Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.

Aizsāka joll 

Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
12.09.2009 04:21
Šo tēmu liku te,jo politikas apspriešana mani neinteresē un par pļāpām šo neuzskatu.
Latvijā būšot vēl tālaķi samazinājumi veselības aprūpei.Presē un TV,interneta portālos parasti pasniedz Ministrijas budžets...u.t.m.l,neminot,ka tas ir veselībai u.t.m.l
Skumji,ka daudzi cilvēki,neiedziļinoties būtībā, cilā partiju nosaukumus un uzvārdus,ko nu kurš,kura un kā ir teikuši u.t.m.l
Tikmēr gribu jautāt Jums, cik jūsuprāt ir cilvēku,kuri apzinās nopietnību šai situācijai.Nejaucot tur partiju/nepartiju apspriešanu.?
Kā tālaķs samazinājums ietekmēs pacientus nodaļās un plānveida palīdzību.
Kāda partijas pārstāve TV intervijā pateica-tā ir Tautas Partijas slimnīca...Man nav komentāru.
Domāju,ka slimnīca ir pilsētas,tautai,palīdzībai...Tagad skaita kaut kādus murgus.
Pašas partijas mani neinteresē,bet kā var cilvēks kaut ko tādu pateikt?
Frāze-dzemdību palīdzība nav neatliekamā palīdzība...Paldies dievam,to teica tikai politiskās partijas kaut kādas darbone,nevis ārsts.
Jautājums,kas notiks ar pacientiem un vai aprūpes personāla paliekas uzkavēsies Latvijā pēc tālākiem samazinājumiem apmaksā un štata vietās?
Ja nevarēs nosegt maksa'jumus no algām,nebūs pietiekams personāla skaits aprūpei stacionārā.
Sevišķi uztrauc t.s. dežūrējoša personāla daudzums slimnīcās.Kas notiek ar slimnieku,kad standarta diena beidzas,ja tomēr paliek sliktāk un daudziem,ne vienam slimniekam stacionārā?
Stacināru likvidācija un dienas stacionāru propagandēšana.Kāda tam nozīme.Liekas,dienas centrs=pneimonija,injicēju AB un ej kājām vai brauc uz māju,kā gribi un ierodies nākamo dienu.Kā bomāriem-patversme uz nakti,pa dienu jāiet uz ielas,atgriežas vakarā?Tikai dienas stacionārā otrādi?
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
16.09.2009 11:04
Nu ko es varu teikt. Labie padomju laiki medicīnā ir beigušies un tālāk būs vel sliktāk... Medicīna kā tāda nepazudīs bet būs priekš tiem, kam ir nauda (daudz)... Ko vēl varu piebilst, apziniet draugus un paziņas, kas kaut ko saprot no medicīnas. Var noderēt... Derētu arī kāds profesionāla mediķa telefons nopietnākiem gadijumiem...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 01:09
Īpaši ku!

Labie Padomju laiki beigušies jau sen.
Gribu Jums pateikt,ka tie nebija Labie Padomju laiki.Padomju laikos pakalpojuma kvalitāte bija atkarīga no zināmiem faktoriem.
Pēc pieredzes zinu,ka Jūsu pieminētā pazīšanās tad bija ārkārtīgi svarīgs faktors.
Atsevišķos gadījumos vajdzēja arī naudu.Bez pazīšanās ar pliku naudu arī pagrūti.
Pie labiem zobu tehniķiem un ārstiem-rindas lielas.Ķirurgiem arī.Pārējās specialitātēs arī.
Labums,vienīgais,ko man mediķi,kas strādāja tajā laikā ir teikuši paši-Mums bija zāles un varējām izvilkt arī tādus,kas tagad mirst.
Varējām ieliet to un to, uzlikt tādu un tādu sistēmu, bija par daudz, uzlikām citu, izvilkām tādus,kas tagad desmitiem gadu strādā un dzīvo.
Neskaitīja katru ampulu un tableti.Nevajadzēja pusmirušiem vēžiniekiem Oramorph tabetes pašiem mājā skaitīt.Kā zināms tas ir grūtāk,kā injekcijas saskaitīt, cik tev iedurts reizes šodien..
Bija visādi.Tā, tajos laikos man domāt, bija vairāk ārstu aiz pārliecības.
Tā domāju,Jūs vēl jauns cilvēks esat, neesat Padomju laikus īsti redzējis, Sorry.Negribēju aizvainot.
Tagad, domāju, daudziem izdevīgāk būs pārcelties ārpus Latvijas un tur maksāt nodokļus.Raksta,ka nevarot,ka tā un šitā.
Tai pat laikā nav jau obligāti jāiekārtojas darbā.Var par pašnodarbināto,IK un maksāt iemaksas,nopirkt polisi.Vēlāk palikt par rezidentu,iesniegt attiecīgus dokumentus.Tad dos aprūpi pēc iemaksām un polises mītnes zeme.
Mums jau internetā un TV raksta,ka Latvijas iedzīvotāji ārzemēs u.t.t.Tik neprecīzas definīcijas,smiekli nāk.
Ja aŗsti un medmāsas būtu tik gudri kā žurnālisti, tad mums puse iedzīvotāju jau būtu miruši, ja ne vairāk.
Visur ir slikti.Tomēr,kā var paziņot ka dzemdības nav neatliekama palīdzība?Kauns tādā valstī dzīvot.
Par to maksu,jā, tomēr tagad bīda koncepciju,ka stacionārā tikai dienas plus operācijas.
Labi, tāpat dežūrpersonāla tāpat maz.Mati stāvus ceļas, iedomājoties,kas notiktu,kad standarta nodaļā naktī paliktu slikti vairākiem slimniekiem vienlaicīgi.Zinot,cik dežūrārstu un māsu tagad slimnīcās.Ja mēs samaksāsim,diez vai viņu skaits pieaugs.
Tā koncepcija,ka pēc iespējas ātrāk uz māju izrakstīt.Tātad,maksāju un tad vēl meklēju privātklīniku,kur atkopties?
Jā,PSRS laikā daudzām slimībām bija par ilgu hospitalizācijas,gultas režīma laiki.Pārspīlēti.
Tagad otra galējība klāt.Klusais ārprāts.



Edited 1 time(s). Last edit at 18.09.2009 01:43 by joll.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 01:25
Par to telefonu būšanu arī taisnība.Jau no PADOMJU LAIKIEM TĀ IR.
IR!
Zinu no sevis.Jā,tieši tā,pazīstami profesionāli mediķi.Ne jau tikai tā truli, ka kaut ko vairāk saņemt.
Vienkārši ir cilvēki, kuri iekšēji atzīst , ka medicīna ir māksla visaugstākā un žēlastība vislielākā.
Jā, riebīgi laiki un tā tālāk.
Tā, ir katram prieks, ka pazīst cilvēkus,kuri uzskata, ka viņu darbs ir māksla visaugstākā.Kas cenšas to pilnveidot.
Tādi cilvēki atrodas visās profesijās un viņus par draugiem,paziņām vienmēr ir gribējuši.
Īpaši Padomju laikos.Tagad arī.
Īstena kapitālisma mums arī nav, ja salīdzina ar Rietumeiropu.ASV par piemēru var nebāzt,jo tur pakalpojumu sniedzējiem visās jomās jārezervē arī summas juristiem.Kapitālisms.Labam ārstam laba jurista telefons,aŗī citu profesiju cilvēkiem.Godīga pret klientu jurista.Maz ...
Tā ka, maz laikam cilvēku paliks Latvijā.
Varat rakstīt,ka gaudoju, ka gaidu lai Valsts dod un citas klišjas te, no portāliem izkopētas.
Tā,ja mums aprūpe tuvu nullei būs, kāda iemesla pēc iekasēt netaisnīgi augstus nodokļus?
Nekādas gaudošanas man te nav.Ja man valsts neko nedod, tad kāapēc man viņa,tāda valsts ir jāuztur?
Valsts esam mēs un mēs viņu uzturam, pat pērkot maizīti, caur PVN.Un ne tikai.
Ir pilnīgi naivi domāt,ka izrīkojoties ša'di ar barotāju cūka ilgi ēdīs.Mēs esam valsts,Mēs viņu veidojam un barojam.
Mēs varam izvēlēties,kuru valsti veidot un barot ar savu pienesumu.
Mēs varam izvēlēties,kurai valstij atodt savu dzīvi.
Man pat nav jāpārceļas obligāti.Varu izvēlēties,kuras preces pirkt un kur.Ko barot ar PVN.
No valsts personīgi neko negaidu.
Vairs negaidu,ka netraucēs strādāt.To arī ne.
Es neesmu nekas,man nepieder nekas, tikai laiks uz šīs pasaules.Labs pantiņš bija.
Te vienā forumā LV portālā izlasīju kāda, laikam spekulanta atziņu- paņem smilšu pulksteni rokā,apgriez to un skaties,kā iztek smiltis.
Laiks aiziet, smilšu pulksteni tu vari apgriezt otrādi, bet laiku nē.
Kādai sabiedrībai ziedot laiku, to izlemj katrs pats.
Tikai valsts,arī mēs to negribam saprast.Negribam.
Tikai barot,barot,barot un pretī saņemt melus.
Pie šāda finansējuma medicīnai, būtu piedienīgi arī zemi nodokļi.Labi,ir variants,kad nodokļi zemi.Ievērojami zemi.Tad cilvēki sakrāj aprūpei paši,ja ir prāts.
Tas gan NMP neatsauc,jo ar sliktu NMP u.t.m.l vai bez samaņas un polisēm kabatās atvests slimnīcā,kur nezina,ka tev xxxxxxx bankas kontā..
Daži gadījumi tādās valstīs,kā Brazīlija jau bijuši-atved bez dokumentiem un saņem aprūpi kā bomāram,kad noskaidro, ka vari maksāt, ja vēl dzīvs esi, visādus izmeklējumus un manipulācijas veic bez sava gala.Varbūt šo izbaudīs arī Latvija?



Edited 3 time(s). Last edit at 18.09.2009 01:41 by joll.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 02:19
joll

Neesmu es jauns cilvēks un zinu ko runāju par padomju laikiem... Tie bija gandrīz 20 gadus atpakal un medicīnas līmenis toreiz pēc būtības bija zemāks... Es saprotu arī tos, ka pa siem neatkarības gadiem ir stipri "celušies" un par tādiem padomju laikiem ne dzirdēt negrib... BET, vienkārsam cilvēkam bija daudz labāka un nodrošinatāka nākotne... Cilvēki caurmērā bija veselīgāki, inteliģentāki un labvēligāki... Nu nebija tik daudz stulbeņu, jau no pusaudžu gadiem ar visādām sērgām, stājas un prāta deformācijām apsēstiem...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 02:38
Ja neguliet, tur par datoriem ierakstīju pļāpās jautājumu.
Jā,SLIMOJA MAZĀK, JO BIJA STRESS MAZĀKS.
ĒDIENS LABĀKS,JO FABRSTOFFEN MAZĀK UN GLUTAMĀTU NEBĀZA TĀ,KĀ MUMS, PAT SIĻĶU PRESERVOS Ca benzoāts,saharīns,nātrija glutamāts,sāls.Bija tas pats, bet bez nātrija glutamāta.
Nebija tās ņurkstēšanas.
Pie labiem ārstiem bija grūti tikt, tādiem, kas anamnēzi kārtīgi ievāca un domāja,ko dara.
Cilvēkiem bija DROŠĪBA PAR RĪTDIENU UN TAGAD TĀS NAV.
Tāpēc slimo vairāk.
Zāļu PSRS laikā bija vairāk, ko grūst ANESTOS un nodaļās.
Rtg un USG jomā bija cits līmenis,filmu kvalitāte u.c.Apstarotāji,Co lielgabali.Arhsaiski.
Bet nebija rindā jāstā 2 mēneši uz tikko atklātu metastāžu apstarošanu.
Neprasīja par gultasvietu 12-24LVL dienā paliatīvajā.
Nepielika bikses,kad tādam bija jāordinē morfijs...
Jā,bija daudz kas labāk arī.
Nesaku jau ka nebija.Mans rads slimoja,viņam pateica,vēzis laikam un uz māju.Kad nonāca slimnīcā,tad ieēst vairs nevarēja.
Bija vēl jāmeklē pa pazīšanos,kas operēs.Parastie daži vairījās,maigi sakot.
Jālūdzas.
Nopietni.
Nebija tur nekāda vēža, bija cita vaina un dzīvo 20 gadi vairāk kā pagājuši,invalīds nav,strādā arī.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 09:45
Es padomju laikos esmu nodzīvojusi gadus 10 ilgāk kā ku!
Bija kā bija ar saviem + un saviem -. Tikai ekonomiskais sabrukums bija neizbēgams un noveda pie iekārtas maiņas.
Es tomēr balsoju par šiem laikiem, lai cik sarežģīti pašlaik viss ir. Zaļāka zāle un zilākas debesis man liekas tagad.
Stulbeņi sabiedrībā bija, ir un būs visos laikos. Tas ka kopumā paradumi un dzīvesveids mainās ir neizbēgami. Tagadējā jaunatne pēc gadiem 20-30 tāpat gaudīsies, ka viņu jaunībā, tad gan bija īstie tikumi un dzīvesveids.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 10:22
Protams, ja runa ir par zāles zaļumu vai himnas garumu tad tā ir gaumes lieta bet redzams, ka jaunieši iztērējuši jaunību dzenoties pēc kaut kādām mazvērtīgām "vērtībām" un gados 23...25 konstatē, ka neprot jēdzīgi nopelnīt vai arī līdz sim vecumam paspējusi izjust visādus neveselīgus kaifus un savākt kolekciju ar STS, kā rezultātā jau 25 gados ir problēmas ar seksu un bērnu ieņemsanu tad jāsecina ir ir arī objektīvi rādītāji dzīves līmeņa pazeminājumam...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ku taisnība.
Ja nav profesijas, nav laba ienākuma, to var labot.Krīze visur mūžīga arī nebūs.Dažreiz labojas arī cietumnieki pat.
Ja dabū HIV tad gan...nekā.
Daudziem tagad ir laba izgl. un pieredze, bet darba nav, ir kredīti.Ārzemēs arī pretī neņem kreditēšanas specus no LV un līdzīgos.
Sēž vecīšiem uz kakla.Atceras vecākus laukos,kur viņi,kas viņi tādi.
Tos uzpūsto cenu kredītus gan neatdot.
Tāpat kā AIDS vēl neārstē.
Laba vērtība.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 11:27
Ku! Nekas nav pilnīgi objektīvs.
Man liekas citādi. Tajā vidē, kur lielākoties paiet mana dzīve (darbs + ģimene + ar to saistītā sabiedrības daļa) visvairāk ir jauni cilvēki. Mans novērojums ir pretējs. Neuzskatu sevi par stulbu, bet jaunie liela daļa ir krietni gudrāki, kā es jaunībā. Izglītība tiek vērtēta ļoti augstu t.i. mācās ar jēgu nevis atsēž stundas/lekcijas. Sports daudziem ir ikdiena. Ne jau lielais, bet sporta klubs, baseins, velosipēds, laivošana, piedalīšanās skrējienos...manā laikā retais apzinājās, ko tas dod dzīvespriekam un veselībai. Vairākumam ir stabilas ilgtermiņa attiecības. Kam ir ģimene, ir arī bērniņi un nāk pat klāt, neskatoties uz krīzi. Un es priecājos, ka šie bērniņi arī izaugs par sakarīgiem cilvēkiem.
Apzinos, ka skan ļoti optimistiski, bet tā tiešām ir mana subjektīvā realitāte. Teorētiski zinu arī citu realitāti, bet, par laimi, tā mani skar ļoti reti.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
18.09.2009 23:24
Alstere

Nu ko, man prieks par tevi. Protams, ka ari es pazīstu kārtīgus un progresīvus jauniešus. Man tādi patīk. Taču jāsaka, ka lielākā daļa no tiem kurus pazīstu ir vai nu savas "vietas" bezcerīgos meklējumos (jo nekur viņus nesaprot un nenovērtē viņu darbā ieguldītās pūles saucot par sliņķiem un dīkdieņiem) vai arī ar grūtībām ir kaut ka iekārtojušies un knapi savelk galus... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
19.09.2009 02:49
Ku, bet man zināmi uzņēmumi,kas jau piecus gadus meklē darbiniekus reizi 1,5-2 mēnešos.Visos laikos.
Diezin vai visi desmiti,kas tur pārstrādājuši ir galīgi muļķi bijuši.
Par to darbu, LV jau tāpat kā visur nosaka pazīšanās un radniecība to darbu arī stipri.
Tagad,tāpat kā pēdējos desmit gadus ir tendence arī sūtīt bezdarbnieku kursos,pēc kuriem darbā bez pieredzes no malas neņem.
Pazīstu tādu cilvēku,kam tā bijis.Darbu tomēr,ja neskaita sīkas haltūras,atrada tikai pa pazīšanos.Pabeidza augstskolu, pa vakariem,brīvdienām.
Mainīja darba vietas,no vienkārša darbinieka kļuva par kvalificētāku ar katru reizi arvien labāku amatu.Jau bez protekcijas.
Pabeidza arī maģistra studijas.Tad man jājautā,vai tāds cilvēks būtu to sasniedzis,ja viņu neieteiktu pirmajā darbā, kaut pašā vienkāršākajā?
Jā,tagad atkal skandina,ka pavāru par frizieri un frizieri par pavāru pārkvalifivcēs.Skolotājus arī pārkvalificēs.
Tikai neviens nesaka,ka bez pieredzes profesijā, no ielas, pat pēc augstskolas darbu atrast problemātiski.
Nevienu jau īstenībā neinteresē,ko zemāki darbinieki reāli prot.
Tikai CV un visādi datumi.Kompetences intervijas laikam reti izved pa profesijas jautājumiem.Manāms žurnālistu rakstos.
Drukā vienu un to pašu-patīk teksts Latvijas iedzīvotāja dzīvo valstī X,kur divus gadus vada savu uzņēmumu.Otrs bija Latvijas pilsoņiem aizliegts vadīt Latvijā ārvalstīs reģistrētu auto.Zem virsraksta kas cits rakstīts.Vēl viens Latvijas iedzīvotāji ,kas strādā valtī X,pieteikušies tās pilsonībai.
Daudz murgaini virsraksti,bet visur prasa viņiem pieredzi,kad no ielas meklē.Tā arī nespēj apjēgt,kas ir pilsonis,kas iedzīvotājs,kas rezidents.
Neinteresējas pat interneta meklētājos, raksta gadiem vienas kļūdas.
Vienreiz uznāca tāds niknums- pārdevējs,kas strādā konkrēta veikalā diezgan ilgi ņem un pasaka pircējam/interesentam šādi,
Mūsu veikalā nav datoriem BIOS, mums tādas programmas netirgo.Jautāts bija tāpēc,ka gribēja pirkt sistēmbloku,bez OS un pateica,ka ieslēgs viņju,lai nočekotu BIOS kaut vai.Viņam acis platas.Bet strādā datoru veikalā,konsultanta birka klāt un šito saka.BET STRĀDĀJA.
Jā mēs varam instalēt Win,u.c. bet BIOSa mums nav datoriem.COOL.
Jā ir jau daudz arī nederīgu un starp tādiem noteikti ir ar atkarībām,sodāmībām u.t.m.l daudzi.
Jā,ir tādi skolnieki,kas sēž pieturā 15 minūtes ziemas laikā,gaidot trolejbusu.Kājām viņam,redzu,ceļš 5-8minūtes ko iet.Nē,sēz un salst nekustīgs.
TE piekrītu,slinkums dažiem ir katastrofāls-aiz slinkuma saldējas nost,kavē.Ka tiknepaiet kājām.
Jā ir darba devēji,kam visi darbinieki slikti,ir tādi, kam visos laikos pieteikušies,bez sludinājuma, pašī,arī,kas citur strādā jau to pašu amatu.
Ir jau arī drausmīgi darbiieki-melo,apmelo,slēpj kļūdas,rakājas privātjos failos,mantās,smēķē pie firmu ieejas klientiem pretim tieši dūmus laiž.
Nolaidīgi un bezatbildīgi.Ar darba devējiem arī ilggadīgi saraksti ir,kam mainās sistemātiski gandrīz viss personāls.
Ir atkal tādi,kam pie darba devēja neveicas, viņus neņem, kaut vecuma diskriminācijas dēļ un tie atver savu biznesu tikai lai izvilktu.Citiem pat tas stāsts ir laime, liels atklājums un veiksme.Visādi ir dzīvē.
Vēl jau ir tā, ka dažadi jau tērē viņi to nopelnīto.Ir tādi,kam bija un ir %, samaksa,kam bija pat 4 reiz lielākas algas kā šodien.
Visādi ir.Par tizlumu un slinkumu gan piekrītu Jums.Fizkultūra uz nulles līmeni,darbamācība arī.Ne paskriet,ne paiet,labāk salst un gaida transportu 900metru braucienam 15 minūtes.Ir arī tādi.
Ja man tādi apstākļi būtu,ka nav darba, grūti atrast, bet ir līdzekļi, nodarbe atļauj veikt pasām biznesu es arī ietu un darītu to.
Nerāpotu ar CV kā ubagi,pa visurieni,un netaisnotos,kāpēc tas un tas.Intervētāji jau arī biezī ir nekompetenti un nejēdz neko no tā darba,kas atlasāmajam jādara.Ir tādi,kas zina visus aspektus un ātri iztausta,ko jēdz no darba cilvēks,ko nejēdz.Ar tādiem,kas nejēdz,ilgi nerunā.
Ā,vēl ir līgumi un tā tālāk,visādi dokumenti,nianses,kā otru par muļķi pataisīt.Tādu līgumu es iemetu vienam gudriniekam sejā iekšā.Brīnījās ļoti.
Ir arī ļoti labi darbinieki,uzņēmēji,padotie,speciālisti un vadītāji ar ko prieks kontaktēt un kam var uzticēties.Tādi arī ir.



Edited 1 time(s). Last edit at 19.09.2009 02:53 by joll.
Daudzi man nepiekritīs, bet ļoti ceru, ka medicīnai naudu vēl samazinās.

Valsts ir pierādījusi sevi kā ļoti sliktu menedžeri ( med organizēšana izmaksā gadā 20 mlj )
Nevienam galvenajam ārstam neinteresē slimais cilvēks un arī ārss , kas strādā slinīcā, viņus interesē tikai vlasts lielā naudas truba un kā šo plūsmu uzturēt un apgūt - projekti, tehnika, remonti u.t.t.
Piemēri nav tālu jāmeklē. Valsts dod naudu , vienalga kā bet apgūsim
Pašreiz nav sistēmas, kas aizstāvētu sociāli neaizsargāstos iedzīvotājus ( 12ls dienā )

Tikai maksas medicīnas ieviesšana piespiedīs šo sistēmu mainīt.

Slimnīca būs ieinteresēta slimajos, beidzot tos uztvers kā klientus, kuram vienmēr taisnība.
Slimnīca būs ieinteresēta labos ārstos, kas piesasita klinetu
Valsts būs piespiesta domāt par sociālu med naudas sadali.
Beidzot apdrošinātājji sarosīsies.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
22.09.2009 01:45
Jā, acīmredzot Noljers nav iepazinis APDROŠINĀŠANAS medicīnu.
Šī medicīna ir tā, kuru vājināt šobrīd grasās Obamas administrācija.
Vienkārša iemesla pēc-stacionaŗi ir spiesti algot juristus darbam ar pacientiem, juristu darbam ar apdrošinātājiem un daudz konsultantu.
Apdrošinātāji ir tā sarosījušies, ka pilsoņiem 'viņu eksistence izmaksā pārāk dārgi.
Tas,ka tu maksā apdrošināšanu, tas nenozīmē, ka tev gribēs apmaksāt ārstēšanos.
Naivās cerības amerikāņi aizmirsa pirms 20 gadiem, kad juristu skaits slimnīcās dubultojās un pieprsījumu apstrādei tie algoja pat sekretāres.
Kad vajadzēja atmaksāt izdevumus,jācīnās par katru tableti,katru analīzi.Savukārt slimnieki arī iemanījās tiesāties par niekiem un spiest naudu,
Rezultātā viekārša analīze,kam izejvielas maksā labi ja 10$ pacientam piestādīta 500$ bill un tev vēl jāgaida,kad tu saņemsi to pārskatījumu.
Prieki lieli.Bill iekļauti /visos/iespējamās tiesāšanās izdevumi,juristu honorāri,darba alga,civiltiesiskā apdrošināšana,pat slimnieki mantu apdrošināsāna-par viņu mantu,kura ar tiem ir slimnīcā,arī maksā apdrošinātājiem.Polišu čupas,Juristi,Palīgi.
Palasi ASV portālus,avīzes.
Starp citu, neatliekamo palīdzību ASV sniedz štats.
Turklāt, kāda soc.aizsardzība jūsu žēlotajiem nabagiem?
Īstenībā Jūs cerat uz peļņu no medicīnas vēl lielāku iegūt.Normāli.
Ziniet, mums, muļķa iedzīvotājiem arī ir iespēja izvēlēties, kur dzīvot,kur maksāt nodokļus, kurā valstī.
Arī nodokļu optimizācija notiek pilnā sparā.Tāpēc nedomāju, ka eiforijai par līdzekļu nogriešanu Jums būs vieta,kad iekļūsiet avārijā patālu no slimnīcas,Jums vajadzēs gaidīt,kamēr Jums pakaļ atbrauc Ātrā palīdzība,tad veic ceļu atpakaļ uz slimnīcu, kurā ATRODAS JŪSU NOLJER VISŽĒLĪGI ATMESTĀ SUMMA NMP veikšanai.Donori arī parēķinās, kas vēl nezina, ka kompensācijas summa ir maza un ar to naudu nevar uzņemt tik daudz enerģijas,laisaražot nodoto asiņu masu atpakaļ! Tādi prieki.Diezin vai Jūsu bankas depozīta apjoms ietekmēs asiņošanas intensitāti vai steidzamas revīzijas laprotomijas veikšanas tempus!
Starp citu, bagātākajās Pasaules valstīs ir Valsts medicīnas aprūpe.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
22.09.2009 02:19
Jā, ir pārāk daudz personāla daļu darbinieku, padomju,valžu locekļu, visādu koordinatoru, PR darbinieku,reģistrētāju/tie bieži vien bez med.izgl../kur agrāk iztika ar galveno ārstu vien,Ir mums kuriozi,ka uzaug datorizācijas laikmetā sekretariāti,peronāla daļas darbinieki,visādi koordinatori dubultīgi vairāk kā skaitīkļu laikmetā bija.
Izdomā visādas instances, kur notiek visādi gurdi darbiņi...
Bet, ārstu, medmāsu, māsu palīgu skaits uz slimnieku gultām ir mazinājies pat treknajos gados.
Varētu apsvērt, cik ir medmāsu,dežūrāstu slimnīcās pēc standara darbalaika un apdomāt, kas notiks, kad daudziem slimniekim vienlaicīgi vajadzēs palīdzību sakarā ar stāvokļa pasliktināšanos vēlu vakarā,naktī.
Protams, ka ierēdņi ir par daudz un tā tālāk.
Aparatūra, te strīdīgi, jo ar to var pelnīt.Un pelnīja slimnīcas.Visur arī maksas pakalpojumi tiek sniegti.
Varēja pieaistīt ārzemju pacientus, kā to dara plastikas ķirurgi un stomatologi privātklīnikās.
Stomatologu kabineti, USG un RTG CT jau sevi ir atpelnījuši sen, nav ko muldēt.
Jā, nevajadzīgas apkārtnes iekārtošanas, visādi ekstri, kur brokeru firmām funkcionālisma stila galds ar PC un tā bez cēlkoka mēbelēm/ofisi dīleriem Šveicē,Monako,Luksemburgā-tos savulaik lika katalogos iekšā.Ar lepnumu.Jā ,dīvāni klientiem,klubkrēsli,ergonomika,kondicionēšana, lukss.Bet ne cēlkoka galdi un durvis, restaurēti grebumi logos u.t.m.l
bet ne aju nu parketi personāla daļu grīdās,jaunākie datori Office jūzošanai ar tolaik dārgiem monitoriem,kur ārstu kabinetā lētāki datori!Mazjaudīgāki.
Starp citu, redzēju vienā NEMEDICĪNAS SFĒRAS valsts iestādē treknajos gados, tehniķiem atstāti vecie datori, personāla daļā jauni, un nabadziņi nevar palaist programmatūru,kas vajadzīga darbam.Bet pers daļa sēž pie jauna sistēmbloka,LCD monitora un priecājās.Tehniķim siska ar 8MB video un sēdi klusu.Beigās ieguva normālus datorus tikai tad, kad pateica, ka nestrādās citādi.'TA NEBIJA VM iestāde, bez sakara ar medicīnu vispār nekāda.Piemērs.
Starp citu, mums jau arī izvēle www.businessforsale.com var ievērtēt, viss nav dārgs.Lētāk būs,kā LV maksas medicīna.
Ir www.businesslink.gov.uk tur par komerciju U.K valdības lapa.Varam tur ieguldīt, un saņemt vismaz kaut kādu valsts palīdzību,normālu polisi,vēl nodokļu atlaides,kuras šodien pateica-par jaunu darba vietu radīšanu nedos atlaides nodokļiem.
Pat var pārcelties uz lētākām ES valstīm un par samērā lētām naudām tikt pie nodarbes un kļūt par rezidentu tur.Tad minimuma aprūpi sniegs rezidences valsts.Nevajadzēs drebēt par slimnīcu slēgšanu un visādiem priekiem.
Ministrijas apvienot LV diemžēl nespēja.Par grūtu bija.
Medicīna ir māksla visaugstākā un žēlsirdība vislielākā.Māksla ir mūžīga, bet dzīve īsa. Žēlsirdībai laikam nav vietas mūsos, laiki mainās.
Tomēr mēs spējam piesmiet ideju.Piesmiet Žēlsirdības Slimnīcu, padarot to par naudas templi un apsmiekla objektu.Mēs daži iedomājamies, ka mums pieder, vai domei, vai VM KUS vai 1.sl-ca.Mēs atsakamies atzīt, ka tās cēla uz ziedotas zemes,par ziedotu naudu un žēlsirdības vārdā.
Kapitālisms ir jauka lieta.Tas tomēr neļauj nosaukt svaša darba augļus par saviem!
Varbūt, ka liekas stulbi, bet bija laiks,kad cilvēki devās apgūt medicīnu kā mākslu, godājot idejas un centās tiekties pēc pilnības.Patiesi centās.
Nesaku,ka jābūt nabagiem ideālistiem,tomēr jāatzīst, ka patiesas mākslas visrotnes var sasniegt tikai ar tīru nodomu sirdī un nelokāmu uzcītību.
Cilvēki ziedojās un tiecās,mūsu ārsti un zinātnieki kļuva ievērojami un mēs lepojāmies ar to, ka esam no Latvijas.
Tagad ir kauns.Ļoti.
Pat saprotu vienu otru,kas raksta- es saviem bērniem latviski nemācīšu.Bet tā ar sāpēm.
Cik mēs vēl esam cilvēki, cik kalkulatori?



Edited 1 time(s). Last edit at 22.09.2009 02:23 by joll.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
24.09.2009 12:28
Var jav samazinaat finanseejumu, bet ar laiku taadu cilveeku skaits kaa es pieaugs progressijaa. T.i. prof.mediki, kuri ir sava darba fanaati un biija spiesti aizbraukt no LV labaakaas realizaacijas, dziives, cienas un darba mekleejumos. Jo dzimtene to nedod un pat perspektiivas uz uzlabojumiem nav.

Es gribeeju buut uz NMP, normaalos darba apstaklos ar NORMAALU algu - es to sasniedzu. Ir diplomi ir sertifikaati ir darba vieta uz skaistaa Mersedes Vito ar labu apriikojumu un labiem koleegiem.
Es gribeeju labi apruupeet un apkalpot pacientus - es to varu tagad dariit bez probleemaam, daudz nedomaajot par to, izdraaziis mani Strihs par lieki izlietoto slirci, vai nee...
Es gribeeju izgliitoties, lassiit, dabuut kursus - nav probleemu
Es gribeeju dziivot normaali - es to sasniedzu.
Es nedribu domaat par nakotni ik stundu, baudiit stabilu dziivi ar gimeni, dabuut norm., cilveeka cieniigu atalgojumu - sasniedzu
Es gribeeju un gribu buut labs medikis - steerslu nav!
Es gribeeju lai gimenes loceekliem pat praataa nenaaktu apsaubiit specialitaates veertiigumu, vajadziibu un sociaalo drosiibu - tagad taa ir. Vel vairaak, vajag tikai atvert mutti un pateikt, ka essi medikis, attieksme mainaas momentaali uz to pozitiivaako pussi! Nav probleemu ari ar bankaam un liizinga kompaanijaam, jo professija skaitaas no finansiaali drosaakajaam un stabilaam.

Vieniigais, ka lai to sasniegtu man naacaas aizbraukt no LV. To vissu man dot Somija! Un es attieciigi, ar pateiciibu tai kalpoju! Notiek normaalas darba attieciibas, es paardodu viniem savu laiku, speeku un zinaasanas, vini piedaavaa to ko es gribu. Kompromiss. LV to nedara! Jaa te ir savas birokraatiskas probleemas, bet es taas rissinu un viss notiek.

Starp cittu, mani beerni (divi) ir LV pilsoni pagaidam, bet LV praktiski neprot... ;(



Edited 2 time(s). Last edit at 24.09.2009 13:13 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
24.09.2009 14:40
Bet kāpēc Tu viņiem valodu nemāci? Jebkura valoda dzīvē noderēs.
Es netaisos braukt prom. Valsts- tie esam mēs visi kopā, kas še dzīvojam. Tā ka nav ko gausties, ja paši esam ļāvuši dažiem tautiešiem sevi apzagt un apd...
Neviena valsts nav bez trūkumiem. Man liekas muļķīgi bēgt projām no vienas kakas, lai pēc tam iekāptu citā. Patiesībā būtu jāiztīra un jāsakārto "māja"- Latvija. Baušķenieki jau pamēģināja to darīt. Ir jādomā, jādara, jārīkojas!
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
24.09.2009 15:08
Nekad nebiiju balsojis par Latvijass tupiku un maaciitaajiem, Oranziem, Ziliem, Zaliem, Nacionalistiem (gan LV gan Krievu).
Tapeec neredzu savas moraalaas atbildiibas notiekosaa. Un citu dumjiiibu deel ieveeleetaas un veelaak sataisiitaas kakkas savas dziives laikaa vaakt netaisos. Ja tauta ieveel triis reizes peec kaartas profesionaalus naudas suuceejus (kraasa, paskaties uz jaunu tiltu), un tam ieprieks kaadas divas reizes protekcionisma komandas no taa saucamaa Latvijas tupika (paskaties uz vinu simbooliku, liinija kura sasaurinaas no kreisaas uz labo pussi), es tajaa neesmu vainiigs un ar to neko nevaru padariit.

Par valodaam. Kluva skaidrs, ka LV vairs neatgrieziisos, tapeec neredzu jeegas maaciit beerniem valodu, kuraa pasaulee runaa 2milj cilveeku. Kaut gan man pagaidam staav skiivis uz balkona un vini katru vakaru dzird latviesu valodu. Bet nu viniem jav tagad ir 3 valodas (Krievu, Somu, Anglu). Naakotnee buus vel ceturtaa - Zviedru un iespeejams Vaacu. Man pasam ir Krievu, Latviesu, Suomu, Anglu. Naakotnee zubriisu Zviedru. Esmu pragmaatikis :)

LV kaa neatkariigaas valsts vairs nav. Ja juus to neredziet, es neesmu vainiigs. Ari LV valodaa, kaadu mees vinu zinam tagad, diemzeel driiz (no valodas dziives laika vadoties) pazudiis pat LV teritorijaa. Vari kaarteejo reizi manii neieklausiities. Bet taa tas buus.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
24.09.2009 19:45
Es daudz ko saprotu un daudz kas man te nepatīk. Vaimanoloģija mums nelīdzēs. Cik zinu, Tev senči no citas puses. Mani latvietis par latvieti izaudzināja. Tas man ir svarīgi- brīvi runāt savā dzimtajā valodā un izbaudīt, ka mani brīvi saprot. Zināt, ka varu stundas laikā nonākt mežā, pļavā kādu nav nekur citur pasaulē.
Šo valsti mēs visi kopā esam veidojuši ne tikai vēlēšanās, bet arī tad, kad neprotestējām un ļāvām citiem to apzagt. Esmu dzirdējusi tādu domu: Šlesers ir labs, jo viņš prot zagt. Daudziem ir tādas domas galvā. Ar tādu filozofiju nav jābrīnās, ka te slikti dzīvot ir.
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
24.09.2009 20:15
Es protesteeju! Gaaju gan mediku miitinos pastaaveet, gan pablaut sanaaca :) Buudam vel students gaaju.
Ari internetaa pa vissaam malaam kladzinaaju kaadu laiku atpakal par LV mediciinas naakotni, vienu un to pasu. Bet nu cik var! Kurs to novertee? Neviens. Tapeec - pietiek man! Paldies Latvijai, ka iedeva zilo passi, ka badaa liidz 23gadiem nomirt nedeva, vel paldies par 9 klasu diplomu, paareejo Suomi nenoveerteejusi jo muusu birokraati, taa taisa papiirus un likumus, ka vini taa oficiaali nekam nederiigi, pusoficiaali ar viniem vareeja iztikt, bet liidz kaadam briidim. Buutiibaa naacas praktiski pa jauno 6 gadus "maaciities" un paraleeli "straadaat".

Par senciem. Nu, geneetiski 50% ir LV, otrie 50% FIN. :)
Re: Tālāka līdzekļu samazināšana veselības aprūpei.
25.09.2009 15:15
Kā tad ka samazinās.
Šobrīd tāda infa, ka nodokļu atvieglojumus par jaunu darba vietu radīšanu nedos.
Tā vieta piedāvā atteikties no PPR un PVN izvēles normas.
Īsāk sakot, tirgojamies tālāk,neko neražojam.
Grindex tagad plāno injekciju ražotni būvēt.Diez vai nodokļu atlaižu par jaunu darbavietu radīšanu neesamība veicinās būvi Latvijā.
Var jau viņi Polijā uzcelt, tur dabūs nodokļu atlaidi iesākumam.
Valstij tik un tā labumi-apgrozījums, bezdarbs krīt, SOC INN nodokļi nāk kasē un pabalstiem mazāk jātērē.
Tur vajaga ekonomiku.Tā viņi panāca DELL pārcelšanu uz Poliju.
LV būtu ko mācīties,bet nē.
Vajag vēl kā Īrijai izdarīt, kura grib ieviest papildus oglekļa nodokli.Tas bezdarbu var pat dubultot, ja ne vairāk.Viņi arī gudri,pēdiņās palikuši.
Jā,vaidēšana jau nelīdzēs.
Un,ja ir Neatliekamais,tad personīgās finanses diez vai ietkmēs to, cik ātri un kādā veidā būs neatliekamā ķirurģija un aprūpe tūlīt pē OP.
Nav jau visa med palīdzība kāda plānveida palīdzība, kur var izvēlēties ārstu,laiku,iestādi un tā tālāk.Tiec avārijā,vai kas un dabūn tādu aprūpi,kāda ir nofinansēta.
Tai pat laikā man patīk,ka citur ceļ cigarešu nodokli.Latvijā arī varēja uzlikt vismaz 33 santīmi paciņai klāt un alum tādu pat akcīzi, kā vīnam.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 18?
Ziņa: