Cûkas uz ceïa!

Aizsāka kachenite 

Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 21:06
Puce: jâ, oho! Þçl, ka man to VODITEÏSKIJE PRAVA atòçma, kad deva rozâ kartona gabaliòu. :( Bûtu interesants suvenîrs mâjâs bijis.
Re: Cûkas uz ceïa!
15.11.2008 23:37
...saape saprotama, bet noteikumi rakstiiti, lai tos ieveerotu... vinjiem paarmet noteikumu neieveeroshanu, a pati...
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 13:14
Miilaa kaceniit

Sai gadiijuma, tev reaali vareeja atnemt to vadiitaaja aplieciibu. ;) Vari uzskatiit, ka tev palaimeejaas, ka tikai pabaidiija. Ta teicot izrakstiija briidinaajumu. Kaut gan, ja sanaaktu avareet ar to dzipu, tad policija jus uzskatiitu par vainiigu, ar labu advokaatu un liecinieku kaudzi + video labaakaa gadiijumaa obojudku.

Es tev vel vienu shtuku teiksu, katram gadiijumam. Ja brauc operatiivaa masiine (zilie gaismas signaali + skanas signaals) to ari apdziit un apsteigt nedriigstot, pat ja taa brauc 30 km stundaa. Pat ja ir vairaakaas kustiibas joslas. Daudzi to nezin. Un dabuj probleemas.

Ja mashiine ar iesleegto zilo majaku (bez skanas) staav, tad tuvojoties tai jasamazina aatrumu un buut gatavam apstaaties un ja kaads dod signaalu apstaaties tad obligaati jaapstaajaas (to dara policists, robezsargs... dziivee var buut ari ne visai peec noteikumiem - ugunsdzeesejs, NMP vadiitais, medikis u.t.t.).

Daudzaas valstiis ja staav auto ar iesleegto sarkan-zilo signaalu. Tad piebraucot pie taa jaapstaajaas. To apbraukt (skersot krustojumu uz kura taa staav) var tikai tad ja kads regulee satiksmi (peec reguleetaaja atlaujas), vai kad buus izsleegts sarkanais gaismas signaals. Kaa tur iisti Latvijaa, gruuti teikt. Jo taada punkta noteikumos nava, Latvijaa acimredzot buus jaapstaajas un nedriigs skersot krustojumu ja staav ar ieslegto sarkan-zilo un papildus ieslegto skanas signaalu (biezi redzeets kad braucu kolonnaas, ka izbrauc uz krustojumu pavadiibas masiinas ar iesleegto divkraasaino iluminaaciju un rada zosis skanas signaalus :) Krja-krja-krja :))) Palassot noteikumus, var dodot no taadas masînîtes ari paveeli apstaaties komandeejot caur skalruni, vai dodot paveeli no masiinas ar zezli to pacelot. Taadaa veidaa blokejot krustojumu.



Edited 5 time(s). Last edit at 17.11.2008 00:27 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 13:32
...jobtvaju!!!...man cita vârda nav...kachenîtei un restîtei kârtejo reizi spieþas laukâ apbiþoto sindroms - redz, kâdi mçs, kâ mûs...UN VIÒI, MAITAS!!!...mçrkaíi...:)

...ir noteikumi...un viss ar to izteikts...
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 14:20
Tur jau tâ lieta, ka nav tâda noteikuma, kas ïautu kkâdam netrafarçtam dþipam, kurð brauc AIZ kolonnas, kâdu dzît grâvî. Tikpat labi es varçtu sadabût tankveidîgu aparâtu un dzît pretîmbraucçjus nost no ceïa vnk aiz gara laika... Bet mani, redz, fiksi arestçtu...
Pçc kachenites texta tâ nebija policijas maðîna ar bâkugunîm!! Un arî policijas maðîna ðajâ gadîjumâ to bûtu varçjusi nokopt pieklâjîgâk.

Es joprojâm ceru, ka kâdreiz viòus kkas piemeklçs. Un kad pa TV râdîs kolonnu grâvî, Daugavâ vai jebkur citur (TV jau nespçs neparâdît ;) ), nenoliegðu, ka uztaisîðu sev jauku tçjiòu un mazliet ïauni papriecâðos :P
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 15:27
Restiit, dzips kurs brauca kolonnas beigu dalaa ar zilo baakuguni, ir kolonnas sastavdala un tikai peec tam kad tas pabrauks garaam, var turpinaat celu.

Kolonnas pavada - Prieksaa operatiivais transportliidzeklis ar sarkano un zilo gaismas signaalu + skanas signaalu un kolonnas beigudalaa masiine ar zilo signaalu bez skanas signaala.

Vispaar regulejosie operatiivos transp.liidzeklu panti ir:

40. Ja tuvojas operatîvais transportlîdzeklis ar iedegtu mirgojoðu zilu bâkuguni un ieslçgtu speciâlu skaòas signâlu, citiem ceïu satiksmes dalîbniekiem jâdod tam ceïð.

Te tas buus 41 pants

41. Ja tuvojas operatîvais transportlîdzeklis ar iedegtu mirgojoðu zilu un sarkanu bâkuguni un ieslçgtu speciâlu skaòas signâlu, citiem tajâ paðâ virzienâ braucoðo transportlîdzekïu vadîtâjiem un pretim braucoðo transportlîdzekïu vadîtâjiem (ja nav konstruktîvi izveidota ceïa elementa, kas atdala brauktuvi, piemçram, barjeras, sadaloðâs joslas) jâdod tam ceïð, apturot transportlîdzekli pie ietves vai uz nomales, vai, ja tâ aizòemta, — iespçjami tuvâk brauktuves labajai malai. Transportlîdzekïu vadîtâjiem, kas tuvojas krustojumam (ceïam) no cita virziena ceïiem, jâaptur transportlîdzeklis pirms ðíçrsojamâs brauktuves. Uzsâkt (turpinât) braukt drîkst tikai pçc tam, kad ir pabraucis garâm transportlîdzeklis ar iedegtu mirgojoðu zilu bâkuguni, kurð brauc aiz pavadâmâ transportlîdzekïa (kolonnas).

Nu un paarejie

44. Pirms pavadâmâ transportlîdzekïa (kolonnas) braucoðajam operatîvajam transportlîdzeklim jâbrauc ar iedegtu mirgojoðu zilu un sarkanu bâkuguni un ieslçgtu speciâlu skaòas signâlu. Aiz pavadâmâ transportlîdzekïa (kolonnas) braucoðajam transportlîdzeklim jâbrauc ar iedegtu mirgojoðu zilu bâkuguni.

45. Pavadot transportlîdzekli (kolonnu), braukðanas âtrums apdzîvotâs vietâs nedrîkst pârsniegt maksimâlo atïauto braukðanas âtrumu vairâk par 10 km/h, bet ârpus apdzîvotâm vietâm — vairâk par 20 km/h.

Nu un punkti kurus reti kurs zin.

67. Tuvojoties stâvoðam transportlîdzeklim, kuram ir iedegta mirgojoða zila bâkuguns, transportlîdzekïa vadîtâjam jâbrauc ar tâdu âtrumu, lai, ja nepiecieðams, varçtu nekavçjoties apturçt transportlîdzekli.

68. Transportlîdzekïa vadîtâjs aptur transportlîdzekli, ja policijas darbinieks, robeþsargs (uz valsts robeþas vai pierobeþâ) vai muitas amatpersona dod norâdîjumu apturçt transportlîdzekli:

68.1. ar skaïruòa palîdzîbu vai uz konkrçto transportlîdzekïa vadîtâju vçrsta rokas vai ziþïa svârstveida kustîbu no policijas, Valsts robeþsardzes (uz valsts robeþas vai pierobeþâ) vai Valsts ieòçmumu dienesta automobiïa vai motocikla, kam ir valsts standartâ LVS 63:1999 noteiktais operatîvâ transportlîdzekïa krâsojums vai nav tâ;

Bet laikam 99,999999% gaajeju nezin sekojoso :) :

28. Ja tuvojas operatîvais transportlîdzeklis, gâjçjiem aizliegts iziet uz brauktuves, bet gâjçjiem, kuri atrodas uz brauktuves, jâdod ceïð minçtajam transportlîdzeklim.

Pçdçjie labojumi normatîvajos aktos aptuveni ir sekojoðie:
...Lai nodroðinâtu aizsargâjamâs amatpersonas droðu un netraucçtu pârvietoðanos, operatîvajiem transportlîdzekïiem ir tiesîbas izbraukt no kolonas, aizðíçrsot ceïu citam spçkratam, kurð, pârkâpjot ceïu satiksmes noteikumus, apdraud amatpersonas dzîvîbu vai veselîbu.

Vçl noteikumi papildinâti ar normu, ka operatîvajiem transportlîdzekïiem ir tiesîbas piedalîties satiksmç, lai nodroðinâtu arî aizsargâjamâs amatpersonas droðu un netraucçtu pârvietoðanos...



Edited 4 time(s). Last edit at 17.11.2008 01:15 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 17:58
Taisnîbas labad jâsaka, ka kachenîte sûdzçjâs par dþipu, kas brauca kolonâ pçdçjais un tik pat labi pirmais aiz kolonas, jo tam nebija ne bâkuguòu ne arî kaut kâ cita, kas to iedalîtu ðajâ eskortâ. Par to jau arî bija cepiens. Kâ arî par to, ka ir civilizçtâki lîdzekïi, kâ cilvçkam parâdît, ka viòð nav rîkojies gluþi pareizi.
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 19:20
plants: ja traucee konvojam tur ir vietas kur paredzeeta arii noshaushana. Taa kaa... par to civilizeeto ir kaa ir

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 20:09
Ceïu satiksmes noteikumos?
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 21:27
Nope. Celju satiksmes noteikumos ir raxtiits tikai tas, kas jaadara shoferim. Liidziigi kaa - neatradiisi tur nevienu punktu par to cik lielu naudas sodu vari sanjemt vai uz cik ilgu laiku tiesiibas var nonjemt. Bet konvoja darbinieki ir attieciigi instrukteeti - 1.vietaa tikai un vieniigi pavadaamaa droshiiba un nekas cits.

Jaapameklee... kaut kur bija raxts par gadijumiem kad konvojs reaali shauj uz mashiinaam.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cûkas uz ceïa!
16.11.2008 23:39
Tad atliek jautâjums, vai dþipu, kas brauc aiz eskorta uzskatît par tam piederîgu. Vai arî tas bija jautrais braucçjs, kâdus es bieþi redzu Biíernieku ielas meþâ, kas izmanto situâciju un iekârtojas aiz âtrâs palîdzîbas maðînas, kas ar uguòiem un sirçnâm ved slimnieku uz Gaiïezeru. Tâdâ veidâ apbrauc koríi meþâ. Daþkârt tâdu gudrîðu ir ne viens vien.
Es saprotu, ka mçs tagad skaldam matus, bet mana dziïâkâ pârliecîba ir, ka eskortam ir jâbût skaidri "definçtam" un pârkâpçjs jâsoda saskaòâ ar noteikumiem, nevis jâpârmâca lîdz rausta valodu.
Re: Cûkas uz ceïa!
17.11.2008 00:28
Jâ, man ir apbiþotâ sindroms, jo ne jau pirmo reizi mani varas pârstâvji apbiþoja. Te nav runa par CP,kuriem ïoti patîkot piecîði (man nav bijis vajadzîbas to pârbaudît, fu, fu).
Man ir arî ðâdi tâdi pagoniòi bijuði, tâpçc zinu, kâ tâ tauta domâ. Zinu, ko domâ, Sistçmu zinu, tâdçï jo lielâks cepiens. Zinu, ka neatkarîgi no tâ, kas rakstîts CSN, saskrieðanâs ar tâdu dþipu automâtiski nozîmçtu, ka man noformçs papîrus kâ vainîgajai. Jo tanî maðînâ LIELAIS sçdçja. "Mazie" aiz kolonnas astç nemçdz braukt. Tas, kas tur bij pie stûres, ÏOTI LABI to zinâja. Ja tâdâ situâcijâ gribas izvairîties no nepatikðanâm un sodiem, jâzina kâds LIELAIS, vai vismaz jâpazîst labs advokâts. Vçlams, lai pazîstamajam LIELAJAM (ìenerâlim, piem!) var piezvanît jebkurâ brîdî. Tad var gadîties, ka vai nu papîrus neviens nesmçrçs, vai "uzbraucçjs" fiksi tiks pataisîts par vainîgo. :) Man tik lielu paziòu nav un $ ar ðobrîd nav :( Tâdçï man cerîbu nebij nekâdu.
Somija nav Latvija. Somi mçdz piedzerties kâ lopi un tad strâdât muïíîbas. Citâdâk viòi ir ïoti likumpaklausîga tauta. Saskaòâ ar pçtîjumu rezultâtiem, Somija ir vismazâk korumpçtâ valsts pasaulç (katru gadu 1.-2. vieta pasaulç!) Viòu premjeri un ministri sen jau bûtu zaudçjuði savus amatus, ja atïautos to, kas mûsçjiem ir "every day life".
Latvijâ ir savâdâk. Te korupcija zeï un plaukst. Bez labiem sakariem ir grûti ko panâkt. Likumus var arî neievçrot un pârkâpt. Ja ir paziòas pareizajâs vietâs, neviena policija neaiztiks. Tie, kas to zina, dzivo it labi. Policija ir iestâde godîgu ïauþu biedçðanai, jo vismaz 30% gadîjumu viòi nevar neko panâkt- tas pats Likums traucç. Vçl zinâmâ % gadîjumu policija negrib neko darît- slinkums traucç, kâds samaksâjis vai vçl kaut kas. Tas mûlis pie dþipa stûres to zinâja tikpat labi, kâ es. To nezinât jûs, jo, (ak laimîgie!) nav bijusi tâda pieredze.
Vienu brîdi es apsvçru iespçju pârvâkties uz FIN, jo apriebies tas viss Latvijâ.

Ceïu satiksmes noteikumos var nebût rakstîti naudas sodi. Priekð tam ir Administratîvo pârkâpumu kodekss. Tâ visi punkti ir saskaòoti ar CSN.
Re: Cûkas uz ceïa!
17.11.2008 00:44
Te bûs interesants video pa tçmu un to izanalizçjot, tieðâm var redzçt, ka personas tiek pavadîtâs ne pçc noteikumiem. Jo beigâs nebrauc maðîne ar ieslegto zilo signâlu. Es neteikðu kâdiem mçríiem brauc ðîs dþips (beigâs un pa labi) jo baidos, ka daþi to uzsvers ka noslçpuma atklâðânu. Bet nu uzlikt viòiem vienu majaku uz jumta gan varçtu. Vismaz uz magnîta, lai ievçrot likma burtu... Citâdi cilvçiki neredz ka tâ ir kolonna... :)

Spiedi ÐEIT lai redzçt



Bet ðeit bûs skaidrojums kâpçc viòi tâ uzvedâs ar mûsu mîïo kacenieti.Boidâs poikos savos darbos vietiòos zaudôt, tapecos imitç darbîbos...

Pçc tâ Godmaòa avârijas puikâm laikam vissas smadzenes izskaloja un tagad puiði cenðâs vel vairâk ne kâ agrâk.

Spiedi ÐEIT lai lassît



Eskortçtâs Kolonnas upuri</p

Kachenite :) Uz Somiju? Somija nav tâ labâkâ valsts prieks latvju gara. Zviedrija bûs labâk. Un ne tik birorâtiska. Ari valoda vieglâk.



Edited 6 time(s). Last edit at 17.11.2008 01:54 by Dr.asist. Raimonds.

Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 16?
Ziņa: