kapçc neizdodas?

Aizsāka mekletâja 

mekletâja
kapçc neizdodas?
30.12.2008 23:00
Man gan ir augstâka izglîtîba(iegûta studçjot interesçjoðo jomu), gan angïu , vâcu un franèu valodu zinâðanas, tomçr darbu ârpus Latvijas nevaru dabût. Paklausos visiem tik ïoti viegli, ka nesaprotu, kâpçc es pamatâ saòemu atteikumus. Biju divas reizes aizbraukusi uz intervijam - Vâcijâ un Dânijâ, ceïam un viesnîcai aizòçmos naudu no GE, tagad mocos atdodot. Pirms Ziemassvçtkie piezvanîju uz vienu vietu, kur biju pirms îsa brîþa sûtîjusi savu pieteikumu. Profesors pateica, ka viniem gan esot paticis mans pieteikums, bet viòiem esot gana daudz kandidâtu, kas jau dzîvo tajâ pilsçtâ Kâdam ir padoms kâ tikt pie darba ârzemçs. Darbâ iekartoðanas kompanijas Latvijâ pamatâ piedâvâ nekvalificçtu darbu un
Re: kapçc neizdodas?
30.12.2008 23:51
Kaarteejais cilveeks, kursh domaa, ka ar vieteejo izgliitiibu aizbrauksi kaut kur un uzreiz buusi krutais ;) Pat peec SSE cilveeki saak no seetnieka liimenja darba aarzemees, bet zinu vienu cilveeku, kursh tagad vada lielu banku Bostonaa (SSE absolvents).

Katraa zinjaa Tu neko daudz nepateici - augstaakaa: bakalaurs, magjists, doktors....? kaadaa jomaa utt utjp. Un pati atbildeeji.. nafig njemt kaadu no hvz kurienes, ja blakus pilns ar taadiem.

Kaa arii kad beidzot tautieshi sapratiis, ka plika izgliitiiba NEKO nedod. Vajag arii labu pieredzi un speeju paardot savas zinaashanas. Preteejaa gadijumaa - papiirs ir tikai papiirs. Ja viens tas nav kaads starptautiski atziits sertifikaats, kursh reaali apliecina arii praktisko resursa (cilveeka) pielietojumu.

Man apkaart ir daudzi gan ar ljoti labaam izgliitiibaam, gan arii viens indiviids ar pamatskolas izgliitiibu, bet visi kuljaas njemaas un pelna normaalas naudas - maak paardot to ko zin - neviens nemuuk un nebeeguljo, bet tepat LV nopelna i labai mashiinai i dziivoklim utt utjp

Ja te neizdevaas uzcelt karjeru... tur ari nesanaaks... sorry.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
mekletāja
Re: kapēc neizdodas?
31.12.2008 00:09
Esmu fizikķe, nostrādāju nelielā projektā 3 gadus pēc bakalaura grāda nostrādāju, tad projekts beidzās, jaunu jau 6 mēnešus nav, mans darba vadīājs ari aizgāja no aktīvas pētniecības. Biju zemekā līmeņa asistente (laborante), enkādus īpašus kontaktus nepaspēju pa konferencēm izveidot, būtībā arī kā līdzautors tikai vienam rakstam pieminēta. Es nemērķēju uz vadītājas ārvalstu institūtā. Bet negribas braukt pakot CD vai vistas gaļu :( Kāpēc es nevaru gribēt strādāt profesijā?
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 00:17
fizikje ar bakalaura graadu? :)
Tu njirgaajies vai kaa? ;) Pat Latvijaa tie kas skataas uz papiiriem, bakalauru uzskata kaa taadu puspabeigtu augstaako.

Es domaaju, ka tev jaabeidz lidinaaties maakonjos. Domaaju, ka ar bakalauru Tu pat ne tuvu nevari konkureet pasaules liimenii ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 00:28
Es esmu maìistratûras programmâ, bet nepietieik faktiskâ materiâla darba uzrakstiðanai. Jâ, tâ ir mana vaina, ka tçma tik specifiska, ka LV nepietiek naudas to darît (atvaino, tuvâk nestâstîðu). Íeksiða pçc kaut ko izfantazçt, nekaunîbas nepietiek (man tâs drusku trûkst arî ikdiena - vislabâk norokas laboratorijâ, nekâ kontaktçjos ar cilvçkiem).

Es nemeklçju te pazemojumu, bet kâdus ieteikumus un/vai pieredzi kâ cilvçki ir izrâvuðies, savâdâk te milzums cilvçku visos komentâros ziòu portâlos lielâs ar savâm veiksmçm, bet es nezinu kâ un pie kura gala íerties.

Es piesakos darbiem, kur pietiek ar bakalaura grâdu - laboratorijas tehniíis un kur jazina metodes ar kurâm strâdâju.

Pçc Jûsu rakstîtâ, Mateus, sanâk kâ visi citi ir plânprâtîgi, stulbi un nespçjîgi mâkoòu bîdîtâji? Jûs,leikas, bûsiet n ûdens lçjçju speciâlistiem - filozofiem, socialajiem strâdniekiem, caurkrituðiem ekonomistiem, kuri nespçju iedomâties, ka citiem prâts ir vçrsts uz eksaktajâm zinâtnçm un tas nozîmç, ka cilvçks varbût arî grâmatu târps ar vâjâm sociali izdevîgo (blatu) kontaktu veidoðanâ. Un nevajag teikt, ka pçc mana pieteikuma izloba, ka man trûkst ballîðu karalienes dotîbas.
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:20
Hm, savaadi... Kopsh es garlaiciibas maakta vienaa UK portaalaa iekarinaaju savu CV, zvana rekruuteri gana biezhi... neskatoties uz to, ka sludinaajums bija jau vairaak kaa 2 gadi vecs... te nesen atjaunoju vinju un saaka zvaniit kaa traki... nezinu kaa buutu, ja patieshaam sadomaatu braukt citur straadaat, bet, manupraat, ir pamats domaat, ka kaut ko jau atrastu... ne galju pakot ;-)

...iekarini CV aarzemju darba mekleetaaju saitos, mosh kas sanaak...

...un nezinu kaada ir parastaa prakse, bet, kad intereses peec devos uz darba interviju Briselee, izdevumus apmaksaaja vinji...
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:30
...()

Nebûtu tik laipna/laipns pateikt,kur liki?

Es lîdz ðim esmu sûtîjusi tikai uz http://www.newscientistjobs.com/jobs/ ievietotajos sludinâjumos, ir atsûtîta kaut kâdas papildu anketasm, bet reâlu iespçju aizbraukt nav bijis. Abas reizes,kad braucu, man neko nepiedâvâja apmaksât.
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:36
ierakstiiju googlee job+search+UK un izmeta gana daudz lapu... CV iekarinaaju paariitii, bet visbiezhaak no www.totaljobs.com manu CV izrok un zvana/meilus suuta...
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:37
Gada laikaa man 2 koleegji uz Shveici paarvaakushies dziivot/straadaat...
mekletāja
Re: kapēc neizdodas?
31.12.2008 01:38
Tev un Taviem kolēģiem ari ir eksakto zinātņu diploms?

Cik ilgu laiku viniem vajadzēja,lai atrastu darbu?
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:41
aarsta diploms vinjiem... bet darbs nav praktiskajaa mediciinaa... vienu sadarbiibas partneri paarpirka, otrs- pat nezinu, bet ilgaak par pusgadu nebija...
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:46
Ârstiem jau laikam vairâk iespçju. Vâcijâ tajâ laboratorijâ pieòema arî citus speciâlistus, tajâ skaitâ ârstu (onkologu). Viena meitene, kura sçdçja kopâ ar mani un gaidîja savu kârtu bija gna runâtîga, pçc tam pat aizgâjam iedzert kafiju. Piemçram, Vâcijâ ìimenes ârstu trûkst lauku rajonos, visi grib pilsçtâ, 'brîþam esot pat problçmas ar pilsçtas nomalçm, grûti ârstus ilgi piesaistît.
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:48
...kaa jau teicu, vinji neaizbrauca par aarstiem straadaat... nu, ne vispaarpienjemtaa izpratnee...
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:51
Bet tomçr ârsta diploms bija vai nu nepiecieðams, vai nu palîdzçja. Labi, ka teðâm kâdam veicas, tas arî man vçl uzturçt piedzîvîbas cerîbu liesmiòu, savâdâk (bez cerîbas strâdât sapnu profesijâ) tad atliek vien galçjais risinâjums
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:54
;-) Vienam bija nepiecieshams, otram paliidzeeja ;-)

Pameegjini gan ar tiem saitiem.

Augstskolai tak ar jaabuut kaadaam apmainjas programmaam, kuru laikaa var 1) CV uzlabot ;-) 2) kaadus kontaktus nodibinaat...
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 01:59
Ja Tu domâ LU studentu biroju, tad uz to îsti nevari païauties, teorçtiski jâ, bet es drusku nepareizi izdarîju pârâk païaudamies uz savu darba vadîtâju, tagad cenðos labot, bet kaut kas aizlûzis un katru dienu mazâk varu izturçt gaidîðanu.
Mateus taisnîba ir tajâ ziòâ, ka visi grib jau maìistrus vai pat doktorus. Tomçr man manos 27 gados ir savi ideâli kâdam jâbût zinâtniekam (Godmanis vairs nav fiziíis, tikai skaitâs, lûdzu, nepielîdzinât mani un manus kolçìus vinòam), bet ja nav tad man ðo dzîvi nevajag
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 02:01
Man, starp citu, bija iespçja pastudçt Vâcijâ, bet ìimenes apstâkïu dçï nâcâs atteikties. Tagad noþçloju, lai gan nav labi tâ teikt, tomçr pateikðu mamma tik un tâ nomira pçc 7 mçneðiem, bet es iespçjams sabojâju savu dzîvi :(
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 02:02
Nu jau gan... Ja nav, tad nevajag... varbuut ir reizes, kad nav veerts sisties aizsleegtaas durviis un ar laiku viss pats saliksies savaas vietaas... Un tas netraucee saspraust savus CV visur, kur tos var saspraust ;-)
mekletāja
Re: kapēc neizdodas?
31.12.2008 02:05
Uz aizsauli neviens nesūta piedāvājumus :-), tāpēc arī CV nav vērts likt
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 10:32
Shitas man atgaadina vienu manu pazinju. Kopsh es vinju paziistu - gadus 4 laikam, vinjsh visu laiku meklee darbu... kad vinjam jautaa nu kaa veicas ar mekleeshanu - aj nekaa nav... kaa Tu meklee. nu kaa.. ieliku cvonline savu cv... un kaa vel? ... nu kaa vel nu tagad gaidu kas buus... varbut aizej un sabaaz CV visaas malaas?.aj nee.. kaada no taa jeega... ;)

Kad gribees atrast atradiis. Man bija liidziiga pieredze kaa ,,, ieliku cv vienaa saitaa tikai (USA) un neskatoties uz to ka man nav augstaakaas izgliitiibas (man ir paaris Microsoft sertifikaati), atsauciiba bija gandriiz momentaana. Meec nedeeljas bija 2 piedaavaajumi, bet mani neinteresee nekur braukt prom. Es tieshaam tik intereses peec to izdariju. Katraa zinjaa... ja nebusi kaa auns savaa ietiepiibaa - nu nekas nesanaaks ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
A-G
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 13:08
Kâpçc tu nemîli Latiju un negribi ðeit strâdât?
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 13:14
blaa
vinja varbuut ir planeetas zeme patriots un nekad nebrauks straadaat uz citu galaktiku ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
!
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 15:26
Mateuss ja varçtu, noetikti bûtu jau aizlidojis!
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 15:32
blaa:

Ja vien es zinâtu, kas ir Latija, tad varbût spçtu tur strâdât :D

Bet Mateusam taisnîba, es nepametu ðo planetâro sistçmu. Man nesagâdâ prieku vçlu vakarâ apkopt biroju un pçcpusdienâs slinku un neieteresçtu skolnieku vietâ rçíinât fizikas, algebras un ìeometrijas uzdevumus. Kamçr Latvijâ nebûs sakârtota pçtniecîbas joma, nav vçrts te sçdçt. Es neesmu ìçnijs, tomçr arî ne muïíe vai nespçjîga viduvçjîba, tomçr ilgstoða atraðanâs ârpus specialitâtes samazina manas iespçjas.
Lielâkâ daïa zinâtnisko rakstu ir maksas pakalpojums, lîdz ar to grûti sekot jaunatklâjumiem. Pçc 3-4 gadiem manas spçjas jau bûs arhaisms :(
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 15:50
mekletaja nedaudz kljuudas.
Latvijas Fizikas un cietvielu vai kaa ivnju tur pareizi sauc instituuts prieksh galiigi nelatvijas militaaristiem izstraadaaja nenormaalaas tehnologjijas. Piemeeram bezskanjas helikopterus uz frekvenchu/preteejo frekvenchu baazes, ari magnetiids naak no taa pasha instituuta un ves shaadas taadas nopietnaas lietas. Latvijaa ar to viss ir kaartiibaa, bet asistenti... kaa jau visaas valstiit ir pa pilno ;) Truuxt tieshi jauno zinaatnieku, bet bakalaurs uz to nekur pasaulee nevar pretendeet... vai es kljuudos?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 16:02
Mateus, Tu nekïûdies. Ar bakaluru ir par maz, man gan ir daïa rezultâtu maìistra darbam, bet par maz, lai es neizgâztos aizstâvoties :( Gribu atrst vietu, kur varu pabeigt savu darbu. Ja man paveiktos, tad es jau pusgada laikâ varçtu aizstâvçt maìistra grâdu. Manas vainas (bailîguma) dçï esmu iesprûdusi. Asistentu ir pietiekami, bet, ja kâdu projektu aizver, tad jâbût gana uzmâcîgam, lai âtri pierunâtu, kâdu paòemt paspârnç. Man pietrûkst tâ. Daudz maz droða es jûtos vienîgi rakstot. Es jau minçju, ka man ir bijuðas 2 intervijas, bet nespçju saprast, kas tajâs nogâja greizi. No Vâcijas man pçc tam atsûtîja atteikumu, aptuveni ar ðâdu tekstu; Paldies par izrâdîto interesi par mûsu laboratoriju, tomçr diemþçl esam spiesti paziòot, ka izvçlçjâmies citu kandidâtu, kas nedaudz labâk atbilda mûsu prasîbâm, neuztveriet atteikumu personîgu. Novçla veiksmi tâlâkos meklçjumos un profesionalajâ darbîbâ.
Visticamâk citiem kandidâtiem bija vairâki raksti ar viòa vârdu pieminçðanu. Man likâs tik çrti nolîst no citu acîm, ka nepadomâju, ka tas varçtu tik pçkðòi beigties.
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 16:05
Lielaakai daljai jaunieshu truukst komunikaacijas maakas. Iespeejams taa ir arii Tava probleema.

Runaajot par karjeru fizikjiem... man pasham shkjiet, ka manis mineetais instituus ir TOP muusu valstii. Kas neriskee tas nevinnee... buutu es fizikjis es gribeetu tur tikt.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
mekletâja
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 16:15
Ir jau îr labâkais, bet ðobrîd neviens tur nestrâdâ ar tçmu, kurâ man vajag datus. Es gan paðlaik pârskatu iespçjas, ka varçtu maìistra darbu sâkt citâ fizikas nozarç, tikai jâizdomâ tieði kurâ. Savâ ziòâ þçl, jo tad viss iepriekð darîtais zaudç savu "CV noderîgumu". izmantojot neveiklu lidzîbu ar medicînas nozarçm, tas bûtu kâ no onkoloìijas pâriet uz zobârstniecîbu :( Nezinu cik âtri tâda pâreja var notikt un vai vispâr ar mani kâds sâks runât.

protams, vel var iestâties atkal bakalauros ârpus LV, tikai naudas jautâjums paliek. naudas tikai vârgulîgai izdzîvoðanai, îpaðumu nav. Esmu nepraktiska ikdienâ un nezinu no kura gala sâkt ârvalstîs, lai "nepazustu Temzas vai Reinas tumðajâs dzîlçs"
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 16:19
Atteikumu visiem suuta vienaadu, no taa vainu neizlobiisi...
Re: kapçc neizdodas?
31.12.2008 16:51
Nu shitas jau ir gada anekdotes veerts... cilveeks ar bakalauru, grib kljuut par zinaatnieku fizikji, meklee visu tikai shauraa teemaa, meklee ljoti kuutri, briinaas ka nevar neko atrast... sorry, bet Tev neshkjiet ka nedaudz utopiski riikojies?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 11?
Ziņa: