grûtniecîba un tabletes

Aizsāka cssssss 

cssssss
grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 13:30
Sveiki! Kâdai ir pieredze grûtniecîbas laikâ ar tableðu lietoðanu (AD u.c. mood stabilizers)? Lûdzu padalieties pieredzç.
P.S. Dzeru Cipralexu un Fluanxolu, bet plânoju mest nost un domât par bçrna ieòemðanu, taèu baidos, ka grûtniecîbas laikâ simptomi var atgriezties.
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 13:37
Nu a priekð kam nîkuïiem vajag bçrnus, tâpat jau visa pasaule ar gara bâreòiem pilna... pasaulç grûti laiki nâk priekðâ, stiprus cilvçkus vajag...

Ja tev ir pârliecîba tad dari, un gan jau izdarîsi... ja nav tad nedari...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 14:01
Parunâ ar dr. kurð Tev ðitos ir izrakstîjis.Neticu, ka ðâda veida medikamenti neietekmç bçrnu. Es kaut kâ izstaigâju bez zâlçm un nekas. Man dr. neïâva lietot NEKO no ðâda veida "aptiekas":)
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 14:56
Mani arî interesç ðis jautâjums.... Es arî lietoju Cipralex un bûs vçl ilgi jâlieto :( Doks pat ieminçjâs par Fluanxol.... Negribâs lietot vçl vienas zâles... Nezinu, vai klausît ieteikumam....
: cssssss () Ja nav noslçpums, kâda Tev ir diagnoze? Cik ilgi lieto AD? Vai Tev jau ir bçrni?

Esmu mçìinâjusi pârtraukt lietot AD, bet izturçju tikai mçnesi un atkal slimîba atgriezâs :( Man ir smaga depresija ar trauksmi...., kura stipri progresçja pçc dzemdîbâm... Esot depresijâ un pâròemta ar trauksmi, es pat negribu domât par vçl vienu bçrniòu (pateicos Dievam, ka man jau ir vesela meitiòa un es paguvu dzemdçt, nelietojot AD)... Bet lietojot AD, es jûtos stipra, pârliecinâta par sevi, dzîvespriecîga, mîloða un mîlçta sieviete, kura bûtu spçjîga dzemdçt vçl vienu bçrniòu....
Jâ, esmu runâjusi ar savu doku (psihiatru) un viòa pateica, ka pastâv nopietns risks bçrna veselîbai, turklât vinai nav pieredze ar grûtniecçm, kuras lieto AD.... Bet ârzemçs daudzas sievietes dzemdç, lietojot AD un it kâ vismaz pagaidâm nekâdas novirzes bçrniem nav atklâtas... Turklât, piem., ASV ârsti neiesaka grûtniecîbas laikâ pârtraukt lietot AD, jo psihiskâs slimîbas 100% saasinâsies un pat progresçs, nerunâjot jau par to, ka pati par sevi grûtniecîba pat veselai sievietei ir stress.... un galarezultâts ir neprognozçjams....
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 15:14
Janetty..Mana diagnoze ir panikas traucçjumi un depresija, ar ko dzîvoju jau 6 gadus. Ir bijuði periodi ar zâlçm un bez zâlçm, bet pçdçjâ laikâ bez zâlçm ir grûti. Man ir 25 gadi, nav bçrnu, bet gribas...to mietpilsonisko ìimenes dzîvi. Mana ârste pirms kâda laika mani mudinâja mest nost zâles, ieòemt bçrnu (ja jau es to tik ïoti vçlos), viòai esot pieredze ar grûtniecçm, kam ir daþâdas psihiskas saslimðanas. Bet tad man radâs problçmas darbâ, stress utt., kâ rezultâtâ nesâku atmest zâles.
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 15:17
(turpinot)...mana ârste ir ârstçjusi grûtnieces, kam ir depresija, ar daþâdâm tçjiòâm, par tabletçm neko nezinu. Protams, es varçtu pajautât ârstei par grûtniecîbu + tabletçm, bet gribas dzirdçt kâdas, kas tai izgâjusi cauri, (ja tâda vispâr ir) viedokli.
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 15:42
Jâ, es Tevi ïoti saprotu! Varu tikai ieteikt pamçìinât pakâpeniski pârtraukt lietot zâles un pavçrot sevi... Tu vienmçr varçsi atgriezties pie AD, bet pamçìini... Tu neko nezaudç!
Ðajâ sakarâ mani vçl uztrauc tas, ka ja es tomçr izturçðu k''adu laiku bez AD, palikðu stâvoklî un grûtniecîbas laikâ atgriezîsies slimîba... Es zinu, ka otreiz to murgu neizturçðu :( Es jau biju tuvu paðnâvîbai... Zinu, ka depresijas laikâ nejutiðu neko pret mazulîti puncî un man bûs viss pofig- es aizieðu pie senèiem... :(
Un pat ja varçtu izturçt tos mçneðus bez AD, bet nomâktâ garatâvoklî... tas arî ir ne par gramu labâk... Mâtes psiholoìiskâ paðsajûta ietekmç bçrna veselîbu. Tâpçc ASV ârsti neiesaka pârtraukt AD lietoðanu grûtniecçm, jo gan vienâ, gan otrâ gadîjumâ pastâv risks...
No homeopâtiskâm zâlçm serotonîna lîmeni regulç asinszâle.... bet vai viòa noòem trauksmi? Un vai asinszâli var droði lietot grûtniecîbas laikâ? Un vai viòa palîdz smagas depresijas gadîjumâ? Es to noskaidroðu pie doka...
Nu lûk, ðâdas ir manas pârdomas... Katrâ gadîjumâ pakonsultçjies pie VAIRÂKIEM ârstiem... Bet tas, ka grûtniecîba un dzçmdîbas veicina depresijas attîstîbu slimniekiem, tas ir fakts :( diemþçl... Agrâk man bija vieglas depresijas epizodes, es iztiku bez zâlçm, bet grûtniecîbas laikâ sâkâs..... lai gan berninð bija plânots .... nu jau 2 gadi pagâja.... bet bez AD "brauc jumts"..........
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 15:55
Janetty, paldies par visiem padomiem :) Es varçtu izturçt kâdu laiku bez AD, jautâjums ir- cik ilgu laiku un vai 9 mçneðus spçtu (pçdçjo reizi, kad pilnîgi atmetu AD, bez zâlçm nodzîvoju 8 mçneðus, brîþiem gan paðsajûta nebija laba). Pa starpu, kad man pats no sevis izbeidzâs Fluanxols, aizmirsu nopirkt jaunu paciòu un iedzert, nedçïas laikâ sâkâs strauja lejupslîde, sçdçju parkâ uz soliòa un no bezspçcîbas raudâju, jocîgas sajûtas mani tai laikâ pâròçma, neizskaidrojamas...Tagad man ir plâns atmest AD, paskatîties, kâ man bûs, un ja OK, tad domât par bçrniòu.
Es arî zinu, ka otrreiz to murgu negribçtu izjust (man bija klînisks gadîjums, nezinu, ko tas nozîmç, bet tâ ârste teica, tik slikti nebiju jutusies nekad dzîvç, domâju, ja nekas nemainîsies manâs sajûtâs, bûs kaut kas sev jâizdara, kaut arî domâju, ka nespçtu....). Bail pie tâda murga vçlreiz atgriezties. Man galvenais, lai grûtniecîbas laikâ nav muïíîgas domas galvâ un depresîvs garastâvoklis, ar trauksmi sadzîvot man ir vieglâk.
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 16:05
Un jâ, tas, kâ mâte jûtas grûtniecîbas laikâ, ietekmç to, kâ bçrns aug puncî. To man arî ârste teica. Tâpçc ir svarîgi justies labi, dzîvot ar pozitîvâm domâm utt.
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 16:16
Bet trauksme, seviðíi stipra, kad nepamatoti un negribçti gaidi kautko ïaunu notiekam ar radinieku, ar sevi utt. arî noved pie depresijas, jo sâkas bezmiegs, nervozitâte, nespçka sajûta, ka nevari tikt galâ ar sevi un ... "melnâ vieðòa" ir klât.. :( Man tâ bija... sâkumâ ðausmîga trauksme un kad organisms vairs netika ar to galâ, t.b., es pati nevarçju pat bçrnu apkopt un baidîjos iet ârâ... iegrimu "melnâ pasaulç".... depresijâ... kad vairs neko, izòemot sâpes, bçdas, sçras, nejutu.... Jâ, tieði tâ - sçras... Nebija nekâdu pozitîvu emociju, neko nejutu pret meitiòu, vîru utt., nekas nesâgâdâja prieku, baudu, pat tâs nodarbes, kuras agrâk ïoti patika... Neko nejust pret 2 mçneðus vecu smaidîgu mazulîti.... tas izklausâs pçc murga, bet tâ bija :( Es nevarçju pat pasmaidît... Visas emocijas kautkur izkûpçja un man reâli palika bail, ka jûku prâtâ, jo nevarçju darît neko lietas labâ, nevarçju sevi ietekmçt... Bija tikai sâpes un pçc 4 mçneðiem to vairs nevarçju izturçt, jau biju gatava izdarît paðnâvîbu... Bet paldies radiem, gandrîz ar varu aizveda mani pie doka... es laikam neietu, jo man likâs, ka es tâda ESMU - slikta mâte-briesmone, kura NEKO nejût pret bçrnu, kurai nav spçka (arî fiziski no bezmiega) apkopt ne tikai bçrnu, bet arî sevi..., kura nevelas nekur iet, jo man bija bailes iet ârpus mâjâm, vîrs arî man bija tukða vieta....... jutos vainîga visu priekðâ un negribçju tuviniekus apgrûtinât...
Nu lûk atkal es te ar saviem murgiem :)) No sirds novçlu, lai Tev izdodâs tikt pie vesela bçrniòa! Veseli cilvçki depresijas slimniekus nekad nesapratîs... Turies!
Vçl gribçju pajautât par Fluanxol... Kâda viòam iedarbîba? Vai lietojot kopâ ar AD, atveseïoðanâs paâtrinâs? Tev pasliktinâjâs paðsajûta, pârtraucot lietot Fluanxol, bet turpinot AD?
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 16:18
ar AD tieshaam izstaigaa veselus, normaalus beernus. palasiet netaa kaadu depresiju forumu. tur ir arii gruutnieces un jau dzemdeejushas mammas, kas gruutnieciibas laikaa ir lietojushas zaales. tas pats ir ar sievieteem, kuraam ir epilepsija. bet neiroleptikji (tipa fluanxols) ir biku cits staasts. tur vareetu buut probleemas.

Latvijaa juus arii vareetu nespeet kvalitatiivi informeet, jo pashi par sevi jaunaas paaudzes AD ir sameeraa jauni. jautaajums ir, vai aarstiem ir zinaama citu valstu statistika, jo sheit taadus peetiijumus neviens neveic.

bet depresija nav slimiiba... tradicionaalaa izpratnee. psihologjiska lieta. psihologjiski arii risinaama.
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 16:30
Janetty...tu to sauc par trauksmi, es par negatîvâm domâm (kad no domâm par to, ka bûs slikti, tev rodas trauksme utt.), jo aizsâkas tas viss domâs :) Bet acîmredzot mçs domâjam vienu un to paðu, un man no tâ ir bail...ka ar domâm sevi noved tâdâ stadijâ, ka atkal visas vecâs, labi pazîstamâs depresîvâs sajûtas ir klât. Fluanxol lietoju, kâ man paðai ðíiet, lai kontrolçtu savas domas, jo daþnedaþâdas domas (pârsvarâ negatîvas) skraida galvâ ..:))) Pirmajâ depresijas epizodç (gadiem estaigâtâ) lietoju Cipralexu un Haloperiodolu, pçc kâda pusgada pati no sevis atmetu Haloperidolu, viss bija OK...Tagad lietoju Cipralexu un Fluanxolu, netîðâm atmetot Fluanxolu, tieðâm palika ïoti slikti nedçïas laikâ :(. Atsâkot lietot Fluanxolu, atkal kïuva diezgan labi. Tâ es visu laiku svârstos, pçc ârstes teiktâ, no gandrîz labi lîdz diezgan slikti. Fluanxols man palîdz, tieðâm. Savienojumâ ar Cipralexu varçtu teikt, ka pat labi palîdz. Tagad ir doma pirmo atmest Fluanxolu, tad pamazâm Cipralexu. Tad jau redzçs, kâ bûs...:))
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 17:13
Nu jâ... mans doks to sauc par trauksmi :) Bet tâs sliktâs domas kâ Tu raksti "skraida" galvâ pat ar AD? man arî ðad tad ieðaujas prâtâ, ka ar manu meitiòu var notikt kas slikts, vai ar vecâkiem, vîru un tas viss râdâs acu priekðâ kâ filma (kâda avârija, smaga slimîba), viss tik reâli :( Lai gan reâlu iemeslu ðâdâm domâm nav... man doks pateica, ka tâ ir trauksme... Cenðos ar visiem spçkiem atgaiòât ðis domas kâ muðas, pârslçgties uz citu tçmu, bet nekâ... :( Ir bijis, ka pat sabojâ garastâvokli uz visu dienu un es staigâju apkârt kâ "ne v svojei tarelke"......
Fluanxol anotâcijâ ir rakstîts, ka viòð var palielinât svaru... vai Tev nav pieaudzis svars? Nezinu, varbût òemt vçrâ doka ieteikumu palietot kâdu laiku Fluanxol? Ja viòð likvidçtu ðo pretîgo trauksmi.... tas bûtu tâ verts :)
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 18:26
Es mazliet no Fluaxola pieòçmos svarâ, bet kâ pârstâju lietot arî svars nokritâs
jaunuve
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 18:59
Mana aarste (neesmu LV) teica par neiroleptikju lietoshanu gruutnieciibas laikaa taa (es veel neesu staavoklii, bet lietoju mazu devu neiroleptikja) - anotaacijaa rakstiits, ka neiesaka lietot gr. laikaa, bet nav veikti peetiijumi un nav aizliegts, taatad var meegjinaat... Nezinu, ko saka ASV aarsti, bet R-Eiropaa arii shis jautaajums ir taads dikti slidens. Tur driizaak (cik es sapratu) jaavaicaa nevis psihiatram, bet aarstiem, kas njemaas ar gruutnieceem - tiem buus vairaak informaacijas.

Principaa es meegjinu pamazaam mest nost taas zaales. Jaaskataas, kas sanaaks, jo beerns pamazaam tiek plaanots.

Runcen - kaads ir tas cits staasts, po-tvojemu, par neiroleptikjiem un gruutnieceem? Esmu ieintereseeta.
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 19:57
Taa kaa arii manos plaanos ir berns, un tas arii bija viens no iemesliem kaapeec es nometu AD, esmu daudz runaajusi par gruutnieciibu un AD ar savu psihiatru. Un kaa vina teica, pirmos 3 meenesus vina AD neiesaka lietot nevienai gruutniecei, jo sajaa laikaa pastaav loti liels risks, ka AD ietekmees beerna attiistiibu - gan fizisko, gan psihisko. Veelaakaa gruutnieciibas laikaa, ja ir nepieciesams, tad var piemekleet medikamentus.
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 20:11
Janetty...nç, ar AD negatîvâs domas stipri mazâk skraida pa galvu, vieglâk tâs ir aizgaiòât. Ak tad tâ ir trauksme? Es domâju, ka negatîvâs domas. Bet mana ârste jau teica, ka man primârais ir panika, un depresija ir otrâ plânâ. Man visnepatîkamâkâs ir tâs domas un baiïu sajûtas, ar fizisku stresu es galâ tieku :)
Man svars pieaug, lietojot AD, bet vairâk tas pieauga kombinâcijâ Cipralex + Haloperidols kâ tagad Cipralex + Fluanxols, kaut gan pieaug tâpat, jâ (nu jau ðíiet ir apstâjies :))))). Nezinu vai pieaug pats no sevis, man jau ðíiet, ka no lielâs apetîtes. Man no dabas nav liela apetîte, bet kâ lietoju AD, tad tâ IR liela :))

123...jâ, es arî dzirdçju, ka svarîgi ir pirmajâ trimestrî nekâdus AD nelietot. Tikai, kâ zinât, ka pirmajâ trimestrî viss bûs OK? Tu ïoti zini to neizturamo sajûtu, kâda mçdz bût krîzçs, un tâ nevçlies, lai tâ atkârtojas...Riskçt? Iet uz visu banku - kâ bûs, bûs? Ir man tâda doma...tikai nedaudz bail.
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 20:58
staasts par neiroleptikjiem ir vienkaarshs -- tie saakumaa bija blakshu inde un tagad joprojaam ir arii taarpu izdzineeji...

tie cilveeki psihoneirologjiskajos pansionaatos, kas knapi velkas trulaam sejaam, tak ir taadi no neiroleptikjiem!!!

man shkjiet, ka shim forumam vajadzeetu ekskursiju uz turieni. man bija ljoti dzilja depresija, bet es dabuuju ljoti, ljoti, ljoti mazu devu neiroleptikja uz ljoti, ljoti iisu periodu.

ja ir mazliet saprashana kjiimijaa un cilveeka fiziologjijaa, tad no vikipeedijas vien mati vareetu staavus celties... lai gan tur it kaa nekas nav kritizeets...

http://en.wikipedia.org/wiki/Phenothiazine

luudzu, iemetam google "neuroleptics" un "danger". un tie nav tradicionaalie breeceeji vai sharlataani, bet nopietni aarsti, kas to raksta.
jaunuve
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 21:04
Paldies, Runcene!

Es par saveejo neiroleptikji varu dabuut ljoti maz informaacijas, jo taads nosaukums ir tikai dazhaas valstiis, tad jaaskatas peec kjiimiskaa sastaava.

Man taa deva ir tagad apmeeram 20. vai mazaaka deva no taa, ko lieto shizofreenikji... Taa daktere teica un pati noskaidroju. Taapeec trulu gjiimi nestaigaaju, bet zinu, ka labi tie nav.

Interesanti par to blakshu indi un taarpiem ;)
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 21:11
Es Fluanxolu lietoju mazâko devu 1 tableti dienâ. Ja tas man palîdz, kâpçc ne? Bet ir doma tagad to mest nost. Kaut nu spçtu bez tâ...
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 21:13
kjiimiskais nosaukums ir viena lieta, bet medikamenta prechu ziime (trademark) pavisam cita. papeeti, vai instrukcijaa nav kjiimiskais nosaukums. tam jaabuut saakumaa. nav jau baisi daudz to neiroleptikju.
jaunuve
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 21:14
KAd dziivoju Latvijaa, mani arii uzlika uz Seroxata un Fluanxola. Kameer lietoju, bija labi, kad beidzu lietot Fluanxolu, veel nekas. Bet ar Seroxatu nomociijos ta, ka nekad nevienam shito neieteiktu.

Un taa kaa man tomeer AD neizrakstiija, jo nevajagot, tad tagad man ir tikai taada zaale kaa Solian (Amisulpride)... Un to arii vajag dabuut nost ;) Ir visas iespeejas... Drosmes tik taa pamazaak, bet jaasanjemaas :)
jaunuve
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 21:24
Nu jaa, par maneejo zaali un gruutnieciibu ir rakstiits shitaa:

If you
need to take Amisulpride
during pregnancy
you should discuss the benefits
and risks of taking it with your
doctor.

Nav labi, nav labi, bet ej nu tagad izdomaa, ko tie dakteri iesaka...
Re: grûtniecîba un tabletes
26.06.2008 22:23
To csssss
Nevajag jau nomest AD un naakamaa meenesii palikt staavoklii....Vajag laut organismam pielaagoties dziivei bez AD, un viegli tas nav. Man peec 6 meenesu nelietosanas jau ir sajuuta, ka taa kaa vareetu, bet... diemzeel attieciibas ir mazliet sarezgiijusaas:(
Un it kaa jau gruutnieciibas laikaa simptomi biezi meedz mazinaat vai pat izzust... un ja arii buus slikti, panemsi slimiibas lapu un kaut kaa jau tos 3 meenesus var izvilkt.
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
27.06.2008 09:49
cerams, cerams...:)
Re: grûtniecîba un tabletes
27.06.2008 23:18
123 Nezinu, kur Tu lasiiji par psihisko trauceejumu izzushanu gruutnieciibas laikaa, bet ja pamekleesi internetaa par gruutnieciibu+depresija+antidepresanti, tad DIEMZEEL buus cita bilde... :( Turklaat es pati tam gaaju cauri... Ja agraak man bija tikai vieglas depresijas un trauksmes epizodes, tad grutniecibas laikaa piedziivoju stipru trauksmi un nomaaktu garastaavokli. Bet taa kaa pirms tams nebiju gajusi pie psihoterapeita vai psihiatra (man likaas, ka es vnk taada esmu, ka taa nav slimiiba), tad peec dzemdiibaam saakaas iistais murgs... cinijos gandriz 4 meneshus, dariiju taa kaa ieteica radinieki, draugi - meginaaju sanemties, teloju, ka viss ir OK, lai gan jutu, ka galva paliek arvien tuksaka... liidz saaku nopietni apdomaat pashnaavibas iespeeju... :(
Ar to es gribeju teikt, ka nevajadzetu grutniecibu uztvert kaa panaceju... (tipa gaidiit beerninju - tas ir tik skaisti, nebuus kad domaat par kautko sliktu), tas attiecaas uz veselaam sievieteem, lai gan daudzas no taam arii ir paardzivojusas nomaakta vai svaarstiga garastavokla periodus - gan pirms, gan peec dzemdibaam...
Jakonsultejas ar vairaakiem ne tikai psihiatriem, bet arii ar pieredzejusiem ginekologiem, kuriem bija darisana ar gruutnieceem, kuras lietoja AD vai ko tml. Es pielauju, ka ir tachu bijusas arii taadas sievietes LV, kuras lietojot AD nejausi paliek staavoklii... domaaju, ka ne visas taisija abortu tikai tapeec, ka pastaav risks piedzimt slimam beernam... Domaaju, ka japajauta savam dokam, vai vins paziist kaadu kolegi ar saadu REAALU pieredzi....
Re: grûtniecîba un tabletes
28.06.2008 13:34
gruutnieciiba tachu ir baigaa slodze kjermenim. peecdzemdiibu depresija var reaali piemekleet jebkuru, jo tad notiek pamatiigas fiziologjiskas izmainjas rumpii. kaa nu kura pielaagojamies shai situaacijai. kam slieksme uz depresiju, parasti ir smagi, ja depresija nav sadzijusi. meedz buut otraadi, bet peec statistikas ljoti, ljoti reti.... tie ir laimiigie izjeemumi...

sanjemties un teelot nu toch ir sevis mociishana. radi grib, lai shitas viss aatraak beidzaas, taapeec taa iesaka, bet tas ir ljoti dumji. ljoti. ir viena broshuurinja par depresijaam, kur akcents uz mammaam. zhurnaala "Ðuupuliitis" pielikums, pirms kaada laika iznaaca...

pamekleejiet...

kaut arii ir maz zinaams par to laiku, kas notiek ar beebi, kameer vinjsh ir mammas puncii, es domaaju, ka depresiiva mamma vinju reaali ietekmee. nevaru pat iedomaaties, ka vareetu buut savaadaak.

un te nu toch psihiatri ir bezspeeciigi, bet psihoterapeiti gan. psihiatrs vispaar ir kjiimikjis, kas emocijaas dizhi neiedziljinaas. kameer buus zaales, buus ok, nebuus -- sveiki...

Latvijaa ir vairaakas psihoterapeites, kas ir bijushaas ginekologjes vai kuras paraleeli veel praktizee ginekologjiju. vinjas pa manam ir vislabaakais variants shaadai situaacijai.
cssssss
Re: grûtniecîba un tabletes
28.06.2008 15:17
Parunât ar kâdu ginekoloìi? Man "laba" pieredze. Vienâ no reizçm ginekoloìe pajautâja :"Vai Jûs lietojat kâdas zâles?" Es atbildçju, ka antidepresantus, uz ko viòa, ka "vai, vai, vai, tos gan nevajadzçtu, tie esot iftîgi, tik jaunai meitenei un jau problçmas ar nerviem, jâskatâs uz dzîvi no gaiðâs puses". :))
Lûk tâ, a ko bija domât man- paldies par atbalstu, vairs pie Jums neieðu :) Jo katrs ârsts jau domâ savâs kategorijâs, ja psihiatrs domâ, kâ mazâk kaitçt mammai un bçrnam, lai mammai bûtu viss OK ar galvu, tad ginekologs domâ tikai, kâ nekaitçt bçrnam, manuprât...
Re: grûtniecîba un tabletes
28.06.2008 15:28
Tas nebija îstais doks... Mana ginekoloìe ko tâdu nekad neatïautos pateikt!
Re: grûtniecîba un tabletes
28.06.2008 15:35
tik jaunai meitenei jau probleemas... apmeeram taa -- fui, kaads kauns... tad jau var arii teikt -- kaa nu taa, ka tik jaunai meitenei jau gastriits vai veel kas tur.

maziem beerniem tachu arii ir visaadas probleemas...

tradicionaalaa mediciina paarsvaraa ir kljuvusi ljoti tehniska. psihologjiskus jautaajumus taa apluuko ljoti kategoriski, it kaa kjirurgjiski, kas ir garaam.

bet tas ir likumsakariigi tehnologjiju laikmetaa.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 24?
Ziņa: