Skriešana un locītavas

Aizsāka Evita&skriešana 

Evita&skriešana
Skriešana un locītavas
15.04.2010 13:14
sveiki! Es regulāri nodarbojos ar skriešanu, skrienu gandrīz katru vakaru aptuveni pa 1 stundai, lēnā tempā, pa zemes ceļiem un nedaudz pa asfaltu. Šogad pēc ziemas miega atsāku martā skriet, bet pēc 2 nedēļām sāka sāpēt celis un pie potīte, ne tieši potīte, bet nedaudz zem viņas. Pārtraucu skriet, dzeru glikozamīnu, smērēju smēri, netceros nosaukumu, bet tieši traumētām locītavām. Man jautājums, kas notika? Es skrienu ''viegli'', zemes ceļš, pati esmu viegla, maza auguma, kā es varēju satraumēt locītavas??? Tagad jau nedēļu breiks, it kā labāk, bet ja nepāries nākamnedēl, jāiet pie ārsta...Man vēl teica, ka locītavas varbūt ir vājas, vajagot stiprināt. Kā to dara????
Paldies!
Re: Skriešana un locītavas
15.04.2010 14:35
Precīzi pateikt tev varēs tikai ārsts... Ļoti iespējams, ka vienkārši pārāk strauji atsāki (bieži) skriet... pēkšņa liela slodze... nu pati esi maza un viegla, bet līdz ar to arī saites visas ir mazas un vieglas.. viss ir proporcionāls.. ja nepāries - ej pie ārsta vai arī slodzi palielini lēnām....
Re: Skriešana un locītavas
20.04.2010 09:00
Viens no faktoriem ari varetu but tas,ka tu neparezi skrien,pedas novietojums skrienot... Tas viss atstaj seksas uz saitem,celiem un muguru...
Es ar savu 103kg smago dirsu skrienu ,man nekas nesap,..Aizej pie arsta u izvelies tev piemrotus skriesanas apavus...
Šeit Londonā bodibilderi un svarcēlāji nūjo, iet ātrā gaitā ar nūjām. Iznāks normāls kardiotreniņš. Latvijā atradu nujotajiem.lv tur ir saraksts ar instruktoriem. Pāris reizes var aiziet, pēc tam pats var stundu normāli ņemties. BEZ TRAUMĀM!
Re: Skriešana un locītavas
17.08.2010 11:27
Soļošana ir labākais veids kā taisīt kardio bez traumām locītavām.
Nūjošana ir kaut kas nosacīti līdzīgs. Galvenais visu ar pulsometru darīt.

ar 103kg skriet ir pašnāvība. Ar svaru virs 95kg skriet nedrīkst. Pajautaa izbijušajiem lielajies basketbolistiem - ka locītavas? :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Skriešana un locītavas
23.08.2010 10:07
Vai kādam no skrējē'jiem (ja te tādi ir ) ir kad viegli viegli sāp cirkšņa rajonā , vai pareizāk gūžas locītavs rajonā , sajūta ,ka nav locītava , bet somiņa vai kāda no saitēm . Sāpes pat nevar saukt par sāpēm ,patiesi viegla jušana , vienkārši negribu lai viegls pāriet stiprā . Ko darat 1.turpinat kustināt . 2. pilnīgs miers . Es neskrienu es soļoju , ap 10 km eju kājām . Un to sajūtu cirksni ,sajutu uz līdzenas vietas ,ne kāja sa'šķobijās nekas .
Re: Skriešana un locītavas
23.08.2010 10:08
Svars 89 kg
Re: Skriešana un locītavas
24.08.2010 23:46
soljojot 89kg neietekmee traumatiski lociitavas.
Neko Tev liidziigu neesmu jutis.. es ari soljoju paaris x nedeeljaa.
Godiigi sakot es pat nenojaushu kas Tev par iemeslu tur vareetu buut. Kad noskaidrosi atraksties mosh.. noderees man un citiem kaadreiz.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Iesaku lietot locītavu preparātus. Glukozamīna, haizivs skrimšļu. Ja sporto aktīvi, tie jālieto reizes trīs gadā, profilaksei.
Re: Skriešana un locītavas
25.08.2010 22:04
haizivs skrimshlji ir fignja
Kristāliskais glukozamīna sulfāts (bet nu tomēr tikai reizi gadā) ir spēks. Atrhryl. Dārgs, bet labs. Pat tad ja jau ir problēmas, ir reāli jūtams ka palīdz.. pie nosacījuma, ka vainīgi tiešām skrimšļi.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Janko
Re: Skriešana un locītavas
26.08.2010 14:00
Piekrītu tam, kas par to minēja - pakāpeniska slodze ir visa pamats. Kad pēc meniska traumas (kādus 3 mēnešus izlaidu) atsāku skriet, arī bija grūtāk, tad sāku skriet pakāpeniski, tagad varu novicot 4reiz nedēļā 3,5-6 km un kājas jūtas pilnīgi ok, vēl maijā noskrēju 3 km divas reizes un aizmugurējā augšstilba muskulī jau sāpes varēja just. Un vispār - topika autore tikai min, ka skrien lēnām katru vakaru stundu, nu man liekas (cik esmu lasījis), ka tas ir nepareizi. Pat ja ļoti lēnām skrien, nu kādi 7-8 km/h, tad nu man liekas ka nedēļā par daudz savācas. Ieteiktu miksēt ar svariem, ātru skriešanu vai intervāliem un sporta spēlēm.
Mateus - var gan skriet, man ir 97-100 kg un skrienu, tikai jārēķinās, ka pie 50 gadiem var nākties ceļus operēt, plus jātrenē muskuļi, lai saites stiprākas paliek, nevar iztikt tikai ar kardio.
Re: Skriešana un locītavas
27.08.2010 10:24
Mateus

Es arī soļoju 10-15km , tā no pērnā septembra 20 kg nometu. Tagad bailēs par locītavām nopirku nūjas ,tikai manā trasē vasarā daudz dunduri ,lapsenes, irši ( 2008 gadā viens iekoda un pamatīgi kāja spampa ,) un karsts, tā kā kādu mēnesi neko nēesmu darījis . Biju pie fizioterapēta ( pats viņš nopietns armwrestlers), pamat jautājums vai max saudzēt vai viegli slogot , viņš tomēr slogot , pie viņa gāju arī rokas dēļ ( tur gan kautko vairāk sastiepis ) .
Tās sāpes man ļoti niecīgas( kājai ) vai vispār var nosaukt par sāpēm . BET !!!! Man no pagājušā rudens ir saķerta VD un es protu uzvilkties par sīkumiem , akcentēt uzmanību tikai uz vienu vietu ,galvā izfantazēt visvisādus atīstības scenārijus .
Ja atceras pagātni man jau no pusaudžu laikiem reizēm kāda locītava , saite iesāpas , bet nekad būtiski tas nav mani ieroobežojis , neko arī doki neatrada . tikai tagad ar savu VD ......
Re: Skriešana un locītavas
27.08.2010 10:27
Janko

____________Mateus - var gan skriet, man ir 97-100 kg un skrienu, tikai jārēķinās, ka pie 50 gadiem var nākties ceļus operēt_____________


???

Kas tai skriešanai tik unikāli labs lai tās dēļ briestu uz ceļu operāciju .
Janko
Re: Skriešana un locītavas
27.08.2010 11:40
Nu, nekā laba tur nav priekš ceļiem. Tā kā nodarbojos amatieru līmenī ar futbolu, tad man ir vajadzīga gana liela fiziskā izturība, tātad arī krosi jāskrien. Dabiski, ka skriešana arī pati par sevi ir laba, tikai visu taču vajag darīt ar mēru :)
Iesaku pamēģināt Agel FLX želeju, vajadzētu palīdzēt.
sastāvā: hondrations, celandrīns, glukozamīns, MSN (metilsulfonilmetāns).

Glukozamīns ir viens no hondrotiona pamata struktūras komponentiem, stimulē hondrotiona veidošanos. Hondrotions skaitās kā viens no skrimšļu veidošanas materiāliem, kas palīdz skrimšļu elastībai, Celandrīns veido vielu, kas palīdz locītavu kustībām, bet MSM noņem sāpes, uztūkumu. FLX gēls neveiks Tev ārstēšanas funkciju, taču noņems sāpes, locītavas būs kustīgākas.
Re: Skriešana un locītavas
28.08.2010 15:19
"Mateus - var gan skriet, man ir 97-100 kg un skrienu, tikai jārēķinās, ka pie 50 gadiem var nākties ceļus operēt"

Jā taisnība... un dzert dienā litru snabi arī var, tikai jārēķinas, ka būs vajadzīgs aknas transplants... zem mašīnas arī var lekt, tikai jārēķinas ka nomirs, mēli rozetē arī var bāzt, tikai jārēķinas ka var dabūt elektrošoku.... utt....

Darīt var jeb ko, bet Tu jau pieminēji vienu no vairākām problēmām, kuru dēļ ar svaru virs 95 skriet neviens ārsts neieteiks - ceļi, potītes, gūžas, mugurkauls. Skrien... tikai var gadīties, ka endoprotēzei naudas nepietiks.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 8?
Ziņa: