Liels caurums zobā

Aizsāka Sintija32 

Liels caurums zobā
24.04.2013 10:04
Pirms 3 mēnešiem tika mainīta vecā sudraba plombe un ielika helio. Tikai pēc labošanas uzzināju, ka zobā ir dziļš caurums gandrīz līdz nervam. Jau kādu mēnesi starp laboto zobu un blakus zobu iekaist bieži smagana, sāp uz karstu un aukstu, ar mēli pataustot var just asumus ap zobui. Visvairāk zobs jutīgs uz vakaru.
Zobārsts uzstāj, ka plombe ir labi uzlikta un jūtīgums var būt no lielā cauruma. Rentgenā nekas neuzrādījās. Veica aukstuma testu, zobs bija jutīgs, bet sāpes nepastiprinājās.

Man ir radušās šaubas par zobārstu, jo nesen uzzināju, ka uz lieliem caurumiem nav ieteicams likt balto plombi un no sākuma vajadzēja ielikt pagaidu plombi.

Plānoju iet pie cita ārsta, mēģināt izņemt šo plombi un uzlikt pagaidu. Vai tās būtu labs pārbaudes variants?
Gaidīšu ietiekumus, jo tiešām nezinu, kā labāk rīkoties.
Re: Liels caurums zobā
24.04.2013 14:36
A kas vainas bija vecajai plombei?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ārste teica, ka vecā plombe duras smaganā, līdz ar to esot sāpes un pietūkusio smagana, tāpēc nomainīja. Tagad es jau vairs neko nesaprotu vai vaina ir plombē, vai nervā un kā vispār noteikt sāpju cēloni.

Pie šīs ārstes neredzu jēgu iet, jo pēdējā reizē no manis centās "atkratīties" un neko neieteica.
Re: Liels caurums zobā
24.04.2013 15:15
Hmm? Ļoti dīvaini... Tātad sāpēs bija jau pirms plombes nomaiņas. Kāpēc nenoslīpēja vecajai plombei maliņu ja jau tā konkrēti dūrās? Manuprāt ļoti neprātīgs gājiens mainīt lielu plombi ja nav pēc tā nepieciešamība.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Es paļāvos uz ārstu, jo neesmu speciālists. Plombe bija padsmit gadus veca.

Ko tad man tagad iesakiet darīt?
Re: Liels caurums zobā
24.04.2013 16:44
Jāpagaida kamēr atbildēs kāds no zobu speciālistiem. Es šo jautājumu pārzinu ļoti vispārīgi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Liels caurums zobā
24.04.2013 20:22
var paarbaudiit vai plombe nav par augstu sakodienaa, ja neliidz tad izklausas ka zobam vajadzees aarsteet saknju kanaalus, atjaunot kronja dalju un uzlikt kroni.
Re: Liels caurums zobā
24.04.2013 20:24
ja nomierinaas - tik un taa vajadzeetu krooni jo izskatas ka zaudeeta zoba dalja ir pa lielu lai atjaunotu ar plombi (eediens kraajas starp zobiem, var nolauzt paarpalikush zobu.
es tā īsti nesaprotu, kā es varu zināt, ka man tiešām ir jāliek kronis un tomēr jāņem nervs ārā?

Brīnos, jo tiešām neviens zobārsts man kroni nav ieteicis. Ja man uztaisīs rentgenu un neko tas neuzrādīs un ārsts teiks, ka plombe ir ok. Tad, ko tad darīt? Prasu, jo pēdējās reizes tā ir bijis, man pasaka plombe ir laba un vairs neko. Esmu nesaprašanā.

Uz dullo man negribas ņemt nervu ārā, kā arī atvaļinājuma brauciens uz silajām zemēm tuvojas.
Re: Liels caurums zobā
24.04.2013 21:15
nu tad velreiz:

Sintija32 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> es tā īsti nesaprotu, kā es varu zināt, ka man
> tiešām ir jāliek kronis un tomēr jāņem nervs
> ārā?

var paarbaudiit vai plombe nav par augstu sakodienaa,,JA NELIIDZ tad izklausas ka zobam vajadzees aarsteet saknju kanaalus, atjaunot kronja dalju un uzlikt kroni.


>
> Brīnos, jo tiešām neviens zobārsts man kroni
> nav ieteicis. Ja man uztaisīs rentgenu un neko
> tas neuzrādīs un ārsts teiks, ka plombe ir ok.
> Tad, ko tad darīt?

ja saap un eediens kraajas starp zobiem, tad nav ok.
ja nomierinaas - tik un taa vajadzeetu krooni jo izskatas ka zaudeeta zoba dalja ir pa lielu lai atjaunotu ar plombi (eediens kraajas starp zobiem, var nolauzt paarpalikush zobu

Prasu, jo pēdējās reizes
> tā ir bijis, man pasaka plombe ir laba un vairs
> neko. Esmu nesaprašanā.
>
> Uz dullo man negribas ņemt nervu ārā, kā arī
> atvaļinājuma brauciens uz silajām zemēm
> tuvojas.
Re: Liels caurums zobā
24.04.2013 22:43
Tur neredzot neviens neko prātīgu ieteikt nevar, būs vien jādabū trešais viedoklis klātienē... Sameklējiet kādu labu specu un pakonsultējieties, jo jēdziens "liela plombe" ir plašs...

__________________
dr.puce@gmail.com
Paldies par viedokļiem, aiziešu tad pie cita ārsta un pakonsultēšos.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 6?
Ziņa: