Zoba saknes plīsums

Aizsāka HR 

Zoba saknes plīsums
29.01.2014 16:10
Sveiki,

2013.gada jūnijā veikta zoba protezēšana. Augšējais zobs kreisajā pusē, ceturtais, ja skaita no priekšzoba (pareizu numerāciju īsti nesaprotu, pēc google informācijas tas varētu būt 5.vai 12. ). Tā kā sakne bija vesela, tika sapildīti kanāli un ievietots inlejs (vai inleja?), uz kā kronis uzskrūvēts.
Kopš tā laika smagana zem kroņa tomēr ir nedaudz jutīga un tāda kā nedaudz piepampusi. Pirms pāris dienām veicu rentgenu, kur man paskaidroja, ka ir izveidojusies plaisa zoba saknē, tāpēc kronis var izkrist jebkurā mirklī un ieteica sākt krāt implantam (kas izmaksāšot virs 2000).

Protams, šāds apgalvojums izraisa stresu, jau pirms šī rentgena neēdu uz "kroņa" pusi, tagad īpaši pie tā piedomāju, zobus tīru "kā jēlu olu", pamostoties "taustu", vai kronis vēl ir vietā... :)

Lūdzu speciālista viedokli - Vai tiešām viena implanta (+sagatavošanas darbu) izmaksas ir tik lielas? Inleja kopā kroni, kanālu pildīšanu, tīrīšanu utt. man izmaksāja ap 200 LVL. Cik sapratu, daktere, kas mani konsultēja, teica, ka tiltiņš priekšzobiem nebūs labs risinājums, tāpēc tas "dārgais" implants...

Bet par pārdomām par iespējamo nākotnes implantu vairāk mani neapmierina mana šobrīdējā dzīves kvalitāte, baidoties, ka tik tūlīt kronis neizkrīt :) Tātad - vai šādām bailēm ir pamats? Vai tiešām kronis izkristu tā uz līdzenas vietas? Vai tomēr ir iespējams ar esošo kroni vēl dzīvot ilgi&laimīgi? :) Kā jau teicu, ir tāda jūtīgāka un piepampušāka smagana, ja salīdzina ar citiem zobiem. Bet kronis savā vietā stāv stingri..
Paldies jau iepriekš :)!



Edited 1 time(s). Last edit at 29.01.2014 16:25 by HR.
Re: Zoba saknes plīsums
29.01.2014 20:43
tie 200Ls ir normāla cena. Protams no klīnikas, materiāliem, procesa atkarīgs, bet jā, cena ir ok.

implanti paši maksā no ~400Ls ja nav jāaudzē kauls utt... var izmaksāt dažādi... nu un tad iet klāt kroņa cena... pieņemsim, ka vēl tik pat. 800Ls noteikti manuprāt salasīsies kopā... kas ir ~1138€ ...nav jau tālu līdz 2k. Un atkal jau atkarīgs no klīnikas, procesa, materiāliem utt utjp. Implanti arī ir vairāku veidu, bet to sīkāk puce izstastīs

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Zoba saknes plīsums
30.01.2014 10:06
Paldies, Mateus! Gaidīšu ziņu arī no puuce :)
Re: Zoba saknes plīsums
30.01.2014 10:14
Kronis var izkrist kopā ar inleju (ja sakne tiešām ir salūzusi), un var arī neizkrist. Atkarīgs no tā, kur un cik bija savi audi zem kroņa, un kur un cik inleja. Bet tas smaganas iekaisums, visticamāk, progresēs, tā kā dzīves kvalitāte tik un tā pieklibos ;)

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Zoba saknes plīsums
30.01.2014 11:15
puuce
Paldies par info! Kā man būtu jārīkojas? Ātri, ātri jāsakrāj naudiņa un jālikvidē esošā situācija & jāliek jauns implants?
Re: Zoba saknes plīsums
31.01.2014 08:32
Implanta zobs tāpat ātri nebūs un tāpat būs jāstaigā ar pagaidu protēzīti, kuru izgatavo ļoti ātri. Tā kā bez zoba ilgi nestaigāsiet. Krāt krājiet, bet vai un kad raut esošo zobu, labs jautājums :) ja netraucē un sliktāk nepaliek, var arī pavilkt garumā :)

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Zoba saknes plīsums
31.01.2014 09:57
Paldies, puuce, par visu informāciju! Mana "iekšējā balss" arī saka, ka jāpavelk, kamēr vien var :)

Man tāds jautājums, tīri intereses pēc... Kāpēc man uzreiz nepiedāvāja likt implantu? Kāpēc vispār bija jātērē laiks & nauda šim "inleja variantam"? Jo, cik es saprotu tagad, inleja metode tāda pagaidu metode vien ir... Zobārste toireiz minēja, ka jāizmanto iespēja, ka zoba sakne ir saglabāta... Tā mēdz darīt? Ar šodienas prātu (vakar izlasīju daudz diskusijas šajā forumā) es noteikti "pieprasītu" uzreiz implantu...
Re: Zoba saknes plīsums
01.02.2014 08:20
Nu i jautājums... mūsdienās, normāli ārsti, cenšas par katru cenu saglābt glābjamo. Zobs - tada pati ķermeņa sastāvdaļa kā jebkura cita. Raut utt, tas ir pedējais ko darīt.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Zoba saknes plīsums
01.02.2014 11:34
Zoba stumbriņa atjaunošana ar inleju ir normāla mūsdienīga metode, bet kā jau jebkurai manipulācijai, tai ir savi riski, un galvenais - saknes lūzums. Protams, neredzot situāciju, ir grūti komentēt, bet ja sakne ir bijusi normāla, bez iekaisuma pazīmēm un ar biezām kanāla sienām, es arī noteikti liktu inleju+kroni.

__________________
dr.puce@gmail.com
kitana
Re: Zoba saknes plīsums
03.02.2014 09:37
Nu i jautājums... mūsdienās, normāli ārsti, cenšas par katru cenu saglābt glābjamo. Zobs - tada pati ķermeņa sastāvdaļa kā jebkura cita. Raut utt, tas ir pedējais ko darīt.


Protams,ar piebildi,ja pacients ir spējīgs par visu maksāt.Realitāte diemžēl ir cita:(
Re: Zoba saknes plīsums
03.02.2014 16:18
Mateus - piedod, ja aizvainoju :) Nekādā ziņā neesmu "apvainojusies" uz zobārstu un vispār uz ārstiem, gluži otrādi, esmu pateicīga un apbrīnoju viņu darbu! Paldies arī, ka paskaidroji, kāpēc zobārsta sākotnējā izvēle bija šāda!

puce - liels paldies par visu sniegto informāciju!



Edited 1 time(s). Last edit at 03.02.2014 16:22 by HR.
Re: Zoba saknes plīsums
05.02.2014 09:37
:)

__________________
dr.puce@gmail.com
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 8?
Ziņa: