Depresijas aarstésana ar Seroxat

Aizsāka Janetty 

Depresijas aarstésana ar Seroxat
24.02.2008 23:44
Man ir 34 gadi.
Jau kops bernibas esmu bijusi trauksmaina un nervoza, pat nelielas parmainas dzive, vai niec'igas probl'emas mani var'eja "izsist no slied'em"... Tapec ari sakas liela depresija pec meiti'nas piedzim'sanas.
Vai káds ir lietojis Seroxat depresijas 'arst'e'san'a? Man bija smaga depresija un doks izrakstíja Seroxat, péc páris nedé'lám sajutos vesela, izjutu dzívesprieku, atbrívojos no nepártrauktas moko'sas trauksmes, nervozitátes utt., beidzot sáku gulét labi (savá mú'zá tik labu neesmu guléjusi), pat bérníbá... J'utos energijas pilna, dz'ivespriec'iga, uzlaboj'as attiec'ibas gimen'e.
Tas bija apm. gadu atpakal... Tad nol'em'am ar doku pak'apeniski samazin'at AD devu, l'idz p'artrauc'am pavisam.... Es biju noskanojusies loti optimistiski un pirm'as ned'e'las bez AD jutos loti lepna par sevi, par to ka varu justies k'a norm'als cilv'eks ar'i BEZ tablet'em.... nek'adu blakuspar'ad'ibu nebija. Bet ar otraj'a m'enes'i pak'apeniski palielin'aj'as trauksme, nemiers, bezmiegs, nervozit'ate (kliedzu uz savu meiti'nu), pat niec'iga niko'san'as mani tracin'aja un es s'aku uztraukties par to, ka nevar'e'su sevi savald'it un nodar'i'su vi'nai p'ari... :( Viss atgriez'as ieprieks'e,j'a st'avokl'i (tie'si t'a, k'a es jutos PIRMS AD lieto'sanas), t'atad AD nav pie vainas...
Pakonsult'ejos ar doku, un vi'na ieteica ats'akt lietot Seroxat un atkal p'ec p'aris ned. es sajutos labi...
Tagad AD lietoju nu jau gandr'iz gadu... j'utos 'loti labi, bet apzinos, ka kautkad vajadz'etu m'e'gin'at p'artraukt lietot AD. 'Soreiz vairs neesmu tik p'arliecin'ata, ka BEZ z'a'lu pal'idz'ibas var'e'su justies tik labi :( Es tikai tagad pa 'istam baudu dz'ivi - man pat'ik b'ut sabiedr'ib'a *(agr'ak aiz uztraukuma rokas tr'ic''eja, kad bija j'aiet ciemos), es 'atri aizmiegu, miegs ir atspirdzino'ss, nevis k'a agr'ak - murgains un trausls, es neesmu nervoza...
Neesmu par to pagaidaam runajusi ar doku... bet arvien biezaak iedomaajos, ka veeleetos otro beerninu :) Bet... es tacu lietoju AD :( un loti shaubos, ka ar mani viss buus ok, kad paartrauksu lietot zaales, ja atjaunosies simptomi, ne par kaadu beebi es pat domaat negribeeshu :(
Gruutnieciiba un AD lietosana nav savienojami, vai nee? Ja pastaav risks beerninam, tad man ir jaasamierinaas ar to, ka man ir viens beernins - vesela, gudra un miila meitina...
Protams, ka es meeginaashu paartraukt lietot AD un tad jau redzees...
Paldies, ka izlasiijaat manu garo veestuli, ceru uz kaadu labu padomu vai pieredzi :)
Ir taèu cilvçki, kuriem visu mûþu jâlieto AD, ja citâdi nevar. Arî bçrnus dzemdç, bet tas viss sadarbîbâ ar dakteri, vçlams ginekologs + psihiatrs. Ìimenes ârstiem maza jçga.
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
25.02.2008 16:18
Varbût pa priekð sakârto sevi un tad domâ par otru bçrniòu?!
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
26.02.2008 16:35
to Brasilia
Viegli jau pateikt "sakaarto sevi", piemeeram, es jau meeginu kuro gadu, kaut kaa nesanaak. Bet palikt visu muuzu bez beerna arii negribaas.
Par to pieredzi. Es nezinu vai spçðu tev palîdzçt, bet
Man ir 29 gadi arî kâ tu esmu bijusi nervozs un savdabîgs bçrns savai mâtei, un arî
lîdzîgi kâ tev man bija depresija un panikas lçkmes pçc meitiòas piedzimðanas arî lietoju seroxsat jau 2 gadus ik pa laikam cenðoties tik no tâ vaïâ, vçl nav sanâcis, bet cenðos, bet par to nav tas stâsts,kad es jautaju pçc padoma viena sieviete man uzrakstîja par savu pieredzi, kad lîdz ko sapratusi, kad gaida otru bçrnu tas viòu izglâbis , jo sievietei vajag cîòu par kaut ko , jabut ko aizstavet tad vinai izdodas neiespejamais, lai tev veicas!!!
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
26.02.2008 22:29
kysa

principaa nekas cits neatliek, kaa sevi sakaartot, taa ir -- viegli pateikt, gruuti izdariit. ja buutu arii viegli izdariit, tad nebuutu te forumaa shiis teemas apluukotas uz padsmit lappuseem.

ar beerniem ne vienmeer var zinaat, kaadu lozi izvilks -- ir gadiijumi, kad uz gruutnieciibas un peecdzemdiibu laiku vegjetatiivie trauceejumi, trauksmes un depresija tieshaam pierimst, bet ir arii taa, ka tas viss ljoti aktivizeejas liidz taadai pakaapei, ka sieviete pat nav speejiiga ruupeeties par beernu. rezultaataa beerns arii kljuust trauksmains, jo vinjam tajaa agriinajaa posmaa ljoti, ljoti vajag maati. Tu gribeetu savam beernam savu likteni? miskastees izmestie jau arii nav nekaadi dzeeraaju beerni, bet to ir izdariijushas sievietes, buudamas dziljaa depresijaa.

seroxat neko neaarstee. neviens antidepresants neko neaarstee, tikai mazina vai nonjem simptomus. tas, ka, paartraucot lietot, simptomi atgriezhas, ir tikai logjiski.

shajaa forumaa ir ljoti daudz pieredzhu, saakot no gluzhi netradicionaalaam metodeem un beidzot ar psihoterapiju.

labaa zinja ir taa, ka ar sho nezveeru var tikt galaa, bet ar seroxat buus par iisu. Tu neesi psihiski slima, taas ir Tavas domas, Tava attieksme, Tavs skatiijums uz dziivi, uz sevi, kas Tevi moka.

savs dveeseles dziedinaashanas celjsh Tev gan jaaatrod pashai, jo katrs cilveeks ir savaadaaks. 1:1 Tev nederees neviena cita cilveeka pieredze. daudz ideju var atrast dazhaadaas graamataas. Tev jaalasa, jaameklee, jaamegjina izjust, kas no visa taa, kas tiek piemineets, Tevi uzrunaa, kas vareetu buut Tavs...
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 08:33
Cik daudz te meiteòu nav teikuðas (kâ Runcene raksta), ka grûtniecîbas laikâ viss forði, tiklîdz piedzimst bçrniòð, tâ sâkas visi traucçjumi, depresijas, panikas, nespçja rûpçties par bçrnu utt...

Tikai tâpçc jau rakstîju iepriekðçjo komentâru, lai varbût, lai sakârto sevi un tad domâ par bçrniòu ;)


Varbût pamçìini psihoterapiju?!
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 08:53
Esmu meeginaajusi psihoterapiju pie vairaakiem psihoterapeitiem, bet.... neko vairaak par naudas (lielas) izdosanu, neko neieguvu.
No vienas puses protams es piekriitu, ka maatei ir jaabuut veselai un es loti labi apzinos ka VD var kuraa katraa briidii progreseet, it seviski ja ir tik lielas izmainas dziivee, kaa beerna piedzimsana. Bet palasot forumu rodas paarlieciiba ka VD ir uz visu muuzu, no taas nevar pavisam tikt valaa. Un ko tas noziimee, ka visaam sievieteem kuraam ir VD, par beerniem vajadzeetu aizmirst????
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 09:43
Nu nav VD uz visu mûþu!!! JA Tu tâ domâsi, tad Tev tâ arî bûs! Tâ nedrîkst domât...Vai esi izlasîjusi kaut vienu no ðeit apspriestajâm grâmatâm? Piem., Kurpatova ``Lîdzeklis pret VD``?? ïoti laba! Panikas atkâpjas nemanot...vismaz man...
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 09:45
``Esmu meeginaajusi psihoterapiju pie vairaakiem psihoterapeitiem, bet.... neko vairaak par naudas (lielas) izdosanu, neko neieguvu.``

Tâ nu gan nevar bût, ka esi bijusi pie daudziem psihtrp. un nekas cits, kâ naudas izdoðana tas nav. Var ar vienu, dieviem noðuat greizi, bet ne jau daudziem, problçma ir Tevî, kaut kas nav pa íeksi..Varbût Tev ir izdevîgi slimot ar VD?? Neapzinâti varbût!
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 10:03
kysa,

psihoterapija ir ilgterminja process. ja ir panika, trauksme un depresija, tad peec 1-1,5 gadiem var uzskatiit, ka terapija ir tikai labi iesaakta.

forumaa nevar aizguut paarlieciibu par to, ka VD ir uz muuzhu. nav uz muuzhu. te var idejas pasmelties, ko citi ir dariijushi, bet citu veiksmes vai neveiksmes ir atkariigas tikai no vinju gribas.

mans viedoklis ir taads, ka muusdienaas beerninjus var dzemdeet gana ilgi, lai arii ko kaads cits teiktu, bet prioritaatei vispirms vajadzeetu buut savai veseliibai.

skumjas ir taas ainas, kur maates un meitas chakli piestaigaa pie psihiatra ar savaam distonijaam un trauksmeem un smagi dvesh -- mums tas ir iedzimts...

lietas, kam ir psihologjiska izcelsme, nav ar nekaadu absoluutu nosaciitiibu. taam ir savi ceelonji, tas tiesa, klajaa laukaa taas nerodas, bet tieshi taapeec taas nav bezceriigas.

ja Tu liidz shim neesi neko iipashi daudz dariijusi, iznjemot lietojusi zaales, tad buutu laiks saakt domaat. ir arii anglju valodaa diezgan daudz info par depresiju, panikaam, trauksmi un somatoformiem trauceejumiem. vnk meklee pieejas, kas vareetu dereet Tev, bet neljauj, lai kaada raudaashana forumaa izsit Tevi no meerkja. katram var uznaak druumie briizhi.

pie tam, ir arii gana daudz veiksmes staastu, bet peec ilgstosha , pacietiiga darba ar sevi.
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 12:58
Runcene Wrote:
-------------------------------------------------------
> kysa,
>
> psihoterapija ir ilgterminja process. ja ir
> panika, trauksme un depresija, tad peec 1-1,5
> gadiem var uzskatiit, ka terapija ir tikai labi
> iesaakta.

...ðitas labais...:)

...runcenît, paskaidro man,lûdzu, vienu lietu - kâ Tevî sadzîvo normâls skatîjums un problçmas risinâðanas ceïi ar klaju apmâtîbu - ilgtermiòa process???...
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 13:10
oi, madcynics...

tas, kas Tev shkjietaas pretrunas, manii sadziivo itin labi. aiz to, ka pieredze taada. aiz to, ka nav bijusi nepatiikama saskare ar sharlataaniem...
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 16:59
...pusotra gada!!!...mamma mia!!!...un ta' ronas panika, trauksme un depresija!!!...a kad viòa beidzas???...ja ðito laiku man drâtçtu galvu ar knapi manâmiem rezultâtiem, es galvu sasistu blçdim...un Tu vçl viòus neuzskati par ðarlatâniem???...
...redz, mana peredze ir mazliet savadâka...un pateicoties tai, âtri noðíinu nost ðo te ðlaku no profesionâïiem pie blçdîgiem amatieriem ar profa patînu...

...neapbiþojies, runcenît, es vçl pçc inerces te pakasos...ja tic un ðî te ticîba palîdz, tad kâpçc neiet pie ðamçjiem???...lai jau palîdz...:)
Re: Depresijas aarstésana ar Seroxat
27.02.2008 20:14
A, ko Tu iesaki? Kâ tikt veselam?
Cienītais, vai cienītā....... Vai Tu vispār pats dzirdi, ko runā ???!!!
Janetty Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man ir 34 gadi.

zini ko , es te neredzu nevienu noramlu cilveku,es domaju no medicinas puses

es sapratu ka tu jauta vai AD ietekme reprodukciju, konkreti mediciniski
vai var veleties bernu un to radit lietojot AD
vai no viniem ir jaatsakas utt

bet atbilde sanjem murgus, kas ir saprotami ari man kad biju AD tvaika
bet te reali neviena doka nav
vismaz kas nav salietojies laikam

atvaino

seviski man iezviedz
tas ka te jau sak diktofonu vai papagaili
atgadinat jo dazu cilveku atbildes
ka jatiek gala,

citi to citi sito
taka brznjeva laika
ziniet olimpiskai kustibai trauce tris rinjlji
ne cetri bet ar to var tikt gala tikai japiespieas jo
citiem piemeram trauce cetri gada laiki
bet tas ir lauksimniekien, ketram asavas orblemas
jadzer visu muzu, nac pie manis
tas nav pakalpojums, palidzet nevar
isti nesaprotu bat nekas, padomju laikos ta nebija
tev paec dubult devas paliks labak
pag. ko tev tur izrakstija vai tas nebija tev
uttt
bet es neesu es esam mes
japazvana kolegjiem
tur tacu bija rakstic
uttt
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 22?
Ziņa: