Nedzīvs zobs

Aizsāka Valoha 

Nedzīvs zobs
24.04.2010 12:47
Sveiki, vēlētos uzzināt kā labāk balināt vienu zobu vai tomēr likt kronīti baltu?
Re: Nedzīvs zobs
24.04.2010 18:29
atkariigs cik noplombets ir zobs.

ja nav daudz - ieksheejaa+aareejaa balinaashana vareetu dot veelamo efektu.

ja nedod vai ja daudz noplombets - liec kroni.
Re: Nedzīvs zobs
28.04.2010 04:54
Vertikala plaisa deviatalizeta zobaa.Kanals pildits pirms vairakiem gadiem.
Sakne rtg ir laba, zoba kavitates vel nekur nav.
Plaisa redzama lidz zoba kaklinu limenim.Redzams tikai pret gaismu mazliet lenkii skatoties.
Tomer sak paradities ari jau vnk skatoties tiesi pretii.
Diegojot nekur nekeras.
Sakiet,ko labak darit?Neko?Vai kaut kas labak ir jadara...
Re: Nedzīvs zobs
28.04.2010 08:24
kursh zobs. vai ir liela plombe?
Re: Nedzīvs zobs
28.04.2010 11:32
visdrīzāk tā ir plaisa emaljā; tādas rodas daudziem cilvēkiem zobu lietošanas procesā, un parasti nesagādā problēmas.
Re: Nedzīvs zobs
28.04.2010 14:31
Zobs ir priekšējais, nav plombēts, laikam tomēr sapratu ka labāk likt kronīti "keramikas", uzzināju cenu 80Ls! Bet vienīgi baidos ka varēs atšķirties! Bet nu tomēr es domāju būs labāk baltāks zobs nekā tumšs zobs!



Edited 1 time(s). Last edit at 28.04.2010 14:32 by Valoha.
Re: Nedzīvs zobs
28.04.2010 15:08
ja zobs ir tumšs un nav plombēts, tad vispirms ir jānoskaidro, vai nav infekcija zem zoba saknes, jo tumši parasti paliek nedzīvi zobi (nervs zobā varēja nomirt, piemēram, traumas rezultātā). nedzīvam zobam obligāti ir jāiztīra un jāsapilda kanāls (kas nav izdarīts, ja jau saki, ka plombēts nav). ja ar kanālu viss būs oki, tad var likt arī plāksnīti uz tā zoba, ja viņam ir tikai maza plombīte aizmugurē pēc kanāla sapildīšanas; vai arī balini viņu no iekšpuses.
Re: Nedzīvs zobs
29.04.2010 08:18
Puce
Jā man tas zobs bija traumēts, a cik tas izmaksās plāksnīte un kanāla aizpildīšāna? Un kā tas notiek? Un cik aptuveni balināšana vienam zobam izmaksā??
Re: Nedzīvs zobs
29.04.2010 09:13
plāksnīte+kanāls+plombe rēķinies ar 150-350 atkarībā no klīnikas.
lai varētu uzlikt plāksnīti, zobs ir nedaudz jāapslīpē, tad tiek individuāli izgatavota porcelāna plāksnīte, un to pielīmē pie zoba. iesaku sākt ar balināšanu, jo tā būs lētāka un neprasa zoba apslīpēšanu. ja neizbalināsies nepietiekami, varēsi štukot tālāk...

P.S. protams, kanāls ir jāsapilda jebkurā gadījumā.
Re: Nedzīvs zobs
29.04.2010 13:07
Es vienīgais nesaprotu daktera ieteikumu, viņš uzreiz pateica jāliek kronītis, viņš pat man neieteica citas medotes, varbūt "Puce" tomēr likt kronīti jo tomēr sanāk lētāk, jo tagad ar to naudu ar ir kā ir!!
Re: Nedzīvs zobs
29.04.2010 13:49
ja zobs nav galīgi melns, bet vnk pelēcīgāks/tumšāks par blakuszobiem, vari lūgt, lai nourbj no zoba 1-2 mm dziļumā un uzklāj gaišāku plombējamo materiālu. tas būs kādas 3x lētāk par kronīti, normāli izskatīsies un skāde zoba audiem būs mazāka.
Re: Nedzīvs zobs
29.04.2010 14:30
Puce, a kā notiek ar kronīti viņi izgatavo pēc 1 - 2 nedēļas, a kā man staigāt ar noslīpētu zobu? Var uzlikt uzreiz kaut kādu pagaidu kronīti ????
Re: Nedzīvs zobs
29.04.2010 22:58
jā, pagaidu kronīti var izgatavot un uzlikt uzreiz pēc slīpēšanas, ar apslīpētu zobu nebūs jāstaigā nemaz.
tomēr apsver ideju par to pārklāšanu ar plombējamo materiālu, tas nav slikts variants.
Re: Nedzīvs zobs
30.04.2010 17:41
Ja tas man jautats, tad 3ais.
Plombe ir endodontijas delj.Virsma ta ainem tikai nelielu diametru zoba iekseja pusee, Tipa , kad akurati iznem nervu,paarste,uzpilda.
Stav vairak ka 8gadi.
Plaisa ir priekspusee, IMHO, mazliet lielaka paliek.T.i palielinas redzamiba.
Kaut ka urbinat negribetos, jo rtg normals u.t.t.
Bet kas to emalju stiprinatu?Ja rodas labak redzams defekts, kaa likvidet?
Re: Nedzīvs zobs
30.04.2010 22:18
ar smalku borīti izņemt pigmentāciju un iepilināt plombējamo materiālu tajā rieviņā.
Re: Nedzīvs zobs
22.05.2010 05:21
Ja izrauj zobu , kuram bijis hronisks pericementits, vai tur ilgi nevar neko iebazt vietaa?Tas ir pagaidu un implantu vai kko lidzigu peec taa pagaidu?
Ir tads viens zobuks, pie pararstesanas dikti jau oz un liekas, nekas labs nebus, ja ari nomierinasies, tad ne uz ilgu laiku.
Ja ar strutainu procesu sakne, izrauj, tad jau uzreiz tur skruvi nevar likt?Vai ne?
Re: Nedzīvs zobs
13.06.2011 16:33
Labdien, noluuza zobs saana, skaitaas 24! vinsh man jau bija bojaats, biju pie zobuaarsta, domaaju, ka vares pieaudzeet klaat, bet aarsts teica, ka nevar, jo jau smagana ieaug iekshaa! tad sanaak, ka man atliek vinju raut aaraa un var likt kroniiti???? sakne peec rentgena esot laba, bet man tur uzraadiija 2 saknes!
Re: Nedzīvs zobs
13.06.2011 23:22
neredzot grūti pateikt. dažreiz var piegriezt smaganu un tomēr atjaunot zobu. ja saknes tiešām ir labas, jācenšās saglabāt zobu.
pelēcīgs zobs.
01.12.2012 13:21
ko darīt, ja man priekšējais zobs paliek pelēcīgs, visi pārējie balti, bet augšējais priekšējais pelēks?
Re: Nedzīvs zobs
01.12.2012 15:48
Bet kapēc ir kāpē,kāpēc........ :)



Edited 1 time(s). Last edit at 01.12.2012 15:50 by Mazdakteris1.
Re: Nedzīvs zobs
01.12.2012 22:11
ja tas ir nedzīvs, var veikt iekšējo zoba balināšanu; ja dzīvs - aiziet pie higiēnista un nopulēt.

__________________
dr.puce@gmail.com
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 7?
Ziņa: