Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!

Aizsāka Janetty 

Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 15:13
Ko nozîmç psihiatrijâ termins "uzmâcîgas domas"? Ja kâdam(ai) tâdas ir bijuðas, kâdu terapiju (psihoterapiju. medikamentus) doks jums ieteica? Protams, ka tas ir ïoti individuâli, bet kâdas zâïu grupas tika lietotas?
Es lietoju AD, 'pret depresiju palîdz ïoti labi, bet brîþiem uzmâcas ïoti drûmas, biedçjoðas domas, tad 'moka trauksme par to, ka var notikt kas slikts (ar meitiòu, vecâkiem, vîru utt....), lai gan ar viòiem uz ðo brîdi viss ok... Diemþçl sevis mierinâðana un noskaòoðana pozitîvâ virzienâ nepalîdz un tas mani ïoti biedç, jo reizçm traucç koncentrçties darbâ, uz ielas (sâku raudât), viesîbâs (pçkðòi nervozitâte, esmu spiesta iet mâjâs, jo visi sâks brînîties, kas ar mani notiek)........
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 15:28
Uzmâcîgas domas ir tâdas, kurâm nav reâlâ dzîve apakðâ tipa kaimiòi apstaro vai bçrni zupas ðíîvî indi liek.
Ir "uzmâcîgas" domas par veselîbu, darba zaudçðanu, sliktu dzîves scenâriju apcere. Tâs nav psihiatrijâ neskaitâs pie uzmâcîbâm.
Pirmajam gadîjumam lîdz tikai zâles.
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 15:51
Varbût vajag kaut kâ to pasaules uztveri mainît... Mierinât sevi varbût arî nevajag jo realitâte ir tâda ka gan ar meitiòu gan vîru gan vecâkiem gan jebkuru no mums var kaut kas notikt... taèu ir lietas kuras mçs neesam spçjîgi ietekmçt un tâpçc nav vçrts par to lieki saspringt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 16:06
Nu tur tâ lieta, ka pat ÏOTI cenðoties sevi noskaòot pozitîvi, nevaru atbrîvoties no ðîm domâm, turklât ir bijis vairâkas reizes, piemçram, kad uz "lîdzenas vietas", t.i., kad jûtos labi, garastâvoklis ir labs, viss skaisti... eju no darba pa Doma laukumu, izdzirdu kâdu spçlçjam kontrabasu vai ko tml. ïoti skumju melodiju un acu priekðâ kâ zibens skaidrâs debesîs râdâs ka es esmu meitiòas bçrçs, redzu baltu skaistu zârku........ :((( Man paliek TIK SLIKTI, ka sâk tecçt asaras, lai vai kâ es censtos pievçrst savu uzmanîbu vai domas kam citam.... Tas bija apm. nedçïu atpakaï... tik izteikti ðâdas drûmas domas vçl nav uzmâkuðâs... Lieki teikt, ka atlikuðo vakaru biju ðî murga iespaidâ :('
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 16:18
Hmm? Tev baigi spilgtâ iztçle... nu kurð gan no mums nav kâdreiz iedomâjies par sava tuvinieka slimîbu, nelaimes gadijumu, nâvi, bçrçm... taèu jâmâcâs neïaut vaïu tâdâm domâm... un galvenais, strikti nodalît lietas kuras nav mûsu varâ... un pie viena nçmçìinât iztçloties par pasaules glâbçju esam... bet kas attiecas uz pârçjo tad ka saka krievu sakâmvârds "Trudnosíi nado pereodoïevaí po mer ih nastupïeòija"...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Aizej pie psihoterapeita. Zâles nepalîdzçs - tâ ir psiholoìiska rakstura problçma
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 16:54
Piekrîtu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Janetty -

Vai pirms AD lietoðanas Tu arî cînîjies ar ðâdâm domâm?

Protams, gandrîz neko par Tevi nezinu, bet - iesaku pastudçt AD blakusparâdîbas zâlçm pievienotaja lapiòâ - ilgstoða ðo zâïu lietoðana var pastiprinât un arî izraisît daþâdus psihiska rakstura traucçjumus.
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 17:18
kautkas lîdzîgs ir bijis, bet ne tik izteikts, es varçju pati tikt galâ, Ðîs domas noteikti nav AD blakusparâdîba.... bet pçc dzemdîbâm sâkâs depresija (kâ paskaidroja psihiatrs - starp vidçji smagu un smagu depresiju), un nu jau 1.5 gadu lietoju AD. Godîgi sakot, es lîdz pçdçjam brîdim atliku AD lietoðanu, man bija bail, ka tad toèna visu mûþu lietoðu, bet kad novilcinâjos (cînîdamâs ar sevi, tiesa, bez psihoterapeita palîdzîbas) lîdz darbnespçjai, piekritu lietot AD... un godîgi sakot, tas bija pçdçjais brîdis, jo negulçt vairâkas naktis ne stundu un ja iemigu, tad râdîjâs TÂDI murgi, ka nâkamais solis bûtu paðnâvîba... mani neatturçtu pat doma, ka esmu mâte, jo pret meitiòu vairs NEKO nejutu (un par to lîdz pat ðim brîdim jûtos vainîga).......
Nu es jau rakstîju - "...var pastiprinât...", acîmredzot Tavâ gadîjumâ tâ tas arî bûs noticis.
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 19:17
lai ar zaaleem nonjemtu uzmaaciigaas domas, buus vajadziigs labs maiss to ripu... liidz pilniigam visu domu zudumam...

tur nav ko bezjeegaa ciiniities. pret to, kas ar Tevi notiek, nav jaaciinaas. tas ir jaasaprot. taas ir kaut kaadas asociaacijas... kaadas -- padomaa pati. iz gjimenes veestures, piemeeram.

ja nevari, meklee psihoterapeitu. Tavs gadiijums vnk raada, ka zaales neko nerisina un ir akcepteejamas tikai kaa iislaiciigs atbalsts. paaraak ilgi lieto... jaarisina psihologjiskaa probleema, nevis jaanomauc pagultee ar zaaleem.

blakusparaadiibu lapinju iesaku nevienam nelasiit. tur tas viss ir sarakstiits taapeec, lai tuvinieki nevareetu tiesaaties, ja kaads buus ienjeemis taas zaales un tomeer izdariis pashnaaviibu... kameer man sen, sen beera saujaa slimniicas tabletes (daudz nekvalitatiivaakas kaa tagad), man nebija nekaadu blakusparaadiibu.

ap jauno gadu izlasiiju ciitiigi cipraleksa instrukciju, un uzreiz 5 min. laikaa dabuuju visas blakusparaadiibas, kaut arii neviena tablete nebija izlietota...



Edited 1 time(s). Last edit at 09.06.2008 19:18 by Runcene.
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 21:18
Palasi ezotçrikas grâmatas, lai pamainîtos pasaules uztvere.
Man patieðâm grûti iedomâties, ko ðajâ gadîjumâ var palîdzçt psihoterapeits, îpaði ar materiâlistisku pasaules uzskatu.
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
09.06.2008 21:59
M



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 16:51 by kachenite.
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
10.06.2008 15:01
Protams, ka neesmu pârliecinâta... :( Starpcitu, pat to cilvçku vidû, kurus nemoka ðâdas domas, arî nav daudz pilnîbâ par sevi pârliecinâto.... Bet jâsaka, ka man ir bail, ka notiks kas slikts nevis ar mani paðu, bet ar meitiòu, vîru, vecâkiem... Sevi neþçloju... Es nevârçðu pârdzîvot, ja ar viòiem kas notiks... Turklât es es jûtos ïoti vainîga meitiòas un tuvâko radu priekðâ, kad depresijas laikâ nevarçju apkopt bçrnu un daudzus darbiòus uzòçmâs vîrs, mamma, tçtis un arî mâsa... bet es nespçkâ knapi stâvçju kâjâs, nevarçju pat pacelt daþus mçneðus vecu bçrniòu, jo negulçju vairâkas naktis pat klusumâ, pârvietojos kâ 100 gadîgs tantuks un ienîdu sevi,,... maz vajadzçja, lai es padarîtu sev galu, jo tajâ stâvoklî vairs NEKO nejutu, galvâ bija tikai tukðums.......... Man bail, ka es tikðu sodîta par savu uzvedîbu un domâm, lai gan nevarçju sevi kontrolçt... man bail par meitiòu, jo visa mana dzîve tikai viòai...
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
10.06.2008 15:07
Klasiska vainas izjûta, kas rada baþas par tuvâkajiem. Tu zemapziòâ jûties vainîga (citi nesa Tavu nastu) un uzskati, ka Tev jâsaòem smagâkais sods - nelaime mîïajiem. Diemþçl, ja to ar prâtu saprot, nebûs lîdzçts. Meklç savu veidu, kâ zemapziòai ieskaidrot, ka Tu neesi nebiji ïauna, slikta, slinka, bet slima.
Es netieku vaïâ no plauðu vçþa fobijas. Pîpçju un jûtos par to vainîga un bûtu jâsaòem sods;)
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
10.06.2008 15:27
Vajadzîgas vecâs labâs krievu zâles - "Pohuj moguðèestvennij"...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
10.06.2008 15:48
Alstere
Tu mani saprati :) Bet ðîs domas ir viltîgas.... uzpeld paðas no sevis visnepiemçrotâkajâ brîdî... piem, kâ citiem pçkðòi paliek slikti ar sirdi, man paliek slikti ar galvu :(
Un kad mazâ bija apslimusi, mani atkal mocîja ðîs domas un arî tas, ka nebiju spçjîga barot ar krûti "tipa- ja bûtu barojusi, mazâ nesaslimtu" , lai gan iz dzîves zinu, ka daudzi ar krûti baroti bçrni slimo vairâk par manu meitiòu :( un ka tas nav noteicoðais bçrna veselîbâ...
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
10.06.2008 15:55
psihoterapeits itin labi var paliidzeet.

pasaules uzskatam nav nekaadas noziimes, jo atbildes ir jaameklee pashaa cilveekaa pasham cilveekam, kas ir pilniigi materiaalistiska padariishana un balstaas uz domaashanu.

pat tad, ja terapeits katru sveetdienu ietu kristieshu bazniicaa vai mediteetu kaadaa citaa tradiicijaa, nevienam no taa nekljuutu nedz labaak, nedz sliktaak.

darbiibas vaards "paliidzeet" gan iisti neiederas, runaajot par psihoterapiju, jo cilveeks jau straadaas ar sevi...
Ar mani notiek tieši tāpat kā ar Tevi:(((......Vai vari pastāstīt kā cīnījies un tiki galā ar šo murgu. Gaidīšu vēstuli uz e-pastu meicha33@inbox.lv. Paldies!
Janetty Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Alstere
> Tu mani saprati :) Bet ðîs domas ir
> viltîgas.... uzpeld paðas no sevis
> visnepiemçrotâkajâ brîdî... piem, kâ citiem
> pçkðòi paliek slikti ar sirdi, man paliek
> slikti ar galvu :(
>

nu ko manir bijis līdzīgs gadījums piemēram noteiktā laikā, pēc darba 16:30
gribas iedzert vienu balzamiņu... vai brīdī kad man ir beidzot ieūts labums, piemēram
darbs, tad pēkšņi domās jaucās par kautkādām asinsgrupām un sugu izcelšanos
par ko runājām ar psihiatru

bet hipnoze tā nav, jo psihoterapeits ar to nenodarbojas
mehanisms ir vienkarsh

man ir uzmācīgas domas
kādas

lielas ka kritīšu uz antidepresantiem

kād tev ir labi

kad klausos čellu skaņas Doma laukumā

samainam rokās pildspalvu

sanāk

kad dzirdu čella skaņas Doma laukumā
man liekas ka kritīšu uz depresantiem

un visa māksla
:-)
Janetty Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ko nozîmç psihiatrijâ termins "uzmâcîgas
> domas"? Ja kâdam(ai) tâdas ir bijuðas, kâdu
> terapiju (psihoterapiju. medikamentus) doks jums
> ieteica?

NU TE JAU VAR IZLASīT

ja lieto AD tad ........
ja nelieto ...... nomirt ..... var izvēlēties
iet pi psihoterapeita........ bet jādzird kaukas ko negribās dzirdēt
citi dzer visu mūžu bet labāk līdz galam

un neko nevar pierādīt

nu ta kautkā
Janetty Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ko nozîmç psihiatrijâ termins "uzmâcîgas
> domas"? Ja kâdam(ai) tâdas ir bijuðas, kâdu
> terapiju (psihoterapiju. medikamentus) doks jums
> ieteica?

kad es domāju uzmācīgas domas es pīpēju

saminam pildspalvas

kad es pīpēju man nāk uzmācīgas domas

pašnāvniekiem

kas zog vistas, vecumdienās trīc rokas
es zagu vistas
jasagaida vecumdienas kautvai lai
paskatītos vai rokas trīc vai nē

:-)

bucas
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
28.10.2010 14:48
Aberz, Tev labi sanaak! Man patīk Tavs piegajiens. Tur kaut kas ir! :) tur noteikti kaut kam ir jabuut! :)
Re: Uzmâcîgas domas... paskaidrojiet!
28.10.2010 15:09
varbūt pilnmēness?
kleo Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Aberz, Tev labi sanaak! Man patīk Tavs
> piegajiens. Tur kaut kas ir! :) tur noteikti kaut
> kam ir jabuut! :)

nē es par Emīlu uztraucos, vīņš ar to asinspiedienu mokās un mērīšanu
varbūt nu kautko noarījis saistībā ar asinspiedienu un tā kā noziedznieks
atgrižas notikuma vietā, tagad visu laiku mērī to asinspiedienu
varbūt hipnoze viņu var nomierināt
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 15?
Ziņa: