Sâp zobs - pçc rauðanas!

Aizsāka Marija2 

Man treðdien izrâva zobu, tajâ vakarâ pat nesâpçja, bet ar katru dienu liekas ka sâpes paliek ilgstoðâkas un stiprâkas?
Ko darît? Vakar iedzçru pretsâpju tableti un viebu Amoxiklava tableti, bet vai nav par vçlu? Ja nu iekausums rodas, ak ðausmas un priekðâ brîvdienas - dakteri savu varçðu tik pirmdien traucçt!
Ja rodas problemas un netiec pie sava dr., dodies uz Stomatologijas Institutu. Tur strada visu diennakti.
Ko nozime, iedzeru "Amoxiclav"? Ta ir antibiotika un vai nu Tu to dzer, ka tas paredzets (no rita un vakara vairakas dienas, ja nemaldos, pat nedelu pec kartas) vai ari nedzer nemaz. Bet ar antibiotikam nevajag jokot un eksperimentet.
Par to "Amoxiclav" rakstu Tev to, ko man pasai dr. teica.
Vai Tev sap ekstrakcijas vieta? Ta tas var but paris dienas.
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
08.03.2008 16:22
ja sâpes pastiprinâs 2-3 dienas pçc rauðanas, tad tas var bût alveolîts (tâ cauruma, kur agrâk bija zobs, iekaisums).

tad noteikti bûtu jâaizbrauc uz deþûrzobârstniecîbu atrâdîties, varbût iztîrît to alveolu un ielikt zâles, un saòemt padomu par antibiotiku nepiecieðamîbu.

par antibiotikâm pilnîbâ piekrîtu Jugusalu - vai nu kursa veidâ, vai nu vispâr nç.
Marija2
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
09.03.2008 09:09
Zvanîju dakterim, teica, ka var bût tas alveolîts , ieteica, lai turpinu dzert antibiotikas, skalot aqr siltu sâlsûdeni un ja nepâriet, pirmdien jâbrauc pie viòa:(
Droðîbas pçc aizbrauc gan atrâdîties.
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
09.03.2008 11:22
nu pa diennakti nekas traks nenotiks ðinî gadîjumâ...
Ceturtdien izrâva vairâkus zobus,nepâriet sapampums un tûska mutes iekðpusç.Skaloju ar Corsogyl ,bet nekâda efekta. Temperatûras nav,tâtad iekaisums vçl nav. Ko varçtu darît, lai noòemtu tûsku aukstslejâs,jo grûti norît pat siekalas.
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
12.04.2008 22:22
Raita:

iekaisums ir, ja parâdâs arî temperatûra, tad pavisam ðvakas tâs lietas :(

tabletes tev izrakstîja kaut kâdas? (es domâju antibiotikas)

tûskas mazinâðanai vari skalot ar sâlsûdeni, iedzert pretiekaisuma (piem., Irfçns) un antihistamîna (piem., Fenkarols) tabletes (bez receptes abi).
bet ja tâ tûska palielinâs - brauc âtri uz nakts zobârstniecîbas punktu Dzirciema 20 (ieeja no pagalma puses)...
Paldies"Pûce"
Zâles tikai ja sâpes-Ibumetînu un skalot.
Pietûkums pagaidâm nepalielinâs. Varbût tas sakarâ ar to ,ka uzreiz pçc izrauðanas tikaielikta jaunâ zobu platîte. Dr.teica ârâ òenemt,jo nevarçs ielikt jo smaganas pietûks. Tagad tâda sajûta augstsljâs it kâ kaut kas tur ieíçries un traucç. Iztaustot ir mîksta,bet pietûkusi.Sâpes var teikt ka nav nemaz ja neaiztiek.
Varbût platîte nospieþ par daudz,vai arî zem tâsir asinis ,kas veicina iekaisumu. SVarbût mçìinat plati izòemt? K­â rîkoties? Nedaudz uztraucos.Gaidu kâdu padomu.
Paldies.
Pûce.
Varbût tâ ir alerìiska reakcija uz zobu plati? Plate ir pa visu augðu.
Vai tâ var bût?
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
12.04.2008 23:35
ja bûtu alerìiska reakcija, tad pietûkums bûtu arî otrâ pusç.

es noteikti izòemtu uz nakti to plati. jauna plate pati par sevi var spiest, berzt un traucçt. lai mazliet pâriet pietûkums pçc rauðanas, tad varçsi sâkt pamazâm pierast pie plates. un neaizmirsti, ka ja arî pçc brûèu sadzîðanas plate traucçs, tad vajag iet pie doka uz pieslîpçðanu.
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
12.04.2008 23:38
gribi teikt, ka no ceturtdienas neòem plati ârâ?!

OBLIGâTI uz nakti jâòem ârâ, citâdi savi zobi, kuru kakliòus pârklâj plate, âtri sâks bojâties.
Pûce.
Paldies par padomiem.Nedaudz nomierinâjos.Tieðâm tûska ir tikai aukðâ.Plate man ir pa visu augstþokli un zobu tur nav vairs(tikko pçdçjos izrâva).varbût nospieþ un neriòío asini un aukstsleja paliek sausa un maz siekalu? Nemâku tâdu plati izòemt! Sâpj jau arî. Kâ lai izòem nenodarot lielu postu rçtâm. Man tur brûces saðûtas un ir 8 ðuves. Varbût arî tâs traucç?
Kâ pareizi rîkoties? Mans dr.uz zvaniem neatbild ,lîdz pirdienai var bût vçl sliktâk.
Ir vçls, bet ceru uz atbildi, jo esmu neziòâ.
Jau tagad paldies.
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
13.04.2008 10:34
ja zobu vairs nav (totâla plate), tad var vismaz nesatraukties par to, ka bojâsies savu zobu kakliòi :)
ja gribi izòemt tâdu plati, uzspied ar lielo pirkstu uz plates priekðzobiem no mutes puses (íipa bîdi tos uz priekðu), un plate noòemsies.
RaitaR102
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
13.04.2008 20:42
Pûce.
Paldies izdevâs un ir labâk. Tagad jûtu kur platîte neder...bet tas ir labojams.
Paldies.
Re: Sâp zobs - pçc rauðanas!
13.04.2008 20:48
lûdzu :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 4?
Ziņa: