Kronis un sāpes

Aizsāka Visp 

Visp
Kronis un sāpes
01.06.2010 13:07
Labdien!
īsi vēsture tāda-ielika man apakšējā kr. pusē kroni, zem kroņa viens dzīvs zobs. fakts tāds, ka uz to nevaru uzkost, jutīgs. Ārsts pabraukāja ar savu "āķi" -brīvi pie tā var piekļūt, nav līdz galam nosegts. Teica, ka taisīs kautkādu sasaisti. tas kronis sataisīts tā, ka es nevaru ar mēli to notīrīt, maize, piemēram, saķep visādās iedobītēs, nišas izveidojušās starp protēzi un smaganu, kuras var iztīrīt tikai ar zobu birsti. Varbūt pieradīšu un tas ir normāli?
Otra lieta -vienlaicīgi ar uzlikto kroni tajā pat pusē, tikai augšā, - sākās zobu sāpes. RTG ap sakni(5.zobs) var redzēt nelielu iekaisumu, zobam 5 gadi atpakaļ pildīti kanāli. Izdzēru AB, uz 2 dienām bija miers, tad sākās viss no jauna. Sāpe izstaro uz konkrētu punktu deniņos, tas sāp vairāk, nekā augšējā smagana. Cits ārsts apskatīja, nokonstatēja, ka zobi ir veseli(padauzīja katru, bet nekādu sajūtu, varu mierīgi uzkost), ir smaganu iekaisums, lai skaloju ar Listerine. Nu, neko daudz man tas nedeva. Tad aturba aizdomīgo zobu vaļā, ielika kādas tur zāles, nekas man nemainās, sāp kā sāpējis.
KMTD?
Re: Kronis un sāpes
01.06.2010 22:52
vislabaak turpinaat iet pie daktera lai atrod ainu/vainas un taas noveersh,
izklausas ka ir vismaz 2i problemaatiski zobi. tas var aiznjemt kaadu laiku kameer atrod iisto ceeloni un izaarstee.
Re: Kronis un sāpes
02.06.2010 00:05
Visp Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labdien!
> īsi vēsture tāda-ielika man apakšējā kr.
> pusē kroni, zem kroņa viens dzīvs zobs. fakts
> tāds, ka uz to nevaru uzkost, jutīgs.

pārbaudīt, vai netraucē sakodienā. ar to var būt saistītas arī augšējā zoba un deniņu sāpes (ja tie zobi kontaktē savā starpā).

nišas
> izveidojušās starp protēzi un smaganu, kuras
> var iztīrīt tikai ar zobu birsti.

tā tam nevajadzētu būt...
Re: Kronis un sāpes
02.06.2010 03:55
Nu, normali kronis sakodiena netaucee, nekada partika nelien zem krona, starp to un smaganaam utml.
Principaa ,,nekam nevajadzetu sapet, trauceet utt.
Man ir zelta sakausejuma/ taa tos tagad laikam sauc/ kronitis uz dziva zoba.Nekas nesap, nekada partikas uzkrasanaas.
Ieminejos, jo no vinja taa partika veel labak iet nost, kaa no normala zoba.Nekas netraucee, nekadu partikas uzkrasanas utml.
--
Par slimibu jau te DR stomatologi tev raksta seit, puce un zb.
Vini zina par stomatologiju, ka nekaa.
Es tikai ierakstiju, jo ieraudziju, ka Jus rakstat, ka lietojaat antibiotikas.
ANTIBIOTIKAS, ja Jus lietojaat tikai dazas reizes, tur divas dienas vai kaa NEVAR TIK ATRI PIETIEKAMI NOMAAKT MIKROORGANISMUS.
Tatad, iedzerat antibiotikas, stavoklis uzlabojaas.
Patraucaat, un vins pasliktinaajaas?
---
Tad tiesam jaiet pie daktera un jameklee, kur istaa vaina.
P.S tadas sapes var ari but no ka cita, nevis zobiem.Citur ari var buut kads iekaisums.
Katra zina, tads, uz ko iedarbojas antibiotiki.
Stomatologs/zobarsts / labaak sapratiis, kas par lietu.

Kadus antibiotikus dzeraat un cik daudz, cik ilgi?
Visp
Re: Kronis un sāpes
05.06.2010 20:11
Paldies jums par atbildēm.
Ja ir interese, lūk, kā man gāja....Tā kā sāpe augš-un apakšžoklī nekupējās ne ar Nimesil, ne ar Analgīnu un Ibuprofēnu, turklāt sāpe konkrētā punktā deniņos(centrā) palika tikai lielāka, iegāju internetā un sapratu, ka man ir iekaisis sejas trīszaru nervs. To nokonstatēju vēlā pēcpusdienā, caur pazīšanos tiku pie neirorubina un Movalis špricēm un pirmo nakti nogulēju laimīga-bez sāpēm. Nākošajā rītā 7.30 biju pie ģim. ārstes ar teikumu-man ir trīszaru nerva iekaisums. Viņa saka-ok, bez jautājumiem par simptomiem utt. sarakstīja Olfen un Neirorubina injekcijas un vēl ko tur dzeramu. Tāpat aizgāju vēl pie neirologa, tad nu viņš uztaustīja vainīgo nerva galu apakšžoklī un apstiprināja manu diagnozi. Tagad 10 dienas injekcijas.
Bet tas kronis man laikam tomēr ir nekvalitatīvs. Man pat sajūta, ka viņš ir ieplaisājis vienā malā. Stomatologs nedaudz nourba no jutīgā zoba nost, tad sakodienā vairāk nejūtu tādas sāpes. Bet jutīgo daļu pie smaganām nolakoja. tagad, kad apārstēšos, skatīsies konkrētāk.

joll-AB es dzēru 7 diena, tā ka viss tur kārtībā:)))Paldies. Tas bija Dalacin. Nokritos laikam pat svarā:DDDD

bet ja godīgi, šķiet, ka es savam stomatologam esmu apnikusi jeb viņam pavasara depresija:(
Beigās man tagad ir aturbts nevainīgs zobs, kurām kanāli par jaunu jāpilda un jāliek tapas:(
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 4?
Ziņa: