Ellas gleznas sapelējusas

Aizsāka kleo 

Ellas gleznas sapelējusas
20.09.2010 14:04
Sveiki! Ar ko ir jātīra ellas gleznas, ja uz tam ir pelējuma sēne? Gleznas paris gadu atradās lauku mājā zem gultas - velas kastē. Varbūt ar etiķa ūdeni??
Re: Ellas gleznas sapelējusas
20.09.2010 14:55
Baigi grūts jautājums uz kuru kādreiz meklēju atbildi. Tā kā viedokļi dalijās bet gleznas izskatijās sūdīgi tad nācās mēģināt uz savu roku. Tika ņemta tīra trauku švammīte, kārtīgi saziepēta un ar neaso!!! pusi diezgan ilgi mazgāta. Rezultāts ļoti pozitīvs. Vēl viena bilde palika pusmazgāta jo viņa bija uz bieza kartona un baidijos, ka tas nepiesūcās un neuzbriest...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ellas gleznas sapelējusas
20.09.2010 15:00
Vēl var mēģināt pēc mazgāšanas uzziest kādu bezkrāsainu pretsēņu preparātu kādi ir sastopami celtniecības veikalos, lai nepelē turpmāk bet ar vajag ļoti uzmanīgi. Vispirms kādu stūrīti sasmērēt un pavērot pāris dienas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Žozefīne
Re: Ellas gleznas
20.09.2010 19:55
Eļļas gleznu tīrīšanai jāizmanto uz pusēm pārgrieztu kartupeli. Ar to gleznu noberžot, katru reizi netīro šķēli nogriežot. Beigās glezna jānoslauka ar mitru sūklīti. Sūklis pirms tam aukstā ūdenī jāsaslapina un pēc iespējas vairāk liekā ūdens jānospiež. Tad glezna jānoslauka ar mīkstu lupatiņu.
Baltos gleznu rāmjus noberž ar tīrītā krīta putriņu, bet zeltītos ar pārgrieztu zaļu sīpolu.

http://www.noslepums.lv/index.php/2009/05/16/laiks-tirit-maju-vecmaminas-metodem/
Re: Ellas gleznas sapelējusas
20.09.2010 23:35
Es arī esmu lasijis šos ieteikumus bet domāju, ka pēc tiem to gleznu vienkārši var izmest miskastē...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ellas gleznas sapelējusas
21.09.2010 10:11
Man visas gleznas ir uz kartona :/ parsvaraa mani studiju darbi....
Re: Ellas gleznas sapelējusas
21.09.2010 10:29
Tad mazgā uzmanīgi. Ja labi esi gruntējis tad problēmām būt nevajadzētu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
NenormālāŽozefīne
Re: Ellas gleznas sapelējusas
21.09.2010 14:09
Pajautāt mākslinieku piederumu veikalā, tur noteikti zinās kas un kā darāms.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 6?
Ziņa: