Datori

Aizsāka joll 

Re: Datori
28.09.2009 08:57
izvēles ir daudz un dažādas, bet:
1) izvairieties no itanium - jebkas kas būs 32biti strādās tik lēni, ka labāk būtu nestrādājis, un tās būs +/- visas lietojumprogrammas ar atsevišķiem izņēmumiem
2) viena karte, kas spēj visu paveikt ir labi, bet ja divas kartes par to pašu naudiņu var iepirkt, un paveikt var dikti vairāk, tad ir vērts padomāt, it sevišķi, ka AMD/ATI kartēm tagad jaunā sērija nāk ārā, un kartes ir praktiski par sviestmaizi un kaut kāda 4870 sitīs pušu 260core216 no nVidia :) tā teikt - veiktspēja/cena
3) cietie diski - tie lielie RPM ir forši, bet pareizi rīkojoties ar 1TB 1.5TB cietajiem var dabūt tos pašus ātrumus. Seek time ir tāds pats aptuveni kā diskos kas nāca prims tam, jo lielāks datu blīvums, jo mazāki seek times. 1TB būs ātrāks par 250GB cieto noteikti.
4) SCSI/SAS maksā ļoti daudz, un par to cenu labāk skatīties uz SSD, lai ir mazāk GB, bet toties būs 3 - 5 reizes ātrāk.

un beigās tāda vēl piezīme - ja nezini precīzi par šīm lietām, gan jau ka tev tās nav vajadzīgas, jo salīdzinot ar standarta, parastām detaļām iegūtais paātrinājums būs 2 - 4% robežās (atskaitot SSD, kas būs dikti ātrāks) bet samaksātās anudiņas ziņā maksās neadekvāti vairāk.

p.s pašam ir AMD procis un ATI grafiskā karte,. Kāpēc? Tāpēc ka tad kad pirku nvidia piedāvāja tikai dārgu crap kas nestrādā spēlēs ko man vajag, un AMD procis, jo tajā brīdī Intel piedāvāja tikai lenākus un dārgākus pročus (prims Core 2) un tāpēc ka AM2 mātesplatē es vēlaizvien varu iestūķēt proci kas tikko izlaists (Athlon 2 X4 620) un tas ir 5 gadi vecā mātesplatē, gribētu redzēt kādu, kas to var izdarīt ar Core 2 vai i7 proci :P



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2009 09:01 by osis.
Re: Datori
28.09.2009 18:14
to ZB
AMD nopirka ATI. Bet nu pagaidam var leitot vel ATI, daudziem tas saprotamaak.

to osis :)
Es agraak biiju AMD (CPU) fanaats, pirku taas gan sev gan laudiim.
Bet peectam Socket A laiki beigusies, sakusies 700 seerijas, peec tam aatri 900 seerijas un gandriiz tik pat aatri AM2 seerija. Pa vidu gaaja baumas ka indeksu lietosana AMD paartrauc. Kas cakareeja smadzenes.

Peec tam, es ar leilaam gruutiibaam klientam dabuuju (uz 939 seerijas soketu) no e-bay 2x servera processoru, lai tas buutu speejiigs pavilkt jaunaas speeliites, jo klientam nodoodod datooru biiju agraak teicis, ka ja nevilksot, varam pamainiit uz jaudiigaaku CPU.
Bet probleema biija taada, ka kad liku sisteemu AMD reklameeja, ka 939 sokets buus uz ilgiem gadiem. Bet ilgi viniem nesanaaca un jauno processoru buuve uz ko cereeju soketam 939 nenotika. Galu galaa, naacaas pirkt so servera stulbumu, jo tam biija Core2 :) Bet taa kaa vins biija daargs (gandriiz speeciigaakais 939 seerijaa) man naacaas pussi cens samaksat no savas kabatas un pussi panemt no klienta. Klientam protams es par taadu trablu nezinoju, savas markas saglabaasanas deelj.

Rezultaats: Klients laimiigi dziivoo un neko nezin ka vina datooraa staav taads savu laiku zveers, kurs jauniibaa maksaaja paari 600S, speeleejaas lidz sai baltai dienai. Pamainiiju vinam vel videokarti (PCI-E), pieliku 1Gb ram un cilveecins bauda datora priekus taalaak... un ir laimiigs.

Tapeec es ar AMD cpu dalju attieciibas paartraucu. Saakumaa saka vienu, dara cittu. Intel vienmer pa gadu vai iisteneebaa pa diviem zinoo ko vina grasaas dariit un ja essi informeets essi arii gatavs.



Edited 2 time(s). Last edit at 28.09.2009 18:27 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Datori
28.09.2009 21:18
Jā, interesanti, tie Athlon XP uz socket A patiešām bija diezgan normali un dažas pamatplates vēl pavisam nesen atdevu tālākai lietošanai bet ar vēlākiem modeļiem sākās lielāks vai mazāks čakars un rezultāts ne visai attaisnojās tāpēc pēdējos gados jaunu datoru salikšanas jomā pieturos tikai pie Intel procesoriem un pamatplatēm... Lietoto jomā ir visādi un cilvēciņiem laukos vēl joprojām griežas mašīnas ar 1,2...1,3 GHz Celeroniem...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Datori
28.09.2009 21:56
raksta ka AMD ir diezgan dzilji iztruukumos par cik tur biljoniem. redzees kaa shamiem ies...
Re: Datori
28.09.2009 23:44
AMD pie taa ir patti vainiiga. Nav ko cakareet laudiim smadzenes...
Peec SocketA vajadzeeja ieviest uzreiz 939 (iespeejas viniem biija un arii processori biija) un pie taa tureeties ilgaaku laiku, peec tam uz AM+. Un probleemu viniem buutu kudi mazaak. Un neraustiit lietootaajus ar savu indexu mainu. Vienu briidi es fiziski nevareeju izsekot viniem processoru mainu! Kas kur un pa cik! Arii processori biija - nebiija... Te ir te nafff.

Intelam ir stabilitaate. Laikus pazino, prece plauktaa ir vienmeer, anonsi labi. Var saprast arii indexu politiku loti labi. Pareizs marketings. Ari tehniski processori speeciigi. Skruuveejaas ari OK!

Ko es gan vairs nepirksu, NVIDIA nepirksu vairaak. Tas gan. ATI/AMD rulzz! Un nevis tapeec ka labaaki (attieciibaa cena/kvalitaate), bet tapeec ka NVIDIA liek visaadus skeerslus Phusix un SLI ieviesanai dziivee, grib lai tikai uz vinu plateem (cipiem), vai kaa tagad blokee Phusix ja sisteemaa staav kaa pirmaa (piemeeraam speeciigaakaa) ATI videokarte. Lai NV iet rattaa ar savu alkatiibu, principa deel nepirksu un citiem neliksu ne neieteiksu! Psihologija.... nevis viniem jaadiktee ko man var, vai nevar dariit, bet man kaa klientam. Ja es gribu lai man staav ATI + NV taa tam jaabuut, ja nepatiik ejiet kakkaat, vairs nepirksu vispaar. Un varu dereet, taa izdariis driiz simtiem tuukstosu lietootaaju. Deram ka NV driiz atcels vissus savus ierobezojumus uz SLI un Phusix, jo jutiis ka lietotais aiziet pie konkurentiem?



Edited 3 time(s). Last edit at 28.09.2009 23:54 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Datori
29.09.2009 10:16
a kaada velna peec tev jaaliek nv karte kaa sekundaaraa ja iekshaa jau ir ATI? ko tu no taa var ieguut?


nvidiai draiveri vismaz tik daudz negljuko
Re: Datori
29.09.2009 12:52
nu, ja AMD nomaina soketu, tad tas ir dzivojis (939 precīzi) tik cik parasti Intel sokets. Bet kopš AMD lieto AM2 un AM2+ un nu jau AM3 - intel jau n+1 soketu ir nomainījis, un pat viņu LGA775 kas ir itkā viens soekts, elektriski atšķiras viens no otra un nav savietojami. Kamēr AMD ir. vismaz AM2 un AM2+ ir 1:1 bios upgrade un aidā.

to ZB: Teiksim ja tu gribi to Physx - un tev ir veca NV karte, teiksim 8800, iepeec to kas ir tagad aatraakā ATI/AMD grafiskā un figu - Physx nestrādā, jo nvidia to ir nogriezusi, un tos kas sūdzas vienkārši sūda dirst.

Otra lieta - neapdomīgi solījumi klientiem vienmēr maksā, un maksā daudz solītājiem. Bet ar to ir jārēķinās, ja vēlies labi pelnīt. Parsti tiem kas man jautā es piedāvāju visas iespējas, neskatoties ka pats esmu AMD fans (tā nu ir sanācis ka CPU ir AMD, čipsets ir AMD un grafiskā ir AMD, bet es parasti pērku to kas ir izdevīgākais tajā brīdī. Tagad Core2 (kas ir intel TM) ir apmēram Phenom2 līmenī (vai otrādi, kā nu kuram patīk) cenas zemākas ir AMD, izvēle loģiska - Core i7 vienkārši vēlaizvien ir pārāk dārgs un spēles jaunās tā vai tā atsitās pret to cik tev grafiskā karte spēj, nevis CPU.
Re: Datori
29.09.2009 13:01
Jā, man viglāk, es ar spēlēm gandrīz nesaskaros... bet no otras puses skatoties klientu dēļ nevadzētu būt losim un būt lietas kursā par visām tām grafisko karšu kolīzijām...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Datori
29.09.2009 18:26
nu ja tik LJOTI gribas tas physx tad peerc nvidia karti. meegjinot ieriebt nvidia vairs nepeerkot vinjas kartes taapataas pie physx netiksi. Reaali dziiveee - kas tik ljoti tiek zaudeets bez taa physx?
tik pat labi var puksteet ka MS explorer nav tik jauks uz linux vai ka ATI mediaplayers nestraadaa kaa naakas uz Nvidia kartes.
Re: Datori
29.09.2009 18:28
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jā, man viglāk, es ar spēlēm gandrīz
> nesaskaros... bet no otras puses skatoties klientu
> dēļ nevadzētu būt losim un būt lietas kursā
> par visām tām grafisko karšu kolīzijām...


aatri lasiiju un izlasiiju "osim"
Re: Datori
29.09.2009 19:22
Nē, osis es neesmu... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Datori
29.09.2009 19:40
nejau tu, bet tekstaa raksti: "nevadzētu būt losim"
Re: Datori
30.09.2009 05:48
Sakiet,ko uz Celrona 1,2GHZ var uzlikt?Ofisu un XP?Ja viņiem vairāk nevajag, tad jau darbina.Vai nav naudas jaunam datoram.
Man tāds jautājums,kāds lieto ikdienā Ubuntu?Kāda ir tā OS?Vai viegli win useriem apgūt?
Uz Atom netbook esot arī likta Vista un ejot.Nestādos gan priekšā,kā tas varētu notikt.Netbooka man nav.
Datorus salikt Jums paīk arī, vai tikai maizes darbs?
Es datorus nesalieku.Gribu zināt,kā apguvāt datoru salikšanu.
Re: Datori
30.09.2009 12:31
joll

Jā, veco datoru izmantošanas jomā es varu būt labs konsultants :) Uz 1,2 GHz celerona liekas Windows XP + SP3 + WMP 10 un Office 2003 + SP3 + Compatibility Pack nu un protams standarta progas Adobe Reader 8, ACDSee 3.1, WinRAR, 7-ZIP un vēl priekš DVD skatīšanos K-Lite Codec Pack 3.7 ar Media Player Classic + vel DVD Region + CSS Free. Tas viss tur ciešami griežās un ja nav baigās prasības lai logi lidotu tad var iztikt. Atmiņu lieku 512 vai 768 MB kas arī sastāda galveno vērtību visā tajā lietā. Videokarte tipiski ar 64 MB atmiņu bez DVI.
Kāpēc cilvji tādas grīb? Nu ir kam tāda neapgreidota mašīna mājās mētājās un grib pa krīzes laiku vēl izmantot. citiem nav naudas, bet galvenais nav sapratne par to, kāpec vajag ko jaudīgāku ja šitāda arī iet :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Datori
30.09.2009 12:34
Un vēl, ja kādam vajag lai sērdieņu aparāts skrien vēl drusku ātrāk tad pārslēdz Performance Options uz Adjust for best performance...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Datori
02.10.2009 03:24
ku!
Kas ir sēdieņu aparāts?Švaks dators?Arhaisks?
Šie 1,2 GHZ Celeron ir vājāki kā Atom 1,6 GHZ?Vai nav vājāki?
Kuram parastam procesoram ekvivalents ir Atom 1,6GHZ.?Plz.
Redzēju veikalā sistēmbloku tādu maziņu , ar Atom, ne portatīvo, bet mikro izmēru korpusu kā datora sistēmbloks domāts.
Kāpēc tos taisa?Ja iekšas tādas,kā netbook?
Ko var instalēt uz šāda Atom procesora?Esot desmiti miljoni saražoti un pārdoti viņi.
Atomam esot in order execution, kamēr citi lieto floating point execution.Tāpēc šis esot mazāk uz takti stiprs.Zemākai taktij līdzvērtīgs.Bet kādai?
Re: Datori
04.10.2009 19:07
joll

Es neesmu tos Atomus testējis bet pēc pieredzes varu teikt, ka procesors ar augstāku takts frekvenci subjektīvi strādā ātrāk, ātrāk virinās lodziņi. Taču reāli tā ražība ir atkarīga no apstrādājamo datu (testa) veida. Miniaturizācija vienmēr bijusi modē un dators musdienās jau nav vairs vienkārši rēķināmā mašīna, viņi ir specializējušies un ja piemēram geimeris grib lai mašīna būtu traki ražīga, tad viņam vienalga cik liela kaste un kā kauc diski un ventilatori bet ja man kompītis kalpo par mūzikas centru istabā tad es gribu lai pirmārt viņš ir kluss un vēlams arī mazs...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Datori
05.10.2009 16:25
ārprāts.. nu gan jums probēmas :D
Re: Datori
05.10.2009 17:05
O, devuska na bal zagljanula ;)

Cto vy delajete segodnja vecerom? Mozno vas potancevatj? :)
Re: Datori
05.10.2009 17:05
Hmm? Kas ne tā...?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Datori
21.10.2009 08:42
priekš video izmantojam VLC, nav jāsatraucas par kodekiem un visādu marazmu, ko sanāk uzinstalēt instalējot kodeku pakas, pasham mierīgāk un galva nesāp.

Atom 1.6GHz būs ātrāks par Celeron 1.2GHz
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 18?
Ziņa: