Par cik % janocerpj algas slimnicas?

Aizsāka tercel 

Par cik % janocerpj algas slimnicas?
19.06.2011 08:38
Bus nakama samazinasana, pec jusu domam, cik vajadzetu nonemt no algam valsts slimnicas arstiem un medpersonalam, saimn personalam?
Budzeta konsolidacija ir javeic. Samazinats tiks visas sferas, ka teica premjers!


To slimnicu ari ir parak daudz un darbinieku par daudz.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
19.07.2011 21:24
Domāju var vispār nemaksāt. Viena nelaime, nebūs kur dzīvot un rupjmaizei māsām vairs nepietiks...
Godīgi runājot, es vairs nesaprotu Latvijā strādājošo vidējo med.personālu. Un galvenais jautājums man ir, ko viņi tur vispār vel dara?
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
20.07.2011 00:09
Wow, kādi ļaudis pie mums forumā igriezušies... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
20.07.2011 00:34
Tā jau var jautāt, ko cilvēki vispār Latvijā vēl dara?


He nu Latvijaa? - vnk atsapushas.

jā, mīts - ārzemēs vergo citiem, bet Latvijā - sev :D
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
25.07.2011 13:15
vispār nevajag maksāt!!!
ļaujat tik strādāt :):)
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
26.07.2011 01:07
Baigā jēga vispār ārstiem maksāt, man likās, ka ārsti iet savu profesiju nejau dēļ naudas, bet dēļ tā ka viņiem patīk glābt un palīdzēt cilvēkiem, jo šī nav tā profesijas nozare kurā vjadzētu domāt par naudu. Kā vispār ārsts var ārstēt ja paralēli tam viņš domā cik viņam samaksās? Vai tad iet mācīties medicīnā, lai naudu pelņitu?? Tāpēc jau mums ir tik daudz mirušo, ir nayuda izārstēs nav nauda, pavilks dzīvību.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
26.07.2011 06:09
nu nav jau arii baigaa jeega maksaat celtniekiem - visiem zinaams ka vinjiem patiik celt un prieksh kam vinjiem nauda? beerni pashi atradiis ko eest ja gribees, maaju pats uzcels briivajaa laikaa..... taapeec tagad tik daudz paraadnieki bankaam ka jaamaksaa par maajaam. ir nauda -buus maaja, nav - dziivo mezhaa.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
26.07.2011 09:46
zb - žetons :) nav ko piebilst :)
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
27.07.2011 22:53
Samazinās, premjers pateica- neviena sfēra bez samazinājumiem nebūs.

Ir arī jāmazina. Cilvēki strādāja, baroja studentus, uzturēja ar nodokļiem slimnīcas, ārstus, slimniekus.
Tagad nespēcīgi, veci, maksā PVN, nereti ēd pārdienām.
Nedomāju, ka slimnīcām vajadzētu tik daudz naudu. Tā jāatdod pensijām.
Tāpēc, ka vecīšiem tāpat nav naudas, ko tajās slimnīcās ārstēties.
Cilvēcīgi taisnīgi būtu daļu PVN novirzīt pensijām, slimnīcas privatizēt ar steigu, kopā ar RSU un LU.
Tad būs ir pārpalikums budžetā, ir vecīši vismaz reizi dienā paēdīs .

Alkatība slimnīcām ir milzīga. Slaukt. Slaukt. Slaukt. Pacientu, viņa nodokļus, viņa maizi arī apēstu drīz vien.

Ir nauda, pavilks izmeklējumus, nav nauda- =pavilks gudru runu.

Maksas medicīnas uzdevums ir akūtas saslimšanas pārvērst hroniskās.
Sens citāts.

Nesaprotu, kāpēc tautai ar nodokļiem jāuztur prakses valsts slimnīcu izskatā?
Jāmāca visādi stomatologi, ārsti, medmāsas.
Kāpēc nav slēgtas medskolas, kaut zināms, ka māsu un to feldšeru vakances neaug un neaugs Latvijā?
Kāpēc jāmāca stomatologi par nodokļu naudu, vai viņi par velti kaut sastrutojošu zobu izraus?
Arī tie, kas mācījās PSRS laikā, saņēma stipendijas, tagad vecītim pat zobu neizraus par velti.
Sev dakteri un studenti grib sociālismu- budžeta naudu un studijas, stipendijas.
Priekš citiem kapitālismu. Mežonīgo.

Kaut kā nesaskan? ASV to jau sen pamanīja , bet pie mums grib KOMUNISMU kad jāmaksā par studijām, KAPITĀLISMU, kad komunismu saņēmušais jaunizceptais ārsts sastop pacientu.
Muļķu zemes pavalstnieku, par kura naudu studēja un kura nodokļus ēd !

Gan ar laiku tauta piegriezīsies šīs barotnes - slauktuves.
Budžeta augstskolas un valsts slimnīcas.
Ja reiz mums jāsakrāj sev bezdarbam, slimībai, vecumam , tad lūdzu laipnie ārsti, sakrājiet pilnai maksai par savām studijām, pilnai maksai par savu rezidentūru un pilnai maksai par kabinetiem , palīgpersonālu utml.
Citādi negodīgi sanāk.
Tautu izslaucat kā komunisti, mācoties, strādājot, izlsaucat pēc tam kā kapitālismā;

Jo vairāk aizbrauks, jo labāk. Vislabāk= visi!
Par slavināto izglītību.
Vienreiz pietiek.
Ja man jāsakrāj nauda, lai slimības laikā izdzīvotu, to labāk sakrāšu ja nebūs jāmaksā nodokļi visādām slimnīcām un skolām.
Lūdzu, kapitālisms, tad mācieties kaut no pirmās klases par PILNU MAKSU. Nekādus nodokļus netērējiet izglītībai, visādām slimnīcām.

Ja var pateikt, ka katram par sevi jāparūpējas līdz pēdējai stundai, tad var arī pateikt- māciet bērnus par pilnu maksu no pirmās dienas! Strādājiet un dzīvojiet pilnā kapitālismā! Bez viltus!
Nespļausim akā !!!
Un lai mums visiem stipra veselība un no tās nekad nav jādzer...
Arī esmu ārsta palīgs.
2008. gada 1. koledžas diploms.
NMPD darbinieks.
Kā tikt prom no LV? Somija, Zviedrija, Norvēģija? Šobrīd skats uz Norvēģiju.
Paldies par uzmanību!
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
13.12.2011 16:59
Nu par attieksmi algas jānocērpj viennozīmīgi!
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
13.12.2011 17:40
abcd

Tev šeit jāpārkvalificējas par māsu, mūsu ārsta palīga diploms ES neder.


enfuego

drīz varēsi iet pie babenēm.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
13.12.2011 22:41
Kāpēc runcen tā saki? Pati esi kvalificējusies medicīnas jomā? Nesapratu par babenēm.
babenes - dziednieces
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 00:13
enfuego Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu par attieksmi algas jānocērpj viennozīmīgi!

ej indē žurkas un nemuldi par to, ko nesaproti, viennozīmīgais tu mūsu

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 00:27
Saprotu gan, ir daudz jau runāts pa TV, un arī manā ģimenē esam izbaudījuši ārsta pakalpojumus.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 01:11
pasaki to māsiņai, kurā strādā 48 h slimnīcā, pēc tam 12 h polenē, lai dabūtu vairs Ls 200 varbūt... precīzi tagad nezinu.

un man ir, ir diploms, tikai šūplādē jau gadiem... tieši "brīnišķīgās" algas dēļ, jo man ar bij rēķini jāmaksā.

nezini, enfuego, ka mediķi emigrē? nez tik kāpēc ar savu "šausmīgo" attieksmi viņus ņem pretī ārzemēs atplestām rokām, neviens zināms nav sūdzējies.

ej privāti, tur ir laika čubināties.

un kur daži tos sliktos ārstus atrod?

es nezinu, esmu slimojusi gana daudz, kopš sevi zinu, un nekad neesmu bijusi vienkāršs gadījums pacienta lomā, bet neviens nav bijis ar riebīgu attieksmi.
Runcene saki lūdzu , kur tas ir - šeit? Par Somiju, Norvēģiju, Zviedriju iet runa? Esmu izpētījis, ka RSU pēc koledžas, kurā iegūts ārsta palīga diploms var stāties un mācīties māszinībās un iegūt bakalauru, doma ir par šo opciju. Otrs variants ir savākties vēl uz ilgāku posmu un izmācīties fizioterapeitus, jo ievācot info., tie kotējoties aiz robežas un mācību laikā paralēli pilnveidošu valodas zināšanas. Vienīgais ir jānotēmē uz konkrētu valsti. Dziļāk rokot Norvēģijas virzienā esmu dzirdējis labas atsauksmes, bet par Somiju - minimāla info., Zviedrija - vispār tumšais zirdziņš. Kā ar attieksmi pret iebraucējiem? Sadzīve? Dzīvesvietas atrašana? Par Norvēģiju runājot - Orange ir viens variants, bet tur tagad līgums uz 1.5 g jāslēdz un krietna daļa algas aiziet firmai. Otrs variants pašam kārtot, bet runā, ka grūti tā uzreiz uzsākt, jo darbinieks nezināms utt.
Esmu pateicīgs par jebkuru informāciju, kuru Jūs spējat sniegt :)
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 09:05
abcd

"šeit" ir Latvijā :)

Ja RSU var mācīties māszinības ar ārsta palīga diplomu, tad tas man ir jaunums, bet to visvieglāk noskaidrot. Mani savulaik LU neņēma, bet tas bija pirms brīsniņa. Vienu brīdi varēja, tad atkal nē, vispār stulba birokrātija, par ko var pateikt apmēram @#$%. Esmu sapratusi, ka ārsta palīgs ir piņķerīgākais, kas var būt, ja vēlas aizbraukt. Tāpat ir ķēpa ar tālākizglītību, kaut ASV var iet līdz maģistra grādam.

Zinu, ka ārsta palīgi ES finansētos un RSU/Stradiņa koledžas organizētos kursos mācījās par māsām. Tā var vieglāk tikt prom. Bet tā programma ir noslēgusies laikam:

http://www.talakizglitiba.lv/programmas/cilvekresuru-parkvalifikacija/parkvalifikacijas-programma-arsta-paligs-masa

Par Somiju var rakstīt PM 2. posta autoram Raimondam, viņš ir Somijā, Tev visu izstāstīs, ko zinās, bet tad Tev jāreģistrējas, un es arī nezinu, cik bieži viņš te ieskatās. Viņam bija jāmācās pilnīgi no jauna, vismaz tā ir tapis skaidrs no stāstītā.

Citādi es daudz nekā nezināšu, tur noteikti vairāk zina strādājošie kolēģi, jāmeklē kādi aizbraukušie, arodbiedrība, profesionālā organizācija. Mani studiju biedri pārsvarā sen citā profesijā.



Edited 1 time(s). Last edit at 14.12.2011 09:09 by Runcene.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 09:44
PS. fizioterapeits vispār ir laba doma, noteikti perspektīva profesija, Somijā jārēķinās, ka pilnīgi cita valodu grupa.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 13:15
Runcen es uzskatu ka jebkurā gadījumā, ja ārsts ir atbraucis pie pacienta pēc negulētām 24 stundā un pārstrādājies, un izrāda tādu attieksmi kāda bija pret mums, nu tad piedod nevajadzēja iet strādātr par ārstu! Es nēsmu vainīgs ka valsts medicīnai ir atlikusi tik maz naudas. Nu redz tev Runcen nav gadījies sajust pazemotu attieksmi, es ar savu ģimeni to izjutām, tas bij ļoti apkaunojoši! Runcen nevaig uzreiz apvainoties es nerunāju par tevi tieši!
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 14:12
Mani šausmīgi nomāc runas par prombraukšanu.
Es tiešām uzskatu, ka nozare būtu tikai un vienīgi jāsakārto, nauda jāsadala pareizi. Mans brālis saka tā, ka Norvēģijā viņš jūtās kā aristokrāts, jo nekad tāda alga viņa dzīvē nav bijusi un viņš var veiksmīgi nodrošināt ģimeni ar 2 bērniem. Bet , medicīna tur ir drausmīgi atpalikusi, baigākais haoss. Viņš saka, ka viņš lēnām pamazām zaudē savu kādreizējo profesionalitāte, un tas esot žēl.

Veselu mēnesi gaidīju pie neiroloģesEglītes ar ģimenes ārsta nosūtījumu un nospriedu, ka tā vairs nedarīšu - vienkārši izturējās pret mani kā pret smirdīgu mēslu. Kad gribēju sākt stāstīt savas sūdzības, viņa pateica, ka ja vajadzēs viņa pati pajautās un tik sāka rakstīt man fizioterapijas, dzeramas zāles un špricējamās. Kad es teicu, ka tabletes nedzeršu, lai neraksta, viņa tik un tā izrakstīja un vēl uz vienu izmeklējumu nozīmēja. Tad māsiņa viņai sapņainā balsī saka, ka viena kliente gaidot, kas pilno summu samaksājusi. Tie bija 24 ls. Tad es gribēju kaut ko vēl jautāt - par ceļgalu, viņa mani pārtrauca un pateica, lai izdzeru zāles, izeju f. terapiju un papildus izmeklējumus un tad varēšot skatīties tālāk. Rovnim ščjotom neko no tā nedaru - gribēju veikt to papildus izmeklēšanu, bet tur man Stradiņos pateica, ka uz kādu laiku pārtraukts un kad atsāks - nezinot. Tas man ir radījis tādu stipri negatīvu attieksmi pret mediķiem - kā saka - kā sauc tā atsaucās. Un ne jau viņi mazāk saņem algā kā es. Paši savu sistēmu nespēj sakārtot un tad nu vaino tos pacientus. Par 101 % piekrītu enfuego - nedari , ja nu nevari. Es toreiz nocietos, neko nepateicu , bet varbūt vajadzēja - izprasīt visu sīki un smalki un sagaidīt atbildes , kaut vai paziņojot, ka nekur prom neiešu, kamēr man nebūs speciālista konsultācija. Tā būtu godīgāk, nekā tagad rakstīt un sūdzēties.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 14:20
enfuego, es nebiju klāt Tavā situācijā un es arī neuztvēru personiski Tevis teikto, jo mana saistība ar/ interese par medicīnu gadiem ir vairs teorētiska, bet šajos apstākļos Latvijā ir labāk, ka kāds vispār atbrauc, it sevišķi Nerīgā.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 14:58
Nē, Runcene - lai tad valdība nepaņem no manas algas 50 % . Man nav pieņemama Tāda morāle - tevi aplaupa pa tīro, bet tev vēl jāpriecājās, ka ļauj dzīvot. Un kas tie ļāvēji - nē - tie nav okupanti, vai amerikāņi vai citplanētieši - tie ir arī tavi un mani radi, kaimiņi un draugi un paziņas - un saņemot privilēģijas - aizmirst par pienākumiem. Mana nostāja šai ziņā ir ļoti aktīva. Nekāda samierināšanās.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 15:16
Tev vajag niku "naivā"...

50% Tev tāpat atņems, bet nebūs jau kas strādā...

Tevis minētā daktere aizies pensijā, a jaunie doki tik spicē ausis kā Tavs bračka psihiatrs. nesamierinies vien :)

tagad RSU un LU izglīto jaunos dokus (arī par valsts naudu), kuri jau sen pēta pasaules karti... uun augstskolas vadība to zina, bet var taču paraut vēl kādu kg...

politiskās partijas dala to naudu, ne jau kāda neatliekamās palīdzības feldšeriene... viņa norukā savas maiņas un pa ministriju kasīties neies, jo viņu kolēģiem tad liktu aizvest uz sarkankalnu. Nedomā, ka tur nav visas nozares kaut ko mēģinājušas. Tagad Tev vajag, Tu ej, bet neviens jau neiet.



Edited 1 time(s). Last edit at 14.12.2011 15:19 by Runcene.
Re: Par cik % janocerpj algas slimnicas?
14.12.2011 15:22
Atceros kā man brālis stāstīja - kāds ārstu protesta pasākums Rīgā, bet viņiem galvenais ārsts saka - tie, kas nebūs darbā - tiem rājiens un bezalgas atvaļinājums. Jo galvenajam no ministrijas bija pateikts - gribi amatu saglabāt - pacenties, lai tavi ārsti paliek darbā. Bet tik un tā - par to ir jārunā un pret ir jāprotestē un jācīnās.
pazinu kādu masieri fizioterapeiti Annu, rokas spēcīgas, bet pati duru dura, pie ekstrasensiem, astrologiem skraida, kaut kādas sagrābstītas frāzes....knapi varēju noturēties, lai nesāktu atklāti smieties par viņu.
līdzīgu pilns, laukos radinieces ģimenes ārstes uztūkušas, pēdējos gados mājas saceltas, doktorāti izremontēti, mašīnas uz krutākām nomainītas, skrien svarīgas, pacientu pieņemšana, atskaites, reizēm kāds seminārs.....bet tik mazizglītotas.....joptvaj raz!
kauns noskatīties, neko nezina, dzīvo ar praksi un Medicīnas institūtā mācīto....ar netu uz jūs. Pacients saguglējies atnāk gudrāks par pašu.

nav kam cīnīties, gudrajiem tāpat labi, muļķi neprot :)
Inka, tu nu gan esi rupja, fui. mosk atslaabinies, ir taads teiciens-budj pa proshe i lugi k tebje patjanetsa.
A tu domaa, ka tu ar savu google esi baigi gudraa:))), nekaa dakteris ar savu pieredzi?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 20?
Ziņa: