Pēc Zoba Izraušanas...

Aizsāka deros 

Tante Biruta
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
28.10.2015 12:45
Pirms 5 dienām man izrāda gudrības zobu augšžoklī. Ieteica vien uzmanīgi skalot ar sālsūdeni. Man ir sapampis vaigs. Žokli kustināt ir sāpīgi. Uz nakti dzeru Ibumetin, lai var izgulēties un lai mazinātos iekaisums. Sāpes nekādas īpašās nav, ar to pusi neēdu. Rentgenā uzrādīja, ka blakus zem 7. zoba ir saēnojums, sākumā gribēja arī to raut, bet pagaidām atstāja. Starp 7. un 8. nav starpsienas (nolauzta iepriekš), nav zināms, vai tas 7.zobs neizgāzīsies. Pirms zoba raušanas, tarpsienas vietā bedrē visu laiku krājās strutas. Nesaprotu, vai tiešām nebija pamats antibiotiku uzrakstīšanai?
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
28.10.2015 18:04
Strīdīgs jautājums. Jo lieta ir tāda, ka gadijumā ja ir iemesls tam sastrutojumam tur būt, tad antibiotikas to tikai uz kādu laiku apstādinās. Savukārt ja akūta situācija neveidojas un citi iemesli sastrutojumam ir novērsti, tad process veiksmīgi beigsies pats no sevis.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Labdien!
Tika izrauts apakšā lielais zobs....un pēc stundas bija jāsāk šķaudīt,kā kaķim...visu laiku kairinās deguns,un iesnas tek kā pa krānu. Vai tas viss ir kā saistīts?
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
05.01.2016 22:05
Vīruss... Imunitātes satricinājums...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
23.01.2016 13:31
tagad pēc pieredzes varu pateikt... sajūtas pēc goļoša, kaulā ieuguša gudrības zoba izņemšanas ir kaut kas fenomenāls... es pa sienām nemāku staigās, bet ja macētu, tad staigatu :/ :D Ketanov palīdz tikai daļēji... pampums pa pus seju.
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
25.01.2016 11:08
Skarbi, ja Ketanov nepalīdz :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
25.01.2016 20:40
Nu pēc tam uz vakarpusi jau sāka palīdzēt... pirmā tablete deva minimālu efektu. Otrā kuru izdzēru pēc 2h jo reāi nespēju sāpes izturēt, pēc 30min sāka dod sevi manīt. Nākamā dienā tikai vienu no rīta izdzēru. Vakarā jau pietika ar ibumetīnu. Sestdien operēja, šodien neesmu neko pret sāpēm dzēris... nopampušais žoklis arī sāk samazināties... viss ok! 8-) bet nu to BIJA jāizdara.

Nez kā būs pēc implantu ielikšanas...arī nopampšu? :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
12.02.2016 17:43
Interesanti, bet tas ir kā kuram. Citam izoperē tādu zobu un nekas īpašs. Man sāpes pēc zoba saknes rezekcijas bija vidējas. Ketanov palīdzēja labi. Bija ar neliels piepampums, bet nepatīkamākais bija tas, ka šuve ātri izšķīda un tālākais dzīšanas process bija ilgs :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
13.02.2016 15:20
Es tā sapratu, ka man to zobu faktiski ...laikam izzāģēja... ja tā vispār var būt?
S D
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
25.02.2016 19:50
Sveiki, eksperti! Labprāt palasītu Jūsu komentus par situāciju. Vairāk kā 15 gadus negāju pie stomatologa un par zobu veselību nedomāju. Tikai apm. pirms 8 gadiem nācās izraut apakšžokļa kr. puses sešinieku. Bija iekaisums un nevēlējos tērēt naudu un laiku lai ārstētu. Vēlāk gan bija žēl bet nekas, tagad man tur ir smuki saaugusi, tukša un gluda smagana. Šoziem beidzot nobriedu sākt iet pie zobārsta, jo zobi bojājas un tieši ir mazliet brīvi līdzekļi. Ārsts uzreiz pateica, ka mana vieglprātība maksās vēl trīs zobus. Biju tam gatavs, jo zināju kuri zobi ir beigti. Negribu ziedot to ārstēšanai trīsciparu $$$ un neuzskatu arī, ka no tām zobu paliekām ar ieaugušām smaganām var kaut ko izveidot. Pirmo izrāva apakšējo labo 6. zobu, no kura bija palikusi labi ja puse. Tai vakarā riktīgi "dezinficējos" ar C2H5OH, nekas it kā nesāpēja un biju tīri priecīgs. Pēc nedēļas šķīros no augšžokļa labās p. septītnieku. Turpmākajās dienās uzpampa vaigs un ar mēli varēja sajust, ka caurumā ir šķemba(s). Dakteris bišķi pabakstīja, kaut ko izrāva un teica, ka visam jābūt kārtībā. Nekas kārtībā nebija, jo nākamajā dienā sajutu vēl vienu lausku. Sapratu, ka ārsts to neuzskata par nopietnu un pats ar pinceti izrāvu to sīkumu apm. 3 uz 4mm. Pa to laiku kritās tūska iepriekšējās raušanas vietā un sajutu, ka tur zem smaganas arī kaut kas ir. Šāds stāvoklis mani uztrauc, gribētu lai smagana aizaug gludi, kā paša pirmā izrautā zoba vietā. Vai tas ir normāli, ka paliek šķembas un tās tipa ar laiku pašas tiek ārā vai tiek atgrūstas (kā?)? Vai arī ārsts līdz galam ko neizdarīja. Vēl forumā izlasīju, ka dažus caurumus šuj ciet. Lieki teikt, ka nekas tāds netika darīts. Taču es mierīgi pacietīšu arī tā, lai aizaug paši ar tiem recekļiem - krevelēm. Visbeidzot viena "zinātāja" teic, ka tas pasākums no sākta gala ir aplams, jo zobi primāri ir jāārstē nevis jārauj. Tā nu es pamazām sāku šaubīties. Jo it kā esmu jau procesā bet vai es kaut ko daru nepareizi? Sorry par floodiem.
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
25.02.2016 20:12
Ārstēt vai neārstēt un raut, ir diskutabls jautājums. No mutes veselības viedokļa (un vispār no veselības viedokļa) labāk protams ir raut. Bet bieži dominē citi apsvērumi, piemēram, cik maksās trūkstošo zobu aizvietošana. Tad protams uzvar ārstēšana. Kaut gan dažkārt ir tā, ka ārstējot iztērē tikpat naudu cik maksātu ielikšana bet beigās tāpat izrauj.

Šuj parasti ja 2 vai vairak blakus zobi izrauti. Vai arī ja 1 bet ļoti saplosīta smagana.

Kas attiecas uz šķembām (sekvestriem) tad parasti tie izaug ārā un nekādus defektus aiz sevis neatstāj.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
S D
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
26.02.2016 19:39
Jā, esmu vienisprātis ar zobārstu, ka tie vraki ir jālikvidē. Ne par kādu ārstēšanu vai jaunu likšanu šobrīd nevar būt runa. Uzdevums ir tikt vaļā no liekā un sadakterēt dažus dzīvos zobus. Ja arī perspektīvā kaut ko liks iekšā, tad jau sākumā tāpat "jāatbrīvo" vieta.

Par tām šķembām it kā būtu skaidrs. Tās jau tagad spiežas ārā un ar laiku ēdot vai mazgājot berzēsies smagana kamēr tās izlīdīs un izkritīs, vai tiks izņemtas. Vienīgi biju domājis, ka labāk izraut tās kamēr caurums vaļā un klients anestezēts. Katrā ziņā paldies, ka nomierināji.

Starp citu šovakar biju izraut pēdējo no "miroņiem". Tur vispār bija palikušas tikai saknes un mazi fragmenti virs smaganas. Pat paliek mazliet žēl daktera, ka jāņemās ar tādu čakaru, jo es pats pēc šprices, varu tīri mierīgi sēdēt tajā krēslā diezgan ilgi:)
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
26.02.2016 19:52
S D, lieta tāda, ka tad kad zobs izrauts, tad tajā "asiņainajā faršā" tās šķembas ir ne visai redzamas. Citādāk jau viņas tur neviens neatstātu.

Ja nav noslēpums, padalies pie kāda zobārsta gāji raut tos "puveklīšus"? Es to jautāju tāpēc, ka ne visi zobārsti to grib darīt un ne visiem tas labi sanāk. Un lai neiznāk tā, ka beigās laimīgs nav ne zobārsts ne pacients, to būtu vērtīgi to zināt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
27.02.2016 13:00
ku!
Juris Altroks specializējas tieši dažādās sarežģītās ekstrakcijās. Nu un implantoloģijā.
Man viņš izņēma jau 2 zobus kur bija tikai saknes un vienam saknes bija krustu šķērsu. Arī gudrības zobu to ieaugušo viņš man ņēma ārā un vēl priekšā man divi tādi miroņi izceļami.
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
27.02.2016 13:23
Tā, labi... No savas puses varu ieteikt Aldi Rozenblatu. Baigais meistars uz zobu raušanu. Kādreiz strādāja SI. Tagad nezinu. Tel. 29417602. Savulaik viņš man atļāva publicēt šo numuru forumā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
27.02.2016 13:28
tas Altroks arī strādāju SI... vai tagad vēl tur ir, gan nezinu. Numuru nepublicēšu :) Nav atļāvis neko man :D
Lieta tāda ka tika izrauts 8 apaksejais zobs, uzlika šuvi, bet pēc paris dienam tā šuve palika ļiti vaļīga un savu funkciju neveica, tagad viņa ir izņemta bet caurums smaganās ir palicis. Vai un cik ilgā laikā vins aizaugs. Nekādas sāpes gan tas nerada.
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
09.03.2016 22:51
Apmēram nedēļas laikā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
10.03.2016 13:21
Vaļīga paliek visiem, jo tūska pāriet.
Atkarīgs no ta cik dziļi grieza ;)
Līdz par 3 mēneši var dzīt ciet caurums.
Man apm 2 menešus dzija
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
10.03.2016 15:31
2 mēneši, tas ir smaganas deformācija, robs, bedre bet ne jau pušums.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Dz.
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
10.03.2016 22:43
8.martā izrāvu apakšējo 8 zobu. Raujot nolūza saknes gals,ko dakterīte pēc vairākām manipulācjām izņēma.Līdz ar zobu vēl kaut kas izlūza- ne ta žokļa kaula daļiņa ,kas apņem zobu- tā īsti nesapratu.Otrā dienā neliela temperatūra ,vaigs ar nelielu pampumu ir vēl šodien, kā arī sāpes sajūta tāda it kā arī augšējais vaiga kauls sviltu,Temperatūra tagat nav.Par cik gadu atpakaļ zobu labošana bija ar iekaisuma problēmām,mani satrauc ši sajūta.Brūce izskatās normālā. Šodien no rīta iedzēru nalgedol ,tagat vakarā izlēmu iedzert amoxil 500mg,kas man palicis no iepriekšējās saslimšanas.Jautājums: Vai man lietot amoxil profilaksei - man pietiek 5 dienām pa vienai tab.dienā.No pretsāpju līdzekļiem- ko labāk:ibometīnu vai der arī nalgedols?
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
10.03.2016 23:05
Nē, Amoksicilīns jādzer 3 x dienā vismaz pa 500. Ja rīt nevarat dabūt vēl, labāk nesāciet. Bet pēc Jūsu apraksta es tā īsti neredzu tam iemeslu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
10.03.2016 23:12
Nalgedols skaitās efektīvāks, taču abi ar Ibumetīnu ir diezgan līdzīgi. No Nalgedola lielāka iespēja sākt sapēt kuņģim.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
10.03.2016 23:44
Pēdējā fragmenta izņemšana tika veikta ar osteotomiju vai bez tās?

Par antibiotikām ; drošāk rīt ieiet pie dakterītes, viņa, ja vajadzēs, uzrakstīs receptīti.
Jo ar 1 tableti dienā amocsicilīna būtu par maz AB kursam, tas rakstits ļoti pareizi!

Par pretsāpju zālēm ; ja tiešām tur problēmas, tās neko neārstē. Ja ir komplikācijas, jāveic apskate pie daktera.
Pret sāpēm - kā kuram kas palīdz. Dakteri jau parasti nokonsultē ;). Tikai ja vēlreiz iet pie daktera, jāinformē par lietotajām zālēm, jo sevišķi pretsāpju - pretiekaisuma zālēm, antikoagulantiem utml.



Edited 1 time(s). Last edit at 10.03.2016 23:45 by smail.
Dz.
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
11.03.2016 08:26
Domāju,ka bez osteotomijas. Vispirms parasti izrāva- noklakšķēja- saknes galiņs esot nolūzis.Tad ar instrumentiem kaut ko darīja-stipri spieda ,bakstīja,( man bija tāda sajūta) kamēr dabuja ārā.Pamocīja to vietiņu.Šodien liekas paliek labāk,vaiga tūkums mazāks. Vakar un šodien uz žokļa kaula pie auss,kur smeldz, un žokļa lejas daļā iesmērēju ibumetin gēlu.Amoxil arī paspēju iedzert- vairāk nedzeršu.Iegādāšos ibumetin tabletes.Brūce liekas normāla...Paldies par konsultāciju.
Man vakar izraava 6 zobu lejas kreisajaa pusee.
Nekas dizhi Nav saapeejis...dzeru i AB i nalgedol...
Shoriit skatos ka man diezgan liels receklis bruuces vietaa-esmu satraukusies ,jo nezinu kaa kam jaizskataas,1x tika rauts zobs.
Skaloju muti ar kumeliiteem..saali...receklis.paliek taads ljengans...brr...Kaa lai vispar kaut ko paakaloju kaa lai tira zobus un eed :( ?
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
12.03.2016 10:05
vispār jau tam receklim tur jābūt. No ta veidosies jaunie audi.
Paldies...nomierinaajaat...
Citaadi pirmo reiz ieraugot taadu kunkuli uz bruuces,nobijos !!
Re: Pēc Zoba Izraušanas...
12.03.2016 11:17
Kunkuli jāatstāj pilnīgā mierā. Viņš sargā no infekcijas iekļūšanas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Jaa ,labi...tachu kaa ir ar to vai vinjsh nevar noljurkaaties nost kad es skaloju muti ar kumeliiteem?
Respektiivi es jau neshljankaaju pa muti teeju bet paturu uz bruuci paaris sek.un izspljauju.jautaaju jo pec skaloshanas recekljis taads ljumiigs un miiksts paliek pavisam.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 18?
Ziņa: