zoba kanaali - ilgstoshi

Aizsāka dauksde 

dauksde
zoba kanaali - ilgstoshi
31.08.2009 11:25
sveiki,
es jau vairs nesaprotu, kur ir vaina. augsheejaa lielajaa zobaa bija mazs caurums. zobaarts to salaboja, bet peec kaada laika saakaas saapes visaa augshzhoklii - taadas velkoshas, pat acis saap un galva dulla. gaaju pie zobaarsta - vinjsh teica, ka jaatiira kanaali, jo caurums esot bijis ljoti tuvu tiem vai kaut kaa taaa. tad nu luuk - esmu jau vairaakas reizes gaajusi ar vienu un to pashu zobu un visu laiku tiiru kanaalu vienam un tam pasham zobam, bet ik pa laikam ir taas iekaisuma saapes: kad saap - velk visu augshzhokli, acis un arii galva no taa saap. esmu nomociijusies jau.. es esmu dzirdeejusi ka kanaalu aarsteeshana ir ilglaiciigs process, bet vai tieshaam tas tagad taa buus regulaari.
p.s. oktobriii jau buus gads kaa viss ir saacies!
ko lai dara?
vikucis
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
31.08.2009 17:38
Varbūt ir vērts pakonsultēties pie LORa. Iespējams haimorīts.
dauksde
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
31.08.2009 17:47
esmu jau taisiijusi rentgenu. uzraada ka no zoba.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
31.08.2009 20:23
varbuut vajag aiziet pie endodontista
kitana
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
31.08.2009 22:59
Kanālu ārstēšana ir dārgs pasākums, ja veiksi to stomatoloģijas institūtā, bet tur ir laba aparatūra un labākie spečuki(tā visi apgalvo).Cik esmu dzirdējusi trīskanālu zobs ap 300 ls būšot:(
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
31.08.2009 23:03
cik pie tevis kitana?
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
01.09.2009 03:51
Gadu tīra kanālu?
Tas gan ir labs zobārsts,ka gadu tīra un nav zobs sašķīdis gabalos.
Pie kura daktera Jūs gājāt un cik reizes?
Cik tas viss pa gadu izmaksāja un vai Jums sāp katru dienu?
Vienkārši interesanti,jo tik ilgi un tad jau daudz reizes esat pie ārsta.
Gan jau drīz zobiem būs arī 6vai 9 vai 18 kanāli...vai 30 it.kanāli.
Ja Jums negribās rakstīt forumā,ja laiks ir,varat nosūtīt kaut PM man,jo ļoti gribās zināt,kur ir tāds ārsts,kurš ārstēja tā Jūs un kā viņu sauc.
Lai zinātu.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
01.09.2009 04:18
Vai pēdējos gados uzlaboti ekstripatori un kanālu pletēji?
kitana
to zb
01.09.2009 13:19
Trīssakņu zobam ar visu plombi, rtg, starpseansu izmaksā 30 ls.
Bet es gan nestrādāju Rīgā.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
01.09.2009 18:18
kitana - vai tu lieto roteejoshaas failes, kaa pildi?


joll: peedeejos gados daudz kas ir mainiijies.
kitana
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
01.09.2009 20:00
Es nelietoju rotējošās failes, lietoju k, h failes, apekslokatoru,pildu ar gutaperču un sīleri.Mikroskopa protams, man nav.Manuprāt tam nav nozīmes, gavenais, lai kanāli būtu sapildīti līdz galam un blīvi, vai ne tā?
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
01.09.2009 20:09
+ kaartiigi izfaileeti un dezinficeeti.
Re: to zb
01.09.2009 20:14
kitana Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Trīssakņu zobam ar visu plombi, rtg, starpseansu
> izmaksā 30 ls.
> Bet es gan nestrādāju Rīgā.


cik daudz laika tas tev aiznjem un cik tu par to sanjem?
kitana
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
01.09.2009 20:58
Trīssakņu zobam rēķinu apmēram 2 stundas, saņemu 40%.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
02.09.2009 08:06
6 Ls stundā NAV kvalificēta speciālista cienīgs atalgojums.


pie tam "Trīssakņu zobam ar visu plombi, rtg, starpseansu
izmaksā 30 ls" - tas, manuprāt, ir bizness kā tajā anekdotē -

- "nopērku pa olu pa 10 kap., vāru un pārdodu pa 10 kap.
- kāds tad Tev labums?
- buljons-ta paliek man!" :)

jo pašizmaksa ir pašizmaksa, un bezgalīgi minimizēt to bez kvalitātes pasliktināšanās nav iespējams. labi, prakse neatrodas Rīgā, īre, iespējams, ir zemāka, bet materiāli un aparatūra taču tie paši. lai viņam veicas, protams, bet domāju, ka ar tādiem izcenojumiem bankrots nav aiz kalniem...
kitana
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
02.09.2009 08:56
Puce, Tev ir taisnība, bet diemžēl tā nav mana privātprakse un es nediktēju noteikumus, arī cenas nosaka īpašniece(viņa arī zobārste).
Turklāt cilvēkiem arī tie 30 ls ir liela nauda.
Nesen saņēmu pārmetumu, ka 30 ls esot par dārgu, lai ārstētu trīskanālu zobu(no pacienta), turklāt skaidrot viņam nav jēgas, tāpat nesapratīs:(
Bankrots?Es domāju, ka nē, mums rindas 2 mēneši uz priekšu, jo pie mums ir lētāk, cilvēkiem patreiz krīzes apstākļos tas ir svarīgi:)
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
02.09.2009 09:30
rindas un bankrots neizslēdz viens otru, ja strādā zem pašizmaksas, rindas bankrotu tikai pietuvinās.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
02.09.2009 10:04
Domājams,ka ir taču iespēja zobārstiem strādāt Rietumeiropā.Tur taču viss tik dārgs un labs.
Cik nu būs tur pietiekoši maksātspējīgu klientu,tik paliks LV stomatologu.
Pārējiem slāņiem izdevīgāk būs pārcelties kur citur.
Tāpēc,ka Latvijā,piemēram tie paši policijas un vid ierindas darbinieki diez vai spēs apmaksāt cenrāžus.
Tā,ka var gatavoties pārcelties uz Īriju,tur ir dārgi cenrāži un angļiem ir smuki forumi,salīdzinot cenas ar Šveices,U.K un Beļģijas cenrāžiem.Tur Latvijas stomatologi justos kā pīles ūdenī,tikai pacientu tur būs pamazāk.
Labas Īrijas klīniku cenas un maz darba arī.Toties prieks,ka pat menedžeri,u.c. izvēlas pat U.K maksas klīnikas apmeklēt.Vēl ir ASV,kur jauki pelnīt varētu,tikai jāatliek visu laiku apdrošināšanai un juristam nebaltai dienai naudiņa.
Atsevišķu Latvijas iestāžu cenrāži jau pārsniedz vidējās cenas Rietumeiropā.Smile.
Piem.SI minētie 300LVL piemērā.Gan jau šādi piemēri vairosies.
Lai dzīvo maksātspējīgi pacienti.
kitana
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
02.09.2009 10:23
Joll, es Tev piekrītu tieši par maksātspēju...jo lielākas cemnas, jo mazāk cilvēku(pie mūsdienu bezdarba), kas var atļauties labot zobus.
Puce!
Nezinu, bet laikam jau nestrādājam zem pašizmaksas, ja priekšniece var atļauties pirkt gan gutaperču, gan sīleri, gan ir iegādāts apekslokators.Turklāt gutaperča un sīlers pietiek ilgam laikam.Protams pērkam tur, kur dod atlaides kā pastāvīgajiem klientiem.
Loģiski heliomateriālu, kas nāk no 3M nepērkam, pārāk saskrūvēta cena:(
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
03.09.2009 21:59
varu iedomāties, cik reizes sanāk izmantot vienu faili ar tādiem izcenojumiem...
kitana
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
03.09.2009 23:04
Nē, failes gan es raugos, lai būtu jaunas, es jau pati tās nepērku, bet sūtu īpašniecei.Un cik tad tā faiļu kastīte maksā?3.50, 5 gab.
Kā jau teicu, ne es diktēju noteikuus un cenas.Šodien atkal saņēmu pārmetumu no prikšnieces, ka paņēmu apr endodontiju 30 ls(trīssakņu zobam)...
Loģiski viņa pilda ar pastu, tāpēc arī cena pie viņas ir 15-20 ls....
Eila seila
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 10:23
Pildījuma materiāls arī ietekmē kvalitāti? Vai būtu jājautā zobārstam, pirms viņš pilda? Ar ko gutaperča atškiras no pastas?
kitana
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 11:09
Kad maaciijos, docente Reevele teica, ka varot kanaalu pildiit ar jebko, ka tikai buutu liidz galam sapildiits.
Tachu gutapercha skaitaas tas labaakais, jo tad esot bliivaak sapildiits, arii, ja jaapaarpilda, tad pastu no kanaala laukaa dabuut ir prakstiski neiespeejami, bet gutaperchu viegli.
Atvainojos, man latvieshu druka gljuko.
vikucis
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 12:21
Es nesaprotu kāpēc Latvijā cilvēki domā, ka ārtēšanās izmaksām ir jābūt atkarīgām no pielietoto materiālu cenas. Iedodiet vienus un tos pašus materiālus zobārstam un celtiekam, vai domājat rezultāts būs vienāds???!!! Lielākoties cenai būtu jātbilts daktera kavalifikācijai. Un runājot par endodotniem (speciālistiem) nu protams viņu cenām ir jābūt augtākām nekā ierindas zobārstam. Viņu izglītība maksā dārgāk. Pie kā iet ir pacienta ziņā. Var baukt ar žiguli var ar meresedu. Tik nezin kapēc neviens forumā nebeļauj vai cik dārgi tie mersedesi, metāls tak tas pats.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 19:28
Ne visi bagātie cilvēki pērk mersedesus.Pietiek dzīt demogoģiju.
Ja kāds vēl nesaprot,tad visi tie maksājumi/kvalifikācija ir nosacīti.Es zinu cilvēku,kam tieši dārgākā klīnika un lielākās maksas noveda pie zoba izraušanas un antibiotiku lietošnanas.
Ārsti jau ir visādi,gan jau daudz labu ir.Tomēr mana paziņa tagad ir svētās domās,ka jo dārgāka klīnika,jo vairāk centīsies ārstēt reāli izraujamus zobus.Smile.
Par cilvēku kaukšanu un tā tālāk,
Lūdzu,liekat Īrijas cenas un ārstējiet viens otru paši un pārtiekat viens no otra bez pacientu līdzdalības.
Jo tur menedžeri un pat firmu īpašnieki nereti brauc vienkāršas plombes ielikt uz U.K un pat Franciju.
Novēlu padomāt par to.Ir pat forumi par šo tēmu.
Pret SI dažām cenām nobāl pat Lozanna un Minhene.Nopietni.Tur ir dārgāki kronīši un implanti,stingri dārgāki.
Terapija dažiem pakalpojumiem ir lētāka.
Tad visas profesijas,sākam prasīt reālu naudu defoltējušā valstī un gaidām jaunos PVN un citus brīnumus.
Jautājums vēl tāds,kas būs 2012.g.kad Latvijai jāsāk maksāt lielie parādi,jāievēro deficīta normas un kur ņems naudu.
Cels nodokļus?
Tad arī tie,kas tagad vēl jūtas labi un jutīsies labi nākamgad,manīs stingri.Cik te gribēs pelnoši cilvēki dzīvot un maksāt visu to.
Ne visi pelnīja no NĪ un celtniecības.
Tagad piemēram,sākts propogandēt,ka policistiem,aprūpes personālam ir par augstu algas.
Viņi diez vai gribēs par bomzīšiem palikt.
Latvija veltīgi sapņo,ka te mēs dzemdēsim naudu ko nest par paklpojumiem.
Gatavojaties,LV ārsti,būsiet gan sanitāri,gan medmāsas,gan apsargi viena personā,jo tiem tak jācērpj vēl.
Netupēs te neviens normāls cilvēks,lai apkalpotu šo sabiedrību.Negulēs zem krūmiem,vai koridoros,lai vergotu par zupas bļodu.
Šeit es domāju valsts iestāžu ārstiem,kuri ir dārgāki,kā daudzi privātie.
Ja privātklīnikā ir cenrādis,vismaz par pateicībām vari atslābt.
Krīze starp citu daudz kur vairs reāli nav.
Tā,ka jāpriecājas par savu kvalifikāciju.Kura ir neaizvietojama.



Edited 1 time(s). Last edit at 07.09.2009 05:34 by joll.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 19:38
Nu tad miršanas apliecībām arī cena pēc kvalifikācijas tam,kurš izraksta.
Materiāli vienaldzīgi.
Ņemam PSRS laika adatas,taisām ar tām subklāviju un liekam gumijas sistēmas.Davai,parakstīsim butadionu,jo Baltkrievijā tak ira.
Tur ir arī levomicetīns.Izrakstām.
Kvalifikācija,piemēram,Dr.med un maksā ragā,meklē levomicetīnu kur gribi.
Injekcija.Medikamenta cena 2LVL,tad ņemam,injicē ārsts.Liekam plombju uzcenojumu.Tātad,maksājiet 20LVL par šo šprici.
Injicēs māsa-cena labi 6LVL par šo šprici.
Dodam apkopējam,tad 2LVL plus uzcenojums 1LVL?
Gultasvieta 12LVL dienā.
Davai,atnāks ārsts,uzklās un ja nu ar labu kvalicfikāciju.Maksājam ragā 120LVL.
Panesās.
Tāpat kā ar daudziem med.kursiem un citiem kursiem.
Stundas cena šur tur sasniedz un pārsniedz Hārvardas stundas likmi.Tur tak 5d.ned un tikai 43-66k$par akad.gadu jāmaksā.
Nolasām leciju,ņemam 2-pat 15LVL par stundu no katra.Ņemam kalkulatoru un rēķinam,cik stundu kursos.Dalām maksu ar stundām un dabūnam stundas cenu.Tad salīdzinām kursu cenu ar augstskolu cenām.
Semināri daudzkur vispār atsevišķa tēma.Īpaša.
vikucis
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 21:06
Nekādas damagoģijas...visā pasaulē medicīnas pakalopujumu cenas ir atkarīgas no tās, kas to veic. LV svarīgākais ir CT, MRI u.t.t nevis cilvēks kas to apskata. Tas it kā nemaksā nekko, bet tas ir tas vērīgākais, jo nez vai kādam palīdzēs super CT izmeklējums, ja to aprakstīs māsiņa!!!! Bet, lai tas radiologs labi aprakstītu viņa nieka 10 gadi jāmācās augstskolā, tad jāpmeklē regulāri kursi, kongresi, jāpērk gŗāmatas un žurnāli un vēl jātrod laiks, lai to visu izlasītu. Tas maksā dārgāk kā CT, un par to arī pacientam ir jāmaksā. Un katra var izvēlēties kur pie kā un par kādu naudu ārstēties.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 21:55
Neesmu māsiņa,ja kas.
VISPĀR ES NESTRĀDĀJU SLIMNĪCĀ UN NEKALPOJU ĀRSTIEM PAR VERGA ALGU.
Ps,tad LŪDZU BRAUC VIKUCI UZ TĀM VALSTĪM,NOLIEC ATESTĀCIJU LŪDZU UN STRĀDĀ TUR.
Tikai tādās valstīs gan medmāsas arī var atļauties tos zobus salabot.
Turklāt,ES ĻOTI CERU,KA VISI ĀRSTI ATSTĀS LV vai arī sāks darīt tos melnos darbus slimnīcās.
Galu galā tās pašas tevis minētās mēsas var citur podus mazgājot nedēļa saņemt LV mēneša algu un tikt pie ĀRSTIEM arī.
Tāpēc,beidzam sapņot.Paies pāris gadi,redzēsiet kā Jums būs un ko rakstīsiet.
Turklāt,ak vai,tajās ārzemēs nebūs valsts slimnīcu,kur prasīt pateicības.
Jāsāk būs strādāt,tāpat kā privātklīnikās tagad strādā cilvēki.
Ps,ir tādi ārsti,pie kuriem labāk neiet vispār.Labāk noteikti būs.
Ir tādi,pie kā jebkurā specialitātē stāv rinda,ir desmit gadus patstāvīgi klienti un vēl ilgāk.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 22:03
Vispār pie esošās finansējuma situācijas LV ārstēties ir bīstami.
Labi,maksā naudu,ir nauda.
Tas jau necels aprūpes personāla daudzumu nodaļās.
Vikuci,tu zini cik dežūrārsti un māsas ir slavenajās ārzemēs uz nakti atstāti un cik Latvijā!
Lūdzu,anestos tik ,cik ārzemēs parastā,vidējā nodaļā personāls uz slimnieku.
Tā ka maksā,skaiti naudu.Naktī varēs just,cik ārstu un to nieka māsu tevi kops,ārstēs,ja tev būs slikti.
Interesanti,cik ilgi tev būs jāgaida uz ārstu,jā tieši ārstu,kad podziņu naktī piespiedīsi?
Novēlu Vikuci to izmēģināt.Tai izmēģinājuma laikā jau vari saskaitīt naudu,kvalifikāciju,savu bankas depozīota summu.
Tikai tas tev ārstu neuzburs pie tavas gultas ātrāk nakts stundā slimnīcā.
Turklāt pie mūsdienu alkatības,ir tajās ārzemēs valsts daļa medicīnā un normālas polises vēl klāt.Pateicību gan tur nav.
Vidusmēra slaveno ārzemju cilvēkam ir vienalga,kas to skatīs,jo viņam valsts un apdrošināšana to samaksās.
Kam jāskata bildes,noteiks pēc situācijas.
Re: zoba kanaali - ilgstoshi
04.09.2009 22:08
Jā visā pasaulē bijušie ārsti lielās ar pateicībām un saka,tas nekas,vai ne...
Turklāt tādi cilvēki mums var kāpt kancelē un runāt par tautas pagrimumu.
Pie mums viss kas ir stulbs,ir labi.
Kaut slimnieki saņemtos un būtu gatavi atdot visu,ko var,lai kādu ,vismaz vienu viltus ārstu tiesātu tiesā.
Slavenajās ārzemēs tas notiek regulāri.Slimnīcām ir juristi,darbam ar apdrošinātājiem,parasti vēl otrs,darbam ar pacientu prasībām.
Kā tas patīk?
Sasniegsim līmeni,ja brīnums notiks un mums arī būs.
Kad sāks vēl apsūdzēt par toni,kādā ar viņu/pacientu/runāts,tad būsim ASV,Kanādas,Austrālijas līmeņus sasnieguši.
Jautri būtu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 14?
Ziņa: