visaa pasaulee. Pamatojums vienkaashs - arii no preteejaas joslas var taraneet. Kam ir uzskataams piemeers kad paaris gadus atpakalj furgons padsmit mashiinas notaraneeja uz brivibenes.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 1 time(s). Last edit at 14.11.2008 22:01 by Mateus.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:01
...bet Tu tos nepildiiji, taa kaa nav veerts cepties...

es pirmoreiz CSN maaciijos jau krietni sen, bet jau tad taadi noteikumi bija... un to nezinaashana neatbriivo no atbildiibas...
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:17
Mans vîrs vienreiz par lîdzîgu tiesâjâs ar ðamiem - bet toreiz gan viòu uz apmales nenogrûda, vienkârði gribçja pieðût ka traucçja kolonnai braukt - uz lauku ceïa, kur nevienas dzîvas dvçseles apkârt. Nu neko, vîrs tiesâ tâ arî paziòoja- ja eskorta auto vadîtâji baidâs no pretimbraucoðâm maðînâm, tad nav ko braukt ar maðînu vispâr. Vinnçja. Tas gan bija kâdus gadus atpakaï.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:21
Tarançt jau garâm pabraukuðu lielkungu nu gan bûtu pagrûti...
No kachenites teksta "Kad viss ekskorts jau garâm, pçdçjais dþips pçkðòi iegrieþ pretçjâ joslâ un brauc man virsû." tâ tieðâm izskatâs pçc bezkaunîgas varas izrâdîðanas. Ja vçl kâda maðîna pirms augstmaòa bûtu metusies sieviðíim vieglajâ virsû, tad vçl varçtu teikt, ka pa gabalu neredzçja, cik kachenite nekaitîga pilsone...
IMHO likuma burta ïaunprâtîga izmantoðana, nevis darbîba sabiedrîbas labâ.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:22
Kad visa kolonna garaam? :D
... uzminat kas nosleedz kolonnu! ;)
Un prichom sabiedriiba? 1.mashiina konvoja - 2. miesassargi 3. viirinjsh 4. miesassargi. 5. konvoja bet tikai ar zilaam baakuguniim un skanjas signaalu.

A par godmani... manupraat vinjsh BEZ konvoja brauca. Tb nebija ne skanjas ne gausmas...vot i ienesa vinjaa.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 2 time(s). Last edit at 14.11.2008 22:25 by Mateus.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:40
Nu vispâr likumu un noteikumu dziïâkâ jçga ir kopçjâ sabiedrîbas labuma un kârtîbas nodroðinâðana... Ja no likuma sabiedrîbai kopumâ nav nekâda labuma, tad tâds bûtu jâatceï vai vismaz jâignorç.
ðajâ gadîjumâ bûtu labums, ja pasargâtu amatvîru no teroristes, pieòemot, ka amatvîri vçl kâdam bez viòiem paðiem ir vajadzîgi. Bet ja 3. maðîna ar vîriòu jau bija garâm, kad kachenitei metâs virsû 5. = konvojs, un vîriòu tarançt viòa i gribçdama vairs nebûtu varçjusi, tad tâ ir vnk visatïautîba un bezkaunîba.

Nez kâpçc amatvîri tik labi strâdâ, ka no vçlçtâjiem uz ceïa jâbaidâs?!?

>A par godmani... manupraat vinjsh BEZ konvoja brauca. Tb nebija ne skanjas ne gausmas...vot i ienesa vinjaa.
Jâ. Konvoja maðînas it kâ bija, skaòas un gaismas nebija, bet brauca tâ it kâ skaòas un gaismas bûtu. Þçl mikriòa ðoferîða. Nav kkâ dzirdçts vai/kâ viss tas process tagad turpinâs...
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:43
Nu ja godiigi... cik es zinu to konvoju var arii noalgot. Nezinu vai LV bet Polijaa var. Un ko tad? Arii sabiedriibai jaakalpo nevis pasuutiitaajam?

Konvoja uzdevums ir skaidrs... vadiitaaja riiciiba arii... kaadas vel diskusijas, ja vadiitaajs neieveero noteikumus, bet konvojs dara visu peec iztruktaazhas? Ka tik pariet uz kaadu? Reizeem jaatziist vaina un miers ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:47
Nez, man tomçr liekas ka ja viòi nodarîtu maðînai kâdus bojâjumus, varçtu patiesâties. Tâpçc ka soda par traucçðanu, nevis par neapstâðanos. A vai tieðâm traucçja - tas vçl jâpierâda. Linèotâji baigie.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 22:57
Noteikumi ir noteikumi un tie bûtu tâ kâ jâpildda. Ja nç, tad paredzçtais sods, nevis samasuds uz vietas. Tâpçc jau miesassargus apmâca, lai viòi spçtu novçrtçt un rîkotos adekvâti situâcijai, nevis þvadzinâtu savas spçjas. Tas ir profesionalitâtes un kultûras jautâjums. Pirmajâ paaudzç pie varas tikuðajiem, bieþi vien ir problçmas ar sevis demonstrçðanu
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 23:13
#1- tieði tâ, "kad visa kolonna jau garâm, izòemot dþipu". Es ko, pabraukusi garâm, bûtu metusi riòíî un dzîtos viòiem pakaï? Vçl vairâk: 1.autiòð ar sarkano uguni, tad vçl 2. vai 3. autiòi, visi sudraba krâsâ, kâds ar uguni,kâds bez uguns (stûrçjot nav laika pçtît!). Pçc tam, kad visi ar uguòiem jau pabraukuði garâm, astç velkas melns dþips. Tas dþips tad arî uzdarbojâs.
Par likuma burtu: tas likums ir viens, bet dzîvç situâcijas ir daþâdas. DAUDZ esmu redzçjusi situâcijas, kad pçc likuma vainîgais pçc morâles normâm patiesîbâ ir cietuðais. Bet likums saka, ka ðis VAINÎGAIS! Ir DAUDZAS situâcijas, kad IR CIETUÐAIS, bet NAV LIKUMA, ar ko viòam palîdzçt. Tâds likums nav vispâr uzrakstîts. Ja gadîsies iepçrties tâdâ situâcijâ, tad par likuma burtu varçs dzeju skaitît un dziesmas dziedât! Tajâs situâcijâs bût par cietuðo DIEVÎGI! Mateus, Tu par likuma burtu un garu mazâk zini, nekâ es! Pie datora strâdâjot, to nevar uzzinât...
Likums ir idiots, tâ izpildîtâjiem jâbût bez savâm smadzençm un 0 emociju.
Tas ðofers tomçr nahals bija. Cilvçks izjût baudu, izrâdot varu. Starp cilvçkiem ar dienesta pakâpçm tâdu daudz ir. Vairâk, nekâ starp "parastiem divkâjainajiem."
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 23:41
Tie, kas tâdos robos tikuði strâdât, lielâkoties uzskata civilos par "parastajiem divkâjainajiem" vai "citu sugu" un domâ, ka viòiem atïauts vairâk nekâ "tiem, parastajiem". Ir bijuðas daudz dariðanas ar uzpleèainajiem.
NEVIENA INSTRUKCIJA NAV RAKSTITS, KA KOLONAS ASTE EJOShAI MASINAI JÂTARANÇ PRETIMBRAUCOSAaS MASHINAS! Turklât, tâ brauca pçdçjâ, nebija ne uguòu, ne trafarçtâ. Pieïauju, ka tur sçdçja da jebkas- ìimenes locekïi, draugi, Kargins :) vai droðîbnieku ðefs.
Re: Cûkas uz ceïa!
14.11.2008 23:50
Paga, paga, ja es pareizi saprotu, tad kolonnai jâsâkas ar bâkuguòojoðu maðînu un ar tâdu arî jâbeidzas. Aber viss, kas brauc pçc tam, vairs neietilpst kolonnâ un ir vnk noteikumu pârkâpçjs, ja neuzvedas atbilstoði CSN. Vai tik nevarçja pierakstît numuru un par paðu noziòot - pçc likuma?

Situâciju ar kacheniti jebkurâ gadîjumâ varçja nokopt daudz labâk: ja CP bûtu vnk apturçjuði, sastâdîjuði administratîvâ pârkâpuma protokolu, jo nav ievçrots CSN punkts Nr. ... par ko APK paredzçts sods ...( starp citu, LV eksistç arî tâds soda veids kâ brîdinâjums, kas IMO ðeit bûtu piemçrotâks par naudas sodu), tad gan jau kachenite turpmâk stâtos, ieraugot kolonnu. T.i. mçríis - kachenite ievçro CSN - bûtu sasniegts bez tarançðanas u.c. zemiskas rîcîbas un bez kachenites aizvainojuma pret kolonnâm, eskortiem, amatvîriem, likumiem u.t.t. uz visu atlikuðo autovadîðanas laiku.

Kas attiecas uz algotiem konvojiem, IMO tas ir nepareizi, ka kkâda bieza íçma dçï visiem jâmetas nost no valsts (t.i. par nodokïiem bûvçta un uzturçta) ceïa. Ja tâds likums ir, ka ar konvoju kolonnâ var braukt sabiedrîbai nesvarîgi subjekti, tad to vajadzçtu atcelt. Ja tâda nav, tad nevajadzçtu tâdu pieòemt. Partija, kas ðâdus un lîdzîgus sabiedrîbai nederîgus likumus solîtu nepieòemt un esoðos labot vai atcelt, ar to noteikti pievçrstu manu uzmanîbu nâkamajâs vçlçðanâs :)
Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 00:10
1) Domâju, ka LV tâda likuma par privâtu konvoju nav.
2) kad cilvim brauc virsû, viòð vispirms domâ, kâ no tâ izvairîties. Tikai pçc tam, kad braucçjs jau gabalâ, parâdâs doma: Nez, kâds tur bija numurs? Ðajâ gadîjumâ bez tâ varçtu iztikt. Droðîbniekiem ir priekðnieks, kurð katru rîtu norîko darbos. Viòi paði iepriekð nemaz nezina, kurð ko darîs. Priekðnieks gan zina, kas tajâ kolonnâ vçl brauca.
3) policisti parasti atrodas tur, kur atrodas,nevis tur kur notiek pârkâpumi.
4) LV diemþçl, ir tâda situâcija, ka parasts ceïu policists nestâdîs protokolu par tâdu pârkâpumu "biezajam" vai ìenerâlim. Viòð zin, ka tâ var zaudçt darbu vai iekïût melnajâ sarakstâ.
Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 00:23
Stâsts gan no manas puses drusku nevietâ, bet nu bçrnîbâ laukos îpaði daudz grâmatu nebija, tâpçc lasîju latvieðu tautas daiïradi un bija viena, laikam tâ skaitâs pasaka.

Viens kungs izdevis likumu, ka zemniekiem, ieraugot viòu, jâbrauc grâvî, lai nemaisâs pa kâjâm. Reiz vienam zemniekam tas apnika un kad ieraudzîja kungu karietç brauca, turpinâja tik kustçt pa ceïu. Nu kungs sâcis kliegt: "Griez ceïu, griez ceïu!" Zemnieks tad nu noliek vezumu ðíçrsu pâr ceïam, pats ielec grâvi un vaigus piepûtis stumj ar plecu ceïu. Kad nu kuèieris vai zirgus navar noturçt, kariete ar visu kungu iekrît grâvî. Zemnieks tad nu pienâk un saka: "Atvaino, grieþu cik spçka, bet nevarçju to ceïu pagrie." Kopð tâ laika kungs likumu atcçla.

Morâle nu skaidra - nekas nemainâs ðajâ pasaulç
Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 09:21
Peec visa sapratu, ka kaadam gribeejaas "uzbraukt" konvojam :D Jo tagad jau sanaak ka tas nemaz nebija no konvoja :D Ja jau VISI aizbrauca un tad naaca dzhips.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 12:09
kachenite Wrote:
-------------------------------------------------------
> Puce: Zini, kâ mana pirmâ vadîtâja apliecîba
> izskatîjâs?
> Sarkani vâciòi, virsû slâvu burtiem rakstîts
> VODITEÏSKIJE PRAVA. Iekðâ ar zilu zîmogu iespiests
> LATVIJAS REPUBLIKA. :)

oho :))
es liku 1994., tad jau deva smuko rozâ laminçtu kartiòu :)
Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 13:31
to kaceniite
Ðajâ gadîjumâ, jûms nav taisnîbas. Pçc bûtîbas jûs vajadzçja ne tikai pabaidît, bet apstâdinât un sodît. Jums palaimçjâs, ka nebîja tâs kolonnas beigu dalâ policijas maðînîtes kura íer tâdus nezinîðus. Bet sods tur var bût pat lîdz tiesîbu atòemðanai. Likumus jâzin. :) Nakoðreiz esiet lûdzu uzmanîgâka un viss bûs labi :)

Citt lieta, ka mûsu prezidenti un premjerministriòi vizninâs ar tâdiem eskortiem, tas îsti nav tâ pieklâjîgi valstî kur iedzîvotâju skaists knapi pâr 2 miljoniem.

PS
Mçs te braukâjâm daþreiz ar ambulancçm aptuveni tâdâ paðâ stilâ. Pirmâ ambulance izdzenâ vissus uz ðossejas pa malâm, braucot tiem praktiski virssû, apþilbinot ar tâlajâm gaismâm, bloíç krustojumus, bet otrâ brauc pa ðossejas vidu. Piemçrâm tâ bîja vesta aortas aneirisma. Jo jâbrauc tâ, lai nebûtu nekâdas liekâs bremzçðanu, paatrinâjumu un lieko manevru. Ja plîsîs, atliks tikai viens - lûgðana.
Daþreiz menti priekðâ brauc pavadot no avârijas. Tie vispçr kâ trakie vissus spieþ praktiski grâvjos.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.11.2008 13:34 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 21:00
Eh! Nesaprotat jûs mani! :( Kad paðus iedzîs grâvî, tad varbût tâ lieta skaidrâka paliks! Tur nevienu uz nâvi slimu neveda. Tajâ dþipâ kâds draòíis brauc, kuram liekas, ka viòð ir pasaules naba.
AR ÐITIEM VIRIEM IR TA, KA VINI DARIT VAR VISU, KO SAGRIB, VIENIGI ACIMREDZAMAS MULKIBAS NEE. VIENALGA, CIVILAIS NEPIERAADIS, KA VAINIGS NEBIJA. Atbrauks citi ar pagoniem un uztaisîs visu "kâ vajag."
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 9?
Ziņa: