Nodokļu atmaksa

Aizsāka serea 

Nodokļu atmaksa
23.07.2009 12:13
Draudzene minēja, ka nodokļus atmaksā arī par periodu, kas esi bijis bezdarbnieks vai sēdējis uz slimības lapas. Vēl viņa minēja, ka kādu latu pārskaitot arī par to, ja visu kalendāro gadu esi cītīgi strādājis, nav bijuši nekādi izdevumi ne par mācībām ne medicīnu.

Kā tur īsti ir? Viens saka tā, otrs savādāk.

Vai ir jēga doties uz VID, ja par pagājušo gadu man nav neviena ar medicīnu saistīta izdevuma, bet par piecām dienām ir slimības lapa, turklāt gada nogalē biju bezdarbnieks.
Re: Nodokļu atmaksa
16.08.2009 12:58
Kad gaji prom no darba, Tev neiedeva lapeli, kas saucas "Pazinojums par algas nodokli"? Ar to lapinu vari iet uz VID, dabut naudu (nezinu cik isti % no samaksato nodoklu summas). So naudu var dabut par ieprieksejiem tris gadiem. Bet, man liekas, ka to var izdarit tikai lidz aprilim. Katra zina VID'am ir tel., uz kuru var piezvanit un to visu noskaidrot
Re: Nodokļu atmaksa
16.08.2009 15:19
To var darīt vēl arī tagad. Taču par slimības lapām gan nekādas atmaksas nav. Man pat skaidroja tā, ka es dabūšu atpakaļ mazāku summu, jo man ir bijusi slimības lapa.
Re: Nodokļu atmaksa
17.08.2009 18:29
Naudu vari dabūt atpakaļ arī tad, ja esi strādājusi nepilnu gadu, jo neapliekamo minimumu piemēro par visu gadu. Aizpildi tikai Iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarāciju (var dabūt VID mājas lapā) un dodies uz VID - pēc kādiem 3 - 4 mēnešiem dabūsi naudu. Deklarācijas var iesniegt par 3 iepriekšējiem gadiem.
Slimošana skaitās tas pats, kas strādāšana, jo par to laiku arī ietur ienākuma nodokli.
inka11
Re: Nodokļu atmaksa
18.08.2009 10:42
nav izdevumu, nav atmaksas.

elementarno , Vatson.
vijolīte bez VIDa:)
Re: Nodokļu atmaksa
18.08.2009 20:48
Mūsu krajā, visi skrien uz VIDu pēc naudas...druškai, kura te strādā, te nestrādā VIDs piešķīra 150 LVL, bet papildus vēl iesniedzot izziņu no dēla skolas, ka viņš bijis apgādājamais kkad tur pirms 2-3 gadiem, beigās dabūja 180 LVL...par ko? Pati brīnās un visus apskraida, lai iet "pēc naudas". Nekādu attaisnoto izdevumu viņai nav:)
Neiedziļinos, kas un kāpec...bet, it kā pāris gadus atpakaļ kko par daudz nodokļos esam maksājuši.
trr
Re: Nodokļu atmaksa
19.08.2009 09:39
druška dabū atpakaļ savu samaxāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuru bija samaxājusi no darba algas pirms vairākiem gadiem.. pēc visiem apgādājamiem un bezdarba laikā neizmantotā neapliekamā minimuma, viņai iedzīvotāju ienākuma nodoklis gadā vispār nebūtu jāmaxā, tāpēc valsts to atdod atpakaļ.. es jau arī katru gadu uztaisu deklarāciju, un saņemu atpakaļ savu nodokli, jo neredzu jēgu to atdot pašvaldībai..
inka11
Re: Nodokļu atmaksa
21.08.2009 11:44
ja bezdarbnieks, ja māmiņa - tad var pieprasīt nodokļa atmaksu.

ja slimojis - nekā, jo tad darba vieta nepiemēro neapliekamo minimumu.

ja paviršs grāmatvedis (arī izplatīts variants) un nepareizi apreēķināts nodoklis, - tad atmaksu var prasīt.


ja n-tie gadi strādāts vienā darba vietā, nav nekādu izdevumu, viss pareizi aprēķināts (kā man), tad nav ko cerēt uz haļavno naudu :)
inka11
Re: Nodokļu atmaksa
21.08.2009 11:47
p.s. mans mammuks visiem radiem un draugiem taisa deklarācijas
inka11
Re: Nodokļu atmaksa
21.08.2009 12:14
pirms prasīt nodokļu atmaksu , apsveriet vai nav situāciju, kad jums būs budžetā jāiemaksā nodoklis pēc pārrēķina (ja deklarāciju neiesniegsiet, tad 90%, ka nodokli jums nepiedzīs)

viens piemērs:
bērns, kurš ir jūsu apgādājamais , sāk strādāt, bet grāmatvedei jūs šo faktu paziņojiet tikai pēc pusgada vai gada.
ace
Re: Nodokļu atmaksa
31.08.2009 14:08
Palasot šos tekstus, piedodiet, bet daudzus gribas saukt par tumsoņām un analfabētiem.
Mīļie cilvēki, izglītojieties lūdzu! Kaut vai šeit palasiet: http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=4131&hl=1&mod=33
cik atmaksa par to ka esi bijis bezdarbniekos? 20 ls pa menesi,tapat ka ir ka bezalgas atvalinajums?!
Re: Nodokļu atmaksa
09.02.2011 23:10
Inka mineja, ja bezdarbnieks, ja mamina tad var prasit nodokli atpakal.kadu nodokli un par ko?esmu 2 bernu mamma 2gadus un 4 gadus veciem berniniem...tacu sobrid abi berni ir vira nodoklu gramatina ierakstiti.Uz doto bridi ari vins ir bezdarbnieks no novembra menesa 2010gada.
Re: Nodokļu atmaksa
08.11.2011 17:14
Nu pa to gadu tur nekas nemainīsies labi ja 20 Ls vien būs, ja tev piemēram būtu, tāda situācija, darba nomainīšana, pierakstīšana uz nodokļa grāmatiņas bērni un tad atkal nomaiņa nu un arī protams slimības lapas! Man 2 gada laikā sanāca 250 Ls pārmaksāti nodokļi!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 14?
Ziņa: