Zobam atluuzt dalja

Aizsāka meitene90 

meitene90
Zobam atluuzt dalja
30.03.2008 13:34
zobam shodien noluuza malinja. Zobam pirms kaada gada tika tiirits kanaals, tas ir peleeciigs un ne pirmais zobs kuram noluuzt kaada daljinja? Kappeecc taa? un varbuut var kaut ko dariit lai stiprinaatu zobus? Gjimenee iedzimts ka zobi ir neveseliigi un trausli, ljoti biezji probleemas, kariees, zobakmens.
brâlis
Re: Zobam atluuzt dalja
30.03.2008 14:26
Droði vien tas ir nedzîvs zobs. Tur nu neko darît, stiprinâðana nelîdzçs. Tâ arî pa daïiòai lûzîs nost :( Vienîgi labs zobârsts var atlikuðo daïu smuki sabûvçt un uztaisît "jaunu" zobu.
meitene90
Re: Zobam atluuzt dalja
30.03.2008 15:04
esmu izmisumaa..atluuuza arii stuuritis citamm zobam, plombeetam, bet dziivam, plombe nav liela.. pat nezinu kaa dagaidiit viziiti pie zobaarssta.. bail eest.un mann ir tikai 17 :((
Re: Zobam atluuzt dalja
30.03.2008 22:56
meitene90:

nedzîvi zobi zaudç ûdeni un paliek trauslâki, nekâ dzîvi.

neaizmirsti kârtîgi salabot visus zobus, pirms tev paliks 18, jo valsts bezmaksas programma bçrniem darbojas tikai lîdz 18 gadiem...
Re: Zobam atluuzt dalja
01.04.2008 07:42
nedziivi zobi luust jo vidus ir izurbts aaraa+kariess iznjemts=nekas daudz palicis no zoba ------> plombe tos netur kopaa------> vajag likt kroni lai pasargaatu no turpmaakas luushanas.
Runâjot par to stiprinâðanu, vai tam nelîdz kalcija preparâti (domâju, piem., pârtikas piedevas tableðu veidâ)? Nu sliktâk jau no tiem palikt nevar. Jâ, runâ, ka kaulus (un zobus) stiprina biezpiens utt., bet cik tad dienâ jâapçd, lai tur bûtu reâls labums organismam.
Re: Zobam atluuzt dalja
01.04.2008 17:32
muusu platuma graados jau taa kalcijs dafiga manu praat... ne velti mums nav mega balti zobi un taa.. kljuudos?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 00:35
Jugusalu:

nedzîvi zobi zaudç ûDENI, un kalcija preparâti ðinî gadîjumâ òi pri èom.
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 04:53
nedziivi zobi luust jo vidus ir izurbts aaraa+kariess iznjemts=nekas daudz palicis no zoba --------> plaanas malas viegli luuzt. taapataas luuzt dziivs zobs ja ir plaans (ar visu uudeni)
To Puce
Ne, ar tiem kalcija preparatiem es biju domajusi par zobiem vispar un nevis tikai nedziviem.
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 11:45
zobiem 'vispâr' ir vajadzîgs pietiekoðâ daudzumâ kalcijs un fluors, un pçc iespçjas mazâk skâbes.

ja tu neievçro kâdu stingru diçtu un normâli pilnvçrtîgi çd, tad kalcijam vajadzçtu bût normâ.
fluora Latvijas ûdenî ir 30-80% (kâ kur) no nepiecieðamâ daudzuma, tâpçc var lietot fluorizçtu sâli, vairâk çst, piem, jûras kâpostus, dzert zaïo tçju utt.

bet jâdomâ ir ne tikai par globâlajiem procesiem organismâ, vajag rûpçties par to, lai emalja, kâ zoba aizsargslânis, bûtu labi mineralizçta ---> cieta, kâ arî bieza.
tâpçc: 1. jâizvairâs no ilgstoðas skâbju iedarbîbas(t.sk. çðanas
reþîms jâievçro, lai starp çdienreizçm bûtu kaut pâris
stundu atpûta mutes dobumam)

2. adekvâti jâtîra zobi(lai ir tîri, bet nenoberzt agresîvi emalju)

3. var izmantot palîglîdzekïus emaljas mineralizâcijai (piem.,
ïoti labs ir GC firmas "Tooth Mousse (with Recaldent)"
Paldies, Puce, par atbildi.
Ja, Latvija par to udeni ar vajadzigo fluora daudzumu ir dzirdets, bet es esmu Ungarija. Un ka ar udeni ir te, to viens Dievs tik zina.
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 19:57
Jugusalu:

vari pameklçt netâ, varbût viòu zobârstu asociâcijas lapâ ir kâda info...
baibuciits
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 20:15
kâda vide ir mutç ja nepârtraukti tiek gremota koþïâjamâ gumija bez cukura....Orbit man patîk labâk kâ Dirol jo ilgâk var koþïât, nesadalâs. vidçji dienâ man iziet viena paciòa...izklausâs pçc atkarîbas:( un ja nekoþïâju man paniski bail ka nav slikta elpa un...liekas ka nav siekalu. Gremoju jau gadus 10 apmçram...un sâkâs tas no nevainîgas piezîmes par elpu...
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 20:58
pati gumija vidi nemaina, tev notiek siekalu izdales stimulâcija --> skâba vide pçc çðanas âtrâk neitralizçjas. tâ ir tâ pozitîvâ puse. negatîvâ - cieð kuòìis (--> slikta elpa), dilst zobi, stulbi izskatâs (piedod).

labâk seko, lai tâ sliktâ elpa nerastos - regulâri çd, regulâri un kârtîgi tîri zobus un mçli(!), neçd olbaltumvielas vien, pârbaudi kuòìi un kaklu (ja ir kâdas sûdzîbas)
baibuciits
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 22:30
Kunìim viss kârtîbâ, nav nekâdu sûdzîbu...laikam neizdalâs kuòìa skâbe;))
Bet kakls...jap r to gan ik pa laikam visâdi brînumi, sakrâjas wiskas;) un sâp bieþi...piekrîtu ka stulbi izskatâs, cenðos jau nekoðïât bet tâ lai visu laiku ir mutç...piparmçtras;) un neizskatâs ka bûtu nodiluði.
Re: Zobam atluuzt dalja
02.04.2008 23:13
pârbaudi kaklu...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 11?
Ziņa: