tiltiņš

Aizsāka baibucis 

baibucis
tiltiņš
06.08.2013 11:39
Vai var likt plastmasas tiltiņu ar metāla karkasu uz trīs blakus esošiem implantiem? Negribu keramisko tiltu šausmīgi augstās cenas dēļ.
Re: tiltiņš
06.08.2013 20:34
likt jau var. cik tad taa var ietaupiit?
Re: tiltiņš
07.08.2013 09:10
plastmasa uz sānu zobiem parasti ilgi nekalpo, skaties, ka nesanāk pēc dažiem gadiem atkal ieguldīt naudu...

__________________
dr.puce@gmail.com
kitana
Re: tiltiņš
07.08.2013 20:21
Kāda mārrutka pēc jāliek implants,ja nevar atļauties pēcāk likt keramikas tiktu???
Re: tiltiņš
07.08.2013 21:52
Hmm? Es apmēram to pašu padomāju - interesanti, cilvēks atļaujas likt implantus bet grib taupīt uz tilta kas maksā nelielu daļu no visa pasākuma...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
baibucis
Re: tiltiņš
08.08.2013 08:59
Vai varat uzrakstīt vērā ņemamu iemeslu, kāpēc nevar likt plastmasu. Kāpēc jāliek tieši keramika. ku! Jūs esat slikti informēts - keramikas tilts maksā 2x vairāk par pašiem implantiem.
Re: tiltiņš
08.08.2013 10:40
Iespējams. Informācija par zobu lietam man patiešām nav daudz. Taču man negribās ticēt ka (visur) ir tāda situācija, ka tilts maksā tik ļoti dārgi. Gribētu kādu profesionāļu komentāru par šo jautājumu.

Bet kā bija teikts, likt jau var...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: tiltiņš
08.08.2013 20:57
baibucis Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vai varat uzrakstīt vērā ņemamu iemeslu,
> kāpēc nevar likt plastmasu.

puce [ PM ]
Re: tiltiņš
07.08.2013 09:10 Moderators
Piedalās jau: 7 gadus
Ieraksti: 7'110

plastmasa uz sānu zobiem parasti ilgi nekalpo, skaties, ka nesanāk pēc dažiem gadiem atkal ieguldīt naudu...
kitana
Re: tiltiņš
08.08.2013 21:19
Viena keramikas vienība(1 zobs) maksā no 80-150.ls atkarībā kādu klīniku izvēlas.
Cik man zināms, tad viens implants maksājot 750.ls
Re: tiltiņš
08.08.2013 23:07
kitana, man šķiet, ka 750 ir ar visu metālkeramikas kroni un varbūt pat sanāk vēl kaut kādas "dejas ar tamburīnu"...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
egle1
Re: tiltiņš
09.08.2013 09:00
Viena keramikas vienība(1 zobs) maksā no 80-150.ls atkarībā kādu klīniku izvēlas------
----------------------------------------------
aha, gaidiet ar maisu, man sanāca 350 lati ne pārāk krutā Rīgas kantorī.
Re: tiltiņš
09.08.2013 10:20
egle1

Vienkārši kitana strādā zemo cenu zobārstniecībā :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
egle1
Re: tiltiņš
09.08.2013 10:43
Varētu šo zemo cenu zobārstniecību arī vairāk pareklamēt - nopietni, ja tas Rīgā, būtu pavisam labi, mums Jelgavā jau viensaknes zoba endodontiska ārstēšana velk uz latiem 70. Par kroņiem gan nezinu - Jelgavā neliku.
Re: tiltiņš
09.08.2013 11:14
Cik es zinu, tad zobārstniecība kur strādā kitana atrodas Salaspilī. Nezinu kā viņiem ir ar to ar endodontiju...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: tiltiņš
09.08.2013 21:45
Man par metalkeramikas kroni 140Ls paprasīja

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: tiltiņš
10.08.2013 12:50
Rīgā var uztaisīt normālus metālkeramikas kroņus par 100-140 ls/gb, par 350 var dabūt cirkoniju un vēl pāri paliks :)

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: tiltiņš
10.08.2013 16:45
Mani no cirkonija nepriekšzobiem atrunāja, ka īsti neesot pamata maksāt vairāk. Nu pa lielam es parakstijos uz metālkeramiku tieši ekonomijas nolūkos.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: tiltiņš
10.08.2013 18:24
Tas ir ļoti individuāli, ir cilvēki, kam 5-tie un 6-tie ir redzami praktiski tikpat, cik priekšējie.

__________________
dr.puce@gmail.com
egle1
Re: tiltiņš
10.08.2013 19:29
Rīgā var uztaisīt normālus metālkeramikas kroņus par 100-140 ls/gb, par 350 var dabūt cirkoniju un vēl pāri paliks :------------------------------
es atkal nesaprotu- vai inlejas izmaksas neskaitāt iekšā, zobārsta darbu? Kas - vai ta pacients tā vienkārši ienāk pa durvīm un viņam nevajag ārstēt kanālus? Tikai - hops!- kroni virsū pa 100 latiem un staigā? Man bija rentgens/ārstēšana vairāki seansi, tad protēzists, inleja pa 70 latiem un beigās metālkeramikas kronis pa 150 latiem, kopā saskrēja 350 lati. Un kā tad jūs rēķināt izmaksas? Ja jūs sakāt, ka tas pacientam izmaksās 140 latus - tad jūs pacientu vienkārši maldināt. Arī implants nemaksā 700 latus, bet parēķinot visas vizīšu izmaksas - pie 1000.
Re: tiltiņš
10.08.2013 19:38
Ja inleju skaita kroņa cenā, tad pērkot riepas, jāieskaita arī diski cenā ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
egle1
Re: tiltiņš
10.08.2013 19:58
Man kā pacientam pilnīgi vienalga par diskiem, bet galējās ārstniecības izmaksas gan der zināt. Kroni liek uz zoba, kas citādi vairs restaurējams nav un principā kā neizglītots pacients var zināt ārstniecības tehniku - ka viņam būs vēl inleja? Protams, tagad es daudz maz zinu un pieredze man ir, lai uzreiz jautātu - kā labos un kas vajadzīgs, lai es varētu pierēķināt attiecīgu budžetu.
Te man sanāca novirze no tēmas, bet sākotnējās tēmas autoru labi saprotu, proti, pacientam tiek pateikts, ka implants - tas ir baigi forši, bet neiesaka rēķināties vēl ar papildus nākotnes izmaksām. Jo ja problēma bijusi tāda, ka vajag implantus, tad stāvoklis ar zobiem ir tāds, ka tie citi arī nav labi un nākotnē būs aizvietojami ar kaut ko mākslīgu.
Re: tiltiņš
10.08.2013 20:03
:)
Kad es gribu zināt galējo cenu, es ta arī jautāju. Ja man klients vaicā cik maksā ielikt jaunu cieto disku mirušā vietā, es pasaku cietā diska cenu. Ja jautā kāds ir gala cipars par visu - disks+Operētajsistēmas instalēšana+programmatūras instalēšana+datu atjaunošana = cita cena.

Man ar loģiku viss ok un ja zobārstam jautāju cik maksā kronis... es taču saprotu, ka kronis nenozīmē kanālu tīrīšanu un visu iespejamo starpgadījumu novēršanu, kādi var rasties veicot procedūras. Kronis = viens elements no daudziem. Inleja ir cits... ka arī NEVIENS zobārsts Tev nepateiks precīzu gala cenu ;) Ja nu vienīgi neuzliek uzreiz mežonīgu ciparu, kura tiešām paredz da visu iespejamo :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: tiltiņš
10.08.2013 22:47
Egle1:

Runa iet par kroņa cenu. Kāpēc Jūs domājat, ka visiem pacientiem, tāpat kā Jums, vajag kanālu terapiju un inleju? Ir pietiekami daudz tādu pacientu, kuriem vajag tikai nomainīt vecu plombīti vai arī pat tas nav nepieciešams. Katrai manipulācijai ir sava cena, un ārsts ar katru konkrētu pacientu vienojas, kas tieši viņa gadījumā būs vajadzīgs un cik kas maksā.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: tiltiņš
10.08.2013 23:00
egle1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> es atkal nesaprotu- vai inlejas izmaksas
> neskaitāt iekšā, zobārsta darbu? Kas - vai ta
> pacients tā vienkārši ienāk pa durvīm un
> viņam nevajag ārstēt kanālus? Tikai - hops!-
> kroni virsū pa 100 latiem un staigā?


Un ja viņam - hops!- kanāli jau ir sapildīti? ;D

Varu saprast Jūsu pārdzīvojumus, bet piekrītiet, tas bija komunikācijas trūkums starp Jums un Jūsu zobārstu. Es nekā nesaprotu no mašīnu uzbūves (sorry par kārtējo analoģiju ar auto), bet man 20 gadu laikā (ar dažāda līmeņa mašīnām un servisiem) nav nācies piedzīvot pārsteigumus - vienmēr pajautāju, kas ir nepieciešams, cik maksās darbs, cik detaļas, kāda +/- ir gala summa.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: tiltiņš
10.08.2013 23:01
puce: respect... tādi klienti ir labākie ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: tiltiņš
10.08.2013 23:04
Nu bet pašai tak negribās justies kā muļķei...

__________________
dr.puce@gmail.com
egle1
Re: tiltiņš
11.08.2013 09:34
Ir pietiekami daudz tādu pacientu, kuriem vajag tikai nomainīt vecu plombīti vai arī pat tas nav nepieciešams
---------------------------------------------------
tādā gadījumā man nav skaidrs, kāpēc zobs, kuram neko nevajag, jārestaurē ar kroni.

Un par automašīnām nevajag- mans vīrs ir automehāniķis un vienmēr saka- nomainīt jau var visu ko, bet vai vajag. Toties zobārsts var piedāvāt, piemēram, venīrus - jo ir tak smuki, uz manu jautājumu, kas būs pēc 5 gadiem un cik man vajadzēs naudas tā visa skaistuma nomainīšanai- klusums. Nemaz jau nerunājot par to, ka ja kas notiks ar venīroto zobu, ne katrs dakteris uzņemsies ārstēt.
Es te netaisos strīdēties ar dakteriem, jo viņiem vienmēr taisnība, bet forums ir informācijas apmaiņa, līdz ar to es kā pacients saku -pareiziniet iedomājamo (100 vai 700) summu ar 2 un būs faktiskās gala izmaksas. Ja kas paliks pāri, varēsiet no priekiem nopirkt ziemas zābakus vai nu sev, vai savam auto.
Re: tiltiņš
11.08.2013 10:14
egle1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> tādā gadījumā man nav skaidrs, kāpēc zobs,
> kuram neko nevajag, jārestaurē ar kroni.

1. Zobam, kurš ir stipri noplombēts, un/vai ar skrūvi, vēlams likt kroni. Var arī nedarīt neko, vnk tad krietni pieaug zoba lūzuma risks.
2. Man bieži vien atnāk arī "sveši" pacienti, tieši uz protezēšanu, un zobi jau ir sagatavoti, vai arī grib mainīt vecus kroņus estētikas dēļ.

> Toties zobārsts var
> piedāvāt, piemēram, venīrus - jo ir tak smuki,
> uz manu jautājumu, kas būs pēc 5 gadiem un cik
> man vajadzēs naudas tā visa skaistuma
> nomainīšanai - klusums.

Zobārsta pienākums ir sniegt visu info, izvēle ir Jūsu rokās. IMHO diezgan bezjēdzīga diskusija :)

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: tiltiņš
12.08.2013 12:55
cilvēls grib pierādīt kaut kādu savu mistisko taisnību ;) tas arī viss :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
egle1
Re: tiltiņš
12.08.2013 13:34
Man bieži vien atnāk arī "sveši" pacienti, tieši uz protezēšanu, un zobi jau ir sagatavoti, vai arī grib mainīt vecus kroņus estētikas dēļ
-----------------------------------|
Un zobus sagatavoja bez maksas žēlsirdīgo samariešu apvienība , un noblombētam zobiņam nevajag nekādas manipulācijas, pat novīlēt ne, un vecā kroņa noņemšana arī par velti laikam, ja tikai uz sienas nekarātos cenu lapa ar konkrētu izcenojumu šim pasākumam. Neko negribu pierādīt, vienkārši domāju reāli un ironiski kādu naivu pacientu brīdinu - nesacerieties nu, ka būs par 100 latiem, nebūs vis, averiet maku plašāk.
Bet te jau ir - nepūtīsi viena otra stabulē, nolīdzinās ar zemi, paši zobārsti pašu starpā kašķējas, kur nu vēl kāds pacients iejaucas - pacienti tak vispār defaultā stulbi. Tā ka vairāk nejaukšos, sniedziet vien tālāk savas konsultācijas, par cenām es jau zinu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 13?
Ziņa: